Erhun Karakuş Haberleri

Erhun Karakuş Haberleri

Başkan Karakuş: 'Taşımalı Eğitim Övünülecek Bir Durum Değildir'

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, okulların güçlendirilmesinde geç kalındı diyerek tepki gösterdi.

YRP, Yanlışı Yargıya Taşıdı

İlimizde yaşanan bazı olumsuzlukların muhalefet partileri tarafından da dile getirilmediğini söylememizin ardından Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Avukat Erhun Karakuş, Elazığ’da meydana gelen depremlerin ardından ağır hasarlı olan kamu binalarının usulsüz yıkıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Erhun Karakuş, Usulsüz Yıkım İddiası ile İlgili Suç Duyurusunda Bulundu

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Erhun Karakuş 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem sonrasında şehir genelinde ağır hasarlı binaların usulsüz bir şekilde yıkıldığını iddia ederek yıkım işlerine Elâzığ’daki firmaların dahil edilmediğini ileri sürmüş ve suç duyurusunda bulunacağını açıklamıştı.

Karakuş: “Yolsuzluk Zinciri Ayan Beyan Ortaya Çıkmıştır”

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş yaptığı açıklamada,“24 Ocak depreminin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ genelinde ağır hasarlı ve yıkılması gereken 6 bin civarında binanın olduğunu söylemişti, sonrasında yıkılacak olan bu binalar yetkililerin ve firmaların iştahını kabartmış olacak ki ilimize yurdun dört bir yanına davet usulü ile yıkım firmaları davet ettirilmiştir, dolayısıyla herhangi bir şartname ve ihaleye bağlı kalınmadan gerçekleştirilen yıkım işlerinde büyük miktarda rant sağlanmış ve ne gariptir ki bu yıkım işlerine İlimizdeki firmalar bile dahil edilmemiştir.” dedi.

Karakuş: ‘Zorunlu PCR Uygulaması Derhal Geri Çekilmelidir’

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, İçişleri Bakanlığı'nın 81 ile gönderdiği genelge ile aşı olmayanlara hafta 2 kez PCR testi zorunluluğu kararına tepki gösterdi.

Başkan Karakuş'tan tepki: 'Tüm partiler çağrılmalıydı'

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, Elazığ Valiliği'n de yapılan deprem sonrası çalışmalarla ilgili istişare toplantısına şehirdeki tüm partilerin il başkanlarının da çağrılması gerektiğini söyledi.

Karakuş: 'Tedbirler, felaketlerden önce alınmalıdır'

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av.Erhun Karakuş yazılı bir açıklama yaparak,“Ülkemizin son zamanlarda doğal afetler ve felaketlerle karşı karşıya kalmasında hem milli servetin hem de gelecek nesillerin ciddi bir şekilde etkilenmesine neden olmuştur bu tür olayların önüne geçebilmek için felaketin başımıza gelmesini beklemeden gereken tedbirlerin alınarak adımların önceden atılması elzemdir başta siyasi iktidarın, kamu kurum yöneticilerinin stk'ların, bu konuyla ilgili olarak başta atacağı adımları hesap etmesi ve toplumda lokomotif görevi üstlenerek halka örnek olmalıdır.”dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Öztek Elazığ’da Bir Dizi Temasta Bulundu

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Fatih Öztek ve beraberindeki heyet Elazığ’a gelerek, bir dizi temasta bulundu.

Ak Parti İl Başkanı Yıldırım’dan Siyasi Partilere Nezaket Ziyareti

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, CHP, MHP ve Yeniden Refah Partisi İl Başkanlarını ziyaret etti.

Başkan Karakuş'tan Elazığ'ın sulama sorunu hakkında çok sert açıklama!

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, GES ( Güneş Enerji Santrali) Projesi'nin Tunceli'ye kaptırıldığını belirterek şu soruyu sordu: "Yirmi yıldır sulama problemi çeken, her seçime malzeme edilen bölge kuzovamıydı, akpazarmıydı?"

Başkan Karakuş'tan 'metruk binalar' hakkında açıklama

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, yaptığı açıklamada, metruk binaların tehlike saçtığını belirterek Valiliğe ve Elazığ Belediyesi'ne çağrıda bulundu.

Başkan Karakuş: ‘İktidar düşmanlığı bunların akıllarını başlarından almış’

Ömer Enes YILAR/ Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’a tepki gösterdi.

Kafalar Karışık…

Sedat Peker’in açıklamalarının ülke ve Elazığ siyasetine etkilerini siyasi parti il başkanlarına sorduk

Başkan Karakuş da saldırıya tepki gösterdi

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Erhun Karakuş, Mustafapaşa Mahalle Muhtarı Yusuf Çakmak'a yapılan saldırıyı kınadı.

Ben Çektim Oldu

Hak sahipleri, kamuoyu ve medya kurumlarının olumsuzluklarını dile getirmesine rağmen TOKİ’nin toplu kuraları çekildi. Vatandaşlar, TOKİ’nin bu yaklaşımı bektaşi mantığı ile “ben kıldım oldu” cümlesini anımsattığını ifade ederek, bu uygulamanın vatandaşa ikinci depremi yaşattığını dile getirdiler.

Başkan karakuş: ‘Sandıktan Toplu Paket Çıkacak’

Yemişlik, Çatalçeşme, Zafran ve Karşıyaka Mahallesi’nde AFAD ve TOKİ işbirliği ile yapılan ve kurası çekilen 4 bin 598 konut için toplu kura yöntemine tepkiler gelmeye devam ediyor.

Muhalefet atakta

Sönük geçen Ak Parti Kongresi ve beklentileri karşılamayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilimizi ziyaretinin ardından muhalefet partileri, bu tabloyu siyasi avantaja çevirmek için daha güçlü sahaya indiler. CHP’li Gürsel Erol’un etkin muhalefetinin ardından; MHP, Saadet, Yeniden Refah ve DEVA Partisi de halkla buluşmaya devam ediyor.

"Tarım meselesi bir beka meselesidir"

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçları ve bu borçların faizlerinden dolayı sıkıntıda olduklarını belirtti.

Bu şehrin kaderine atanmışlar değil, halkın ve seçilmişlerin karar vermesi gerekir

Yeniden Rerah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş’tan Tarım İl Müdürlüğü’nün Elazığ Veteriner Kontrol Enstitüsü yerine taşınmak istenmesi iddialarıyla ilgili sert açıklama

KARAKUŞ'TAN TOKİ'YE TEPKİ

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Erhun Karakuş, TOKİ tarafından Beyyurdun’nda satışa çıkarılan arazilerle ilgili açıklama yaptı.

KARAKUŞ: “SAYIN VALİ, AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI PSİKOLOJİSİNDEN BİRAN ÖNCE KURTULMALIDIR”

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş yaptığı açıklamada, “Elazığ Valisi'nin Haziran ayında göreve başlaması ile birlikte ilimizde faaliyet gösteren STK, Dernek, Vakıf, Siyasi Parti vb. gibi kurum ve kuruluşların hayırlı olsun ziyaretleri kapsamında randevu taleplerine olumlu cevap vererek makamında ağırlayan Sayın Vali Erkaya YIRIK, maalesef Yeniden Refah Partisi olarak iki kez randevu talep etmemize rağmen bizlere olumlu ya da olumsuz geri dönüş olmamıştır.” dedi.

BAŞKAN KARAKUŞ GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av.Erhun Karakuş, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutladı.

KARAKUŞ: “ÜZERİMİZE DÜŞEN HER TÜRLÜ SORUMLULUĞU ÜSTLENİYORUZ”

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, yazılı bir açıklama yaptı.

Yeniden Refah Partisinden Hakimiyet’e Ziyaret

Erkan BAY/Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş ve parti yönetimi Hakimiyet Gazetesini ziyaret etti.

Uymaz:“ 9 ayda çok zor olan hizmetleri yaptık”

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanlığına Av. Erhun KARAKUŞ getirildi.