Elazığ Depremi Haberleri

Elazığ Depremi Haberleri

Depremde Eşini Ve Oğlunu Kaybeden, Kızı İle Enkazdan Çıkartılan Anne O Anları Anlattı

Elazığ depreminden kızı ile kurtarılan Ayşe Yıldız: "Oğlum, 'Anne, bana yardım et. Hakkını helal et, ben şehit oluyorum. Benim uykum geliyor, ben yatıyorum' dedi"

Milletvekili Ağar, TBMM'de Elazığ Depremi'ni Andı

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyon Üyesi Zülfü Tolga Ağar, TBMM Genel kurulunda gündem dışı söz alarak Elazığ gündemine dair konuşma yaptı. 

‘Elazığ Depreminden Çıkarmamız Gereken Dersler’ Paneli Düzenlendi

Ülkü Ocakları Elazığ Başkanlığı tarafından ‘Elazığ depreminden çıkarmamız gereken dersler’ konulu panel düzenlendi. Panelde doğal afetlere karşı alınabilecek tedbirler ve insan sağlığı üzerindeki etkileri anlatıldı.

Korgeneral Hulusi Sayın’ın Adı Yaşatılmaya Devam Ediyor 

24 Ocak 2020 Elazığ depreminde ağır hasar gördüğü için yıkılan Korgeneral Hulusi Sayın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yerine Fırat Elektrik AŞ tarafından yeni bir okul yaptırılmış ve yapılan bu okula Gönül Kazancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adı verilmişti.

Abdullahpaşa Mahallesi 4. Etap TOKİ Kura Sonucu İsim Listesi Açıklandı

Bugün depremde en fazla hasarı alan ve adeta yeniden imar edilen Abdullahpaşa Mahallesi'nde TOKİ tarafından yapımı tamamlanan 4'üncü etaptaki 516 konutun kuraları çekilmişti.

Şehrin Tek Sahibi Erol mu?

TBMM kürsüsünde ve katıldığı tüm etkinlikler ile televizyon programlarında ilimiz problemlerini gündeme getiren ve bu özelliği ile vatandaşlar tarafından takdir edilen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un her bakanlığın 2022 yılı bütçesinin ele alındığı plan ve bütçe komisyonuna da bizzat katılarak sorunları dile getirmesine karşılık Ak Partili Milletvekillerinin sorunları dile getirmek şöyle dursun komisyonlara dahi katılmamaları, “Şehrin tek sahibi Erol mu?” sorularını akıllara getirdi.

TOKİ, deprem sonrası Elazığ'da 20 binden fazla konut inşa etti

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından kent genelinde 20 binden fazla konutun çoğunluğu tamamlandı. Çekilen kuralarla yeni evlerine kavuşan vatandaşlar, deprem sonrası yaşadıkları büyük sıkıntıların giderildiğini ve yeni bir Elazığ’ın inşa edildiğini söyledi.

24 Ocak Depreminin Ardından Elazığ'da Hayırseverler Tarafından 7 Okul Yapıldı

Elazığ Valiliği 24 Ocak Tarihinde meydana gelen deprem sonrasında Elazığ'da 7 okul yapıldığını açıkladı.

Geç Gelen 300 Milyon

24 Ocak ve 27 Aralık 2020 tarihlerinde meydana gelen depremler sonucunda Elazığlı depremzedelerin verdiği hukuk mücadelesi sonucunda yaklaşık 300 Milyon TL’lik davalar kazanıldı. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Kentsel Dönüşüm Uzmanı Av. Murat Erdoğan ise DASK’ın aynı tutumu İzmir’de sergilemediğini ve Elazığ’da hem depremzedelerin hem de DASK’ın zarara uğradığını belirtti.

Rüstempaşa 2. Etap Kuralarında İsmi Çıkmayan 64 Hak Sahibi Hakkında Açıklama

Elazığ Valiliği Rüstempaşa Mahallesi 2. Etap TOKİ konutlarının kura çekimi sonrası ismi kurada çıkmayan 64 hak sahibi ile ilgili açıklama yaptı.

Elazığ'da 99 Konut ve Birçok İşyerinin Kurası Çekilecek

24 Ocak depreminin ardından Elazığ'da yapımına başlanan konut ve işyerlerinin kura çekimleri hız kazandı.

Elazığ’da köy konutlarının yapımı sürüyor

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası köylerde çelik konstrüksiyon evlerin yapımı sürüyor.

Belirsizlik Sürüyor…

24 Ocak 2020 Elazığ depreminin üzerinden yaklaşık 22 ay geçmesine rağmen konteyner kentlerde yaşamlarını sürdüren vatandaşların akıbeti belli değil. Hak sahiplerine evleri çoğunlukla teslim edilmesine karşın, konteyner kentlerin durumu merak konusu oldu.

Muhalefet Şart

İlimiz sorunlarını katıldığı televizyon programları ve etkinliklerde dile getirmekle yetinmeyip TBMM kürsüsüne taşıyan CHP Milletvekili Gürsel Erol, usulsüz yıkımları da meclise taşıyarak suç duyurusunda bulundu.

AFAD BAŞKANI HALKI DİNLER Mİ?

Kırıkkale Valisi iken AFAD Başkanlığına getirilen Yunus Sezer’in ilk işi Elazığ’da yapılan çalışmaları incelemek oldu. AFAD Başkanı Yunus Sezer, 24 Ocak’ta yaşanan Elazığ depreminin ardından yapılan konutlarını ve çalışmaları incelemek üzere Elazığ’a geldi.

Milletvekili Erol’dan İmamoğlu'na Teşekkür

CHP Milletvekili Gürsel EROL'un girişimleriyle, Elazığ depreminde yıkılan bir okulun yerine tam donanımlı yeni okul yapma kararı mecliste kabul edildi.

Daha Ne Bekliyorsunuz?

Elazığ’da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik depremin ardından kent genelinde başlatılan yıkım çalışmaları sürerken, halen yıkımı yapılmamış binalar tehlike saçıyor. Metruk binalar madde bağımlıların yuvası haline gelirken, vatandaşların yoğun olduğu yerlerde ise can güvenliği tehlikesi yaşanıyor.

İBB Heyeti Elazığ’da

CHP Milletvekili Gürsel EROL’un girişimleriyle, Elazığ depreminde yıkılan bir okulun yerine tam donanımlı yeni okul yapma sözü veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İBB’den bir heyeti Elazığ’a gönderdi. Heyet, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ile birlikte incelemelerde bulundu.

Aldığı karar, sevenlerini üzecek

Ömer Enes YILAR/ Elazığ depremini duyar duymaz konserini iptal eden ve "Ben AHBAP olarak görevime gideyim" diyerek yardıma koşan sevilen sanatçı Haluk Levent, yurtdışına yerleşme kararı aldı.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, deprem ve pandemide hem şehrin hem de bölgenin lokomotifi oldu

 Türkiye'nin 6'ncı şehir hastanesi olarak 1 Ağustos 2018 tarihinde hizmete giren Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, 24 Ocak 2020 Elazığ depreminde olduğu gibi pandeminin başladığı ilk günden itibaren Elazığ başta olmak üzere Bingöl, Tunceli, Muş, Malatya, Diyarbakır ve çevre illerden hasta kabul ederek bölgeye hitap etmeye devam ediyor.

Elazığ Depreminin Merkez Üssünde Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Elazığ'da geçtiğimiz yıl ocak ayında meydana gelen 6.8'lik depremin merkez üssü olan Sivrice ilçesinde, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinesinde, 32 gönüllünün katılımı ile enkaz arama ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Yapılacak 34 Okuldan 24 Tanesi 6 Eylül’e Yetişecek

Ahmet ÇÖTELİ/Elazığ'da, geçen yıl 24 Ocak'ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından 27 okulun yıkımı gerçekleşti. Yıkılan okulların yerine yapılan 34 okuldan 24'ü 6 Eylül'e kadar, geri kalan 10 okul ise 2021-2022 eğitim-öğretim yılında teslim edilecek. 

Üstü Şehir Altı Kasaba

Ulusal bir haber sitesinde “deprem vergileri nereye gidiyor diye soranlar vardı. Burası depremin yıktığı Elazığ” başlığı ile verilen haberde kullanılan fotoğraf, TOKİ’nin şehri nasıl kasabaya dönüştürdüğünün somut bir resmi oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ'da yapılacak toplam konut sayısını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda büyük deprem dönüşümü hareketinin kararlılıkla sürdürüldüğünü belirterek, "81 il 922 ilçemizde 300 bin konutun deprem dönüşümünü gerçekleştiriyoruz. Bu konutların 100 bini İstanbul’da yer alıyor. 90 milyar lira yatırım değeri bulunuyor" açıklamasında bulundu.

Süreç de Yönetilemiyor

24 Ocak 2020 tarihinde yaşayan deprem ve bunun hemen üzerine gelen küresel koronavirüs salgını sonrasında oluşan sorunların altında kaldığımız görüşü şehirde hâkim.

AFAD açıkladı: Elazığ, son 10 yılda en fazla deprem yaşanan şehirler arasında

AFAD Deprem Dairesi tarafından son 10 yılda ülkemiz ve yakın çevresinde çözümlenen deprem sayısı 279 bin 357 olarak açıklandı.

Şimdi Değilse Ne Zaman?

İlimizin sorunlarının çok olduğunu ve çözümler beklediğini sadece vatandaşlarımız değil, siyasilerimizin kendileri de bizzat söylüyor.

Başarılıyız Ama!

Başta Elazığ depremi olmak üzere orman yangınları, sel ve diğer tabi afetlerle birlikte gelen tüm olumsuzlukları hem devlet hem de millet olarak el ele vererek gidermek noktasında başarılıyız. Kim ne derse desin, birileri bu tür olayların etrafında olumsuz propaganda yapıp siyasete ve oy devşirmeye çalışsa da sağduyulu insanlar, yapılan fedakârane çalışmaları görüyor ve izliyor.

Şehir Diken Üstünde

Üzerinden iki büyük deprem ve pandemi geçmiş, yorgun, yıpranmış ve yıkılmış bir şehiriz. Aldığımız darbeler, yediğimiz vurgunlar ve altında kaldığımız enkazlarımız var bizim.

Bahşi: ‘Eğitime 2 hafta kala okullar nasıl açılacak?’

   Eğitim Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi ilimizde yapımı devam eden ve tamamlanan eğitim kurumlarını ziyaret ederek bir takım incelemelerde bulundu.