Elazığ Haberleri Haberleri

Elazığ Haberleri Haberleri

Kayıp Dükkan Aranıyor!

Özel Röportaj: Elazığ Hakimiyet TV konuk ve konuları ile vatandaşın sorunlarına ses olmaya devam ediyor.

Var mısınız?

Bizim mesleğin değişik tarihlerde kutlanılan özel günleri var. Bunlardan biri de 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı.

Denetimler Sürekli Olmalı…

Elazığ’da son aylarda meydana gelen trafik kazaları, üst düzey yöneticilerimizi harekete geçirdi.

O suçlu... Yakalandı

 Elazığ’da çıkan kavgada bir kişiyi bıçaklayarak ağır yaralayan şüpheli yakalandı.

Nasıl Başladı, Nasıl Gidiyor?

Son ayların sosyal medya repliği oldu başlıktaki “nasıl başladı nasıl gidiyor?” cümlesi.

Yıkım Rantı Kimi Vuracak?

24 ocak depreminden sonra acil yıkılması gereken ağır hasarlı binalar, mal sahiplerinin içeride kalan malzemelerini almaya bile izin verilmeyerek, bedeli kamu kurumlarına verilmek üzere ihale edilerek yıkıldı. Gelinen noktada acil yıkım süreci tamamlandı ve vatandaş riskli binalarını boşaltarak yıkımını yaparak yeniden yapma yönünde adımlar atmaya başladı. Ancak bina sahiplerine hiç bir bedel ödenmeden hala resmi kurumlar tarafından ihale ediliyor ve bu işlemlerden ilgili-ilgisiz kişilere vurgun niteliğinde rant sağlanma uygulaması devam ediyor.

Toraman: ‘M Ve T Plaka Devir İşlemlerinde Ehliyet Şartı Kaldırılıyor’

Erkan BAY/Elazığ Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman,Hakimiyet Gazetesine önemli açıklamalarda bulundu.

Elazığ’da yeni nesil "112 Acil Çağrı Merkezi" hizmete girdi

Yaklaşık 3 yıl önce yapımına başlanan ve yapımı tamamlanan yeni nesil ‘112 Acil Çağrı Merkezi’ hizmete girdi. Tüm kurum ve kuruluş acil numaralarının ‘112’ acil çağrı numarası çatısı altında toplantısı tek numara sistemi ile aynı zamanda Almanca, İngilizce, Arapça ve Rusça dillerine çağrı hizmeti de verileceği bildirilirken, çağrı ile birlikte konumunun da sisteme düşeceği aktarıldı.

Prof. Dr. Hakan Kalender, ölümlere neden olan bakteri ile ilgili bilgi verdi

Tunceli’de dağ keçilerinin ölümüne neden olan Sphingomonas Paucimobilis isimli bakteriyle ilgili bilgi veren Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Kalender, "Bağışıklık sistemi düştüğü zaman bu fırsatçı bakteriler enfeksiyonlara neden olabilirler. Bakteriyi hayvan aldığı zaman daha çok solunum sistemine yerleşiyor. Dolasıyla solunum sistemine yerleştiği için enfeksiyonlar oluşturuyor" dedi.

Anayolda kamyonetten teker fırladı, o anlar kamerada

Elazığ-Bingöl karayolunda kamyonetten fırlayan tekeri, yaklaşık 200 metre, hızla gittikten sonra park halindeki tıra çarpıp tekrar geldiği istikamete yöneldi, o tehlikeli anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Çedene Tescilleniyor

Erkan BAY/Harput ve civarında yetişen ve Elazığ’ın gözde kahvesi olan Çedene kahvesinin tescilini Gaziantep aldı.

Binali Yıldırım: 'Elazığ’da büyük ölçüde konutların teslimi yapıldı'

Eski Başbakan ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, terör örgütü PKK’nın 13 vatandaşı şehit etmesine ilişkin, 'Bu ve benzeri olaylar terörle mücadeledeki kararlılığımızdan zerre kadar bir şey eksiltmez' dedi.

‘Bir bir kapanıyoruz’

Elazığ’da paket ev ve iş yerlerine servis kültürünün çok yaygın olmamasından dolayı lokantacı esnafının gelirlerinin ciddi anlamda düştüğünü ifade eden Başkan Tarhan, Bugüne kadar Elazığ’da 100’ün üzerinde esnafın iş yerini kapattığını, bir o kadar da esnafın iş yerini kapatmak üzere olduğunu ifade ederek kısıtlamalarda bir esneklik yapılmazsa en köklü esnaflarımız bile kepenk indirileceğini belirti.