Elazığ Valiliği, Elazığ haber, Elazığ gündemi, Elazığ güncel gelişmeler

Elazığ Valiliği Haberleri

Elazığ Valiliği son dakika gelişmeleri, güncel duyurular, Elazığ Valiliği tarafından açıklanan kararlar Elazığ Haber portalınız Hakimiyet Elazığ Valiliği sayfasında.

Göç İdaresi Başkanı Savaş Ünlü Vali Toraman’ı Ziyaret Etti

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanı Savaş Ünlü gece Elazığ’a geldi. Başkan Ünlü Elazığ Valisi Ömer Toraman’ı ziyaret etti.

Turizm Unutulmasın

Pandemi döneminden sonra bahar aylarını yaşadığımız, bir ay sonra da yaza merhaba diyeceğimiz günleri yaşıyoruz.

Elazığ’da Özel Bireyler Doyasıya Eğlendi

Elazığ’da Engelliler Haftası çerçevesinde düzenlenen farkındalık etkinliğinde özel bireyler, doyasıya eğlenerek eğlenceli dakikalar geçirdi.

Proje Neden Bekliyor?

Pandemi Sonrası Doğu ve Güneydoğu turlarında patlama yaşanırken, geçtiğimiz yıl MÜSİAD ve Turizm Bakanlığı TARAFINDAN HAZIRLANAN “Karavan Park Projesi” ile ilgili herhangi bir çalışma olmaması, Elazığ’ın turizmi açısından şanssızlık olarak değerlendiriliyor.

Vali Toraman:“ Sürekli Üretmemiz Lazım”

Kağan İnal/Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü uzman personelleri tarafından “Limnolojik Etüt ve Avlanabilir Stok Tespiti” konulu hizmetçi eğitim programı düzenlendi.

Mağduriyetler Gideriliyor

Özel Haber: Elazığ’da etkili olan sağanak yağmur ve dolu, hayatı felç etti. Birçok alt geçidi su bastı, araçlar mahsur kaldı, ev ve işyerlerine su doldu. Yaşanan mağduriyetleri gidermek amacıyla Elazığ Valisi Toraman ile Belediye Başkanı Şerifoğulları, sahaya inerek olumsuzlukların giderilmesini sağladılar.

Bakanlar Elazığ'da!

Bakan Murat Kurum ve Bakan Süleyman Soylu Elazığ Valiliğinde değerlendirme toplantısına katıldı.

Başkan Bulut: “İkinci Müzayedemizin Hazırlıklarına Başlayacağız”

Geçtiğimiz günlerde Elazığ’da ilk defa gerçekleştirilen Kitap Müzayedesi katılımcıların büyük ilgisi ile karşılandı. Müzayede Tertip Komitesi Adına ETUDER Başkanı Ahmet Bulut bir teşekkür mesajı yayımladı.

Elazığ Valiliği Kentsel Dönüşüm Konutlarındaki İskan Sorununun Çözüldüğünü Duyurdu

24 Ocak depreminde sonra, kentsel dönüşüm adı altında yapılan konutların iskan sorunu nedeniyle sıkıntı yaşadığı iskan sorunu çözüldü.

Vatandaşlara Önemli Uyarı!

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaparak, vatandaşların uyarı levhalarını dikkate alması ve bunları tahrip edilmemeleri gerektiğini söyledi.

Zafran’da 488 Konutun ve 35 Dükkanın Anahtarları Teslim Edildi

Elazığ Valiliği, Zafran Mahallesinde kurası çekilen 488 konutun ve 35 işyerinin anahtarı teslim edildiğini açıkladı.

Sürsürü’de 505 Konutun Anahtarları Teslim Edildi

Elazığ Valiliği Sürsürü 1. ve 2. Etapta kurası çekilen 781 konuttan, 505 konutun anahtarı teslim edildiğini açıkladı. Kalan konutların ise anahtar teslim işlemlerinin devam ediyor.

Hesabı Sorulacak mı?

Geçmişte hiç bir ihale ya da resmi işlem yapılmadan ve sektörde herhangi bir faaliyette bulunmadığı halde ilgisiz isimlere peşkeş çekilen yıkım ihaleleri, Vali Ömer Toraman’ın göreve gelmesinin ardından şeffaf ve açık usulle yapılan sadece üç ihaleden bile devletin kasasına 16.100.000 TL para girdi. Bu sonuç karşısında vatandaş, geçmişte sözde hatırlı isimlere peşkeş çekilen yıkım ihaleleriyle devletin uğradığı zararın hesabının sorulup sorulmayacağını merak ediyor.

Binalar, Kamu Aklıyla Yapılmalı

Geçmiş yılarda şehrin ortak akıl oluşturmak ve kamu kurumları arasında istişare eksikliği sebebiyle dönüşü olmayan hatalar yapıldı. Emniyet Müdürlüğü binası, Harput Kamu Hünkâr Konağı ve son yıllarda birçok kamu binasının Akgün AVM civarına yapılarak ciddi bir trafik ve otopark sorununun yaşanmasının ardından Milli Eğitim İl Müdürlüğü, Öğretmenevi ve Orman Bölge Müdürlüğü hizmet binalarının Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde yapılması gibi tartışmalar, yeni hataların yaşanma ihtimalini gündeme getirdi. Bu tür hataların olmaması için tüm kamu kurumları ile ilgili STK’ların da katılacağı “şehir masası” toplantılarının ayda bir yapılması gerekiyor.

Mustafapaşa Mahallesi’nde Bütün Etapların Teslimatı Yapıldı

Elazığ Valiliği, Mustafapaşa Kentsel Dönüşüm 4. Etap Konutları'nın anahtarlarını teslim ettiğini açıkladı. Böylece Mustafapaşa Mahallesi'nde bulunan bütün konutların teslimatı gerçekleşmiş oldu.

Vali Toraman'dan Anlamlı Ziyaret

Yaşlılar Haftası münasebetiyle Vali Dr. Ömer Toraman ve eşi Neşe Toraman Huzurevini ziyaret ederek, huzurevi sakinleriyle kahvaltıda bir araya geldiler.

Vali Toraman: ‘Nevruz’u Kutlamanın Mutluluğunu ve Heyecanını Bir Kez Daha Yaşıyoruz’

Elazığ Valisi Ömer Toraman, '21 Mart Dünya Nevruz Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kamu taahhüt sektörünün sorunları Türkiye gündemine taşındı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, tarafından geçtiğimiz hafta içerisinde TOBB ve Elazığ Valiliğine sunulan kamu taahhüt sektörü sorunları ve çözüm önerileri raporu TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye takdim edildi. Başkan Hisarcıklığlu sosyal medya paylaşımı ile konuyu kamuoyu ile paylaştı…

Temizlik Başlıyor…

Hakimiyet Gazetesi olarak 31 Ocak tarihinde “Sanayide Hurda Temizliği” manşetiyle verdiğimiz İçişleri Bakanlığı’nın trafiği olumsuz etkileyen, terk edilmiş veya hasara uğramış araçların bırakıldığı yerden kaldırılması amacıyla valiliklere gönderdiği genelge, 40 gün sonra Elazığ Valiliği’nin “Genel Emir”ine dönüşerek gereği yapılmak üzere ilgili kurumlara gönderildi. Genelge gereği sanayi siteleri başta olmak üzere görüntü kirliliği oluşturan araçlar 30 gün içinde kaldırılacak.

Yıkımlar Artık Şeffaf

Hakimiyet Gazetesi’nin sıklıkla gündeme getirdiği ve geçmişte Vali Erkaya Yırık döneminde herhangi bir ihale yapılmadığı halde ilgisiz şahıslara verildiği iddia edilen yıkımlar, Vali Ömer Toraman’ın göreve başlamasının ardından şeffaf ve yasal olmadıkları gerekçesi ile durdurulmuştu. Bu ve benzer binaların hurda karşılığı açık ihale usulü ile yıkılması için çalışma başlatan Vali Toraman, uzun süreden beri hırsızların ve madde bağımlıların mekanı olan eski SSK hastane binası ile Harput Yetiştirme Yurdunun yıkım ihalesine çıkılması yönünde talimat vermesinin ardından İl Özel İdaresi, iki binanın yıkım ihalesine çıktı.

Şampiyon sporculardan Vali Toraman’a ziyaret

Kütahya’da yapılan İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonası’nda 7 madalya çıkaran Elazığlı sporcular Ali ve Siraç Efe Özyalçın, Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman’ı makamında ziyaret etti.

Elazığ’da ‘Kadın Ve Yaşam’ Konulu Fotoğraf Yarışması Eserleri Sergilendi

Elazığ Valiliği himayesinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla gerçekleştirilen ödüllü fotoğraf yarışmasının sergisi yapıldı.

Dar Gelirliye ‘Boşaltın’ Şoku

Çaydaçıra Mahallesi, Adnan Kahvecioğlu Bulvarı’nda bulunan sosyal konutların aidatlarını ödedikleri halde bu evlerde oturmadığı gerekçesi ile çoğu engelli ve dar gelirli birçok vatandaşın evlerini boşaltması istendiği iddia edildi.

Yıkımda Yeni Sayfa

Muhtarların ve Mahalle sakinlerinin yoğun şikâyetlerine sebep olan; hırsızların, madde bağımlılarının ve topluma zararlı şahısların barınakları haline gelen ağır hasarlı binaların yıkımı için düğmeye basıldı.

Öğrenci ve Mezunlar İçin İş, İşverenler İçin İstihdam Fırsatı Güneydoğu Kariyer Fuarı’nda

9-10 Mart tarihlerinde Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Fırat Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası destekleriyle Elazığ’da gerçekleşecek olan Güneydoğu Kariyer Fuarı, bölgemiz iş dünyası için nitelikli elemana ulaşma, üniversite mezunları için kariyer ve iş imkanı, öğrenciler için de staj fırsatı sunuyor…

Elazığ Valiliği: 'Süreç Hassasiyetle Takip Edilmektedir'

Elazığ Valiliği, İzzetpaşa Mahallesi Şehit İlhanlar Caddesi üzerindeki Verem Savaş Dispanseri’nin taşınmasının ardından binanın atıl durumda kalması ve mahalle sakinlerinin şikayetçi olması üzerine açıklama yaptı. 

Elazığ Valiliğinden Açıklama 

Elazığ’da bilinmeyen bir nedenden dolayı okulda rahatsızlanan ve hastaneye sevk edilen öğrencilerin ardından Elazığ Valiliği açıklamalarda bulundu.

Elazığ'da 'Kadın ve Yaşam' Fotoğraf Yarışması Düzenlenecek

Elazığ Valiliği himayesinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ödüllü fotoğraf yarışması düzenleyecek.

Valilik Zarar Gören Ağaçlar İçin İnşaat Çalışmalarını Durdurdu

Elazığ Polis Okulu inşaat sahasında ağaçların korunması konusunda sosyal medyada gösterilen tepkiye valilik kayıtsız kalmadı. Ağaçlandırılmış bölgeye denk gelen kapalı spor salonu ve diğer spor tesislerinin inşaat faaliyetleri durdurulurken, inşaat alanına isabet eden 80-100 kadar ağacın uygun boş alanlara söküm aracıyla tekniğine uygun bir şekilde nakledilmesine karar verildi bildirildi.

Tek Beklentimiz, Adalet ve Merhamet

Maden ilçesinin kaderine olumsuz etki eden ve işletmenin kontrolsüz hafriyat yığıntısı sebebiyle “doğal olmayan heyelan” ile sonuçlanıp insanları evlerinden eden olaylarla ilgili konuşan Madenli Hemşerimiz Sosyolog Gökhan İlhan, ETSO tarafından başlatılan yeni maden ocaklarının yerli firmalar tarafından işletilmesi önerisini isabetli bulurken, ETSO ve diğer STK’ların maden halkının yaşadıkları sorunlara duyarsız kaldıklarını dile getirdi.

Tarihi eski Harput şehri ile incelenen ve 4000 yıllık geçmişi bulunan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış güzide ilimiz Elazığ'ın Elazığ Valiliği ile ilgili haberleri, son dakika duyuruları, önemli güncel gelişmeleri Elazığ Valiliği tarafından alınan önemli kararlar Elazığ Hakimiyet Haber Elazığ Valiliği sayfamızda.