Ekrem Imamoğlu Haberleri

Ekrem Imamoğlu Haberleri

İmamoğlu’ndan İlkeli Duruş

Yeri geldiğinde kendisini 16 milyon İstanbullunun başkanı olduğunu iddia edip Bakanlara kafa tutan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, rahmet-i Rahman'a kavuşan İsmailağa Cemaati Lideri Mahmud Ustaosmanoğlu'nu görmezden gelerek taziye mesajı bile yayınlamazken, Ermeni Patriği II. Mesrob Mutafyan'ın vefatının ardından hemen taziye mesajı yayınlamayı ihmal etmedi.

CHP’nin Cığızlığı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 11-12 Haziran tarihlerinde şehir dışına çıkması nedeniyle yerine daha önce vekâlet eden ve başkan yardımcısı olarak görevde bulunan CHP'li İBB Meclis Üyesi Hüseyin Aksu yerine İYİ Partili Akın Gürkan'a vekâlet vermesi, CHP cenahında krize sebep olmuş.

Muharip Gazilerimizi İmamoğlu İstanbul’da Ağırlayacak

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, Türkiye Muharip Gazi Derneği Elazığ Şubesini ziyaret ederek gazilerle buluştu. Gazilerin dernek olarak İstanbul’u gezme talebinde bulunması üzerine CHP’li Erolda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu arayarak gazilerin İstanbul’u gezmeleri noktasında kendilerine yardımcı olması talebinde bulundu. İmamoğlu ise gazilerimizi İstanbul’da ağırlamaktan onur duyarız” diyerek gazileri İstanbul’a davet etti.

İki Kahraman Geliyor!

Cezaevine girerek siyasi bir lider ve kahraman olma hayaliyle Yargıtay'ın hapis cezasını onadığı CHP'li Canan Kaftancıoğlu, infaz işlemleri için geldiği İstanbul Adliyesi'nde kahraman edasıyla ve alkışlarla karşılanmış.

Kılıçdaroğlu Aday, Nokta…

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusu hem 6’lı masanın hem de CHP’nin sürekli gündemindeydi.

İmamoğlu’nu Kim Yüceltiyor?

İBB Belediye Başkanı İmamoğlu’nun aslında belediye başkanlığı yapacak yetenekte olmadığını, kendi haline bırakıldığında bunun çok kısa bir süre içerisinde ortaya çıkacağını, ancak Ak Partili bazı isimlerin ve bakanların İmamoğlu’na yüklenmesi ve önünün kesilmeye çalışılması ile yıldızının parlatıldığını bu köşelerden yüzlerce kez yazdık. 

Murat’ı Yaktın Nagehan!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine gazeteci Nagehan Alçı'yı da davet etmesi üzerine yapılan eleştirilere verdiği yanıtla büyük tepki çeken İBB Sözcüsü Murat Ongun'un yürüttüğü İBB Sözcülüğü birimi kaldırıldı. Gündeme bomba gibi düşen iddiayı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da doğruladı.

Millet İttifakını Ak Parti Büyütüyor

Muhalefete yakınlığıyla bilinen Metropoll Araştırma, Cumhurbaşkanlığı seçimi için yaptığı araştırma sonucunu kamuoyu ile paylaştı. Ankette Erdoğan'ın karşısına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konulmuş.

İmamoğlu’na Sol Linç

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ramazan Bayramı’nda gazeteci Nagehan Alçı’yı da Karadeniz gezisine davet etmesiyle başlayan tartışmalar sürüyor. 

Saflığın Böylesi…

Cumhurbaşkanı yurt dışı ziyaretlerinde gazetecileri uçağına alır ve gündemi değerlendirir de İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu bundan geri kalır mı? Ne de olsa kendisi de Cumhurbaşkanlığı hesapları yapan bir siyasetçi.

Merkez Hesap Biliyor mu?

MetroPOLL Araştırma Şirketi tarafından son yayınlanan ankette de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 seçimlerinin ikinci tura kalması durumunda daha az oy aldığı görülüyordu. AK Parti Genel Merkezi  de bu durumdan vazife çıkarmış olmalı ki  seçimi ilk turda koparmak istedikleri yönünde bir senaryoya yoğunlaşmışlar.

İmamoğlu Direniyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Doğu Karadeniz turuna devam ediyor.

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nun Yüzüne Baka Baka Söyledi: Başarısı Bireysel Değil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla birlikte kameraların karşısına geçti.

'Güven Vermiyor'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı aday olarak göstererek tartışmaların fitilini ateşleyen Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, katıldığı CNN Türk yayınında İBB başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında da konuştu.

Demirtaş’ın Yavaş Yorumu

Yaklaşan seçimlerde Millet İttifakı'nın adayı olarak son günlerde geçmişte MHP'de siyaset yapan Mansur Yavaş'ın ismi ön plana çıkarken cezaevinde bulunan HDP’li Selahattin Demirtaş'a "Kürtler Mansur Yavaş'a oy verir mi?" diye sorulmuş.

İmamoğlu Pes Mi Etti?

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağına dair tartışmalar  devam ediyor.

Artık Rakipsiz!

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı yönünde tartışmalar devam ederken Kılıçdaroğlu bir cümle ile iki ismi daha devre dışı bıraktı.

Bir ‘Rabbi Yessir’ Hikayesi

Bilindiği gibi Millet ittifakının cumhurbaşkanlığı adaylığı meselesinden İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ilk günden beri İBB Başkanı İmamoğlu’nun yanında ve safında bulunuyor.

Nevşin, Kılıçdaroğlu’na Karşı Mı?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Zamlar geri alınana kadar elektrik faturamı ödemiyorum" çıkışından sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İSKİ, vatandaşlara "Faturalarınızı zamanında ödeyin" çağrısı yapmış.

İmamoğlu Daha Tutarlı

İBB Başkanı İmamoğlu, İngiliz Büyükelçiyle yemeğine ilişkin, "Kılıçdaroğlu niye benim yemeğimi takip etsin" derken, CHP lideri, "Görüşmeden haberim vardı" açıklamasını yaptı.

Suçlu Gibi!

İstanbul kara teslim olmuş ve şehir adeta kilitlenmişken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, İstanbul'da karın etkisini artırdığı saatlerde bir restoranda Büyükelçi Dominick Chilcott ile görüşmesi büyük tartışma yaratmıştı.

Balıkçı Kavgası

Sosyal medyanın en beylik tartışması ve geyiği “trol” tartışmaları. Ülkede her ne kadar siyaset, kürsülerde, meydanlarda ve nihayet sandıklarda yapılıyor gibi gözükse de bu mecra, evrim geçirerek sosyal medyaya kaymış gibi.

Her Şey Güzel Olmadı

Ülkemizi etkisi altına alan kar yağışı, birçok kurum ve kuruluşun nasıl yönetildiğini de ortaya koydu.

İmamoğlu Şansı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'a alınacak yeni metrobüs alımına ve yapılacak olan yeni metronun finansına onay vermediği  iddiası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu kızdırmış.

Evet, Mesele Türkiye…

Daha önce " Ben, Cumhurbaşkanı değil başbakan adayıyım" diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 19 ilçe belediye başkanının "Kararınızı gözden geçirin, Cumhurbaşkanı adayı olun" çağrısı yapmış. Bu nazik teklif ve öneriye, “Mesele; ben meselesi değil, mesele Türkiye. Kırıp dökmeden parlamenter sisteme geçirecek bir Cumhurbaşkanı adayı ile gerçekleştirebiliriz." yanıtını vermiş.

Ne Zekâ Ama!

Belediyecilikte beklenen başarıyı gösteremeyen İBB Başkanı İmamoğlu’nun Ak partililer tarafından yıldızının parlatılması ve bir hikâyesinin yazılıp Cumhurbaşkanı koltuğuna oturtma çabaları hız kesmeden devam ediyor.

Altaylı’dan Kılıçdaroğlu Çıktı

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağına dair tartışmalar sürerken gazeteci Fatih Altaylı, kişisel Twitter hesabından "Sizce CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak hangisinin kazanma şansı daha yüksek?" sorusunun sorulduğu bir anket yaptı.

Ak Parti İmamoğlu’na Çalışıyor

Belediyecilik hizmetlerinde ciddi bir başarı sağlayamayan ve siyasi desteği her gün azalan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na en büyük desteği tıpkı seçimin yenilenmesinde olduğu gibi Ak Parti veriyor.

Kılıçdaroğlu Niye Bıraksın ki?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Haber Global ekranlarında Candaş Tolga Işık'ın sunduğu 'Az Önce Konuştum' programına konuk oldu.

Akşener’den Kılıçdaroğlu’na Veto

'Başkent Yeni Otobüsleriyle Buluşuyor' programına katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a çalışmaları için teşekkür etti.