Euro Haberleri

Euro Haberleri

Tablosunun Dali’ye Ait Olduğunu Düşünen Kişi 5 Milyon Euro'ya Satışa Çıkardı

Elazığ’da yaşayan İbrahim Solmaz, antikacı arkadaşından satın aldığı tablonun Salvador Dali’ye ait olduğunu iddia etti. Solmaz, tabloyu 5 milyon Euro'ya satışa çıkardı.

Kur Korumalı Mevduat Sisteminde İlk Vade Doldu

Kur korumalı mevduata ilk katılan hesapların vade süresi bugün itibarıyla doldu. 3 ay önce hesap açanların ilk ödemesi gerçekleşiyor.

Fırat Üniversitesi Başarılı Çalışmalarını Sürdürüyor

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Doç.Dr. Mustafa Boyrazlı (Fırat Üniversitesi Proje Yürütücüsü) ve Prof. Dr. Mehmet Deniz Turan’ın araştırma ekibinde yer aldığı “Feldspatik Cevherlerin Sıfır Atıklı Değerlendirilmesi: Stratejik Hammaddeler İçin Yeşil ve Sürdürülebilir Kaynak Kullanımı” başlıklı; uluslararası bütçesi yaklaşık 700.000 Euro olan ve 3 yıl sürecek olan proje, AB Komisyonu tarafından desteklendikten sonra, TÜBİTAK’ın Çoklu İş Birliği Destek Programları kapsamında yer alan ERA-MIN-3 2021 Çağrısının 2. aşamasını da başarıyla geçerek desteklenmeye hak kazanmıştır.

Yatırımcılar dikkat! Bütçe tam 40 Milyon Euro

TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, 40 Milyon Avro bütçeyle 11. Başvuru Çağrı İlanına çıkıldığı duyuruldu.

Bu Da Fırsatçılık!

Döviz fiyatlarının artmasıyla birlikte tüm ürünlere ciddi oranda zamlar geldiği, bir gün önce aldığımız bir ürünü ertesi gün yüzde 30 zamlanmış etiketiyle karşılaştığımız günleri hep birlikte yaşadık, yaşıyoruz.

Benzin, Motorin, LPG Fiyatlarında İndirim

Dolar ve Euro kurundaki hızlı yükselişin etkisiyle art arda gelen benzin, motorin ve LPG oto gaz zamları uzun süre vatandaşın gündeminden düşmemişti. Pazartesi günü akşam saatlerinde dövizde yaşanan düşüşle birlikte akaryakıt fiyatlarında indirim konusu merak edilmeye başladı.

Kılıçdaroğlu: 'Bankada 13 bin Eurom var, Özellikle Türk lirasına çevirmedim'

Adana'da çiftçileri ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu'na bir vatandaş tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine açtığı tazminat davalarını hatırlatıldı. CHP lideri bunun üzerine, "En son kaybettiğim bir davayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde kazandık. 13 bin Euro ödediler bana. Böylece bankada 13 bin Eurom var. Özellikle Türk lirasına çevirmedim" dedi.

Gübre fiyatlarında yüzde 54 indirim

TÜRKİYE’de dolar ve euro fiyatları ile tırmanan gübre fiyatlarına indirim geldi. İndirim yüzde 54 civarında.

Dövizde sert düşüş...

Güne düşüşle başlayan döviz an itibariyle aşağı yönlü hareketini hızlandırdı.

Döviz ve Altında Düşüş Devam Ediyor

Dolar 11,7970 liradan, euro ise 13,5180 liradan güne başlarken gram altın ise 685 liradan işlem görüyor.

Dövizde son durum...

Dolar 12,1220 liradan, euro ise 13,7080 liradan güne başladı.

Elazığ’ın İhracatta Dünyaya Açılan Kapısı: Saka Holding

Elazığlı iş adamı Ramazan Saka, “Dünyada Türkiye'den, Türkiye’de Elazığ’dan başka yere yatırım yapmam" diyerek kente 150 milyon euroluk dev yatırımla tekstil entegre tesisi kurdu. Pamuğun hammadde olarak girip elbise olarak çıktığı fabrikada 3 bin 500 kişi istihdam edilirken, tesis kendi elektrik ve suyu dahil tüm ihtiyaçlarını karşılaması ile Türkiye’de sayılı işletmeler arasında yer alıyor.

Dolar Yeni Rekorunu Kırdı

Bu sabah dolar/TL 16,19, euro/TL 18,39 ile rekor tazeledi.

Elazığ Tso Heyeti Kuzey Makedonya’da Temaslarda Bulundu

Uşak Üniversitesi koordinatörlüğünde Elazığ TSO’nun da ortak olduğu  Seven Doors to Europe isimli Ulusal Hareketlilik Konsorsiyumu kapsamında Ülkemizden Fırat Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi ile birlikte  Elazığ TSO, İnegol TSO,  Burdur TSO, Sivas TSO ve Gaziantep Ticaret Odası temsilcilerinin katılımı ile Makedonya'da çalışma ziyareti düzenlendi. 

Merkez Bankası yıl sonu enflasyon ve dolar tahminini yükseltti

Merkez Bankası'nın yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 19,31'den yüzde 23,85'e, dolar tahmini ise 9,98'den 13,77'ye çıktı.

BC Prometey: 92 – Elazığ İl Özel İdare: 52

Eurocup Women B Grubu son hafta maçında Elazığ İl Özel İdare’de Ukrayna’da karşılaştığı BC Prometey’e 92-52 yenilerek, Avrupa defterini mağlubiyetle kapattı.

Elazığ İÖİ. Ukrayna yolcusu

Elazığ İÖİ. Eurocup’a veda etti

5. hafta maçında Romanya’nın Sepsi Sic takımını konuk eden Bordo-Beyazlı ekibimiz, rakibine yenilerek yenilerek Avrupa defterini matematiksel olarak kapattı

Döviz ve Altın Durdurulamıyor!

Merkez Bankası'nın faiz indirimi sonrası piyasalarda hareketlilik devam ediyor. Dolar 12.80'i, euro 14.41'i, gram altın ise 742 lirayı görerek rekor tazeledi.

Rakip Sepsi-Sic

Eurocup’ta bu sezon istediği sonuçları alamayan Elazığ İl Özel İdare, B Grubu 5. Hafta maçında Romanya ekibi Sepsi Sic’i ağırlayacak

Elazığ'ın perileri kayıplarda!

Eurocup Women B Grubu 3. Hafta maçında Elazığ İl Özel İdare, evinde karşılaştığı Ukrayna ekibi BC Prometey’e 78-66 mağlup oldu.

Elazığ İl Özel İdare, BC Prometey karşısında

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 2. haftasında deplasmanda oynaması gereken Nesibe Aydın maçının rakip takımda görülen korona virüs vakaları nedeniyle ertelenmesinden ötürü Elazığ İl Özel İdare, gözünü Eurocup randevusuna dikti

Dolar Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Faiz kararı sonrası dövizde artış devam ediyor.

Faiz Kararı Sonrası Dövizde Son Durum

Merkez Bankası’nın faiz kararının, Dolar/TL'de yaşanan seyri değiştirip değiştirmeyeceği merak konusuydu.

Malatya gençlere erasmus semineri

Malatya Büyükşehir Belediyesi Eurodesk Temas Noktası'yla, gençleri bilgilendirmek amacıyla seminer düzenledi.

Eurocup Women’e iyi başlangıç

Eurocup Women B Grubu ilk hafta maçında Elazığ İl Özel İdare, Macaristan ekibi Uni Gyor’ü 74-67 mağlup etti

Dolar rekora doymuyor! Tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Hafta başından beri yükseliş eğiliminde olan ve 9 lira seviyesini aşan dolar, rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. 9,06 seviyesini gören kur, tüm zamanların en yüksek seviyesinden işlem görüyor.

Eurocup serüveni başlıyor

Elazığ İl Özel İdare, Eurocup Women B Grubu ilk maçında Macaristan ekibi Uni Gyor’u konuk edecek. Bordo-Beyazlı kulüp bu maçın biletlerini yarın satışa çıkartacak