Fırat Üniversitesi Haberleri

Fırat Üniversitesi Haberleri

Fırat Üniversitesi ile Savunma Sanayii Başkanlığı Arasında Sözleşme İmzalandı

Yenilikçi Yazılımlar Yarışıyor (Y3) 2. Dönem Ödül ve 3. Dönem Yarışmaları İmza Töreni, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 3. Dönem projelerinin yürütücülüğü Fırat Üniversitesi, İTÜ ve ODTÜ tarafından gerçekleştirilecek.

Fırat Üniversitesi Teknoloji Ar-Ge Topluluğundan Büyük Başarı

Başak MERAL GÜNDÜZ/Fırat Üniversitesi Teknoloji Ar-Ge ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu 2021 BP Gelişim Seninle Sosyal Projeler Yarışmasında “Gelecek Nesillere Su Bilinci Kazandırma Projesi ile elementleri geçerek hibe alan 9 öğrenci topluluğundan biri oldu.

Azim+Gayret+Başarı= Ödül

Atandığında, Elazığ’a hiç bir katkısı olmayan, emeği ve alın teri geçmeyen bazı kişiler ile kendisini ilk saatten itibaren hatırlatıp nemalanma hesabını yapan bazı çevrelerin “Elazığ’dan başka isim mi yoktu rektör yapılacak?” söylemleri arasından bir Hakimiyet Gazetesinin sesi gür ve net çıkmıştı “durun kalabalıklar” diyerek.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Yılın En Iyi Rektörü Seçildi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, bu yıl ikincisi düzenlenen “Avrupa Ödülleri” töreninde yılın en iyi rektörü seçildi. Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ödülünü İstanbul Cemile Sultan Korusu’nda düzenlenen törende aldı.

Elazığ’ın BAL’da yine 3 takımı olacak

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür, yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig’de Elazığ’ın yine 3 takımla temsil edileceğini açıkladı

İyi ki Varsınız…

Fırat Üniversitesine rektör olarak atanmasının ardından belli bir kesim tarafından “Elazığlı rektör istiyoruz” sözleri ile eleştirilen Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’a o dönem tek destek Hakimiyet’ten gelmiş ve hatta “Elazığlı rektörleri de gördük” manşetiyle yeni rektörün Elazığlı olmamasının avantajlarını tek tek sıralamıştık.

Fırat Üniversitesi Akademisyeninden Müthiş Buluş

 Fırat Üniversitesi (FÜ) Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zülfü Genç öncülüğünde, Türkiye'de ilk defa yapay zeka tabanlı ‘ses ve öksürük’ ile korona virüs başta olmak üzere bir çok hastalığın teşhisi ile ilgili yazılım geliştirildi. 3 bin veri ile ses ve öksürük kayıtlarına göre kişinin korona virüs olup olmadığını saptadıklarını belirten Doç. Dr. Genç, başarı oranının ise yüzde 60 ila 80 arasında olduğunu kaydetti.

İnşaatında çalıştığı kütüphanede şimdi tıp fakültesi öğrencisi olarak çalışıyor

Elazığ’da 2016 yılında yapımına başlanan Fırat Üniversitesi kütüphanesi inşaatında işçi olarak çalışan Hasan Coşkun, boş zamanlarında ders çalışarak hayalini kurduğu tıp fakültesini kazandı. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimine devam eden Coşkun, 5 yıl önce inşaatında çalıştığı kütüphanede şimdi öğrenci olarak doktor olmak için çalışıyor.

Milletvekili Erol’dan Rektör Göktaş’a tepki

CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, Fırat üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Pisti Kapatmadan Olmaz mı?

Geçtiğimiz hafta Elazığ’ın en çok konuşulan konularından daha doğrusu sorunlarından biri de havaalanımızın 1 Ekimden başlamak üzere 45 gün kapatılacağı konusu idi.

Rektör Prof. Dr. Göktaş, Üniversite Hastanesi’nde Devam Eden İnşaat Çalışmalarını İnceledi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, üniversite hastanesini ziyaret ederek yapılan çalışmalarla ilgili hastane yöneticilerinden bilgi aldı. Rektör Göktaş, yapılan inşaat çalışmalarının hızlandırılması için talimat verdi.

Rektör Göktaş'ın girişimleri sonuç verdi, tartışmalı karar 15 gün ertelendi

Elazığ Havalimanı’nda yapım çalışmaları süren “Elazığ Havalimanı Paralel Pist ve Müteferrik İşler” işi kapsamında Elazığ Havalimanı’nın 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren 45 gün süreyle kapatılacağı duyurulmuştu. 

Teknofest’te Elazığ takımı Gökruh-Troket’ten önemli atış

Tasarladıkları roket ile Teknofest’e katılan Elazığ ekibi Gökruh-Troket takımı yarışmanın ilk gününde başarılı bir atış gerçekleştirdi.

Kayalıklardan düşerek yaralanan yavru ayı ‘Elfi’ tedavisi için Bursa’ya gönderildi

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde kayalıklardan düşerek yaralanan yavru ayı 'Elfi', Elazığ Fırat Üniversitesi Hayvan Hastanesinde tamamlanan tedavisinin ardından Bursa Hayvan Rehabilitasyon Merkezine gönderildi.

Fırat Üniversitesi'nden büyük başarı!

Fırat Üniversitesi, Türkiye’deki 207 yükseköğretim kurumu arasında 21. oldu.

F.Ü. İlahiyat Fakültesi ile Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü

Aziz şehrimizin Din Eğitimi alanında etkin verimli hizmetler veren güzide kurumlarımızdan olan Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Elazığ Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında düzenlenen Eğitim Öğretim ve Karşılıklı İş Birliği Protokolü İmza töreni düzenlendi.

Lösemiye Uzman Yok!

Siz hiç lösemi oldunuz mu?

Ani inme geçiren kadın başarılı operasyonla yürümeye başladı

Elazığ’da yaşayan ve ani gelişen inme (felç) nedeniyle hastaneye kaldırılan 59 yaşındaki kadın, erken müdahale ile gerçekleştirilen başarılı operasyonla sağlığına kavuşarak yürümeye başladı.

Hazırlanan 7 TÜBİTAK 1001 Projesi Kabul Edildi

Fırat Üniversitesi akademisyenleri yürütücülüğünde hazırlanan ve 2021 yılı 1. Döneminde TÜBİTAK 1001 programlarına sunulan proje önerilerinden 7 tanesi bilimsel değerlendirme sonucunda desteklenmeye hak kazandı.

Öğrenciler tepkili: 'Karar 15 gün ertelensin'

Elazığ Havalimanının 1 Ekim tarihi itibariyle 45 gün kapatılacağının öğrenilmesinin ardından Fırat Üniversitesi öğrencileri duruma tepki gösterdi. 4 Ekim tarihinde eğitimin başlayacağı Fırat Üniversitesi’nde öğrenciler havalimanının 15 Ekim’den sonra kapanmasını talep etti.

Yaralı yavru ayı, Elazığ’da sağlığına kavuştu

unceli'nin Çemişgezek ilçesinde kayalıklardan düşerek yaralanan yavru ayı, Elazığ Fırat Üniversitesi Hayvan Hastanesinde uygulanan tedaviler ve ameliyat ile sağlığına kavuştu.

Elazığ’da Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurulu dönem toplantısı

Elazığ’da Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Planlama ve Geliştirme Kurulu 2. dönem toplantısı gerçekleştirildi.

Günay: ‘Hastalarımıza daha kaliteli hizmet vermenin gayreti içindeyiz’

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde çalışan hemşirelere yönelik eğitim verildi. Fırat Üniversitesi Hastanesi eğitim hemşiresi, Leyla GÜNAY tarafından Oryantasyon, yaşam bulguları, delici kesici alet yaralanmaları, tıbbi atık yönetimi, Covit-19 la mücadele ve önlemleri, anne sütü ve önemi, beyaz kod eğitimi konusunda eğitim verildi.

Vali Yırık, kazada yaralanan Öğretim Üyesi Dikici'yi ziyaret etti

Elazığ Valisi Erkaya YIRIK, Malatya'nın Doğanşehir İlçesine bağlı Sürgü Mahallesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında yaralanan Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Aydın DİKİCİ'yi ziyaret etti.

Prof. Dr. Göktaş: ‘30 Ağustos Zaferi, Şanlı Tarihimizin En Önemli Dönüm Noktalarından Biridir’

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GöKTAŞ, ‘’30 Ağustos Zafer Bayramı’’ nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Fırat Üniversitesi'nde aşı zorunluluğu olacak mı?

Yeni eğitim öğretim yılı akademik takvimine göre üniversiteler 13 Eylül itibarı ile açılacak. Üniversiteler de peş peşe yaptıkları açıklamalarda eğitim sürecine ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Genel duruma göre pek çok üniversitede eğitimin yüzde 40'ı uzaktan olacak. Üniversitelerin bazıları aşıyı zorunlu tutarken bazıları ise sadece çağrıda bulunmakla yetindi.

FÜ ile İl Özel İdaresi arasında protokol imzalandı

Elazığ’da Fırat Üniversitesi (FÜ) ile İl Özel İdaresi arasında mesleki eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

Albay, Hasta Memnuniyetini En Üst Seviyeye Çıkarmayı Hedefliyoruz

Fırat Üniversitesi Hastanesi müdür yardımcısı Ayşe ALBAY tarafından sağlık çalışanlarına kalite standartları eğitimi verildi. ALBAY, eğitimde Türkiye' de sağlıkta kalite sisteminin gelişimi ve temel yapı taşlarını, sağlıkta kalite standartları ve göstergeleri ile Akreditasyon başkanlığı tarafından revize edilerek oluşturan SKS (Sağlıkta kalite standartları) Versiyon 6 hakkında genel bilgilendirme yaptı.

Doç. Dr. Ayşe Sağmak Tartar: ‘Hijyen Konusunda Çalışanlara Büyük Görevler Düşüyor’

Fırat Üniversitesi Hastanesi personellerine yönelik eğitimler aralıksız devam ediyor. Fırat Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Ana bilim dalı Öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşe SAĞMAK TARTAR, tarafından sağlık çalışanlarına yönelik el Hijyeni konulu eğitim verildi.

Fırat Üniversitesi’nde proje eğitimi

Elazığ'da Fırat Üniversitesi tarafından proje eğitimi verildi.