Etso Haberleri

Etso Haberleri

Elazığ’da Çiftçilere 20 Bin İpekböceği Larvası Dağıtıldı

Elazığ’da ipekböcekçiliğini desteklemek ve geliştirmek için hayata geçirilen proje çerçevesinde üreticilere ücretsiz 20 bin ipekböceği larvası ile 50 bin dut fidanı dağıtıldı.

ETSO, Kovancılar İş Dünyası ile Buluştu

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan başkanlığındaki Elazığ TSO Yönetim Kurulu, Meclis ve Meslek Komite Üyelerinden oluşan Elazığ TSO heyeti Kovancılar iş dünyası ile bir araya geldi.

TOBB 78. Genel Kurulu Yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 78. Genel Kurul Toplantısı, elektronik ortamda gerçekleştirildi.

ETSO’dan Ücretsiz Larva Eğitimi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen İpekböceği Yetiştiriciliği Projesi kapsamında larva eğitimi verilecek.

ETSO Başkanı Arslan’dan Anneler Günü Mesajı

Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, annelerin ailenin temel direği olmasının yanında, hünerli ve girişimci elleriyle iş dünyasında da üretimin ve bereketin adı olduğunu söyledi.

ETSO Başkanı Arslan'dan Ramazan Bayramı Mesajı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, tüm halkımızın Ramazan Bayramını kutlayarak, “Bayramlar, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, insanların kaynaşmasına vesile olan müstesna günlerdir” dedi.

Başkan Arslan’dan 1 Mayıs Mesajı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan,1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Arsalan mesajında işveren olmadan işçi, işçi olmadan da işverenin tek başına bir anlam ifade etmeyeceğini ifade etti.

İhracat Elçileri Sertifikalarını Aldı

Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen “Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi (BDTHM)” Projesi kapsamında Fırat Üniversitesi ile yapılan protokol gereğince, Fırat Üniversitesi’nde eğitim gören uluslararası öğrencilerin katıldığı İhracat Elçileri İftar Programında başarılı olan öğrencilere sertifikaları verildi.

Gizli El mi Duyarlı Basın mı?

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, yaptığı basın toplantısında, yapılan ihale sonrası haber ve yorumların gizli bir el tarafından yapıldığını ifade etti.

Çok Konuştu Ama Bir Şey Söylemedi

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, Perşembe günü sabah saat 10'da yapılan Maden İhalesine neden girmediklerine dair kamuoyunun merakla beklediği cevap için dört gün sonra geniş katılımlı bir toplantı yaptı ve kameraların karşısına geçti.

‘Sansasyonel Sebebi Yok’

Etso Başkanı Asilhan Arslan, kamuoyunun beklediği ‘ihaleye neden girilmedi?” sorusunun cevabını açıkladı. İhaleye girmemelerinin herhangi sansasyonel bir sebebi olmadığını, birçok eksikliği bulunan ve hakkında yürütmeyi durdurma davası açılan bir ihaleyi meşrulaştırmama adına, birlikte hareket ettikleri firmayla görüşülerek alınan ortak ve doğru bir karar sonucu ihaleye girmekten vazgeçtiklerini ifade etti.

Başkan Arslan’dan 23 Nisan Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan ARSLAN; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının, sadece kurtuluş mücadelesinde değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş uygarlık yolculuğunda da en önemli kilometre taşlarından birisi olduğunu söyledi.

Sırada Ne Var?

Evet, aylardan beri büyük bir heyecan, heves ve iştiyakla hazırlandığımız, şehrin tüm kesimlerinin desteğini aldığımız ihaleye girmedik, işi başka firmaya kaptırdık. Emek sarf ettik, yorulduk, bu işin PR’ı için epey masraf da ettik sonunda başladığımız yere ve yuvamıza döndük.

Süreç Yönetilemedi

Maden sahalarının işletilmesi ihalesi yapıldı ve iki firmanın katıldığı ancak kıyasıya bir yarışmanın olmadığı ihaleyi Port Madencilik A.Ş. firması 2 milyar 205 milyon TL ile kazandı.

HÜDA PAR’dan İhale Açıklaması

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan ve Elazığ Girişim Gurubu’nun ihaleye katılmamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Başkan Gürgözeler: "Etso'dan Açıklama Bekliyoruz"

İYİ Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler, ihale sonucunu hezimet ve hayal kırıklığı olarak nitelendirdi.

“Kimin Aldığı” Değil “Biz Niye Sahaya Çıkamadık” Sorusu Önemli

Elazığ tarihinin en büyük maden rezervinin işletilmesi için yapılan ihaleye sadece iki firma katıldı.

Kim Tamir Edecek?

Maden sahasının  ihalesine Girişim Grubunun katılmaması, şehirde büyük bir hayal kırıklığı oluştururken, bu konuda hayaller kuran ve umut besleyen hemşerilerimiz için de atlatılması zor bir travma etkisi yarattı.

Günlerden “Maden”

Üç aydan beri şehrin gündeminde olan ve ilimizin kaderini değiştirecek olan maden yataklarının işletilmesi ile ilgili ihale yarın yapılacak.

Karakuş: 'Maden Konusu Ben Yaptım Olacak Konusuna Getirilemez'

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, Elazığ’ın Maden ilçesinde bulunan maden rezervleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Demirbağ: 'Arzumuz İhalenin Elazığ Firmaları Tarafından Alınmasıdır'

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Maden'de bulunan zengin rezervlerin ihale süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Neden Dışlandı?

İlimizdeki maden yataklarının Elazığlı firmaların işletilmesi ile ilgili açıklamalarda yer alan “yeni bir ferrokrom ve çimento fabrikası olayı tekerrür edilmesin” beyanları ve yorumları Eti Krom Şirketi’ni rahatsız etmiş olacak ki bir açıklama yapma gereği duymuşlar.

Başkan Arslan’dan Ramazan Mesajı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Ramazan ayının milli birlik ve beraberliğin zirve yaptığı günler olduğunu belirterek “Allah’a olan kulluk şuurunun derinden hissedildiği, milli birlik ve beraberliğimizin zirveye çıktığı Ramazan ayı, İslam alemine ve tüm hemşerilerimize kutlu olsun” dedi.

Arslan: “Halkımızın Sesi Duyulmalı ve Değerlendirilmelidir” 

Elazığ'ın Maden ilçesindeki ülkemizin en zengin polimetal maden sahası ile ilgili daha önce 4 Nisan 2022 tarihinde yapılacağı açıklanan ihale, Elazığ Girişim Gurubunun yoğun çalışmaları ve Elazığ’da oluşan yüksek hassasiyet neticesinde, ileri bir tarihe ertelendi. MAPEG web sayfasında yayınlanan duyuruda Elazığ’ın ısrarla üzerinde durmuş olduğu ihale evrakları ve şartnamede yapılacak değişiklik vurgusu dikkat çekti.

Gürsel Erol’dan ETSO’ya Ziyaret

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran ile birlikte Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’ı ziyaret etti. 

Kamu Taahhüt ve Müteahhitlik Sektörü İstişare Toplantısı Yapıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı kamu taahhüt ve müteahhitlik sektörü temsilcileriyle sektörün sorun ve beklentileri konulu istişare toplantısı yapıldı.

OSBÜK Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü’nün başkanlığında gerçekleştirildi. Çevrimiçi yapılan toplantıya OSBÜK Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyesi ve Elazığ TSO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Zülfü Altıntaş da katılım sağladı. Toplantıda OSB’lerin son dönemlerde yaşadığı sorunlar istişare edildi.

Ön Talepler İçin Süre Uzatıldı

Elazığ Maden ilçesindeki maden kaynaklarının Elazığ Girişim Grubu tarafından işletilmesiyle ilgili olarak Elazığ iş insanları tarafından kurulum süreci başlatılmış olan Elazığ Girişim Grubuna “Ön Talep” başvuru süreci, yoğun ilgi üzerine 20 Mart 2022 Pazar günü saat 24.00’e kadar Odamız web sitesi www.elazigtso.org.tr üzerinden on-line olarak devam edecektir.

Arslan: 'Çanakkale Zaferinin 107. Yılı Kutlu Olsun'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (Elazığ TSO) Asilhan Arslan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Çanakkale Zaferi, milli mücadele ruhumuzu anlatan, tarihimizin en büyük başarılarından birisidir. Bu başarı, bir ve beraber olduğumuzda neleri başarabildiğimizin ve istiklalimizden asla vazgeçmeyeceğimizin dünyaya ilanıdır” dedi.

Şehir İçin Son Şans

İlimiz Maden sınırlarında bulunan zengin maden yataklarının ETSO öncülüğünde kurulan “Elazığ Girişim Gurubu” tarafından işletilmesine yönelik halkımıza arz edilen hisseleri ön kayıt süresinde sona gelindi.