Elazığ Haberleri Haberleri

Elazığ Haberleri Haberleri

Benzine İndirim Geliyor!

Benzinin litre fiyatına bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 58 kuruş indirim kararı alındı.

Elazığ Belediyesi Ve Meteorolojiden Fırtına Uyarısı

Elazığ Belediyesi ve Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, şiddetli rüzgar ve fırtınalara karşı vatandaşları uyardı.

Şehit Annesinden Duygulandıran Paylaşım

Mardin'in Derik ilçesinde 6 yıl önce yürütülen hendek operasyonlarında şehit olan Elazığlı jandarma uzman çavuş Sezer Aydemir'in annesinin, oğlunun şehadet yıl dönümünde okuduğu şiir dinleyenleri duygulandırdı.

Elazığ’da Yaban Hayatı Ve Kaçak Avcılar Fotokapanlarla Tespit Ediliyor

Elazığ’da yaban hayatının takibi için kurulan foto kapanlar ile yaban hayvanları doğal yaşamlarında kayıt altına alınırken aynı zamanda kaçak avcılarda tespit ediliyor.

Sürü Yönetimleri Eğitimleri Başladı

Tarım ve Orman Bakanlığınca küçükbaş hayvanların sevk ve idaresine yönelik düzenlenen "Sürü Yönetimi Elemanı Benim" Projesi kapsamındaki sürü yönetimi elemanı kursu İl Müdürlüğü toplantı salonunda başladı.

Geleceğimiz Fidanlarımız

Başak MERAL GÜNDÜZ/Doğa hayranı, doğaya gönül veren bir kişi,eğitimci aynı zamanda mühendis. Boş vakitlerini doğada geçirmekten mutlu oluyor. İklim değişikliğine karşın, karbon nötr hedefiyle geleceğimizi nefeslemek için bende varım diyen Sinan Özdemir gazetemize açıklamalarda bulundu.

Fırat Üniversitesi’ne Sözleşmeli 60 Personel Alınacak

Fırat Üniversitesi birimlerinde görevlendirilmek üzere sözleşmeli 60 personel alınacak.

Pompa Fiyatlarına İndirim Geliyor!

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin ve motorine 90 kuruş indirim gelmesi bekleniyor.

Dünya Tıbbi Sekreterlik Günü Kutlandı 

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başmüdürü İlyas TÜRK, hastanede çalışan tüm tıbbi sekreterlerin günlerini kutladı.

Emlak, ÇTV, İlan Ve Reklam Vergi Ödemeleri İçin Son Gün

Elazığ Belediyesi; emlak, iş yerlerine ait çevre temizlik, ilan ve reklam vergilerinin 2. taksit ödemeleri için son ödeme tarihinin 30 Kasım Salı günü olduğunu belirtti.

Tarihi Kapalı Çarşıda Ahilik Geleneği Sürdürülüyor

Elazığ’da bulunan 93 yıllık Kapalı Çarşıda ‘Ahilik Geleneği’ yaşatılıyor. Sabah bir araya gelen esnaf, dualarla birlikte iş yerlerini açtı.

Diyet Yaparken Ekmekle Vedalaşmayın!

Başak MERAL GÜNDÜZ/Diyetisyen Elif Dişibüyük,kısa sürede kilo vermek için tek tip beslenmeye yönelenleri uyarıyor.

Meb’in Düzenlediği Programlarda 679 Bin 386 Öğretmen Sertifika Aldı

2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci ara tatilinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından EBA platformu üzerinden çevrimiçi olarak “Mesleki Gelişim Programı” düzenlendi. Bir hafta süren eğitimlerde 679 bin 386 öğretmen sertifika aldı.

Müsiad Başkanı Gürkan: Kalifiye Eleman Yetişmesinde Mesleki Ve Teknik Liselerin Önemi Çok Büyük

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde Eti Krom A.Ş. tarafından 2016 yılında yaptırılan 24 derslikli Zeycan Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. 

Elazığ Turizm Fuarında Tanıtılacak

Turizm profesyonelleri, sektör çalışanları ve tatilcilerin artan ilgisiyle her geçen yıl büyüyen ve Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan ‘Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuar ve Kongresi TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Tic. A.Ş. ve İZFAŞ (İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri A.Ş) ortaklığıyla 15. kez 02-04 Aralık 2021 tarihleri arasında İzmir / Gaziemir’de gerçekleşecek.

29 Kasım Elazığ Nöbetçi Eczaneler

Elazığ'da bugün, 29 Kasım Pazartesi günü görev yapacak nöbetçi eczaneler listesi...

29 Kasım Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada "Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin edilmektedir. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi beklenmektedir." denildi.

Bu İttifaklar Bizi Açmaz

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan,  Davutoğlu’na Sunduğu Ve “Henüz Erken” Cevabını Aldığı “Üçüncü İtifak” İçin Elazığ’da Umutlu Konuştu

Gül, Babacan’ı Sildi Mi?

Geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kılıçdaroğlu’nun çok istemesine rağmen millet ittifakını oluşturan  partilerde anlaşma sağlanamadığı için aday olamayan 11. Cumhurbaşkanı Gül, yeniden sahneye çıktı ve ziyaret trafiği başlattı.

Doğruya Doğru

Hakimiyet gazetesi olarak her zaman şehrin ve halkın yanında durmak ve onların duygularına tercüman olmak gibi bir duruşumuz var. 

Ankara’dan Abim Gelmiş!

İlhan, Burhan ve Gökhan Şeşen tarafından 1982 yılında kurulan ve hafızalarımızda yer edip zihnimize kazınan önemli şarkılara imza atan Grup Gündoğarken’in “Ankara’dan abim gelmiş” şarkısını mırıldanmayan,  günün anlam ve önemine binaen hatırlayıp muhatabına söylemeyen yoktur sanırız.

Bu Kez De Partinin Ayrımcılığı

AK Parti İl Başkanlığı’nın düzenlendiği halk buluşmalarının üçüncüsü Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un katılımıyla gerçekleşti.

Arapgir Artık Sakin Şehirde Tescilli

Malatya’nın Arapgir ilçesinin, Cittaslow (Yavaş Sakin Şehir) üyeliği kabul edildi.

Metruk Binalara Adres Bildirimine İzin Verilmeyecek

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine metruk binalarla ilgili yeni bir genelge gönderdi. Genelgeye göre valilik ve belediyelerce metruk bina olduğu tespit edilen yapıların tespit tarihinden sonra yerleşim yeri olarak gösterilmesine müsaade edilmeyecek.

Milletvekili Bulut Vatandaşların Sorunlarını Dinledi 

Halk buluşmalarında vatandaşları dinleyen AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, ‘gücümüzün yettiği sürece vatandaşın derdine derman olmaya çalışıyoruz’ dedi.

Teşekkür Plaketi Verildi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, fidan dikimi ve bakımı konusunda üniversiteye her türlü desteği sağlayan Orman Bölge Müdürü Muhammet Salih Çetiner ve ekibi ile Üniversite  Yapı İşleri Daire Başkanlığı çalışanlarına teşekkür plaketi verdi.

Elazığ’da 452 Depremzede Daha Evlerine Kavuştu

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında kent genelinde konutların yapımı ve teslimatı devam ederken, 452 depremzede vatandaş daha evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Elazığ’dan 8 Ülkeye 3 Bin Ton Üzüm İhracatı

Üzüm yetiştiriciliği ve tadı bakımından Türkiye'nin en önemli illeri arasında yer alan Elazığ'dan 8 ülkeye 3 bin ton üzüm ihraç ediliyor.

Vali Toraman 3. Doz Aşısını Oldu

Elazığ Valisi Ömer Toraman 3. Doz Covid-19 aşısını oldu.

Elazığ TSO Dijital Kütüphane Hizmete Girdi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından uzun bir süreden beri hazırlıkları devam eden E-Kütüphane hizmete açıldı.