Elazığlılar Haberleri

Elazığlılar Haberleri

Ankara’da “Elazığ Yöresel Ürünler Fuarı” açıldı

Ankara Elâzığ Federasyonu (ANELFED) tarafından “Elâzığ Yöresel Ürünler Fuarı” düzenlendi. Fuarda Ankara'da yaşayan Elazığlılar memleket hasreti giderirken Ankaralılar da Elazığ kültürü ve yöresel ürünlerini tanıma fırsatı buldu.

Yeni Vali Toraman, Elazığlılara seslendi

Yeni Elazığ Valisi Ömer Toraman, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla 'Aziz Elazığlılar! Yirmi yılı aşan dostluğunuz ve muhabbetiniz için sizlere müteşekkirim' diyerek Elazığ'a atanmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Elazığlılar Dikkat! Meteoroloji uyardı, soğuklar geliyor...

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Bölgemiz geneli yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceği, uyarısı yapıldı.

Günün Davet Ettiği Şiir

Elazığlıyı en çok yabancılar tarif eder, onlar tasvir eder. Her ne kadar bizler kendi hemşerilerimizin çok değerini bilmesek de bugüne kadar il dışında yaşayan bir Elazığlı hakkında komşularının, iş arkadaşlarının ve çevresinin olumsuz konuştuklarına şahit olmadık.

Elazığlılar Salçalı Köfte Festivalinde Zafer Döner’le coştu

Elazığ'da düzenlenen 3’üncü Salçalı Köfte Festivali ikinci gününde de yoğun ilgi görürken, festivalin akşam saatlerinde sahne alan sanatçı Zafer Döner şarkılarıyla katılımcıları coşturdu.

Salçalı Köfte Festivali'nde Ece Mumay Elazığlıları coşturdu

Elazığ’ın meşhur salçalı köftesi adına düzenlenen festivalde sanatçı Ece Mumay, alanı hıncahınç dolduran Elazığlıları coşturdu.

Elazığ hem salçalı köfteye hem de eğlenceye doyacak

Elazığ'da geleneksel hale getirilen ve bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan Geleneksel Salçalı Köfte Festivali hazırlıkları tamamlandı. Festival öncesi Valilik Meydanında stantlar kurulurken Elazığlılar 3 gün boyunca düzenlenecek etkinliklerle hem salçalı köfteye hem de konserlere doyacak.

AFAD Görevlilerinin Agresifliği

24 Ocak ve 27 Aralık depremini yaşamış ve her yönden mağdur olan Elazığlılar gittiği kurumlarda da sıkıntı yaşamaya devam ediyor.

Harput Kısa Film 8-11 Eylül Tarihleri Arasında Gerçekleştirilecek

Harput Kısa Film Festivali’ne Sayılı Günler Kaldı. 8-11 Eylül Tarihleri Arasında Gerçekleştirilecek Olan Festivale Elazığlıların Yoğun İlgi Göstermesi Bekleniyor.

Hepimize Örnek Olsun…

Hani zaman zaman şehirdeki yanlış ve yamukluklara isyan edip de haklı olarak 'gidesim var' restini çekiyor ya Halis Abimiz… Bazen de kimsenin aklına gelmeyen hizmetleri Elazığlılar ile buluşturarak inovatif projelerle göğsümüzü kabartıp tekeden süt çıkararak memleket sevdasını gösteriyor.

Erdem: 'Elazığ basını, dik duruş sergiledi'

18 Ağustos 2016 hain terör saldırısının 5. yılı dolayısıyla Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Semih Erdem bir açıklama yaptı. Başkan Erdem; “Teröristlere o gün hem Elazığlılar hem de Elazığ basınının cesur ve vatansever temsilcileri gerekli mesajı verdi” dedi.

AED’den 33 akülü tekerlekli sandalye

Avrupa Elazığlılar Derneği (AED) tarafından temin edilen 33 akülü tekerlekli sandalye, Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şubesi aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Başhekim Prof. Dr. Keleş'ten çağrı: Haydi Elazığ aşıya!

Elazığ Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş, yoğun bakımdaki hastaların büyük bir çoğunluğunun aşı olmayan vakalardan oluştuğunu belirterek Elazığlılara aşı olma çağrısında bulundu.

Örnek Alınmalı…

Hani zaman zaman şehirdeki yanlış ve yamukluklara isyan edip de haklı olarak “gidesim var” restini çekiyor ya Halis Abimiz… Bazen de kimsenin aklına gelmeyen hizmetleri Elazığlılar ile buluşturarak inovatif projelerle göğsümüzü kabartıp tekeden süt çıkararak memleket sevdasını gösteriyor.

Dijital Kolaj Sanatçısı Uğur Gallenkuş’un İlk Kişisel Sergisine Elazığlılardan Yoğun İlgi

Başak Meral Gündüz/Stuttgart- Sosyal ve ekonomik eşitsizlikler, savaş ve mülteci konularını gündeme getiren çalışmalarıyla tanınan sanatçı Uğur Gallenkuş, "Paralel Evrenler" adı altında topladığı kolaj çalışmalarına Elazığlılar yoğun ilgi gösteriyor.

Milletvekili Erol, Bayramda Elazığlılarla

Kurban bayramının ilk gününde CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Elazığlı vatandaşın bayramını kutlamak üzere Elazığ caddelerindeydi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adaya oy vereceksiniz?

HAKİMİYET TV'DE HER HAFTA SALI GÜNÜ YAYIMLANAN ŞEHRİN SESİ PROGRAMININ BU HAFTAKİ SORUSU; "ELAZIĞLILAR, CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE HANGİ ADAYA OY VERECEK?" OLACAK.

15 Temmuz'un Kahraman Elazığlı Şehitleri

15 Temmuz Darbe girişimi sırasında Elazığlı 9 kahraman vatan evladımız şehadet şerbetini içti. O Gece Türkiye’nin çeşitli noktalarında darbeci hainlere geçit vermemek için canını feda ederek şehit olan 9 kahraman hemşerimize Allah’tan rahmet dileriz…

Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı Fark Oluşturmaya Devam Ediyor

Ankara’da faaliyetlerini sürdüren Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı, çalışmaları hakkında bilgi vererek Elazığlıların bir evlerinin de Ankara’da olduğu ve çalışmalarının devam edildiği açıklandı.

Yaz Şenlikleri Yoğun İlgi İle Başladı

Elazığ Belediyesi, normalleşme takvimi ile birlikte birbirinden renkli etkinliklerle Elazığlılara keyifli bir yaz mevsimi sunacağı yaz şenliği programlarına start verdi.

Anavatanı Baskil

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’nin Iğdır ziyaretinde söylediği “Kayısı ile ilgili hep Malatya ve Elazığ arasında bir çekişme olurdu ama görünüyor ki artık Iğdır da bu işte iddiasını ortaya koymuş durumda” cümlesini tiye alarak “buna Elazığlılar bile güler” manşetiyle Elazığ’ı kayısı üretiminde yok sayan Malatya basınına tepki yağıyor.

İzmir'de Elazığlılar Sandığa Gidiyor

İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği sandıkta adayını 73 yıl sonra bir ilki yaşatarak belirleyecek.

Sıra Hizmette

Gün geçmiyor ki Ak Parti Genel Merkez teşkilatlarında bir hemşerimizin görev aldığına dair haberler okumayalım.

Elazığ, Yeni Nesil Dijital Kütüphanesine Kavuşuyor

Elazığ Belediyesi tarafından inşa edilen ve Elazığlıların binlerce kitaba bir tıkla ulaşabileceği dijital kütüphane inşa çalışmalarında sona gelindi.

Elazığ’dan gelen 3 mimarı kağıt parçaları ile 200 bin TL dolandıran çete üyeleri tutuklandı

Elazığlı 3 mimarı 1 milyon liralık doları 200 bin TL’ye satacaklarını söyleyen dolandırıcılar 15 saatlik yolculuğun ardından kağıt parçalarıyla dolu çantayı bile vermeden 200 bin TL ile kayıplara karıştı. JASAT timlerinin yakaladığı 4 kişi tutuklandı.

Misaş’tan Elazığ’da bir ilk

Kübra KABUKÇU/Türkiye’nin farklı şehirlerinde uygulanan Çocuklar İçin Ücretsiz Göz Hakkı Reyonu, Misaş farkıyla Elazığlılar’ın da hizmetine sunuldu

Vali Yırık ve Muhtarlar Derneği'nden Elazığlılara Müjde

Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçen yıl ara verilen ve Türkiye'nin Ramazan Ayı geleneklerinden olan Ramazan Davulu, bu yıl çalınacak.

Başkan Şerifoğulları 2 Yılda Yapılan Çalışmaları Anlattı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, vaatleri doğrultusunda iki yılda gerçekleştirdiği hizmetleri, 'Hizmette 2. Yıl Tanıtım Programı’nda Elazığlılarla anlattı.

Başkan Şerifoğulları, Hizmetlerini Anlatacak

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, vaatleri doğrultusunda iki yılda gerçekleştirdiği hizmetleri, 'Hizmette 2. Yıl Tanıtım Programı’nda Elazığlılarla paylaşacak.

Elazığ’ın Tek Algoloji Uzmanı,Şehir Hastanesi’nde Hizmetlerine Devam Ediyor

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Algoloji Kliniği (Ağrı Kliniği) Elazığlılara ve bölge halkına hizmet etmeye devam ediyor. Elazığ’da sadece Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde bulunan Algoloji yan dal uzmanı çeşitli rahatsızlıklara bağlı olarak görülen ağrıları “Algoloji Kliniğinde” değerlendirilip ağrıya yönelik tedavi gerçekleştirilerek, hastaların yaşam kalitesini yükseltmeye çalışılıyor.