Elazığ Deprem Haberleri

Elazığ Deprem Haberleri

Yapımı tamamlanan 125 konut daha teslim edilecek

Hak sahibi olan afetzede vatandaşlar için ekli Rezerv alanlarda ve köylerdeki toplu alanlarda yapımı tamam 125 konut hak sahiplerine teslim edilecek.

Depremin Simge İsmi Yüsra’nın Eğitim Masrafları Karşılanacak

Elazığ’da 2020’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin simgesi haline gelen Yüsra bebeğin eğitim masraflarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Özel Kalem Müdürü Şükran Kütükçü tarafından karşılanacağı açıklandı.

Başkan Şerifoğulları CHP'nin açıklamasına yanıt verdi: 'Milletimizle aramızdaki bağı koparamayacaksınız'

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, CHP Elazığ İl Başkanlığı'nın açıklamasına yanıt verdi.

Belirsizlik Giderildi

Deprem sonrası yapılan çalışmaları yerinde incelemek ve yeni çalışmaların koordinasyonunu yapmak üzere Elazığ’a gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, uzun süredir gündemi meşgul eden ve bu kapsamda hak sahibi olan hemşerilerimizin merakla beklediği konuları açıklığa kavuşturdu ve müjdeler verdi.

Soylu: ‘Afetler, Şehrin Yenilenmesi Sonucunu Getiriyor’

24 Ocak 2020 depremi sonrasında uzun süre ilimizde kalarak çalışmaları koordine eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a geldiler.

Riskli Alanlardaki konutlarda Hak Sahibi Olanlara Müjde...

Son Dakika: Elazığ'da riskli alanlarda inşa edilen kentsel dönüşüm konutlarının fiyatları diğer konutlara yakın olacak.

Elazığ'da 19 bin 174 konut, hak sahiplerine teslim edildi

Elazığ’da meydana gelen depremde 24 bin konut, bin 800 iş yeri ve 2 bin 200 ahırın hasar gördüğünü belirten Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, “Konutlarımız hasar gördü, yıkıldı ve şuanda da yenileniyor yenilenme işlemleri de bitmek üzere. Bu çerçevede toplam 25 bin konut yapılıyor. Elazığ’da, bunların içerisinden 19 bin 174 tanesinin de kuraları çekildi vatandaşlarımıza da teslim edildi. Bir taraftan dükkanlarımız da devam ediyor, bin 308 tane işyerimiz yapıldı bunlardan da bin 130 tanesinin kurası çekilip teslimleri de gerçekleştirildi” dedi.

Elazığ'da Hissedilen Bir Deprem Meydana Geldi

Malatya'nın Pütürge İlçesinde 5.2 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

Kentsel Dönüşüm Konutlarının Fiyatları Ne Zaman Açıklanacak?

Elazığ'da kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen deprem konutlarının fiyatların ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu.

Bakan Kurum Elazığ'a Geliyor

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Elazığ'a gelecek.

Elazığ’da 275 Depremzede Evlerine Kavuştu

Elazığ’ın Baskil ilçesinde kurası çekilen 275 deprem konutunun anahtar teslim işlemleri tamamlandı. Hak sahibi vatandaşlar evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Duyarlı İş İnsanlarının Yardımları Devam Ediyor

Başak MERAL GÜNDÜZ/Elazığ depreminden bugüne kadar tek tek ihtiyaçları olan aileleri tespit eden Taner Duru gazetemize yaptığı açıklamada,Depremden hemen sonra benimle iletişime geçerek herhangi resmi bir kurumdan hiçbir destek almadan tüm imkanlarını seferber eden birçok aileye ulaşmamızda en büyük paya sahip olan hemşehrimiz İş İnsanı Engin Konaç yardımlarına devam ediyor diye ifade etti.

Elazığ'da yıkımına başlanan bina çöktü

Elazığ'da yıkımı gerçekleştirilen binanın çökmesi sonucu kepçe operatörü moloz altında kalmaktan son anda kurtuldu.

Devamını Bekliyoruz…

İlimize geçtiğimiz haftalarda yapacağı ziyaretini erteleyen ve Pazartesi günü bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunan Mili Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıkladığı müjdeleri Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Bahşi ve Türk Eğitim Sen Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın,Hakimiyet Gazetesi’ne değerlendirdi.

Yemişlik 6. Etap TOKİ Konutlarının Anahtar Teslim Tarihi Açıklandı

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından yapımına başlanılan ve tamamlanan Yemişlik 6. Etap konutlarının anahtar teslim tarihleri belli oldu.

Yıkımlar Artık Şeffaf

Hakimiyet Gazetesi’nin sıklıkla gündeme getirdiği ve geçmişte Vali Erkaya Yırık döneminde herhangi bir ihale yapılmadığı halde ilgisiz şahıslara verildiği iddia edilen yıkımlar, Vali Ömer Toraman’ın göreve başlamasının ardından şeffaf ve yasal olmadıkları gerekçesi ile durdurulmuştu. Bu ve benzer binaların hurda karşılığı açık ihale usulü ile yıkılması için çalışma başlatan Vali Toraman, uzun süreden beri hırsızların ve madde bağımlıların mekanı olan eski SSK hastane binası ile Harput Yetiştirme Yurdunun yıkım ihalesine çıkılması yönünde talimat vermesinin ardından İl Özel İdaresi, iki binanın yıkım ihalesine çıktı.

Yıkımda Yeni Sayfa

Muhtarların ve Mahalle sakinlerinin yoğun şikâyetlerine sebep olan; hırsızların, madde bağımlılarının ve topluma zararlı şahısların barınakları haline gelen ağır hasarlı binaların yıkımı için düğmeye basıldı.

Yeni Elazığ’a Ulaşmak Zor

24 Ocak 2020 deprem sonrasında şehrin birçok noktasında başlatılan inşa ve ihya çalışmaları devam ederken, TOKİ tarafından özellikle rezerv alanlarında çok sayıda konut yapıldı ve yeni bir Elazığ kuruldu.

Elazığ'da Hissedilen Bir Deprem Meydana Geldi

Son Dakika: Elazığ'da hissedilen bir deprem meydana geldi.

‘TOKİ Giremez!’

24 Ocak 2020 tarihinden sonra meydana gelen deprem sonrası riskli alanlarda yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarını örnek gösteren Kültür Mahallesi Muhtarı Murat Biter, kendi mahallelerinde TOKİ tarafından yapılacak bir kentsel dönüşümü kesinlikle istemediklerini söyledi.

‘Ne Vicdana Ne de Dine Sığar’

Mahalle Sakinlerinden yaklaşık 200 hak sahibi kuraya tabi tutulmadığı halde Rüstempaşa’dan hak sahip olanlara Sürsürü’den konut verildiği, birçok vatandaşın ev ve işyerlerinin gerçek değerinden çok aşağı bir bedelle TOKİ tarafından alınıp birilerine peşkeş çekildiğini iddia eden Sürsürü Mahallesi Muhtarı Ergün Gül, bunun ne insafa ne vicdana ne de dine sığdığını dile getirdi.

Bakan Koca Elazığ Depreminin Sembol İsimlerini Ağırladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Azize Çelik ve Emine Kuştepe'yi ağırladı.

Kuşaksız: ‘Acil Okul İhtiyacımız Var’

Özel Haber: Elazığ Zafran Mahallesi Muhtarı Selahattin Kuşaksız, Hakimiyet Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Muhtar Kuşaksız, mahallede okul ve yaşam merkezi ihtiyacının olduğunu belirtti.

Ortak acılar ortak yuvaya dönüştü

Elazığ’da meydana gelen depremin ardında deprem konutlarının yapımında tanışan mühendis çift Hande Deveci ve Buğra Deveci kendilerine de yuva kurdu.

Sivrice'de Deprem!

Son Dakika: Elazığ'da hissedilen bir deprem meydana geldi..

Sağlık Bakanı Koca'dan Duygulandıran Elazığ Paylaşımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 24 Ocak depreminin 2. yılı nedeniyle sosyal medya hesabından duygulandıran bir paylaşımda bulundu.

Bülbüloğlu'ndan deprem değerlendirmesi

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, 24 Ocak Elazığ depreminin 2'inci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayarak, ' Geleceğimiz açısından atılacak en önemli adım depremle yaşayabilmeyi öğrenmek, riskli yapı stoklarımızı depreme dayanıklı hale getirmektir' dedi.

Yeni Evlerine Kavuşan Depremzede: “Konutlar, Gerçekten Muazzam. Devletimize Ne Kadar Teşekkür Etsek Azdır”

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen depremde evi yıkılan ve ardından yeni evine kavuşmanın mutluluğu yaşayan iki çocuk babası Ayhan Aygün, “Konutlar, gerçekten muazzam. Biz devletimize ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

Bakan Kurum’dan videolu 'Elazığ depremi' mesajı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Elazığ depreminin ikinci yıl dönümü sebebiyle bir video mesaj yayımladı. O gece bütün dünyanın bir devlet ve milletin nasıl tek yürek olduğuna şahitlik ettiğini hatırlatan Bakan Kurum, “Cumhuriyet tarihimizin en hızlı ve kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmasını Elazığ ve Malatya’da başlattık. Özellikle Elazığ’ı adeta baştan aşağı yeniden imar, inşa ve ihya ettik” dedi.

İl Başkanı Akın: 'Milletvekilleri Sıcak Mekanlardan Mesajlar Yayınlayadursun!'

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, 24 Ocak depreminin 2. yıldönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu.