Fırat Üniversitesi Haberleri

Fırat Üniversitesi Haberleri

Fırat Üniversitesinde Ar-Ge, İnovasyon ve Yeni Nesil Maker Merkezi Kuruluyor

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2020 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmesine karar verilen Fırat Üniversitesi'nin başvuru sahibi olduğu "Fırat’ın Çocukları İçin Teknoloji Yetkinlik Merkezi" Projesi hayata geçiyor.

6. Fırat Yazılım ve Teknoloji Proje Pazarı Etkinliği Yoğun İlgi Gördü

Fırat Üniversitesi TEKNOKENT, Fırat Teknoloji Transfer Ofisi, MÜSİAD, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliğinde "6. Fırat Yazılım Teknoloji Proje Pazarı Ödüllü Yarışma" etkinliği düzenlendi.

Fırat Üniversitesi’nde “Fırat Fest” Başlıyor

Fırat Üniversitesi tarafından 17 Mayıs -  4 Haziran tarihleri arasında “Fırat Fest” düzenleneceği açıklandı. 

Fırat Üniversitesinde 'Gençlik ve Sosyal Medya' Ne Kadar Gerçek, Ne Kadar Sanal' Adlı Söyleşi Programı Düzenlendi

15-21 Mayıs 2022 Gençlik Haftası'nda Sağlık Bakanlığı ve Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) iş birliğinde Fırat Üniversitesinde "Gençlik ve Sosyal Medya" konulu söyleşi programı gerçekleştirildi. 

Eczacılar Günü Nedeni İle Fırat Üniversitesi Hastanesinde Kutlama Yapıldı

14 Mayıs Dünya Eczacılar Günü nedeni ile Fırat Üniversitesi hastanesinde kutlama yapıldı.

Fırat'tan Bir Başarı Daha

Bilim dünyasında ses getiren proje ve başarılara imza atan Fırat Üniversitesi, bünyesindeki bilim insanlarının başarılarıyla da göz dolduruyor.

Fırat Üniversitesi, futbolda süper ligde

Türkiye Üniversitesi Sporları Federasyonu tarafından 9-13 Mayıs tarihleri arası Burdur’un ev sahipliğinde yapılan Futbol Süper Lig’e terfi maçları sonunda Fırat Üniversitesi şampiyon olarak Süper Lig’e yükseldi

Fıratlı Profesörün Çalışmaları Dünyanın İlgi Odağı Oldu, Birçok Ülkeye İhraç Edildi

Fırat Üniversitesi'nde görevli öğretim üyesi Prof. Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu, güneş simülatörü, spin kaplama cihazı ve yapay sinir üretiminde kullanılan elektrospin cihazı gibi birçok çalışmaya imza attı. Prof. Dr. Yakuphanoğlu’nun bu çalışmaları başta Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihraç edilirken, çalışmaları da uluslararası indeksli dergi ve makalelerde yayımlandı.

Elazığ’da Teknofest 2022 Heyecanı

Elazığ’da Teknofest 2022 Heyecanı Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi desteğiyle dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2022'ye başvuruda bulunan Fırat Üniversitesi teknoloji takımları projelerine ilişkin sunum gerçekleştirdi.

Fırat Üniversitesi Hastanesinde Hemşireler Gününde Hemşireler Unutulmadı

12 Mayıs Hemşireler günü dolayısıyla Fırat Üniversitesi Hastanesinde görev yapan hemşireler Ziyaret edilerek hemşireler günü kutlandı

Fırat Üniversitesinde “Bir Tek Engel Biz Miyiz?” Adlı Tiyatro Oyunu Sahnelendi.

Fırat Üniversitesi Sosyal Hizmet Etkileşim ve Farkındalık Öğrenci Topluluğu tarafından Engelliler Haftası kapsamında “Bir Tek Engel Biz Miyiz?” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Genç Birlik Elazığ Şubesinden Fırat Üniversitesi Hastanesine Anlamlı Hediye

Genç birlik Elâzığ şube başkanı Mücahit ÇEVİK ve yönetim kurulu Fırat Üniversitesi Hastanesine Çocuk hastaların kullanması amacıyla akülü araba hediye etti.

Fırat Üniversitesi Öğretim Elemanı alım ilanı

Fırat Üniversitesi'nin Öğretim Elemanı alacağı öğrenildi.

Fırat Üniversitesi, Şanlıurfa Ceylanpınar İmam Hatip Lisesi Öğrencilerini Ağırladı

Fırat’ta bir gün etkinliği kapsamında, Şanlıurfa Ceylanpınar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri meslek tercihlerine yardımcı olması amacıyla Fırat Üniversitesini gezdi.

FÜ iki branşta Türkiye Finalleri’nde

Fırat Üniversitesi Erkek Voleybol takımı ile Futbol takımı Süper Lig’e terfi maçlarına katılacak

Fırat Üniversitesi “Scımago Institutions Rankings” Sıralamasında Türkiye’de 14. Sırada Yer Aldı

SCImago Institutions Rankings (SIR) Yayın Değerlendirme Platformunun yaptığı 2022 yılı dünya üniversiteleri sıralamasında Fırat Üniversitesi, Türkiye’de 14., Dünyada ise 670. sırada yer aldı.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Yöneticilerinden Bayram Ziyaret

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekim yardımcısı Prof. Dr. İsmail Demirel ve hastane yöneticileri hastane personeli ve hastalarla bayramlaştı.

Tedavisi Tamamlanan Akbaba Doğaya Bırakıldı

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde ve Fırat Üniversitesi Hayvan Hastanesinde tedavisi tamamlanan Mısır Akbabası doğaya bırakıldı.

Rektör Fahrettin Göktaş, Öğrenci Evinde Sahur Yaptı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, öğrencilerin davetini geri çevirmeyerek öğrenci evinde sahur yaptı.

Teknoloji Fakültesi Akademik ve İdari Personelinden Öğrencilere İftar

Fırat Üniversitesi Kadın Kolları bu defa Teknoloji Fakültesi Akademik ve İdari personelinin katkılarıyla, Fırat Üniversitesi öğrencilerine yönelik iftar programı düzenledi.  

İhracat Elçileri Sertifikalarını Aldı

Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen “Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi (BDTHM)” Projesi kapsamında Fırat Üniversitesi ile yapılan protokol gereğince, Fırat Üniversitesi’nde eğitim gören uluslararası öğrencilerin katıldığı İhracat Elçileri İftar Programında başarılı olan öğrencilere sertifikaları verildi.

Bu Bölüm Okunur

Geçtiğimiz haftalarda Fırat Üniversitesi’nde Elazığ’da yıllardır heyecanla beklenen Eczacılık Fakültesi’nin kurulacağını müjdeleyen Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, yeni bir bölümün daha müjdesini verdi.

Fırat Üniversitesi'nde Lisans Düzeyinde Bir Bölüm Daha Açılıyor

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Üniversitesi’nde lisans eğitimi verecek olan Psikoloji Bölümünün açıldığını duyurdu. 

Veteriner Fakültesi Öğretim Üyelerinden Öğrencilere İftar

Elazığ Fırat Üniversitesi kadın kolları, Veteriner Fakültesi akademisyenlerinin de katkılarıyla üniversite öğrencilerine iftar yemeği verdi.

FÜ ile Munzur Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

Fırat Üniversitesi (FÜ) ile Munzur Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

FÜ, yine finallerde elendi

Bordo-Beyazlı ekibimiz, Bölgesel Amatör Lig’de son iki sezonda Türkiye Finalleri’ne çıkmasına rağmen TFF 3. Lig’e yükselemedi

Rektör Prof. Dr. Göktaş Koltuğunu Çocuklara Devretti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Fırat Üniversitesi de bu özel günde kapılarını çocuklara açtı.

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan ulusal Egemenlik Çocuk bayramı münasebetiyle Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde çeşitli etkinlikler düzenlenerek, çocuk hastalara hediyeler verildi.

Fırat Üniversitesi elendi!

Play-Off son maçında 1984 Muşspor'la berabere kalan Bordo-Beyazlı ekibimiz, TFF 3. Lig'e yükselme şansını kaybetti