Elazığ Deprem Konutları Haberleri

Elazığ Deprem Konutları Haberleri

Milletvekili Erol: ‘Herkese Aynı Fiyat’

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol 24 Ocak depremi sonrası yapılan evlerin maliyeti ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanına yazı yazdı.

Keşke Hepsi İptal Edilse

Yerel muhalefetin çok iyi çalışmadığını bu sayfalardan sık sık dile getiriyoruz. Ancak bir hakkı teslim etmek gerekirse de özellikle Yeniden Refah Partisi ile Saadet Partisi İl Başkanları bu misyonlarını hakkıyla yerine getiriyorlar.

Yemişlik 4. Etap Konut Teslim Tarihleri Açıklandı

AFAD İl Müdürlüğü Yemişlik 4. Etapta bulunan konutların anahtar teslim tarihlerini açıkladı.

Abdullahpaşa Mahallesi 4. Etap TOKİ Kura Sonucu İsim Listesi Açıklandı

Bugün depremde en fazla hasarı alan ve adeta yeniden imar edilen Abdullahpaşa Mahallesi'nde TOKİ tarafından yapımı tamamlanan 4'üncü etaptaki 516 konutun kuraları çekilmişti.

Şehrin Tek Sahibi Erol mu?

TBMM kürsüsünde ve katıldığı tüm etkinlikler ile televizyon programlarında ilimiz problemlerini gündeme getiren ve bu özelliği ile vatandaşlar tarafından takdir edilen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un her bakanlığın 2022 yılı bütçesinin ele alındığı plan ve bütçe komisyonuna da bizzat katılarak sorunları dile getirmesine karşılık Ak Partili Milletvekillerinin sorunları dile getirmek şöyle dursun komisyonlara dahi katılmamaları, “Şehrin tek sahibi Erol mu?” sorularını akıllara getirdi.

Abdullahpaşa 4. Etap Kura Tarihleri Belli Oldu

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından yapımına başlanılan Abdullahpaşa Mahallesi’ndeki 4. etap konutlarının kura çekim tarihi açıklandı.

Mustafapaşa Mahallesi 4. Etap Konutlarının Kura Çekim Tarihleri Belli Oldu

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından çevre ve şehircilik il müdürlüğü tarafından Mustafapaşa Mahallesi’nde yapımına başlanılan 4. etap konutlarının kura çekimi çarşamba günü yapılacak.

Gözebaşı ve Kavaktepeden Hak Sahibi Olan Depremzedelerin Konut Teslim Tarihi Belli Oldu

AFAD İl Müdürlüğü Gözebaşıve Kavaktepe Köylerindeki ağır hasarlı konutlarından hak sahibi olan ailelerden 09.11.2021 tarihinde çekilen kura sonucu adına Gözebaşı 1 ve Kavaktepe Köylerindeki toplu alanlarda konut çıkan hak sahibi ailelerin konut teslim tarihlerini açıkladı.

TOKİ Göründü!

Denizcilik literatüründe, uzun süre deniz seyahati yapan ve yerleşim merkezlerine duyulan özlemin bir yansıması olan “kara göründü” cümlesinin heyecan ve mutluluk oluşturmadığı insan yok gibidir.

TOKİ, deprem sonrası Elazığ'da 20 binden fazla konut inşa etti

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından kent genelinde 20 binden fazla konutun çoğunluğu tamamlandı. Çekilen kuralarla yeni evlerine kavuşan vatandaşlar, deprem sonrası yaşadıkları büyük sıkıntıların giderildiğini ve yeni bir Elazığ’ın inşa edildiğini söyledi.

Baskil'deki konut ve işyerlerinin teslim tarihleri belli oldu

Geçtiğimiz günlerde kuraları çekilen Baskil'deki konut ve işyerlerinin teslim tarihleri açıklandı.

27 Aralık Depreminin Kuraları Ne Zaman Çekilecek?

Özel Haber: 24 Ocak depreminin ardından ikinci kez 27 Aralık depremiyle sarsılan Elazığ’da ikinci depremden hak sahibi olan vatandaşlar evlerine kavuşmayı bekliyor.

Bu Nasıl Sistem?

Özel Haber: Elazığ Mustafapaşa Mahallesi Muhtarı Yusuf ÇAKMAK, 24 ocak depreminden bugüne kadar yapılan çalışmaları Hakimiyet’e anlattı. Muhtar ÇAKMAK, yanlış uygulamalar sebebiyle “kimisi mendili almış oynuyor, kimisi gözyaşlarını siliyor’ diyerek durumu özetlerken, ‘bu nasıl sistem?’ diyerek sitemini ortaya koyuyor.

Yemişlik 5. Etap Anahtar Teslim Tarihleri Belli Oldu

Elazığ AFAD İl Müdürlüğü Yemişlik 5. Etap Konutlarının anahtar teslim tarihlerini açıkladı.

Mustafapaşa 3. Etap Kura Sonucu İsim Listesi Açıklandı

Mustafapaşa Mahallesi’nde bulunan ve kuraları çekilen ve konut sahibi olmaya hak kazanan vatandaşların isim listesi açıklandı.

Rüstempaşa 2. Etap Kuralarında İsmi Çıkmayan 64 Hak Sahibi Hakkında Açıklama

Elazığ Valiliği Rüstempaşa Mahallesi 2. Etap TOKİ konutlarının kura çekimi sonrası ismi kurada çıkmayan 64 hak sahibi ile ilgili açıklama yaptı.

Elazığ'da 99 Konut ve Birçok İşyerinin Kurası Çekilecek

24 Ocak depreminin ardından Elazığ'da yapımına başlanan konut ve işyerlerinin kura çekimleri hız kazandı.

Palu'daki konutların anahtar teslim tarihleri belli oldu

Elazığ Valiliği Palu'da rezerv alanda inşa edilen ve geçtiğimiz gün kurası çekilen konutların teslim edileceği tarihi ve resmi becayiş tarihlerini açıkladı.

Bitmişse…

Deprem süresinde en çok yorulan, yıpranan, vatandaşın soru ve sorunlarına muhatap olan muhtarlarımız oldu.

Belirsizlik Sürüyor…

24 Ocak 2020 Elazığ depreminin üzerinden yaklaşık 22 ay geçmesine rağmen konteyner kentlerde yaşamlarını sürdüren vatandaşların akıbeti belli değil. Hak sahiplerine evleri çoğunlukla teslim edilmesine karşın, konteyner kentlerin durumu merak konusu oldu.

Yemişlik 2. Etap TOKİ Konutlarının Anahtar Teslimleri Başladı

Geçtiğimiz günlerde açıklanan Yemişlik 2. Etap TOKİ Konutlarının anahtar teslimlerine başlandı.

Mollakendi TOKİ Konutları Tamamlanıyor

Özel Haber: Elazığ Mollakendi TOKİ konutlarını ilk kez Hakimiyet TV görüntüledi…

Yemişlik 2. Etap TOKİ Konutlarının Anahtar Teslim Tarihi Belli Oldu

Elazığ’da Yemişlik’te yapılan TOKİ konutlarının anahtar teslim tarihleri AFAD Elazığ İl Müdürlüğü tarafından açıklandı.

Palu ve Kovancılar’da Kurası Çekilen 526 Konutun İsim Listesi Belli Oldu

Palu ve Kovancılar ilçelerinde hak sahibi olan 526 depremzede için çekilen kuranın isim listesi yayınlandı.

Sorunlar Yumağı Elazığ

“Elazığ’ın en önemli sorunu nedir?” Anketinden geçim sıkıntısı, işsizlik, deprem konutları, eğitim ve siyasilerin ilgisizliği çıktı.

Mustafapaşa Mahallesi 2. Etap konutlarında kura sonucu isim listesi açıklandı

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından en büyük hasarı alan mahallelerden olan Mustafapaşa Mahallesi'nde de yapılan konutların teslimi sürüyor.

Palu ve Kovancılar'daki 526 konutun kurası çekilecek

Palu Merkez Mahalleler, Kovancılar merkez mahalleler ve bağlı köylerinden hak sahibi olanlar için kura çekimi yapılacak.

Muhtarlar Yok mu Sayıldı?

Özel Haber: Elazığ 24 Ocak 2020 tarihinde yaşadığı deprem sonrası, sorunları birebir yaşayan ve mahallesindeki vatandaşların problemlerini en yakından gören muhtarların,  ilimize gelen bakan ya da üst düzey yetkililerle görüştürülmeyip yok sayılması, süreç içinde devre dışı bırakılması, küçük olan ve çözümü basit olan problemleri daha da büyüttü ve içinden çıkılmaz hale getirdi.  Muhtarların,  sorunlarını gündeme taşımasından ve tepki göstermesinden rahatsız olan yöneticilerin muhtarlar günü dolayısıyla yayınladıkları mesajlar ile yaşanan gerçekler, çelişkili bulundu

Köy Evlerinde Anahtar Teslim Tarihleri Belli Oldu

7 Ekim tarihinde kura çekimleri yapılan Değirmenönü, İçme-1, İçme-2, Koçkale, Korucu, Kumla, Sarıkamış, Yolüstü ve Konakalmaz Köylerinden hak sahibi olan hak sahibi vatandaşların anahtar teslim tarihleri belli oldu.

Vali Toraman, kurası çekilen konut sayısını açıkladı

Elazığ Valisi Ömer Toraman, kura çekimi yapılan konut sayısının şimdiye kadar 10 bin 798 olduğunu açıkladı.