Elazığ Ticaret Borsası Haberleri

Elazığ Ticaret Borsası Haberleri

Prof. Dr. Fendoğlu’ndan Ticaret Borsası’na Ziyaret

Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu Elazığ Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

Üretim Şart…

Et ve Süt Kurumunun kırmızı ete yüzde 48 zam yapmasının ardından Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ yaptığı açıklamada, zammın sebebinin girdi maliyetleri olduğunu, zammın üretici ve kasabın cebine girmediğini bu sebeple maliyet düşmeden fiyatların düşmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

Elazığ Ticaret Borsası Başkan Adayı Arslan: Borsamızı Etkin Hizmet Üreten Bir Yapıya Kavuşturacağız

Elazığ Ticaret Borsası Başkan Adayı ve ELKAS Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Arslan, seçim çalışmalarını devam ettirdiklerini belirterek, “üyelerimizin desteği ile yönetime geldiğimizde gerçekleştireceğimiz çalışmalar ve uygulayacağız projelerle Elazığ Ticaret Borsası’nı çağdaş ve etkin  hizmet üreten bir borsa niteliğine kavuşturacağız” dedi.

Şehrin Kırmızı Kitabı

Elazığ’ın istenilen seviyeye çıkamaması ve beklenen atılımı gösterememesinin en önemli sorunu kırmızı kitabının olmaması.

6 Yıl Süren Sessizlik

Döviz kurunda yaşanan dalgalanmaların oluşturduğu ekonomik krizi daha çok üretim ve daha çok ihracat formülü ile aşacağımızı ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu çağrısı, Elazığ Valiliği bünyesinde 2016 yılında oluşturulan ve şehrimizdeki yatırım, üretim ve girişimleri bir merkezden koordine edip, yatırımcılara kolaylıklar sağlamak amacıyla kurulan Yatırım İzleme ve Koordinasyon Birimi’ni yeniden gündeme getirdi. Bu birimin yeniden aktif hale getirilerek 2022 yılını avantaja döndürmesi bekleniyor.

Ticaret Borsası Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi 

Elazığ Ticaret Borsası  meclis toplantısı gerçekleştirildi.Elazığ Ticaret Borsası (ETB) 2021 Yılı Aralık ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı M.Emin Ayaz'ın başkanlığında, Meclis üyelerinin katılımı ile ETB Merkez hizmet binasında 2022 Yılı Eğitim, İş ve Stratejik Planları ile 2022 Yılı Bütçe Planlaması gündemli başlıkları altında gerçekleştirildi.

Başkan Dumandağ’dan Ankara Çıkarması

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ TOBB Müşterek Konsey Toplantısı’na katılmak ve Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç’a ve AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’a İlimizin ve Bölgemiz ile alakalı sektörel sorunları iletmek amacıyla Ankara’ya adeta çıkarma yaptı.

Başkan Dumandağ Üyelerin Ve İlimizin Sorunlarını TOBB Başkanı’na İletti

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Başkan Yardımcıları Recep Polatcan ve Mustafa Demir TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Batman da bir araya geldi. Üyelerimizin yaşadığı sorun ve sıkıntıları  birebir iletme fırsatı buldu.

Elkas Yönetim Kurulu Başkanı Arslan’dan Adaylık Açıklaması

Elkas A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Arslan, Elazığ Ticaret Borsası Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Elazığ Ticaret Borsası Akredite Seviyesini Bir Adım Daha İleriye Taşıdı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) akreditasyon denetimi sonrasında Elazığ Ticaret Borsası Beş Yıldızlı Hizmet, B seviye olarak tescillendi.

Elazığ Valisi Toraman Ticaret Borsasını Ziyaret Etti

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ,Meclis Başkanı Mehmet Emin Ayaz ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelen Elazığ Valisi Sayın Ömer Toraman: Elazığ Ticaret Borsası Başkanı M.Ali Dumandağ ve Yönetim Kurulu Üyelerine yapmış oldukları başarılı çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Başkan Dumandağ: ‘Cumhuriyetimizin 98. Yıldönümünü Gururla Kutluyoruz’

Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı Kapsamında 4 Proje Başarılı Bulundu

Fırat Kalkınma Ajansı 2021 Yılı Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı (Mayıs-Haziran Dönemi) Değerlendirme Sonuçları açıklandı.

Milletvekili Metin Bulut ve Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan Çalışmaları Yerinde İnceledi

Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Ticaret Borsası Başkan Vekili Adem Akbulut ve beraberindeki heyet, çok ortaklı yapı ile faaliyetlerini sürdürecek olan, bütünüyle çevreci yenilenebilir enerji ile 3Mw üretim kapasitesine sahip Biyogaz Enerji Tesisi’nin yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Dumandağ'dan 24 Temmuz Mesajı

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ , basının bilgi ve haber edinme hakkının tesisi için vazgeçilmez meslek alanlarından birisi olduğunun altını çizdi. 

Muş TSO’dan Elazığ Ticaret Borsası’na Ziyaret

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ve Yönetim Kurulu Üyelerini Ziyaret Etti.

Başkan Dumandağ: 'Bayramı salgının etkisi altında geçiriyoruz'

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ; Tüm Müslüman Aleminin Bayramını Tebrik Ederken, Mescidi Aksada Yaşanan Zulme Sessiz Kalmadı…

Dumandağ: “Kasaplar, Arefe Günü İlave 1,5 Saat Açık Olabilecekler”

Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı M. Ali DUMANDAĞ yaptığı açıklamada, kasapların arefe günü 18.30'a kadar hizmet vereceğini açıkladı.

'Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı' İçin Başvurular Başladı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan ‘Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı’ projesi için başvurular başladı.

Başkan Dumandağ, Elazığlı Bakan Yardımcıları ile görüştü

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Emin Ayaz, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreter Murat Çiçek, Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları Mehmet Hadi Tunç ve Ayşe Ayşin Işıkgece ile Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay’ı ziyaret etti.

Altyapısız yatırım olmaz

Son yıllarda Elazığ’dan büyük yatırımcıların il dışına gittiğini; Katarlı ve Dubaili yatırımcıların da kaçırıldığına dikkat çeken Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, boş kalan arazilerin de değerlendirilerek şehir ekonomisine kazandırılması gerektiğini ifade etti.

Elazığ İş Dünyasının Beklentileri Raporu Cumhurbaşkanı'na takdim edildi

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen Elazığ merkezli 6,8 şiddetindeki deprem sonrası, depremzedeler için yapılan konutlar ve diğer açılışlar için Elazığ’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Elazığ Ticaret Borsası ve Elazığ Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı tarafından müşterek hazırlanan “ELAZIĞ İŞ DÜNYASI BEKLENTİLERİ RAPORU” takdim edildi…

Dumandağ: ‘Emeği geçenlere teşekkür ediyorum’

İlimiz Valiliği himayelerinde, Elazığ Ticaret Borsası tarafından başlatılan Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi ve Biyogaz Tesisi Projesi kapsamında ÇED raporu onaylandı.

Esnafın beklentisi Şahin'e iletildi

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi Ve Biyogaz Tesisi projesinin çed sürecinin hızlandırılması ilgili,   Deprem ve Pandemi nedeni ile kullanılan kredilerin ertelenmesi ile ilgili ve Deprem ve Pandemi sonrasında Elazığ Ticaret Borsası Üyelerinin sorun ve sıkıntılarını Şahin'e iletti.

Ziyaretler sonuç getiriyor mu?

Son günlerde gerek siyasilerin gerekse üst düzey bürokratların ilimize geldiklerinde gerçekleştirdikleri resmi kurumlar ile ETSO ve Ticaret Borsası ziyaretlerinden dinledikleri problemlerle ilgili hangi adımları attıkları ve hangi sorunlara çözüm ürettikleri merak ediliyor

Ak Parti Heyeti Ticaret Borsası'nı ziyaret etti

Ak Parti Elazığ 7. Olağan Kongresi sonrası Ak Parti Heyeti Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.

DUMANDAĞ’DAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Analize yönelik değerlendirmeler görüşüldü

Pandemi nedeni ile Webinar üzerinden gerçekleştirilen toplantıda Elazığ Ticaret Borsası 2021 Yılı Bütçesi, 2021 Yılı İş Planı ve Stratejik Plan Gerçekleşme Durumu ve Analizine yönelik değerlendirmeler görüşüldü.

ELAZIĞ’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Elazığ Valisi Erkaya YIRIK, Orman Bölge Müdürlüğü ve Elazığ Ticaret Borsası tarafından ortaklaşa düzenlenen fidan dikimi programına katıldı.

DUMANDAĞ,“BİZLER YETKİLİ MAKAMLARA SESİMİZİ BİR OLURSAK VE TEK SES ÇIKARIRSAK DUYURABİLİRİZ ”

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ yaptığı açıklamada,“ 24 Ocak depremi ve akabinde yaşanan pandemi süreci esnafımız ve tüccarımızı ziyadesi ile mağdur etmiştir.