Elazığ Depremi Haberleri

Elazığ Depremi Haberleri

Kalehan Enerji, Beyhan Belediyesi Binasının Yeniden İnşasına Destek Olacak

Kalehan Enerji, Elazığ’ın Beyhan Beldesinin depremde hasar gören belediye binasının inşaatının yapımına destek olacak. 2020 yılında Elazığ’da meydana gelen depremde zarar gören ve kullanılamaz hale gelen binanın yerini yeni ve modern bir belediye binası alacak.

Depremin Simge İsmi Yüsra’nın Eğitim Masrafları Karşılanacak

Elazığ’da 2020’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin simgesi haline gelen Yüsra bebeğin eğitim masraflarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Özel Kalem Müdürü Şükran Kütükçü tarafından karşılanacağı açıklandı.

Elazığ'da 19 bin 174 konut, hak sahiplerine teslim edildi

Elazığ’da meydana gelen depremde 24 bin konut, bin 800 iş yeri ve 2 bin 200 ahırın hasar gördüğünü belirten Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, “Konutlarımız hasar gördü, yıkıldı ve şuanda da yenileniyor yenilenme işlemleri de bitmek üzere. Bu çerçevede toplam 25 bin konut yapılıyor. Elazığ’da, bunların içerisinden 19 bin 174 tanesinin de kuraları çekildi vatandaşlarımıza da teslim edildi. Bir taraftan dükkanlarımız da devam ediyor, bin 308 tane işyerimiz yapıldı bunlardan da bin 130 tanesinin kurası çekilip teslimleri de gerçekleştirildi” dedi.

Bakan Kurum Elazığ'a Geliyor

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Elazığ'a gelecek.

Duyarlı İş İnsanlarının Yardımları Devam Ediyor

Başak MERAL GÜNDÜZ/Elazığ depreminden bugüne kadar tek tek ihtiyaçları olan aileleri tespit eden Taner Duru gazetemize yaptığı açıklamada,Depremden hemen sonra benimle iletişime geçerek herhangi resmi bir kurumdan hiçbir destek almadan tüm imkanlarını seferber eden birçok aileye ulaşmamızda en büyük paya sahip olan hemşehrimiz İş İnsanı Engin Konaç yardımlarına devam ediyor diye ifade etti.

Yemişlik 6. Etap TOKİ Konutlarının Anahtar Teslim Tarihi Açıklandı

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından yapımına başlanılan ve tamamlanan Yemişlik 6. Etap konutlarının anahtar teslim tarihleri belli oldu.

Yıkımlar Artık Şeffaf

Hakimiyet Gazetesi’nin sıklıkla gündeme getirdiği ve geçmişte Vali Erkaya Yırık döneminde herhangi bir ihale yapılmadığı halde ilgisiz şahıslara verildiği iddia edilen yıkımlar, Vali Ömer Toraman’ın göreve başlamasının ardından şeffaf ve yasal olmadıkları gerekçesi ile durdurulmuştu. Bu ve benzer binaların hurda karşılığı açık ihale usulü ile yıkılması için çalışma başlatan Vali Toraman, uzun süreden beri hırsızların ve madde bağımlıların mekanı olan eski SSK hastane binası ile Harput Yetiştirme Yurdunun yıkım ihalesine çıkılması yönünde talimat vermesinin ardından İl Özel İdaresi, iki binanın yıkım ihalesine çıktı.

‘Ne Vicdana Ne de Dine Sığar’

Mahalle Sakinlerinden yaklaşık 200 hak sahibi kuraya tabi tutulmadığı halde Rüstempaşa’dan hak sahip olanlara Sürsürü’den konut verildiği, birçok vatandaşın ev ve işyerlerinin gerçek değerinden çok aşağı bir bedelle TOKİ tarafından alınıp birilerine peşkeş çekildiğini iddia eden Sürsürü Mahallesi Muhtarı Ergün Gül, bunun ne insafa ne vicdana ne de dine sığdığını dile getirdi.

Bakan Koca Elazığ Depreminin Sembol İsimlerini Ağırladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Azize Çelik ve Emine Kuştepe'yi ağırladı.

Kuşaksız: ‘Acil Okul İhtiyacımız Var’

Özel Haber: Elazığ Zafran Mahallesi Muhtarı Selahattin Kuşaksız, Hakimiyet Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Muhtar Kuşaksız, mahallede okul ve yaşam merkezi ihtiyacının olduğunu belirtti.

Ortak acılar ortak yuvaya dönüştü

Elazığ’da meydana gelen depremin ardında deprem konutlarının yapımında tanışan mühendis çift Hande Deveci ve Buğra Deveci kendilerine de yuva kurdu.

Sağlık Bakanı Koca'dan Duygulandıran Elazığ Paylaşımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 24 Ocak depreminin 2. yılı nedeniyle sosyal medya hesabından duygulandıran bir paylaşımda bulundu.

Bülbüloğlu'ndan deprem değerlendirmesi

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, 24 Ocak Elazığ depreminin 2'inci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayarak, ' Geleceğimiz açısından atılacak en önemli adım depremle yaşayabilmeyi öğrenmek, riskli yapı stoklarımızı depreme dayanıklı hale getirmektir' dedi.

Yeni Evlerine Kavuşan Depremzede: “Konutlar, Gerçekten Muazzam. Devletimize Ne Kadar Teşekkür Etsek Azdır”

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen depremde evi yıkılan ve ardından yeni evine kavuşmanın mutluluğu yaşayan iki çocuk babası Ayhan Aygün, “Konutlar, gerçekten muazzam. Biz devletimize ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

Bakan Kurum’dan videolu 'Elazığ depremi' mesajı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Elazığ depreminin ikinci yıl dönümü sebebiyle bir video mesaj yayımladı. O gece bütün dünyanın bir devlet ve milletin nasıl tek yürek olduğuna şahitlik ettiğini hatırlatan Bakan Kurum, “Cumhuriyet tarihimizin en hızlı ve kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmasını Elazığ ve Malatya’da başlattık. Özellikle Elazığ’ı adeta baştan aşağı yeniden imar, inşa ve ihya ettik” dedi.

İl Başkanı Akın: 'Milletvekilleri Sıcak Mekanlardan Mesajlar Yayınlayadursun!'

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, 24 Ocak depreminin 2. yıldönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Bulut: 'Elazığ Halkı Müthiş Bir Dayanışma Örneği Gösterdi'

Ak Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, 24 Ocak Depreminin 2. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Yeni Yuvalarına Kavuşan Deprem Mağdurları: “Evler 5 Yıldızlı Otel Gibi”

Elazığ depreminin ikinci yıldönümünde deprem mağdurları, yeni yuvalarına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Hak sahiplerinden Cemil Döndü, “Evleri görüyorsunuz 5 yıldızlı otel gibi” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Elazığ Depreminin Simgesi 'Yüsra Bebek' İle Görüştü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ depreminin simgesi haline gelen Yüsra bebek ve ailesi ile cep telefonu üzerinden görüntülü görüştü.

Prof. Dr. Bilal Çoban: ‘Depremde Yaşamını Yitiren Vatandaşlarımızın İsimleri Sokak ve Parklarda Yaşatılmalıdır…’

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban, 24 Ocak Depreminin 2. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Başkan Kavaklı, 6.8 Depreminden Bugüne Kalan Sorunlara Değindi

HÜDAPAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı 24 Ocak Depreminin 2. yıldönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Vali Toraman'dan depremzede ailelere anlamlı ziyaret

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ'da meydana gelen depremin yıldönümü münasebetiyle depremde yakınlarını kaybeden ve depremden yaralı olarak kurtarılan aileler ziyaret edildi.

Güçlü Devlet, Büyük Hizmet

Özel Haber: Elazığ'da 24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan 6.8 şiddetindeki depremin üzerinden iki yıl geçti. 39 vatandaşımızı kaybettiğimiz ve birçok binanın yıkıldığı depremin üzerinden geçen iki yıl gibi kısa süre içerisinde TOKİ tarafından 20.715 konut inşa edilip bunların 17.095’i hak sahiplerine teslim edilmesi güçlü bir devlet ile halka hizmetin en güzel bir örneği olurken, yerel kurumların kura çekimleri ve vatandaşı bilgilendirmede yetersiz kalması zaman zaman tepkileri de beraberinde getirdi.

Başkan Şerifoğulları 24 Ocak Depreminde Yakınlarını Kaybeden Aileleri Ziyaret Etti

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 24 Ocak Elazığ depreminde yakınlarını kaybeden aileleri evlerinde ziyaret etti. Başkan Şerifoğulları’na eşi Arzu Şerifoğulları Hanımefendi de eşlik etti.

Başkan Şerifoğulları: ‘Yitirdiğimiz Bütün Kardeşlerimizi Rahmetle Anıyorum’

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 24 Ocak depreminin ikinci yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

Başkan Yıldırım: ‘2 Yıl Geçti Ama Acısı Hala Yüreğimizde’

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, 24 Ocak depreminin yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Balık: ‘Vatandaşlarımızın sıcak yuvalarına kavuşmalarına vesile olduk’

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, 24 Ocak depreminin 2. Yılı nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Vali Toraman: ‘Çalışmaların Büyük Bir Kısmını Neticelendirdik’

Elazığ Valisi Ömer Toraman 24 Ocak depreminin 2. yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Üzerinden 2 yıl geçen Elazığ depremine ait yeni görüntüler ortaya çıktı

Elazığ’da 24 Ocak 2020’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin üzerinden 2 yıl geçerken, dehşet anlarına ilişkin yeni görüntülere İhlas Haber Ajansı (İHA) ekibi ulaştı. Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde kaydedilen görüntülerde vatandaşların hastanenin acil bölümünden koşarak çıkmaya çalıştığı görülürken, ambulansların ve kameraların uzun süre sallanması depremin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Elazığ Depreminin Simgesi ‘Yüsra Bebek’ Büyüdü, Kendisini Kurtaran Jandarma İle İlk Kez Görüştü

Elazığ depreminde enkaz altına girip anne ve kızını kurtarmıştı, ilk kez görüştüler duygu dolu anlar yaşandı.