Fahrettin Yakuphanoğlu Haberleri

Fahrettin Yakuphanoğlu Haberleri

Türk Profesörden Önemli Çalışma Işık Dalga Boyu Analizörü Cihazı Üretti

Fırat Üniversitesinde görevli Prof. Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu tarafından Türkiye’de ilk defa ışık dalga boyu analizörü (Monokromatör) cihazı üretildi.

Fırat'tan Bir Başarı Daha

Bilim dünyasında ses getiren proje ve başarılara imza atan Fırat Üniversitesi, bünyesindeki bilim insanlarının başarılarıyla da göz dolduruyor.

Fıratlı Profesörün Çalışmaları Dünyanın İlgi Odağı Oldu, Birçok Ülkeye İhraç Edildi

Fırat Üniversitesi'nde görevli öğretim üyesi Prof. Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu, güneş simülatörü, spin kaplama cihazı ve yapay sinir üretiminde kullanılan elektrospin cihazı gibi birçok çalışmaya imza attı. Prof. Dr. Yakuphanoğlu’nun bu çalışmaları başta Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihraç edilirken, çalışmaları da uluslararası indeksli dergi ve makalelerde yayımlandı.

‘DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI LİSTESİ’NE GİREN ÖĞRETİM ÜYELERİNE TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ

Akademik alanda ‘Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’ne girerek Fırat Üniversitesi’nin adını uluslararası sahada gururla duyuran Üniversitemiz öğretim üyeleri Prof. Dr. Fahrettin YAKUPHANOGLU, Prof. Dr. Ebru Kavak AKPINAR, Prof. Dr. Hakan F. ÖZTOP, Prof. Dr. Süleyman AYDIN, Prof. Dr. Murad ATMACA, Prof. Dr. Mehmet ESEN, Prof. Mustafa INC ve Prof. Mehmet YAMAN’a başarılarından dolayı plaket töreni düzenlendi.

Türk profesör üretti, Avrupa ve ABD'ye ihraç edildi

Fırat Üniversitesi'nden Prof. Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu tarafından üretilip patenti alınan organik malzeme kaplama cihazı (Spin Coater) Avrupa'dan ABD'ye, Arabistan'dan Mısır'a kadar bir çok ülkeye ihraç edildi.

Türkiye'nin ilk "OLED Karakterizasyon" Cihazı ihracata başladı

Fırat Üniversitesi'nden Prof.Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu tarafından Organik LED (OLED) Karakterizasyon Cihazı üretilerek hem Türkiye'de bir ilk gerçekleşti, hem de yurt içinde ve yurt dışındaki firma ve üniversitelere satıldı. Bronz madalya alan Türk Patentli ürünün yurt dışındaki cihazlarla kıyaslandığında daha üstün özelliklere sahip olduğu vurgulandı.

ELAZIĞ'DAN ABD VE SUUDİ ARABİSTAN'A NANOTEKNOLOJİ İHRACI

Elazığ'da Fırat Teknokent bünyesinde Prof. Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu'nun üretimini yaptığı elektrospin cihazı, ABD ve ve Suudi Arabistan'a ihraç edildi.