Elazığ Toki Haberleri

Elazığ Toki Haberleri

TOKİ Göründü!

Denizcilik literatüründe, uzun süre deniz seyahati yapan ve yerleşim merkezlerine duyulan özlemin bir yansıması olan “kara göründü” cümlesinin heyecan ve mutluluk oluşturmadığı insan yok gibidir.

Palu'daki konutların anahtar teslim tarihleri belli oldu

Elazığ Valiliği Palu'da rezerv alanda inşa edilen ve geçtiğimiz gün kurası çekilen konutların teslim edileceği tarihi ve resmi becayiş tarihlerini açıkladı.

Çaydaçıra Mahallesi'ndeki 60 Konutun Kura Sonuçları Açıklandı

Çaydaçıra Mahallesinde TOKİ tarafından satışa sunulan 60 konutun kura sonuçları açıklandı.

Mollakendi TOKİ Konutları Tamamlanıyor

Özel Haber: Elazığ Mollakendi TOKİ konutlarını ilk kez Hakimiyet TV görüntüledi…

Mustafapaşa Mahallesi 2. Etap konutlarında kura sonucu isim listesi açıklandı

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından en büyük hasarı alan mahallelerden olan Mustafapaşa Mahallesi'nde de yapılan konutların teslimi sürüyor.

Rüsempaşa Mahallesi'ndeki TOKİ Konutların Kura Sonucu İsim Listesi Belli Oldu

Rüstempaşa Mahallesi’nde yapılan 299 konutun 2. etap konutlarının kurası noter huzurunda çekilmişti.

TOKİ Elazığ'da 60 Konutu Satışa Çıkardı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Elazığ'da Çaydaçıra Mahallesi'nde bulunan 3+1 60 konutu daha satışa çıkardı.

Elazığ’da kira fiyatları el yakıyor

Elazığ’da geçtiğimiz yıl meydana gelen deprem sonrası fırsatçıların fahiş oranda arttırdığı kiralık ev fiyatları, kentte 1 yıl içinde binlerce konutun yapılmasına rağmen hala düşmedi. Elazığ'da bazı mahallelerde kiralık ev fiyatları 4 bin lirayı aşarken, yüksek fiyatlar kiracıları kara kara düşündürmeye başladı.

Muhtarlardan Yıkım İsyanı

24 Ocak depreminden sonra ağır hasarlı olarak tespit edilen kerpiç evlerin yıkımlarının yapılmamasına tepki gösteren muhtarlar, bu mahallerin bağımlılıkların yerleşkesi haline geldiğini söyleyerek duruma isyan ettiler.

Şehri Kuruttun TOKİ!

Gerçekleştirdiği projeler ve yaptığı hatalı konutlar ile eleştiri alan TOKİ, konut alanlarına diktiği ağaçlar ve çimlerin kurumasıyla da tepki topluyor.

Şimdi Değilse Ne Zaman?

İlimizin sorunlarının çok olduğunu ve çözümler beklediğini sadece vatandaşlarımız değil, siyasilerimizin kendileri de bizzat söylüyor.

‘Resmi Kurumlar Felç’

Yüz yüze eğitimin başlaması için Türkiye’nin büyük bir mücadele verdiğini belirten MEMUR-SEN VE EĞİTİM-BİR-SEN Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, eğitimde bugüne kadar verilen aranın Elazığ için bir imkân olduğunu ancak bunun fırsata çevrilemediğini ve resmi kurumların işleyişinin ise tam anlamıyla felç olduğunu söyledi.

An Gelir…

Bir an gelir ve bir olay olur ki tüm hayaller ve umutlar son bulur. Yapılan tüm gelecek planları, mutluluk hayalleri hem de tüm bunların yaşanılması planlanan noktada son bulur.

Tam Uyum mu Tam Uyuma mı?

Ak Parti İl Başkanlığına Seçildiği Günlerde “Yeni dönem tam uyum” sloganıyla göreve başlamasına rağmen milletvekillerinin yeterli duyarlılık göstermemesi sebebiyle şehrin sorunlarını çözmek yerine geçen süreç içinde konuşmaktan öteye geçilemedi.

Elazığ'da Satışa Çıkarılan 136 Arsa, Açık Artırma Yöntemi İle Online Olarak Satıldı

TOKİ’nin Elazığ'da satışa çıkardığı konut ve ticari alan için yatırımlık 136 arsanın satışı, açık artırma yöntemi ile online olarak gerçekleşti

Çifte Mağduriyet

TOKİ tarafından yapılarak hak sahiplerine teslim edilen konutların bin bir türlü eksiği ile başı dertte olan ve bunu iletecek merci bulamayan vatandaşların bir önemli sorunu da alamadıkları halk dilinde iskan raporu olarak bilinen Yapı Kullanım İzin Belgelerinin hala çıkartılmamış olması.

TOKİ Başkanı Bulut'tan Elazığ açıklaması

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, pandemiye rağmen başarılarla dolu bir yıl yaşadıklarını belirterek, “Yıllık ortalama 50 bin olan konut üretimini 2020 yılında 100 bine yükselttik. Bu yılın ilk 5 ayında 59 bin konut rakamına ulaştık” dedi.

Elazığ Valiliği'nden konut teslim tarihlerine ilişkin açıklama

Çatalçeşme 3. ve 5. Etap konutlarında çıkan hak sahibi aileler konutlarını 10.06.2021 – 25.07.2021 tarihleri arasında teslim alabilecek.

Karşıyaka iptal konutları yerine verilecek konutların teslim tarihi belli oldu

Elazığ Son Dakika: Elazığ Valiliği yaptığı açıklamayla Karşıyaka iptal konutları yerine verilecek konutların teslim tarihini açıkladı.

Bayrama yeni evlerinde girecek olan depremzedeler, huzuru yaşıyor

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından yapılan yeni konutlarına yerleşen bir çok depremzede, konforlu, güvenlikli yeni evlerinde bayrama girecek olmanın huzurunu yaşıyor.

Çatalçeşme TOKİ konutları 1. Etap teslim tarihi belli oldu.

Çatalçeşme TOKİ konutları 04.05.2021 - 18.06.2021 tarihleri arasında hak sahiplerine teslim edilecek.

Bir Mutluluk, Binlerce Dua

Depremin ilk saatlerinden itibaren ilimize gelerek halkımızın yaşadığı mağduriyetleri bir an önce gidermek amacıyla haftalarca ilimizde kalan ve geçen süre içerisinde defalarca ilimize gelerek yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Aksaray’daki TOKİ evinde iftar açtı ve hane halkını Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştürdü.

Mutluluğun Resmi

Deprem sonrası sık sık şehrimize gelen ve sorunlarla birebir ilgilenip çözümünü bizzat takip eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a tüm yorgunluğunu unutturan bir sahne yaşandı cuma iftarında.

Becayiş için yasal sürede sona gelindi

AFAD tarafından becayiş için belirlenen sürede sona gelindi.

Güneş’i Bile Batırdılar

İlimizde deprem anında yaşanan olumsuzların giderilmesinde başarılı bir süreç yöneten bakanlık ve yerel kurumların, şehrin yeniden imarı ve inşası konusunda çok kötü bir yönetim sergiledikleri ve bunun sonucu vatandaşlardan büyük tepki aldığını sıklıkla bu köşelerden yazıyoruz.

Yurtbaşı Beldesi'nde hak sahibi olan vatandaşlar için kura çekimi yapıldı

23 Ocak Depremi sonrası Yurtbaşı Beldesi'nde hak sahibi olan vatandaşlar için Çatalçeşme'de bulunan TOKİ Konutları'ndan kura çekimi yapıldı.

TOKİ, Top Çeviriyor

TOKİ, ilimizde depremzedeler için yapılan konutların proje ve diğer illere göre daha pahalı olması yönünde eleştirilere cevap vermek yerine Ankara’da özellikle iş çevrelerinde dile getirilen ihalelerin usulüne göre verildiğine dair iddialara cevap vermesi ilginç karşılandı.

TOKİ'den Elazığ'daki ihale iddialarına yanıt

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Elazığ depreminin ardından bölgede inşa edilen yeni konutların ihalelerinde belli bir kesime, kişiye ve sınıfa öncelik tanındığı iddialarını yalanladı.

Partilerin Reelpolitik Hamleleri

Deprem ve ardından yaşanan pandemi dolayısıyla yaşanan problemler, vatandaşın siyasi tercihlerini de değiştirmiş durumda. partiler olası erken ya da zamanında yapılacak seçimler için aday belirlemede oldukça seçkin davranıp kamuoyunda karşılığı olan isimlerle temasa geçerek güçlü liste ile seçmenlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor

Sarıgül’ün Gördüğünü Göremeyenler

YSK’nın 2020 yılı nüfus sayım sonuçlarına göre illere göre milletvekili sayılarını açıklaması için daha 6 ay süresi varken önceden açıklaması bazı siyasilerde erken seçim hazırlığı olarak değerlendirilirken, bu gerçeği gören siyasiler Anadolu’yu karış karış geziyorlar.