Elazığ Valiliği, Elazığ haber, Elazığ gündemi, Elazığ güncel gelişmeler

Elazığ Valiliği Haberleri

Elazığ Valiliği son dakika gelişmeleri, güncel duyurular, Elazığ Valiliği tarafından açıklanan kararlar Elazığ Haber portalınız Hakimiyet Elazığ Valiliği sayfasında.

Elazığ Valiliği Duyurdu: 7 Kurs Kapatıldı, 6 Kursa Dev Ceza

Elazığ Valiliği, İzinsiz faaliyet gösteren 7 kurs merkezine kapatma cezası, 6 kurs merkezinin her birine asgari ücretin 20 katı kadar para cezası (514.890-TL) uygulandığını duyurdu.

Vali Toraman Ahıskalı Türklerle Buluştu

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Aşağıdemirtaş geçici barınma merkezine yerleştirilen Ahıska Türkü vatandaşları ziyaret etti.

Hicret Mahallesi’ndeki Kavşak Sorunu Çözüldü

Hicret Mahallesi’ni Güney Çevre Yoluna bağlayan kavşak tekrar ulaşıma açılacak.

Turizm Çalıştayı Yapsak mı?

İlimizin eğitim ve sağlıkta bölgesinde bir merkez olabileceğine dair sayısız yazılar yazdık bu köşelerden. Özellikle son yıllarda Cip köyünde bulunan termal su ile kurulacak olan kaplıca tesislerinin ilimize katkılarını turizme yansıtmakla ilgili bu gayreti olumlu bir adım olarak görüyoruz.

Elazığ Valiliği Zehir Tacirleriyle Mücadeledeki Rakamları Açıkladı

Elazığ Valiliği haziran ayı içerisinde zehir tacirleri ile mücadeleye yönelik yapılan operasyonların bilançosunu açıkladı. Elazığ’da Ocak ve Haziran ayı arasında 62 şahıs tutuklandı.

Turizme Kent Konseyi Desteği

Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi ve diğer kurumların turizm alanında başlattığı projeler bir bir hayata geçerken, Elazığ Kent Konseyi de bu konuda yeni öneri ve projeleriyle sürece katkı veriyor.

İsteyince Oluyor…

Gazetemizin 31 Mayıs 2022 tarihli nüshasında manşetten verdiğimiz “2022 hamle yılımız olsun” haberinden sonra il özel idaresi harekete geçti ve yıllardan beri atıl durumda olan asfalt plentinde sıcak asfalt üretmekle kalınmadı, alınan yeni finişer ve silindir ile köy yollarına kaliteli ve konforlu asfalt serimine başlandı.

Elazığ’da Ormanlık Alanlara Girişler Yasaklandı

Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “İlimizde Orman Yangınlarıyla Mücadele kapsamında Elazığ İli sınırları içerisindeki Ekli Listede belirtilen ormanlık alanlara görevliler hariç girişler 01/07/2022 – 30/09/2022 tarihleri arasında, 6831 sayılı Orman Kanunu'nun 74. maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 9. ve 66. maddeleri uyarınca yasaklanmıştır.”denildi.

2 Yeni Araç Hizmete Dahil Oldu

İl Özel İdaresi envanterine toplam 5.400.000 TL yatırım bedelli, 1 adet finişer ve 1 adet lastik bandajlı silindir kazandırıldı.

Elazığ Valiliği KÖYDES Ödeneği Miktarını Açıkladı

Elazığ Valiliği tarafından, İl Özel İdaresi 2022 yılı KÖYDES ödenek ve programları açıklandı. Açıklanan programa göre verilen destek miktarı; 50.655.492,00 TL oldu.

Şimdi Denetim Zamanı…

Hakimiyet Gazetesi'nin devamlı  gündeme getirdiği hurdacılara yönelik denetim yapılması yönündeki haberler sonrası beklenen adım atıldı. 

Elazığ Valiliği Karantina İşlemi ile İlgili Açıklama Yaptı

Bugün sabah saatlerinde Elazığ’ın Palu ilçesine bağlı Seydilli köyünde bir inekte çıkan kuduz vakasından dolayı köye hayvan giriş çıkışları yasaklanırken, tüm hayvanlar aşılanmıştı. Elazığ Valiliği olayla ilgili açıklama yaparak vatandaşları korku ve paniğe sevk edecek herhangi olumsuz bir durumun olmadığını söyledi.

Vali Toraman’ın Vatandaş Hassasiyeti

İlimizin öne çıkan ve vatandaşlar tarafından sıklıkla dile getirilen sorunları sadece medyadan takip etmekle kalmayıp bunların çözümü noktasında inisiyatif alan Elazığ Valisi Ömer Toraman, halkımızın yoğun problem yaşadığı kentsel dönüşüm çalışmalarını gündemine aldı.

Hurda ve Atık Toplayıcılarına Yelek ve Yaka Kartı Şartı

Elazığ Valiliği, kontrolsüz hurda toplama faaliyetlerini önlemek amacıyla mücavir alan sınırları içerisindeki hurda ve atık malzeme toplayıcılarına Elazığ Belediyesi’nden izin alma şartı getirdi.

Kamunun Araç İsrafı

Resmi enflasyon oranının yüzde 80’leri, reel enflasyonun ise yüzde 200’leri bulduğu ve gün aşırı akaryakıt ürünlerine zam yapılmasına rağmen kamudaki araç, enerji ve malzeme israfı tam gaz devam ediyor.

Jandarma Teşkilatı Vali Toraman’ı Ziyaret Etti

Jandarma Teşkilatı, kuruluşunun 183. yıl dönümü münasebetiyle Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman’ı makamında ziyaret etti.

Hurdacılara Denetim ve Yaptırım

Hakimiyet Gazetesi’nin sık sık gündeme getirdiği hurdacılara yönelik denetim yapılması yönündeki haberler sonrası beklenen adım atıldı. Elazığ Valiliği’nden yapılan açıklamada; hurda ve atık malzeme toplama faaliyetinde bulunacak şahıslar belediyelerden gerekli izni aldıktan sonra bu şahısların bilgileri kayıt altına alınarak il emniyet müdürlüğü ve il jandarma komutanlığına bildirilecek ve sürekli kontrol edilecek.

Muhtarlardan Vali Toraman ve Başkan Şerifoğulları'na Teşekkür

Elazığ Valiliği tarafından kamu düzeni ve güvenliğinin temini, asayiş ve huzur ortamının korunması için 'Hurda ve kağıt toplayıcıları' ile ilgili alınan kararlara Elazığ Muhtarlar Federasyonu'ndan teşekkür geldi.

Elazığ Valiliği, Hurda ve Kağıt Toplayıcıları İçin Yeni Kararlar Aldı

Elazığ Valiliği, kamu düzeni ve güvenliğinin temini, asayiş ve huzur ortamının korunması için “Hurda ve kağıt toplayıcıları ile ilgili duyuru yayımladı.

Vali Toraman: ‘2022, Hamle Yılımız Olsun’

Merkez köy muhtarları ve kurum müdürleri ile bir araya gelen Elazığ Valisi Ömer Toraman, 2022 yılının kırsal kesim altyapısında bir hamle yılı olması için kamu kurum yetkililerine çağrıda bulundu.

Vali Toraman: 'Kırsal Altyapıyı Güçlendirmeye Gayret Göstereceğiz'

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Merkez köy muhtarları ve kurum müdürleri ile toplantı düzenledi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman başkanlığında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü değerlendirme toplantısı yapıldı.

Kurası Çekilen 1023 Konutun Anahtar Teslim Tarihi Belli Oldu

Elazığ Valiliği yaptığı açıklamada geçtiğimiz hafta kurası çekilen konutların anahtar teslim tarihlerini açıkladı.

Elazığ’da 8337 Öğrenci LGS’ye Girecek

Elazığ’da Ortaokul öğrencilerinin heyecanla beklediği Liselere Geçiş Sistemi sınavı için Elazığ Valiliği  sınava girecek öğrencilere hatırlatma yaptı.

Aynı Görüntüler Olmasın…

Yaz mevsimi ile birlikte piknik ve tatil sezonunun başlayacak olması nedeniyle her yıl çevre kirliliği ile gündeme gelen Hazar Gölü ve çevresinde kurumların nasıl bir çalışma yapacakları henüz netleşmedi. Vatandaşlar, her yıl yaşanan ve medyaya yansıyan olumsuzlukların tekrar etmemesi için bir eylem planı çerçevesinde ve tüm sezonu kapsayan sürdürülebilir çalışmalar yapılmasını istiyorlar.

Anadolu Masalları Ekibi Ahıska Türklerinin Çocuklarına Etkinlik Düzenledi

Başak MERAL GÜNDÜZ/Elazığ Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın ekibinin destekleri ve katılımcılarla birlikte Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği Elazığ Belediyesi Masal Evi Öğretmenleri tarafından Aşağı Demirtaş konteyner kente yerleştirilen Ahıska Türkü soydaşlarımızın çocuklarına program düzenlendi.

Hurdacılara Denetim

Hem çevreye hem de ülke ekonomisine katkıları sebebiyle hurdacılık ve geri dönüşüm faaliyetleri desteklenir ve yasal boşlukları doldurmak amacıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı kanun taslağı hazırlığı yaparken, kontrol ve kayıt altına alınmayan bazı toplayıcıların hurda dışında inşaat ve değişik yerlerden hırsızlık yapmaları Elazığ Valiliğini harekete geçirdi ve bir dizi önlemler alınması kararlaştırıldı.

Göç İdaresi Başkanı Savaş Ünlü Vali Toraman’ı Ziyaret Etti

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanı Savaş Ünlü gece Elazığ’a geldi. Başkan Ünlü Elazığ Valisi Ömer Toraman’ı ziyaret etti.

Turizm Unutulmasın

Pandemi döneminden sonra bahar aylarını yaşadığımız, bir ay sonra da yaza merhaba diyeceğimiz günleri yaşıyoruz.

Elazığ’da Özel Bireyler Doyasıya Eğlendi

Elazığ’da Engelliler Haftası çerçevesinde düzenlenen farkındalık etkinliğinde özel bireyler, doyasıya eğlenerek eğlenceli dakikalar geçirdi.

Tarihi eski Harput şehri ile incelenen ve 4000 yıllık geçmişi bulunan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış güzide ilimiz Elazığ'ın Elazığ Valiliği ile ilgili haberleri, son dakika duyuruları, önemli güncel gelişmeleri Elazığ Valiliği tarafından alınan önemli kararlar Elazığ Hakimiyet Haber Elazığ Valiliği sayfamızda.