Dolar Haberleri

Dolar Haberleri

İhracat Rakamlarındaki Artış Devam Ediyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yayınlanan Türkiye ihracat raporda 2021 yılının ilk dört aylık döneminde 129 milyon 402 bin Dolar ihracat yapan Elazığ, 2022 yılının ilk dört aylık döneminde ise 138 milyon 213 bin Dolar ihracat ile yükselişini devam ettirdi

Akın: '2.2 Milyar TL’ye Değil, 150 Milyon Dolara Gitti!'

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, Maden ihalesi ile ilgili açıklama yaptı.

Kayısı bahçelerindeki ''don'' hasarı belli oluyor

Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Yunus Kılınç, zirai donun kayısı bahçelerinde hasar bıraktığını belirterek, ' Malatya olarak bizim ürün kaybımız 1 milyar doların üzerinde. Bu Malatya'nın, üreticinin, Türkiye ekonomisinin kaybıdır' dedi.

Motorine Gece Yarısı Dev Zam, İşte Güncel Fiyatlar

Brent petrolün varilinin 111 dolara kadar yükselmesinden sonra Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında zam beklentisi oluştu. Bu kapsamda gece yarısından geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 1 lira 79 kuruş zam geldi. Zam sonrası motorinin litre fiyatı İstanbul'da 20,23 liradan 22,02 liraya, Ankara'da ve İzmir'de 20,31 liradan 22,1 liraya yükseldi.

Yabancıların Konut Alma Fiyatı 400 Bin Dolara Çıkarılıyor

İçişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlığına başvuruda alınacak gayrimenkul değerinin 400 bin dolara yükseltileceğini duyurdu. Bu rakam şu an 250 bin dolar olarak uygulanıyor.

Motorine Gece Yarısı İndirim, İşte Güncel Fiyatlar...

Brent petrolün varilinin 98 dolara kadar düşmesinden sonra Türkiye'deki akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi oluşmuştu. Bu kapsamda gece yarısından geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 1 lira 4 kuruş indirim geldi. Buna göre; motorinin litre fiyatı İstanbul'da 21,24 liradan 20,2 liraya, Ankara'da ve İzmir'de 21,32 liradan 20,28 liraya düştü.

Motorine İndirim Mi Geliyor?

Enerji piyasalarında petrolün varil fiyatının 100 doların altına inmesiyle iç piyasada da motorin fiyatında indirime gidiliyor.

Bakan Danışmanından Bilgilendirme

Geçtiğimiz çarşamba günü “Bu Israr Niye?”” manşetiyle verdiğimiz ve ülke ekonomik darboğazdan geçerken ve insanlarımız ciddi anlamda geçim sıkıntısı yaşarken, üretim ve istihdamı artıracak sanayi ve tarımsal üretim ile bilgi teknolojileri ve teknofest yatırımları yapma yerine, ulaştırma ve lojistik master planı kapsamında 2053 yılı hedefleri çerçevesinde 198 milyar dolarlık yatırım yapılacağını açıklanması, beton siyasetinin devam edeceğinin ve ekonomik sorunlarla birlikle enflasyonun daha da çok artacağına yönelik haberimizin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’nun danışmanı tarafından arandık.

İhracatta İstikrarlı Yükseliş Devam Ediyor

2021 yılını cumhuriyet tarihimizin en yüksek ihracat rakamı olan 335 milyon 893 bin Dolar seviyesinde kapatan Elazığ, 2022 yılının ilk üç aylık döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 'artış başarısı gösterdi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yayınlanan raporda 2021 yılının ilk üç aylık döneminde 72 milyon 340 bin Dolar ihracat yapan Elazığ, 2022 yılının ilk üç aylık döneminde ise 98 milyon 976 bin Dolar ihracat ile yükselişini devam ettirdiği görüldü.

Bu Israr Niye?

ÜLKE EKONOMİK DARBOĞAZDAN GEÇERKEN VE İNSANLARIMIZ CİDDİ ANLAMDA GEÇİM SIKINTISI YAŞARKEN, ÜRETİM VE İSTİHDAMI ARTIRACAK SANAYİ VE TARIMSAL ÜRETİM İLE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE TEKNOFEST YATIRIMLARI YAPMAK  YERİNE, ULAŞTIRMA VE LOJİSTİK MASTER PLANI KAPSAMINDA 198 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM YAPILACAĞININ  AÇIKLANMASI, BETONA YATIRIM SİYASETİNİN DEVAM EDECEĞİNİN VE EKONOMİK SORUNLARLA BİRLİKTE ENFLASYONUN DAHA DA ÇOK ARTACAĞININ İŞARETİ OLDU.

İlk çeyrekte kuru kayısıdan 91 milyon 291 bin dolar gelir

Malatya'da kuru kayısıda 2022 yılın ilk çeyreğinde 91 milyon 291 bin dolar gelir elde edildi. Mart ayı kayısı ihracatında ise 36 milyon 464 bin dolar gelir sağlandı.

Elazığ’ın İhracat Rakamları Açıklandı

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan 2022 yılının Mart ayı ihracat rakamlarına göre Elazığ’da 53 milyon 532 bin dolarlık ihracat yapıldı. Elazığ’ın ihracat oranında bir yılda 32 Milyon 500 Bin dolarlık artış görüldü.

Malatya'dan üç ayda 110 milyon dolar ihracat

Malatya'dan 2022 Mart ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 42 artışla 45 milyon 953 bin dolar ihracat gerçekleştirildiğini belirten Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Sadıkoğlu, '2022 yılının ilk üç ayına baktığımızda da ihracatımızın arttığını görüyoruz. Geçen yılın ilk üç ayına göre yüzde 32 artışla Ocak-Mart döneminde 110 milyon 690 bin dolar ihracat gerçekleştirdik' dedi.

Motorine Bir İndirim Daha, İşte Güncel Durum...

Brent petrolün varilinin 112 dolar seviyesine gerilemesinden sonra Türkiye'de dün motorinin pompa fiyatında 1 lira 55 kuruşluk indirime gidilmişti. Brent petrolün düşüş trendine girmesiyle bu gece yarısından itibaren motorine 88 kuruşluk bir indirim daha geldi. Buna göre, motorinin litre fiyatı İstanbul'da 22,09 liradan 21,21 liraya, Ankara ve İzmir'de 22,17 liradan 21,29 liraya düştü.

Motorine Bir Büyük Zam Daha

Petrol fiyatları ve dolar kurundaki artış, akaryakıtta zamları beraberinde getiriyor.

Kur Korumalı Mevduat Sisteminde İlk Vade Doldu

Kur korumalı mevduata ilk katılan hesapların vade süresi bugün itibarıyla doldu. 3 ay önce hesap açanların ilk ödemesi gerçekleşiyor.

Komandolar Suriye’den Dönüş Yaptı

Suriye’de görev yapan Jandarma Komando Tabur Komutanlığında görevli komandolar Bingöl’e dönüş yaptı.

Bakan Nebati'den Petrol ve Enflasyon Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli’nin önceliklerinden biri olan enflasyon ile mücadele kapsamında çalışmalara kararlılıkla devam ettiklerini belirterek, “Ukrayna’daki gelişmelerin de etkisiyle petrol fiyatları yılbaşındaki 77 dolardan 130 dolar seviyelerine kadar yükselmiştir. Devlet olarak bu artışların kalıcı olmaması ve vatandaşlarımıza mümkün olduğunca az yansıması için gerekli tedbirleri almaktayız." dedi.

Komandolar Suriye'den dönüş yaptı

Suriye'de görev yapan Jandarma Komando Tabur Komutanlığında görevli komandolar Bingöl'e dönüş yaptı.

Petrol Fiyatlarında Düşüş! Brent Petrol Antalya’daki Zirveye Odaklandı

Ukrayna-Rusya arasındaki savaşın etkisiyle daralan ve yaptırım kararları ile yükselişe geçen petrol fiyatlarında son durum merak konusu oldu. Dalgalı bir seyir izleyen petrol fiyatları güne yüzde 0,98 artışla 112,23 dolara yükseldi.

Kayısı da Şubat ihracatı ile 28 milyon 840 bin dolar gelir sağlandı

Malatya'dan geride kalan Şubat ayında 5 bin 797 ton kuru kayısı ihracatı gerçekleştirildi. Bu ihracat karşılığında 28 milyon 840 bin dolar gelir elde edildiğini belirten Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, covid-19 ve yaşanan Ukrayna-Rusya savaşına rağmen kayısı ihracatının arttığına dikkat çekti.

Kurdaki artış diş tedavisini de etkiledi

Döviz kurundaki dalgalanmalar ithal edilen ve diş tedavisinde kullanılan ürünleri de vurdu. Malatya'da özel bir klinikte Diş Hekimliği yapan Ömer Önder Güneş, ' İthal edilen ürünlerin dolar bazlı gelmesi ve alternatif tedavi seçeneklerinin de olmaması hem vatandaşlarımızı hem de sektörümüzü oldukça etkiledi' dedi.

Türkiye’nin En Büyük Maden Rezervinin Bulunduğu İlçede Vatandaşlar Heyecanlı

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) tarafından Elazığ’da yapılan inceleme ve saha çalışmalarında cumhuriyet tarihinin en büyük maden rezervi bulundu. Değerlendirmelere göre bulunan maden rezervlerin toplam piyasa değerinin miyarlarla dolar olduğu belirtildi.

Komandolar yaban hayvanlarını unutmadı, doğaya yem bıraktı

Tunceli'de jandarma komando birliği, kış mevsimi nedeniyle yüksek rakımlı bölgelere yaban hayvanları için yem bıraktı.

Milletvekili Tüfenkci'den enflasyon açıklaması

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Bugün dünyada yaşanan enerji fiyatları yüksekliği ve küresel enflasyonun sadece Türkiye'ye yazılması son derece gülünç bir durum. Bunu iddia edenler aslında dünyayı bizlerden çok daha iyi takip ediyorlar. Amerika'da enflasyonun ne durumda, İngiltere'de ne durumda olduğunu çok iyi biliyorlar. Petrol fiyatlarının 40 dolardan 88 dolarlara nasıl geldiğini onlar sizden bizden çok daha iyi takip ediyorlar dedi.

Külliye Danışmanları Okusun

Elektrik firmalarıyla zirve sonrasında açıklama yapan Enerji Bakanı Dönmez,"Enerji fiyatları küresel bir sorun haline geldi. Elektrik dağıtım şirketleriyle kriz yönetimi üzerine görüştük. Elektrik dağıtım şirketlerimizle bir araya gelerek çalışmaları değerlendirdik. Uyarılarımızı yaptık. Güçlü ve zayıf olduğumuz noktaları değerlendirdik. Bizim açımızdan verimli bir toplantı oldu. Enerji sektörünün üretim iletim dağıtım şeklinde yeniden düzenlenmesi sektörün büyümesinde yeniden ivme kazandırmıştır. Dağıtım şirketleri tarafından 40 milyar liralık yatırım yapıldı. Bu yıl bu rakam 67 milyar liraya yükselecek. Yeni yatırımlarla şebeke ağımızı genişletiyoruz. 100 milyar dolarlık yatırım son 20 yılda yapıldı. 100 bin megavata elektriğimizi son 20 yılda ulaştırdık” demiş.

Tunceli'de operasyon dönüşü askerlerin helikopterle alınması kameralara yansıdı

Jandarma Genel Komutanlığı, Tunceli'de operasyon sonrası jandarma komandoların karla kaplı araziden helikopterle alındığı görüntüleri paylaştı.

Başkan Sadıkoğlu: 'İhracat grafiğimiz yükseliyor'

Malatya'dan 2022 Ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 14 artışla 29 milyon 889 bin dolar ihracat gerçekleştirildiğini belirten Malatya Ticaret ve Sanayi Odası TSO Başkanı Sadıkoğlu, '2021'i tarihi rekorla kapattık. Yeni yıla da iyi başladık, daha iyi devam etmesini temenni ediyorum. İhracat grafiğimiz yükseliyor' dedi.

Her Şartta Değerlisiniz!

Öğretmenlerin, kendi branşları ile ilgili bilgileri vermek yanında öğrencilere, kendi ya da başka insanların tecrübesinden faydalanarak hayatla ilgili zihinlerde iz bırakan dersler verdiklerini de biliyoruz.

Avcıl: ‘Döviz Kurunun Zemini Kaygan’

Piyasada seyreden dalgalanma birçok sektör gibi inşaat sektöründe de öngörülemeyen krizlere yol açtı. Dolar kurunun birkaç günde aşırı yükselmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması ile bir günde düşmesi inşaat piyasasında henüz güven oluşturmaya yetmedi.