Fırat Üniversitesi Haberleri

Fırat Üniversitesi Haberleri

Üç Otoriteden Biri

Fırat Üniversitesi’nin başarılı bilim insanı Prof.Dr. Murad Atmaca, yüz akımız olmaya devam ediyor. Daha önce de Hakimiyet Gazetesi olarak başarılarına dikkat çektiğimiz ve defalarca Web of Science verilerine göre Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları listesine giren Fırat Üniversitesi Tip Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murad Atmaca, Oxford Üniversitesi, Worcester Kolej'de iki yıldır önce online, sonra yüz yüze devam eden eğitimleri ve eğitimlerin tüm gerekliliklerini tamamladı. Son dönemin en etkili psikoterapi ekollerinden kabul edilen Bilişsel Terapilerin en yeni ekolu Metakognitif Terapi İleri düzey eğitimini bitirdi.

FÜ transfere başladı

Bölgesel Amatör Lig’de ilimizi temsil edecek takımlardan Dilege AŞ Fırat Üniversitesi GSK, iç transferde 3 oyuncuyla el sıkışırken, dış transferde Ahmet Can Arslan'ı kadrosuna kattı

Prof. Dr. Murad Atmaca, Dünyanın Toplam 3 Psikiyatri Profesöründen Biri Oldu

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murad Atmaca İleri Düzey Metakognitif terapist unvanını aldı.

Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2021-2022 eğitim öğretim yıl mezuniyet töreni yapıldı.

Fırat Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 2021-2022 eğitim öğretim yıl mezuniyet töreni yapıldı.

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde diyabetik ayak kliniği açıldı

Diyabetik Ayak Kliniği açılışında konu ile ilgili bir açıklama yapan Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan ARTAŞ ” İlimize ve bölgemize en iyi şekilde hizmet etmeyi görev edinen Fırat Üniversitesi Hastanesi olarak yine bir yeniliğe imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlimiz ve bölgemizde tek olan Diyabetik Ayak Kliniğinin açılışını bugün yaptık. Özellikle Diyabetin komplikasyonları arasında yer alan yara bakımı ve diğer komplikasyonları yönetiminde iç hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyeleri ve çalışanları ile birlikte kliniğimizi hizmete sunduk” dedi.

Yükseköğretim Kurumu ile TUSAŞ arasında ‘Yükseköğretim Alanında İş Birliği Protokolü’ İmzalandı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii bünyesinde oluşturulan bilimsel araştırma programı çerçevesinde doktora öğrencilerine burs sağlanması amacıyla Yükseköğretim Kurumu (YÖK) ile iş birliği protokolü imzalandı.

Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı…

Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 2021-2022 eğitim öğretim yıl mezuniyet töreni yapıldı.

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonunda Yapıldı

Elazığ'da MS Hastalarına Sanatla Terapi

Elazığ’da Multiple Skleroz (MS) hastalarının bilişsel ve motor becerilerini geliştirmek için düzenlenen etkinlikte çeşitli atölye çalışmaları yapıldı.

Fırat Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Mimarlık Fakültesi bahçesinde yapıldı.

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı.

Fü Veteriner Fakültesi 47. Dönem Mezunlarını Uğurladı

Fırat Üniversitesi (FÜ) Veteriner Fakültesi'nden mezun olan 137 öğrenci için tören düzenlendi.

Fırat Üniversitesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Genel Mezuniyet Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Genel Mezuniyet Töreni, Atatürk Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Elazığ’ı BAL’da 2 takım temsil edecek

Yeni sezonda BAL’da yer alacak olan takımlar 18 Temmuz’a kadar katılım belgelerini göndermek zorunda

Belediye Binası Öğrencilerin Eserleriyle Renklendi

Elazığ Fırat Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü öğrencileri kendi elleri ile yaptıkları eserlerle Yurtbaşı Belde Belediye binasını süsledi.

F.Ü.’de Sivil Havacılık Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Mustafa Temizer Konferans Salonunda yapıldı.

Veteriner Fakültesi’nin Mezuniyet Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Mustafa Temizer Konferans Salonunda yapıldı.

Babasının izinde bir genç edebiyatçı...

Gazetemiz yazarlarından Tuncer Sönmez’in kızı Nida Nur Sönmez, babasının izinden giderek başladığı Edebiyat bölümünden birincilikle mezun oldu.

Daha Güçlü Olmalıyız

Görevlerinde ve kendi alanlarında başarı gösterip önemli mevkilere gelen Elazığlı hemşerilerimizin başarıları, şehir olarak hepimizde bir mutluluk ve gurur vesilesi oluyor.

Fırat Üniversitesi 34. Dönem Tıp Mezunlarını Uğurladı

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 34. dönem öğrencilerinin mezuniyet ve yemin töreni gerçekleştirildi.

Atila’nın yardımcılığını Yurdagül yapacak

Yeni sezon için Ahmet Atila ile anlaşmaya varan Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü, yardımcı antrenörlük görevine ise Sinan Yurdagül'ü getirdi

Fırat Üniversitesinde Düzenlenen Fotoğraf Yarışmasının Sonuçları Açıklandı

Fırat Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü ve İletişim Fakültesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Fırat Üniversitesi Kampüs Hayatı” konulu fotoğraf yarışması sonuçlanmıştır.

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Mezuniyet Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni yapıldı. 

Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

11 Haziran Cumartesi günü Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen açılış seremonisi ile birlikte start alan şampiyona bugün oynanan müsabakalarla birlikte tamamlandı

Kovancılar Meslek Yüksekokulu’nda Mezuniyet Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi Kovancılar Meslek Yüksekokulu 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni yapıldı. 

Prof. Dr. Ölçücü'den YKS Açıklaması

ÖSYM Elazığ Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Ali Ölçücü, bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan YKS sınavı nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Rektör Prof. Dr. Göktaş’tan Azerbaycan Ali Attestasiya Komissiyasına Anlamlı Ziyaret

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen ve TÖMER Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kaan Yalçın, Azerbaycan Ali Attestasiya Komissiyasına (Azerbaycan Yüksek Öğretim Kurumuna) anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Türk Profesörden Önemli Çalışma Işık Dalga Boyu Analizörü Cihazı Üretti

Fırat Üniversitesinde görevli Prof. Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu tarafından Türkiye’de ilk defa ışık dalga boyu analizörü (Monokromatör) cihazı üretildi.

Başkan Gürkan Öğrencilerle Tecrübelerini Paylaştı

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, Fırat Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.