Elazığ haber, elazığ son dakika, elazığ gündemi, güncel elazığ haberleri

Elazığ Haberleri

Elazığ ilimize ait haberler, son dakika gelişmeleri, Elazığ gündemi ve özel içerikleri Elazığ sayfamızda.

Elazığ Valiliği Duyurdu: 7 Kurs Kapatıldı, 6 Kursa Dev Ceza

Elazığ Valiliği, İzinsiz faaliyet gösteren 7 kurs merkezine kapatma cezası, 6 kurs merkezinin her birine asgari ücretin 20 katı kadar para cezası (514.890-TL) uygulandığını duyurdu.

Elazığ'da 7 kurs merkezine kapatma cezası verildi

Elazığ'da 7 kurs merkezine kapatma cezası verilirken, 6 kurs merkezine ise 514 bin 890 TL para cezası kesildi.

Vali Toraman Ahıskalı Türklerle Buluştu

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Aşağıdemirtaş geçici barınma merkezine yerleştirilen Ahıska Türkü vatandaşları ziyaret etti.

Elazığ Belediyesi Yaz Şenlikleri 9 Temmuz’da Başlıyor

Elazığ Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen "Yaz Şenlikleri", Kurban Bayramı’nın birinci günü 9 Temmuz Cumartesi başlıyor.

Aksaray TOKİ Konutlarında 'Emlak Yönetim' Krizi

Aksaray Mahallesi’nde Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan konutlarda oturan mahalle sakinleri, emlak yönetimdeki sıkıntıların giderilmesi için yetkililere seslendi.

Hicret Mahallesi’ndeki Kavşak Sorunu Çözüldü

Hicret Mahallesi’ni Güney Çevre Yoluna bağlayan kavşak tekrar ulaşıma açılacak.

Zabıta Ekipleri Kurban Bayramı Öncesi Denetim Yaptı

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala vatandaşların bayramı daha sağlıklı geçirmesi ve güvenli alışveriş yapabilmeleri için Kapalı Çarşı başta olmak üzere şekerleme, pasta, kadayıf ve tatlı üretimi yapan imalathaneler ile satış noktalarına yönelik denetimler gerçekleştirdi.

Çarşı, Sessiz ve Sakin

Her bayram öncesi çarşı-pazarda yaşanan hareketlilik ne yazık ki bu bayramda görülmüyor. Geçtiğimiz yıllarda pandemi dolayısıyla bayram ziyaretlerinin olmadığı dönemlerde dahi yaşanan yoğunluğu bu bayram öncesi göremiyoruz. 

Turizm Çalıştayı Yapsak mı?

İlimizin eğitim ve sağlıkta bölgesinde bir merkez olabileceğine dair sayısız yazılar yazdık bu köşelerden. Özellikle son yıllarda Cip köyünde bulunan termal su ile kurulacak olan kaplıca tesislerinin ilimize katkılarını turizme yansıtmakla ilgili bu gayreti olumlu bir adım olarak görüyoruz.

Elazığ Belediyesi’nden Şehir Genelinde Bayram Temizliği

Elazığ Belediyesi, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala şehrin dört bir yanında bayram hazırlıklarını sürdürüyor.

BAĞKUR Prim Çilesi

Enflasyon ateşinin bir türlü düşmemesinin ardından asgari ücrete yapılan ara zamdan sonra esnafın ödediği BAĞKUR primlerinde de artış yaşandı. Zaten işlerin durgunluğundan, ara ürünlere her geçen gün yenisi eklenen zamlardan ve maliyetlerden dert yanan esnaf ve çiftçiler şimdi de kara kara BAĞKUR primlerini düşünüyor.

Elazığ – Pertek Feribotunda Her Bayram Aynı Görüntü

Elazığ – Pertek Feribot İskelesi'nde Kurban Bayramı öncesinde uzun kuyruklar oluştu.

Elazığ’da spor tesisleri yenileniyor

Elazığ’da faal olarak kullanılan spor tesislerinde bakım – onarım çalışmaları son aşamaya geldi

Miraç Ayaz’dan Türk Amerikan İnşaat Sektörü İş Birliği Çalışması

Günümüz inşaat sektörünün son zamanlarda karşılaştığı sıkıntı ve çıkmazlardan sonra darboğaza girdiği dönemleri yaşarken ELMÜTDER Yönetim Kurulu Başkanı Miraç Ayaz iş ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor. Ayaz ın iş ziyareti odağında AMERİKA var.

Gürsel Erol’dan Elazığlı TÜSİAD Başkanı Turan’a Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel EROL Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği’ni (TÜSİAD) ziyaret etti.

Gelecek Mesleki Eğitimde!

Mesleki ve Teknik Eğitimi Yaygınlaştırma Derneği (METE-DER) Genel Başkanı Metin ÖZGEN, LGS sonrası tercihleri hakkında açıklama yaptı.

İl Sağlık Müdürü Polat, hayvansal kökenli hastalıklara karşı vatandaşları uyardı

Kurban Bayramı öncesi vatandaşları hayvansan kökenli hastalıklara karşı uyaran İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, “Kurban bayramında özellikle kist hidatik hastalığına dikkat etmeliyiz. Kist hidiatik insanların karaciğer, akciğer, dalak, beyin gibi iç organlarında kistler oluşturarak ölümü sebep olabilmektedir” dedi.

1 ton 200 kiloluk 'Kral' alıcısını bekliyor

Elazığ’da 1 ton 200 kilogramlık ‘Kral’ isimli tosun 65 bin liradan alıcısını bekliyor.

06 Temmuz Elazığ Nöbetçi Eczaneler Listesi

Elazığ'da bugün, 06 Temmuz Çarşamba günü görev yapacak nöbetçi eczaneler listesi...

6 Temmuz Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Polis, traktör sürücülerini bilgilendirip römorklara reflektör taktı

Elazığ'da trafik polisleri tarafından, kazaları önleme tedbirleri çerçevesinde traktör sürücüleri bilgilendirilirken, römorklara reflektör takıldı.

Elazığ'da feci trafik kazası: 3 yaralı

Elazığ' da 2 otomobilin çarpışması sonucu 3 kişi yaralandı.

Elazığ'da minibüs tabelaya çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

Elazığ'da minibüs petrol önünde bulunan tabelaya çarptı, kazada sürücü yaralandı oğlu ise hayatını kaybetti.

Tunceli'de otomobil bahçeye uçtu: 4 yaralı

Tunceli'de otomobilin bahçeye uçması sonucu 4 kişi yaralandı.

Elazığ Besi OSB Biyogaz Tesisi Yerel Paydaş Bilgilendirme Toplantısı Programı Düzenliyor

İşlettiği biyogaz tesisinde; küresel iklim krizi ile mücadeleye, yenilenebilir enerji üretiminin artışına, enerji tüketiminde dışa bağımlılığının azaltılmasına katkı sağlamayı, hayvansal atıkları değerlendirerek yenilenebilir enerji üretmeyi ve bölgede oluşan çevresel etkileri azaltmayı hedefleyen Elazığ TSO öncülüğünde kuruluşu gerçekleştirilen  Elerji Enerji Gübre Üretim San. Ve Tic. A.Ş.projenin yaratmış olduğu sera gazı emisyon azaltımının uluslararası seviyede belgelendirilmesi amacıyla VCS Gönüllü Emisyon Azaltım sertifikalandırma sürecini başlattı.

Elazığ’da Çıkan Hortum Vatandaşları Korkuttu

Elazığ’da bir köyde oluşan ve metrelerce yüksekliğe ulaşan hortum, vatandaşları korkuttu.

Turizmde Bir Kayıp Yıl Daha

İlk keşfi yapıldıktan sonra sadece Elazığ’da değil tüm ülkede büyük merak uyandıran kanyonlar, ilgisizliğin kurbanı olmaya devam ediyor. Kanyonlara yönelik ve turizme destek amaçlı bu yıl da herhangi bir adım atılmaması kamuoyunda bir yılı daha kaybettik yorumlarına sebep oldu

YRP, Kendi Gücünden Habersiz mi?

Geçen Pazar günü yapılan Dodurga yerel seçimlerinin sonucu da gösterdi ki, Yeniden Refah Partisi, hem ülkenin hem de yaşadığımız sorunlardan kurtulmanın tek ve yeni adresi.  

Elazığ Belediyesi’nden Kurban Bağışı Çağrısı

Elazığ Belediyesi Hayır Çarşısı, vatandaşların kurban bağışı hisselerini ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırarak bu bayramda da bayram sevincinin geniş kitlelerle paylaşılmasına vesile olacak.

Bahşi: 'Makasın Büyümemesi İçin Seyyanen İyileştirme Yapılmalı'

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, açıklanan enflasyon rakamları sonrası kamu görevlileri ve emekliler için maaş/ücret artışı konusunda açıklamalarda bulundu.

Köklü bir geçmişi ve gelişen yüzü ile Doğu Anadolu Bölgesi'nde Yukarı Fırat Bölümünde yer alan Elazığ iline ait haber ve son dakika gelişmeleri, asayiş olayları, Elazığ özel haber ve yorumlar, Elazığ yazarlarına ait köşe yazıları ve Harput Şehrinin devamı olan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış 580 bin kişilik nüfusuyla bölgesinin yıldızlarından biri olan şehrimizin haberleri bu sayfada.