Gıda Fiyatları Haberleri

Gıda Fiyatları Haberleri

Biz Demiştik…

Biz söylemiştik ifadesinden çok hazzetmeyiz ama bazı gelişmeler karşısında bu ifadeden kaçamaz hale geliyoruz.

Tarım Kredi Kooperatifinden alışveriş yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ne kadar ödedi?

Hafta sonu Kısıklı'daki Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazasına giden Cumhurbaşkanı Erdoğan; gevrek, mantı, kuru meyve, bisküvi, gofret ve meyve suyu gibi ürünlerle doldurduğu iki alışveriş arabası için kasada 1002 lira 47 kuruş ödedi.

Zincir Polemiği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fahiş fiyatların sorumlusu olarak 5 zincir marketi hedefine koydu. Şok marketler zinciri sahibi Murat Ülker ise bu süreçte en mağdur tarafın zincir marketler olduğunu açıkladı.

Murat Ülker'den zincir marketlere yönelik "fahiş fiyat" suçlamalarına yanıt: Milletin aklıyla alay etmeyin

Murat Ülker, aralarında Şok marketlerinin de olduğu zincir marketlere yönelik "fahiş fiyat" suçlamalarına cevap verdi. Marketlerin buradaki en zavallı kesim olduğunu belirten Ülker, "Milletin aklıyla alay etmeye lüzum yok" dedi.

Hal Yasası Geliyor: İşte Detaylar...

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, yeni hal yasasıyla ilgili konuştu. Buna göre, her ürün önce hale girecek, zincir marketler doğrudan tarladan ürün alamayacak. Fahiş fiyat artışları da dijital künye ile takip edilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Konuyla bizzat ilgileneceğim'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye gitmeden önce yaptığı açıklamalarda kira ve gıda fiyatlarındaki artışlarla ilgili gelen soruya, "Suistimal varsa, takiple bu zulmün önüne geçeceğiz. Ciddi fiyat farklılıklarını suretle kaldıracağız" sözlerine yer verdi.

‘Erken Uyarı’ çözüm olacak mı?

Son günlerde yaşanan market fiyatlarındaki artışın önüne geçmek için uygulamaya konan ‘Erken Uyarı’ sisteminin zamları ne derece durduracağı merak konusu oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Mutasyonla ilgili bazı olumsuz gelişmeler var'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gıda fiyatlarındaki artış hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vatandaşın ezilmesine tahammül edemeyiz. Beyaz ette, kırmızı ette, aynı şekilde bu süreci takipte tutuyoruz. Ben buradan bütün esnaflarıma sesleniyorum. Siz bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir” dedi.

Yangını görün artık!

Ticaret Bakanlığı, gıda fiyatlarındaki artıştan dolayı son dönemde şikâyetlerin artması üzerine denetimlerini sıklaştırmış.