Fahrettin Göktaş Haberleri

Fahrettin Göktaş Haberleri

Fırat Üniversitesi Nijerya Heyeti İle Bir Araya Geldi

Elazığ’da Nijerya hükümeti yurt dışı burslar heyeti, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile bir araya geldi.

Nijeryalı Heyetten Fırat Üniversitesi’ne Ziyaret

Nijerya Hükümeti Yurtdışı Burslar Direktörü Prof. Suleiman Muhammad ve beraberindeki heyet Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ı makamında ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Saraç Akademisyenlerle Bir Araya Geldi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Dr. İsrafil Kışla ile İhsan Şener Fırat Üniversitesini ziyaret ederek, akademisyenlerle bir araya geldiler.

Rektör Prof. Dr. Göktaş’tan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’ne Giren Akademisyenlere Teşekkür Belgesi Verildi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, dünyanın en etkili bilim insanları listesine giren Fırat Üniversitesi’nden 42 akademisyenle bir araya gelerek teşekkür belgesi verdi. 

Rektör Prof. Dr. Göktaş’tan Prof. Dr. Özdarendeli’ye Tebrik Mesajı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Turkovac aşısını geliştiren Prof. Dr. Aykut Özdarendeli için tebrik mesajı yayımlayarak, Türkiye’nin gururu olan Prof. Dr. Özdarendili’nin Elazığ ve Fırat Üniversitesi için de gurur kaynağı olduğunu söyledi. 

Fırat Teknokent Şehir İçin Değer Üretiyor…

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman. F.Ü. Rektörü Prof.Dr. Fahrettin Göktaş ve Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Fırat Teknokenti ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Başkan Arslan; Fırat Teknokentin işletmelere ar-ge ve inovasyon alanında çok önemli fırsatlar sunduğunu belirterek, şehrin güçlü yönü olarak öne çıktığını ifade etti…

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Göktaş, Yabancı Uyruklu Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş Rektör Yardımcıları ile birlikte Üniversitede Eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerle kahvaltı da bir araya geldi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’tan Yeni Yıl Mesajı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat Üniversitesi Akademisyenlerine TÜBİTAK Ve TÜBA-GEBİP Ödüllerini Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, TÜBİTAK ve TÜBA-GEBİP ödüllerine layık görülen Fırat Üniversitesi’nin iki akademisyenine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törenle ödüllerini verdi.

Fırat Üniversitesi İle Bakü Devlet Üniversitesi Arasında Uluslararası İşbirliği Protokolü İmzalandı

Fırat Üniversitesi ile kardeş ülke Azerbaycan’ın en kadim üniversitelerinden biri olan Bakü Devlet Üniversitesi arasında uluslararası işbirliğinin ve akademik alanlardaki çalışmaların artırılması kapsamında protokol imzalandı.

İkinci Üniversite İçin İlk Adım

Akademik başarıları ve elde ettiği ödüllerle adından söz ettiren ve geçtiğimiz günlerde “Araştırma Üniversitesi” unvanı alarak ülkemiz üniversiteleri arasında ilk 20’ye girerek gururumuz olan Fırat Üniversitesi, ikinci üniversite için ilk adımı attı ve Harput yerleşkesinde içerisinde çok sayıda derslik olan ve 16 bin metrekareden oluşan bina ihalesine çıktı

Rektör Prof. Dr. Göktaş, Araştırma Üniversitesi’nin Ayrıntılarını Açıkladı

Başarılı çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Fırat Üniversitesi tarihi bir başarıya imza atarak “Araştırma Üniversitesi” seçildi. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş “Araştırma Üniversitesi’nin” ayrıntılarını açıkladı.

Rektör Prof. Dr. Göktaş, Araştırma Üniversitesi’nin Ayrıntılarını Açıkladı

Rektör Prof. Dr. Göktaş, Araştırma Üniversitesi’nin Ayrıntılarını Açıkladı Başarılı çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Fırat Üniversitesi tarihi bir başarıya imza atarak “Araştırma Üniversitesi” seçildi. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş “Araştırma Üniversitesi’nin” ayrıntılarını açıkladı.

Mahcup Olurlar mı?

Prof. Dr.Fahrettin Göktaş’ın Fırat Üniversitesi’ne Rektör olarak atanmasının ardından ne fırtınalar ne tamtamlar koparıldı, ne şovenist çıkışlar dile getirildi hatırladınız değil mi?

Tarihi Bir Başarıya İmza Atan Fırat Üniversitesi “Araştırma Üniversitesi” Seçildi

Son dakika: Her geçen yıl başarı sıralamasını yükselten ve dünyanın saygın üniversiteleri arasında olma yolunda hızla ilerleyen Fırat Üniversitesi oldukça önemli bir başarıya daha imza atarak YÖK tarafından Türkiye’nin en iyi üniversitelerinin yer aldığı “Araştırma Üniversitesi” seçildi.

Rektör Prof. Dr. Göktaş’tan Ödül Alan Öğretim Üyelerine Teşekkür Plaketi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, başarılı çalışmalara imza atan akademisyenleri ödüllendirmeye devam ediyor.

Apolet Takma Töreni Düzenlendi

Fırat Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu tarafından 7 Aralık Uluslararası Sivil Havacılık Günü nedeniyle “Dünya Sivil Havacılık Günü Kutlamaları ve Apolet Takma Töreni” düzenlendi.

Fırat Üniversitesi'nden bir büyük başarı daha...

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürütülen; 2021 yılı TÜBA-GEBİP Ödülü (Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı) Ödülleri” sahiplerini buldu.

Rektör Prof. Dr. Göktaş’tan ’Dünya Engelliler Günü’ Mesajı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan TÜBİTAK Teşvik Ödülüne Layık Görüldü

TÜBİTAK’ın bilimsel ve teknolojik alanlarda araştırma ve geliştirme faaliyetlerini desteklemek, bilim insanlarının, araştırıcıların yetiştirilmeleri ve geliştirilmeleri için imkân sağlamak amacıyla verdiği “TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri” 2021 yılı değerlendirme çalışmaları sonuçlandı.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal’dan İpek Yolu Uluslararası Çocuk Ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’ne Ziyaret

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’ni ziyaret ederek gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bildi aldı.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal Fırat Üniversitesi Akademisyen ve Öğrencileri ile Bir Araya Geldi

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Fırat Üniversitesi'nde akademisyenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

Teşekkür Plaketi Verildi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, fidan dikimi ve bakımı konusunda üniversiteye her türlü desteği sağlayan Orman Bölge Müdürü Muhammet Salih Çetiner ve ekibi ile Üniversite  Yapı İşleri Daire Başkanlığı çalışanlarına teşekkür plaketi verdi.

Öğrenciler ve Veliler Fidan Dikim Etkinliğine Katıldı

Başak MERAL GÜNDÜZ/24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Salim Hazardağlı İlkokulu 3/A sınıfı öğretmeni Handan Metin, öğrencileri ve velileri fidan dikim etkinliğine katıldı.

Rektör Prof. Dr. Göktaş, Emekliliğe En Yakın ve Mesleğe En Yeni Başlayan Akademisyenlerin Öğretmenler Gününü Kutladı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Üniversitedeki emekliliğe en yakın olan ve mesleğe en yeni başlayan akademisyenleri makamında ağırlayarak öğretmenler gününü kutladı.

Rektör Prof. Dr. Göktaş: 'Öğretmenler Gününü En İçten Duygularımla Kutluyorum'

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

25 Kazakistanlı Öğrenci Fırat Üniversitesi’ne Geldi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Kazakistan Abay Kazak Devlet Pedagoji Üniversitesi’nden staj yapmak için Fırat Üniversitesi’ne gelen 25 Kazakistanlı öğrenciyle bir araya geldi.

Fırat Üniversitesi ile Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Arasından İşbirliği Protokolü İmzalandı

Fırat Üniversitesi ile Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasından Gençlik Ofisi, Kültür, Spor, Sanat ve Eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

Fırat Üniversitesi Geleceğe Nefes Olmaya Devam Ediyor

Fırat Üniversitesi Rektörlük Kampüsünde 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 23 bin fidan toprakla buluşturuldu.