Elazığ Deprem Haberleri

Elazığ Deprem Haberleri

‘Halk Çağrılmaz, Ayağına Gidilir’

Sarayatik Mahallesi Muhtarı Aytaç Şahinoğlu, Ak Parti Elazığ İl Başkanlığı’nın başlatmış olduğu her hafta bir milletvekilinin Ak Parti il binasında vatandaşla buluşma programını eleştirdi. Muhtar Şahinoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘sahaya inin, her kapıyı çalın’ çağrısını hatırlatarak milletvekillerinin mahalleleri dolaşması gerektiğini ifade etti.

Abdullahpaşa Mahallesi 4. Etap TOKİ Kura Sonucu İsim Listesi Açıklandı

Bugün depremde en fazla hasarı alan ve adeta yeniden imar edilen Abdullahpaşa Mahallesi'nde TOKİ tarafından yapımı tamamlanan 4'üncü etaptaki 516 konutun kuraları çekilmişti.

Şehrin Tek Sahibi Erol mu?

TBMM kürsüsünde ve katıldığı tüm etkinlikler ile televizyon programlarında ilimiz problemlerini gündeme getiren ve bu özelliği ile vatandaşlar tarafından takdir edilen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un her bakanlığın 2022 yılı bütçesinin ele alındığı plan ve bütçe komisyonuna da bizzat katılarak sorunları dile getirmesine karşılık Ak Partili Milletvekillerinin sorunları dile getirmek şöyle dursun komisyonlara dahi katılmamaları, “Şehrin tek sahibi Erol mu?” sorularını akıllara getirdi.

Abdullahpaşa 4. Etap Kura Tarihleri Belli Oldu

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından yapımına başlanılan Abdullahpaşa Mahallesi’ndeki 4. etap konutlarının kura çekim tarihi açıklandı.

Mustafapaşa Mahallesi 4. Etap Konutlarının Kura Çekim Tarihleri Belli Oldu

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından çevre ve şehircilik il müdürlüğü tarafından Mustafapaşa Mahallesi’nde yapımına başlanılan 4. etap konutlarının kura çekimi çarşamba günü yapılacak.

Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’ın Sorunlarını Plan Bütçe Komisyonunda Anlattı

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, kentin sorunlarını ve vatandaşların merak ettiklerini İçişleri Bakanlığı Plan Bütçe Komisyonunda Bakan Süleyman Soylu’ya anlattı.

Gözebaşı ve Kavaktepeden Hak Sahibi Olan Depremzedelerin Konut Teslim Tarihi Belli Oldu

AFAD İl Müdürlüğü Gözebaşıve Kavaktepe Köylerindeki ağır hasarlı konutlarından hak sahibi olan ailelerden 09.11.2021 tarihinde çekilen kura sonucu adına Gözebaşı 1 ve Kavaktepe Köylerindeki toplu alanlarda konut çıkan hak sahibi ailelerin konut teslim tarihlerini açıkladı.

TOKİ Göründü!

Denizcilik literatüründe, uzun süre deniz seyahati yapan ve yerleşim merkezlerine duyulan özlemin bir yansıması olan “kara göründü” cümlesinin heyecan ve mutluluk oluşturmadığı insan yok gibidir.

TOKİ, deprem sonrası Elazığ'da 20 binden fazla konut inşa etti

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından kent genelinde 20 binden fazla konutun çoğunluğu tamamlandı. Çekilen kuralarla yeni evlerine kavuşan vatandaşlar, deprem sonrası yaşadıkları büyük sıkıntıların giderildiğini ve yeni bir Elazığ’ın inşa edildiğini söyledi.

Baskil'deki konut ve işyerlerinin teslim tarihleri belli oldu

Geçtiğimiz günlerde kuraları çekilen Baskil'deki konut ve işyerlerinin teslim tarihleri açıklandı.

24 Ocak Depreminin Ardından Elazığ'da Hayırseverler Tarafından 7 Okul Yapıldı

Elazığ Valiliği 24 Ocak Tarihinde meydana gelen deprem sonrasında Elazığ'da 7 okul yapıldığını açıkladı.

Öteki Gündem

24 Ocak depremi öncesi konuşulan sorunlar; yeni yatırımlar, şehrin hedefleri, ocak ayında süresi dolacak teşvikte 6. bölge avantajları ve kalkınma planları gibi önemli problemlerin gündemde olmaması, vatandaşlar tarafından endişe ile takip ediliyor

O da Yanlış Anlamış!

CHP’li üç büyükşehir Belediyesinin ilimize okul yaptırmasından hareketle Ak Partili Büyükşehir belediyelerinin de okul yapmalarının artık kaçınılmaz olduğunu sık sık bu köşeden dile getirdik.

27 Aralık Depreminin Kuraları Ne Zaman Çekilecek?

Özel Haber: 24 Ocak depreminin ardından ikinci kez 27 Aralık depremiyle sarsılan Elazığ’da ikinci depremden hak sahibi olan vatandaşlar evlerine kavuşmayı bekliyor.

Arıcak ve Alacakaya İlçelerinde Hak Sahipliği Sonuçları Açıklandı

Elazığ’da 24 Ocak ve 27 Aralık’ta meydana gelen depremlerin ardından hak sahipliği süreçleri başlamıştı.

Kentsel Belirsizlik

Özel Haber: Elazığ'da 24 Ocak depreminin ardından riskli alan ilan edilen bölgelerde başlatılan kentsel dönüşümler sonucunda TOKİ tarafından inşa edilen konut ve iş yerleri ile ilgili belirsizlik sürdüğü gibi aynı kurumun, ilimiz valisini açıklama yapmak zorunda bırakan ciddiyetsizliği ve sorumsuzluk içeren tavırları devam ediyor.

OSB Başkanı Öztürk: 'Deprem ve pandemiye rağmen yatırımlar devam etti'

Elazığ'da yaşanan deprem ve pandemiye rağmen yatırımların ve üretimlerin devam ettiğini, işletmelerin büyümeye çalıştığını belirten Elazığ Organize Sanayi Bölgesi (Elazığ OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, "Krize rağmen hem devam eden yatırımlar, hem de yeni açılacak 7 bin 500 kişi önümüzdeki yılın sonuna kadar istihdam edilecek" dedi.

Bu Nasıl Sistem?

Özel Haber: Elazığ Mustafapaşa Mahallesi Muhtarı Yusuf ÇAKMAK, 24 ocak depreminden bugüne kadar yapılan çalışmaları Hakimiyet’e anlattı. Muhtar ÇAKMAK, yanlış uygulamalar sebebiyle “kimisi mendili almış oynuyor, kimisi gözyaşlarını siliyor’ diyerek durumu özetlerken, ‘bu nasıl sistem?’ diyerek sitemini ortaya koyuyor.

Geç Gelen 300 Milyon

24 Ocak ve 27 Aralık 2020 tarihlerinde meydana gelen depremler sonucunda Elazığlı depremzedelerin verdiği hukuk mücadelesi sonucunda yaklaşık 300 Milyon TL’lik davalar kazanıldı. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Kentsel Dönüşüm Uzmanı Av. Murat Erdoğan ise DASK’ın aynı tutumu İzmir’de sergilemediğini ve Elazığ’da hem depremzedelerin hem de DASK’ın zarara uğradığını belirtti.

Yemişlik 5. Etap Anahtar Teslim Tarihleri Belli Oldu

Elazığ AFAD İl Müdürlüğü Yemişlik 5. Etap Konutlarının anahtar teslim tarihlerini açıkladı.

Mustafapaşa 3. Etap Kura Sonucu İsim Listesi Açıklandı

Mustafapaşa Mahallesi’nde bulunan ve kuraları çekilen ve konut sahibi olmaya hak kazanan vatandaşların isim listesi açıklandı.

Okullar Yenileniyor

İl Özel İdaresi bütçesinden ayrılan 35 milyon TL ödenek ile yapımı gerçekleştirilecek 80 derslikli 5 okulun ihale işlemleri tamamlanarak, yükleniciler ile sözleşmeleri imzalandı.

Malatya'da 4,8 Şiddetinde deprem

Malatya'da 4,8 şiddetinde bir deprem meydana geldi, deprem Elazığ'da da hissedildi.

Rüstempaşa 2. Etap Kuralarında İsmi Çıkmayan 64 Hak Sahibi Hakkında Açıklama

Elazığ Valiliği Rüstempaşa Mahallesi 2. Etap TOKİ konutlarının kura çekimi sonrası ismi kurada çıkmayan 64 hak sahibi ile ilgili açıklama yaptı.

İlgisizlik Kurbanı Olduk

24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan deprem sonrası muhtarlar olarak bakanların katıldığı genel toplantılara davet edildiklerini ancak yapılacak konutlar konusunda kendi görüşlerinin alınmadığı gibi bilgi de verilmediğini ifade eden Abdullahpaşa Mahalle Muhtarı Yavuz Köse, sürecin doğru yönetilmediğini dile getirdi.

Elazığ'da 99 Konut ve Birçok İşyerinin Kurası Çekilecek

24 Ocak depreminin ardından Elazığ'da yapımına başlanan konut ve işyerlerinin kura çekimleri hız kazandı.

Deprem, Gündemden Çıkmalı

Elazığ Valisi Ömer Toraman, basın mensupları ile bir araya gelerek istişarede bulundu. Vali Toraman, makul ve mantıklı bir yönetim anlayışı gösterileceğinin, istişare kültürünün daha baskın olacağının ve depremle ilgili sorunların kısa sürede çözülerek gündemden çıkarılacağının sinyallerini verdi.

Elazığ’da köy konutlarının yapımı sürüyor

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası köylerde çelik konstrüksiyon evlerin yapımı sürüyor.

Huzur Sitesi Sakinleri Yetkililere Seslendi

Malatya Caddesi üzerinde bulunan ve 24 Ocak depreminde ağır hasar aldığı için yıkılın huzur sitesi sakinleri, evlerinin yerine yapılacak olan binalar için 8 kata kadar müsaade edildiğini bu nedenle de müteahhitlerle anlaşamadıklarını belirterek, yetkililere seslendiler.

Palu'daki konutların anahtar teslim tarihleri belli oldu

Elazığ Valiliği Palu'da rezerv alanda inşa edilen ve geçtiğimiz gün kurası çekilen konutların teslim edileceği tarihi ve resmi becayiş tarihlerini açıkladı.