Fahrettin Göktaş Haberleri

Fahrettin Göktaş Haberleri

Rektör Göktaş’tan Mevlid Kandili Mesajı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Son Uçak

Elazığ Havalimanı, 45 gün süre ile kapatıldı. Gerekçe; “Elazığ Havalimanı'nda yapım çalışmaları süren "Elazığ Havalimanı Paralel Pist ve Müteferrik İşler" işi kapsamında yeni yapılan pist ile taksi yollarının tamamlanıp, mevcut piste bağlantılarının yapılabilmesi, pist şeritlerinin tesviye edilmesi ve gerekli havacılık tedbirlerinin alınabilmesi.

Fırat Üniversitesi’nden Nota Sesleri Yükseldi

Fırat Üniversitesi, uzun bir sürenin ardından kampüse gelen öğrencilerin motivasyonlarını artırmak amacıyla “Kampüste Nota Sesleri” etkinlikleri başlattı. Etkinlik kapsamında öğrenciler açık havada gönüllerince eğlendi.

45 Gün Sürecek Çile Başladı

1 Ekim Tarihinde kapatılacağı açıklanan ancak Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş'ın girişimleriyle 15 Ekim Tarihine ertelenen karar sonrası Elazığ Havalimanı'nda son uçuşlar gerçekleşti ve 45 günlük çile başladı.

Bakan Yardımcıları ve Rektörlerden Fırat Üniversitesine Ziyaret

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ı ziyaret ettiler. 

Hülya Göktaş: Öğrencilerimize Anne Şefkati Göstermek İçin Elimizden Geleni Yapıyoruz

Fırat Üniversitesi Kadınlar Kolu tarafından maddi durumu iyi olmayan öğrencilere destek olmak amacıyla hayır kermesi düzenlendi. İl Protokolünün eşlerinin de katıldığı kermeste elde edilecek gelir, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere destek için hazırlanacak.  

Keban MYO 2021 – 2022 Akademik Yılı Açılış Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi Keban Meslek Yüksekokulu 2021-2022 eğitim ve öğretim akademik yılı açılış töreni yapıldı.

Fırat Üniversitesinde ‘Din ve Sağlık’ Temalı Sempozyum Düzenlendi

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen “Din ve Sağlık” temalı “Uluslararası Din ve Medeniyet” sempozyumu açılış töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti.

TÜBİTAK 2237 Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı Eğitimi Fırat Üniversitesi’nde Yapıldı…

Sağlık Bilimleri alanında “TÜBİTAK İçin Araştırma Proje Önerisi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitimi” Fırat Üniversitesi’nde yapıldı.

Uluslararası başarıya imza atan FÜ Veteriner Fakültesi, EAEVE tarafından akredite edildi

Fırat Üniversitesi (FÜ), Veteriner Fakültesi çok önemli bir uluslararası başarıya imza atarak, Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliği (EAEVE) tarafından akredite edildi.

Fırat Üniversitesi’nde Öğrenciler Canlı Müzik Eşliğinde Hediyelerle Karşılandı

Fırat Üniversitesi yaklaşık 45 bin öğrencisi 4 bini aşkın akademik ve idari personeliyle bugün itibariyle eğitim ve öğretime başladı. Uzun bir sürenin ardından kampüse gelen öğrencileri Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, çiçek ve hediyelerle karşıladı. 

Rektör Prof. Dr. Göktaş, Sare Ana Öğrenci Yurdunu Ziyaret Etti…

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Elazığ Sare Ana Öğrenci yurdunu ziyaret ederek, Yurt İdare Şube Müdürü Mehmet Akif Süt ve Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Elanur Öztürk Aygeç’ten çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler aldı.

Torpilin Adı; Toplumcu Şiirde Şiddet!

Kamu kurumları arasında en saygın olarak bilinen ve TBMM adına kamu kurumlarını objektif kriterlerle denetleyen Sayıştay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi de dahil birçok kamu kurum ve kuruluşlarında yapılan harcamalar, yanlış uygulamalar ve keyfi kararlara dikkat çeken raporlarını yayınlıyor.

Kayıp 50 Yıl

Elli yıl önce ilimizde kurulması planlanan ancak siyasi hamlelerle Erzurum’a kurulan Atatürk Üniversitesi için Kesikköprü civarında tahsis  edilen uçsuz bucaksız alan daha sonra Fırat Üniversitesi’ne devredilmiş ve bu alana tek bir ağaç bile dikilmemişti.

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Türkiye'de bir ilki başardı

Türkiye’nin ilk veteriner fakülteleri arasında yer alan ve bugüne kadar binlerce öğrenci yetiştiren Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi oldukça önemli bir başarıya imza atarak Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliği (EAEVE) Akreditasyon Komisyonu tarafından akredite edildi. 

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Göktaş, TEKNOFEST’te Başarı Sağlayan Takımları Ağırladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ve binlerce genç mucidi bir araya getiren TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde dereceye giren öğretim üyeleri ile öğrenciler Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş tarafından düzenlenen davette bir araya geldi. 

Rektör Göktaş, Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesi şantiyesinde incelemelerde bulundu

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesi şantiyesinde incelemelerde bulundu.

FÜ koşusunu Yutangirdap kazandı

Fırat Üniversitesi adına her yıl Elazığ Hipodromu’nda düzenlenen Fırat Üniversitesi Koşusu’nu bu yıl Yutangirdap isimli safkan kazandı

Elazığ’da 19 Eylül Gaziler Günü Coşkuyla Kutlandı

Elazığ'da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla valilik önünde tören düzenlendi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şube Başkanı Mehmet Nemık Bulut, "19 Eylül Gaziler Günü, bedeli can ve kanla ödenmiş bu toprakların vatan olmasında ve devletimizin bekası uğrunda canlarını adayanların gurur ve şerefle hatırlandığı bir gündür" dedi.

Fırat Üniversitesi ile Savunma Sanayii Başkanlığı Arasında Sözleşme İmzalandı

Yenilikçi Yazılımlar Yarışıyor (Y3) 2. Dönem Ödül ve 3. Dönem Yarışmaları İmza Töreni, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 3. Dönem projelerinin yürütücülüğü Fırat Üniversitesi, İTÜ ve ODTÜ tarafından gerçekleştirilecek.

Azim+Gayret+Başarı= Ödül

Atandığında, Elazığ’a hiç bir katkısı olmayan, emeği ve alın teri geçmeyen bazı kişiler ile kendisini ilk saatten itibaren hatırlatıp nemalanma hesabını yapan bazı çevrelerin “Elazığ’dan başka isim mi yoktu rektör yapılacak?” söylemleri arasından bir Hakimiyet Gazetesinin sesi gür ve net çıkmıştı “durun kalabalıklar” diyerek.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Yılın En Iyi Rektörü Seçildi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, bu yıl ikincisi düzenlenen “Avrupa Ödülleri” töreninde yılın en iyi rektörü seçildi. Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ödülünü İstanbul Cemile Sultan Korusu’nda düzenlenen törende aldı.

İyi ki Varsınız…

Fırat Üniversitesine rektör olarak atanmasının ardından belli bir kesim tarafından “Elazığlı rektör istiyoruz” sözleri ile eleştirilen Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’a o dönem tek destek Hakimiyet’ten gelmiş ve hatta “Elazığlı rektörleri de gördük” manşetiyle yeni rektörün Elazığlı olmamasının avantajlarını tek tek sıralamıştık.

İnşaatında çalıştığı kütüphanede şimdi tıp fakültesi öğrencisi olarak çalışıyor

Elazığ’da 2016 yılında yapımına başlanan Fırat Üniversitesi kütüphanesi inşaatında işçi olarak çalışan Hasan Coşkun, boş zamanlarında ders çalışarak hayalini kurduğu tıp fakültesini kazandı. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimine devam eden Coşkun, 5 yıl önce inşaatında çalıştığı kütüphanede şimdi öğrenci olarak doktor olmak için çalışıyor.

Milletvekili Erol’dan Rektör Göktaş’a tepki

CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, Fırat üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Pisti Kapatmadan Olmaz mı?

Geçtiğimiz hafta Elazığ’ın en çok konuşulan konularından daha doğrusu sorunlarından biri de havaalanımızın 1 Ekimden başlamak üzere 45 gün kapatılacağı konusu idi.

Rektör Prof. Dr. Göktaş, Üniversite Hastanesi’nde Devam Eden İnşaat Çalışmalarını İnceledi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, üniversite hastanesini ziyaret ederek yapılan çalışmalarla ilgili hastane yöneticilerinden bilgi aldı. Rektör Göktaş, yapılan inşaat çalışmalarının hızlandırılması için talimat verdi.

Rektör Göktaş'ın girişimleri sonuç verdi, tartışmalı karar 15 gün ertelendi

Elazığ Havalimanı’nda yapım çalışmaları süren “Elazığ Havalimanı Paralel Pist ve Müteferrik İşler” işi kapsamında Elazığ Havalimanı’nın 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren 45 gün süreyle kapatılacağı duyurulmuştu. 

Fırat Üniversitesi'nden büyük başarı!

Fırat Üniversitesi, Türkiye’deki 207 yükseköğretim kurumu arasında 21. oldu.

Prof. Dr. Göktaş: ‘30 Ağustos Zaferi, Şanlı Tarihimizin En Önemli Dönüm Noktalarından Biridir’

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GöKTAŞ, ‘’30 Ağustos Zafer Bayramı’’ nedeniyle bir mesaj yayımladı.