Elazığ Valiliği, Elazığ haber, Elazığ gündemi, Elazığ güncel gelişmeler

Elazığ Valiliği Haberleri

Elazığ Valiliği son dakika gelişmeleri, güncel duyurular, Elazığ Valiliği tarafından açıklanan kararlar Elazığ Haber portalınız Hakimiyet Elazığ Valiliği sayfasında.

Mobil Trafik Eğitim Tırı Elazığ’da öğrencilerle buluştu

İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere trafik eğitimi verilmesi amacıyla hayata geçirilen ‘Mobil Trafik Eğitim Tırı' Elazığ’da öğrencilerle buluştu Öğrenciler bir yandan eğlenirken bir yandan da öğrendi.

Vali Toraman ve Başkan Şerifoğulları, Harput'ta incelemelerde bulundu

Elazığ Valisi Ömer Toraman, ilimizdeki stratejik noktalara yaptığı ziyaretleri sürdürüyor.

Karakoçan Termal Unutuldu mu?

Elazığ için büyük önem taşıyan ve Karakoçan ilçesinde yapılacak olan “Termal Tesis” için ihale yapıldı. Daha sonra elektrik akımı için direkler çekildi, temel kazı çalışmaları başladı. Bu çalışmalar yapılırken ilgili kurumlardan henüz bilgilendirici bir açıklama yapılmadı. Elazığ Valisi Ömer Toraman’ın ise önümüzdeki günlerde ilçeye yapacağı ziyaret kapsamında termal tesisi de ziyaret etmesi ve çalışmalar hakkında bilgi alması bekleniyor.

Elazığ Valiliği batan tekne ile ilgili inceleme başlattı

Elazığ Valiliği, Keban Baraj gölünde batan tekne ile ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.

Vali Toraman, Muhtarlar Gününü Kutladı

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Muhtarlar Gününü yayınladığı mesajla kutladı.

Elazığ Valiliğinden Açıklama: ’Okula Giden Çocukların Eğitim İhtiyaçları Ücretsiz Karşılanmaktadır’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Sivrice ziyareti sırasında, sorunlarını anlatan   2 çocuk annesi ve depremzede olan Gülbahar Yıldırım ile ilgili Elazığ Valiliği açıklama yaptı. 

Vali Toraman'dan Kandil Mesajı

Elazığ Valisi Ömer Toraman Mevlid Kandili dolayısıyla yazlı bir mesaj yayınladı.

CHP’de 2 Garanti

Her şey, 24 Ocak depremi sonrası CHP heyetinin deprem bölgesine ziyaretini eleştiren ilimiz Ak Parti Milletvekili Metin Bulut’un “Gelip gezeceklerine bari bir okul yaptırsalardı” beyanıyla başladı.

Elazığ’da 3 gün sürecek ’Bilim Şenliği’ startı verildi

Elazığ ilk kez düzenlenen ve 3 gün sürecek olan ’Bilim Şenliği’ etkinliğinin startı verildi.

Vali Toraman, kentsel dönüşüm alanında incelemelerde bulundu

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, 24 Ocak 2020 depreminde hasar gören ve kentsel dönüşüme alınan Kızılay Mahallesinde incelemelerde bulundu.

Vali Toraman 'Hedef 65' Dedi

Elazığ'da görevine hızlı bir şekilde başlayan Vali Ömer Toraman, şehrin en önemli sorunlarından biri olan vaka sayısının yüksekliği ve aşı oranının düşüklüğü konusunda da önemli atılacağının sinyalini verdi.

Vali Toraman, kurası çekilen konut sayısını açıkladı

Elazığ Valisi Ömer Toraman, kura çekimi yapılan konut sayısının şimdiye kadar 10 bin 798 olduğunu açıkladı.

Çözüm Odaklı Yönetim

Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile ilimize atanan, herhangi bir karşılama töreni yapılmasını istemeyip geçtiğimiz gün sessiz sedasız ilimize gelen Vali Ömer Toraman, ilk ziyaretini tartışmaların odağındaki TOKİ deprem konutlarına gerçekleştirdi. Vali Toraman, bu ziyareti ile sorunları görmezden gelmek yerine üzerine giderek çözüme odaklaşacağının da ipuçlarını verdi.

Elazığ Valisi Ömer Toraman, Hızlı Başladı!

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan kararname ile Elazığ'a atanan Vali Ömer Toraman TOKİ tarafından inşa edilen deprem konutlarında incelemelerde bulundu.

Elazığ’da 365 depremzede daha evlerine kavuştu

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası köylerde yapımına başlanan konutlar tamamlandı. Toplam 9 farklı noktada hak sahibi olan 365 depremzede yapılan kura ile yeni konutlarına kavuştu.

Elazığ Valiliği’nden, Taksi Denetimleri Hakkında Genel Emir

Elazığ Valiliği taksi kullanan vatandaşların daha güvenilir hizmet almaları için ticari taksi denetimleri ile ilgili ‘’Taksi Denetimleri Hakkında Genel Emir’’ belgesi yayınladı.

Elazığ için Şans

Daha önce kaymakamlık, Elazığ vali yardımcılığı, Tokat ve Kütahya valilik görevlerinde bulunan en son İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevinde iken Elazığ Valiliği'ne atanan Dr. Ömer Toraman, sessiz sedası, hiç kimseye haber vermeden ve kendisi için karşılama töreni yapılmasını istemeden görevine başladı.

Vali Toraman: 'El Birliğiyle, Gönül Birliğiyle Hizmet Edeceğiz'

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevini yürütürken Elazığ Valisi olarak atanan Ömer Toraman, düzenlenen karşılama töreni ile görevine başladı.

Yeni Vali Ömer Toraman Elazığ'a Geldi

Elazığ’a atanan Vali Ömer Toraman, Elazığ’a geldi.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

2021 yılının dördüncü koordinasyon toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Recep Gündüz, Elazığ’da 5 milyar 824 milyon liralık proje uygulandığını söyledi.

Yeni Vali Toraman, Elazığlılara seslendi

Yeni Elazığ Valisi Ömer Toraman, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla 'Aziz Elazığlılar! Yirmi yılı aşan dostluğunuz ve muhabbetiniz için sizlere müteşekkirim' diyerek Elazığ'a atanmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Yanlışta Israrın Sonu

18 Haziran 2020 tarihinde Elazığ Valiliği görevine başlayan Erkaya Yırık, özellikle yıkım konusunda ortaya çıkan usulsüzlük iddiaları ve süreci iyi yönetememesi sebebiyle 15 ay gibi kısa bir süre sonra görevinden alınarak Mülkiye Başmüfettişliği görevine atandı.

Elazığ Yeni Valisi Ömer Toraman Kimdir?

Resmi Gazete’de Valiler Kararnamesi yayımlandı. Yayımlanan kararnameye göre Elazığ Valisi değişti.

Kim Sahip Çıkacak?

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından 1 milyon 140 bin TL maliyetle yapılan ve 2019’da görkemli bir törenle hizmete açılan Macera Parkı ve Zipline Parkuru Tesisi çürümeye terk edilmiş durumda. Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, tesisin belediyeye devir edilmesini istemiş, bu talep kamuoyundan da destek görmüştü. Elazığ Valiliği’nin bu konuda nasıl bir karar alacağı merak ediliyor.

Vali Yırık Fethi Sekin Öğrenci Yurdunu Gezdi

Elazığ Valisi Erkaya Yırık Elazığ’daki öğrenci yurdunu gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Dikkat, Valilik Açıklamasıdır!

İlimizde son bir ay içerisinde yaşanan olaylarla ilgili Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamaların gerçekleri yansıtmadığı yönünde iddialar ve bu konu ile ilgili kamuoyundan tepkiler yükseldiğini biliyoruz.

Vali Yırık: 'Elazığ'da yurda ihtiyaç yok'

 Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 9 bin 100 kişilik yurtlarda 8 bin 500 kişinin barındığını belirterek yurda ihtiyaç olmadığını memnuniyetle ifade ettiklerini söyledi.

Polemikle Gelen 3. Okul

İlimiz CHP Milletvekili Gürsel Erol’un girişimleri ile İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyelerinden sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Elazığ’da bir okul yapmak amacıyla çalışmalara başladı ve bu taleplerini resmi olarak Elazığ Valiliğine iletti.

İBB’den Sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden de Elazığ’a Okul Yapma Girişimi

Elazığ Milletvekili Gürsel EROL’un girişimleriyle İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyesinden sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi de Elazığ’da okul yapma talebini Elazığ Valiliği’ne iletti.

Boş Kamu Binaları Yurt Yapılsın

Kiralık ev fiyatlarının aşırı yükselmesi ve Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtların yetersizliği Fırat Üniversitesi öğrencilerini mağdur ederken, başta eski devlet hastanesi olmak üzere atıl durumda olan çok sayıda kamu binalarının yurt olarak hizmet vermesi talep ediliyor.

Tarihi eski Harput şehri ile incelenen ve 4000 yıllık geçmişi bulunan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış güzide ilimiz Elazığ'ın Elazığ Valiliği ile ilgili haberleri, son dakika duyuruları, önemli güncel gelişmeleri Elazığ Valiliği tarafından alınan önemli kararlar Elazığ Hakimiyet Haber Elazığ Valiliği sayfamızda.