Etiketler

İki depremde 16 bin 773 yapı ağır hasar aldı, 5 bin 664'ünün yıkımı yapıldı

Elazığ'da 6.8 ve 5.3'lük depremde toplam 16 bin 773 yapı ağır hasar aldı, yaklaşık 15 aylık sürede ekiplerin yoğun gayretleriyle süren çalışmalar kapsamında şuana kadar 5 bin 664'nünün yıkımı gerçekleştirildi.

Güneş Sitesi Sakinleri: 'Verilen Vaatler Yerine Getirilmedi'

24 Ocak Depremi sonrası evleri ağır hasar alan ve yıkılın Güneş Sitesi sakinleri, basın açıklaması düzenleyerek verilen vaatlerin yerine getirilmediğini söyledi.

Sadettin Saran’ın yaptırdığı spor salonu açıldı

Elazığ depremi sonrası iş adamı Sadettin Saran tarafından söz verilen spor salonunun açılışı Elazığ Aksaray Mahallesi’nde gerçekleştirildi

TOKİ'den Elazığ'daki ihale iddialarına yanıt

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Elazığ depreminin ardından bölgede inşa edilen yeni konutların ihalelerinde belli bir kesime, kişiye ve sınıfa öncelik tanındığı iddialarını yalanladı.

Partilerin Reelpolitik Hamleleri

Deprem ve ardından yaşanan pandemi dolayısıyla yaşanan problemler, vatandaşın siyasi tercihlerini de değiştirmiş durumda. partiler olası erken ya da zamanında yapılacak seçimler için aday belirlemede oldukça seçkin davranıp kamuoyunda karşılığı olan isimlerle temasa geçerek güçlü liste ile seçmenlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor

Yapıcı Olalım!

Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu “Gündem” programının konuğu olan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, whatshapp üzerinden gelen sorulara da programda yanıt verdi.

27 Aralık Depremi Hasar Tespit Sonuçları Açıklandı

Elazığ'da 27 Aralık Pazar günü 09.37'de meydana gele 5.3 şiddetindeki deprem sonrası yapılan hasar tespit çalışmalarının sonuçları açıklandı.

‘Hatırlamıyorum!..’

24 Ocak 2020 depremi sonrası yapılan yıkım işlerinin açık ve şeffaf ihalelerle değil de yıkım sektörü ile ilgisi olmayan kişilere şifahi olarak dağıtıldığı iddiaları sonrası başlatılan soruşturma kapsamında Malatya Çevre Ve Şehircilik İl Müdürü’nün, ihale verdiği iddia edilen gazeteci ile whatsapp yazışmalarını soran hakime; ‘O günlerde yoğun çalışıyorduk şu an hatırlamıyorum’ dediği yönünde iddialar damgasını vurdu. Konu ile ilgili birçok kamu kurum ve kuruluş yöneticisi yargı önünde hesap veriyor

Sarıgül’ün Gördüğünü Göremeyenler

YSK’nın 2020 yılı nüfus sayım sonuçlarına göre illere göre milletvekili sayılarını açıklaması için daha 6 ay süresi varken önceden açıklaması bazı siyasilerde erken seçim hazırlığı olarak değerlendirilirken, bu gerçeği gören siyasiler Anadolu’yu karış karış geziyorlar.

Malatya’daki TOKİ köy evlerinde sona gelindi

Malatya’nın Kale ilçesinde evleri hasar gören depremzedeler için yapılan TOKİ köy evlerinde sona gelindi. Bent Mahallesindeki depremzedeler için yapılan çelik konstrüksiyon konutların 102’si yüzde 90 oranında tamamlandı.

‘Kongre Olmuş Neyime?’

Ak Parti 7. Büyük kongresi tamamlandı, MKYK belirlendi. Önümüzdeki günlerde kabinede yapılacak revizyon ile yeni bir heyecan ve yönetimle ülkeye hizmet dönemi başlayacak.

Başkan Özdoğan: ‘Esnafımız Kredileri Ödeyemiyor’

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, İlimizde 24 Ocak’ta yaşanan deprem sonrası verilen faizsiz kredileri esnafın ödeyemediğini söyledi.

Depremzede Öğrencilere Kırtasiye Yardımında Bulunuldu

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Merkezi tarafından Elazığ şubesine gönderilen kırtasiye setleri ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıldı.

Battalgazi’de 2 bin deprem konutu teslim edilmeye hazır

Büyük Sivrice depreminin vurduğu illerin başında gelen Malatya’da depremzedeler için inşa edilen konutlar bitirilerek, teslim edilme aşamasına geldi. Battalgazi ilçesinde de yapılan bin 999 konuttan 678’i kısa süre sonra hak sahiplerine teslim edilecek.

Kerpiç evlerde oturan depremzedeler, lüksü aratmayan konutlara geçti

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından TOKİ'nin yaptırdığı konutlara geçmeye devam eden aileler, hem depreme dayanıklı hem de sıcak yuva sahibi olmanın mutluluğu yaşıyor. Kerpiç evlerden lüksü aratmayacak yuvalarına kavuşan bazı depremzedeler ise, "Devlet olmasa biz nasıl ev sahibi olacaktık" diyerek mutluluklarını dile getirdi.

Berberler, depremzede çocuklara hizmet vermek için sıraya girdi

Elazığ depreminden sonra geçici barınma merkezi olarak hazırlanan konteyner kentlerde aileleri ile yaşayan çocuklar için aynı anda 13 berber ücretsiz olarak hizmet verdi. Çocukların saçlarını kesen berberler, isteklerine göre de şekillendirmeyi ihmal etmedi.

Vatandaşla İnatlaşılmaz

24 Ocak depreminden sonra halkımızın da milletvekillerimizin de birinci gündemi yapılan çalışmalar oluyor.

Milletvekili Sermin Balık: 'Çok zor zamanları birlikte atlattık'

Elazığ’ın deprem sonrasında yapılan çalışmalarla çok daha yaşanabilir ve güvenli bir kent olacağını aktaran AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, “Türkiye’de daha önce hiç görülmemiş muazzam bir dönüşüm oldu. 8 binin üzerinde ev teslim edildi, yeni kuralarımız çekildi. Kendi yerinde dönüşen evlerimizin bir kısmının teslimi yapıldı. İnsanlarımız sıcak ve güvenli evlerine ulaştı. Bizim gayemiz ebetteki insanları biran önce rahat ve huzurlu evlerine kavuşturabilmek" dedi

İtibar Geri Gelecek Mi?

Kurulduğu ilk yıllarda önemli hizmetlerin şehrimizle buluşmasına öncülük eden ancak zaman içinde bu amaçtan uzaklaşıp kişisel çıkarlar elde etme, bir makama yükselme ve sıçrama tahtası olarak kullanıldığı iddialarıyla itibar kaybına uğrayan Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, yeni yönetim ve dönem sözcüsünü seçti. Halkımız, STK Platformunun yeniden fabrika ayarlarına dönerek merkezine şehri ve şehrin sorunlarını almasını bekliyor.

Sorunlar komisyonda bir bir sıralandı

Depreme karşı alınabilecek önlemlerin ve depremlerin zararlarının en aza indirilmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, incelemelerde bulunmak üzere Perşembe günü Elazığ’a geldi.

Bakan Kurum: 'Elazığ'da Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Kentsel Dönüşümünü Yapıyoruz'

Bakan Kurum: 'Şu anda Elazığ’da, Cumhuriyet tarihinin en büyük, en kapsamlı, en hızlı deprem dönüşümünü gerçekleştiriyoruz'

Tarihi Caminin minaresi, bir türlü onarılamadı

Elazığ depreminde üst kısmı hasar alan ardından leyleklerin yuva yapması nedeniyle tadilatı bir süre ertelenip başlanan 386 yıllık 4. Murat Camii’nin minaresi alınan kararla tamamen söküldü. Uzun süredir tekrar yapılmayı bekleyen minare ile ilgili yöre sakinleri hiç bir gelişme olmadığını aktararak tekrar aynısı gibi yapılmasını istedi.

Sivrice Ateş Püskürüyor

TBMM Deprem Komisyonu’nun ilk açıklanan programında Sivrice ilçesi ziyareti olduğu halde programdan çıkartılmasının sebebi belli oldu. İlçede yapılan evlerin konum ve özelliklerinden dolayı komisyona duygularını ifade etmeye hazırlanan ilçe halkının bu tepkilerine muhatap olmamak için programın iptal edildiği iddia edildi. Siyasilerin bu tavrı ve iddialar, Sivricelileri daha çok kızdırdı.

Yeni köy evleri

Elazığ depreminin ardından kerpiç evleri hasar alan resmiyette 98 yaşında olan ancak 20'li yaşlarda kimlik çıkartıldığı için 117 yaşında olduğunu belirten Selahattin dede ile eşi İsmigül Taştan çifti çelikten yapılan konforlu evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı

Komisyon Elazığ'da Saha İncelemesini Tamamladı

Elazığ’da incelemelerde bulunan TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı Recep Uncuoğlu, “Elazığ'ın geleceğine çok büyük katkı sağlayacak hamlelerin yapıldığını müşahede ettik” dedi.

Bizim İçin Gelmemiş

Türkiye Büyük Millet Meclisi Deprem Araştırma Komisyonu’na seslerini duyurmak ve sorunlarını aktarmak için Valilik önünde bekleyen vatandaşlarla görüşen Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın “Komisyon sizlerin sorunlarını çözmeye gelmedi” açıklaması tepkilere sebep oldu

Demirbağ Yine Konuştu

Geçmiş aylarda da yine bu köşede keşke Ak Parti Milletvekilimiz Zülfü Demirbağ, hiç konuşmasa ve yorum yapmasa daha iyi olacak demiştik.

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu, Elazığ'da saha incelemesi yaptı

Elazığ’da bulunan TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı Recep Uncuoğlu, “Elazığ'da 20 binden fazla konut projelendirilip, bunun yarıdan fazlası bitmiş, teslim edilmiş durumda. Kura çekimini tamamlamış, evleri de kısa zamanda teslim edilecek vatandaşlarımızın da taleplerini aldık” dedi.

Gürsel Erol: ‘Babanızın Hayrına mı Yapıyorsunuz?’

Elazığ'a gelen TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Abdullahpaşa Mahallesi'nde yapımı tamamlanan deprem konutlarını ziyaret ettiği sırada CHP Milletvekili Gürsel Erol ile AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler arasında tartışma çıktı.

Milletvekili Demirbağ: ‘Deprem Komisyonu Elazığ’ın Problemlerini Çözmeye Gelmedi’

24 Ocak depremi sonrası yapılan çalışmalar ve problemleri yerinde görmek amacıyla ilimize gelen TBMM Deprem Komisyonu incelemelerini sürdürüyor.