Deprem Haberleri

Deprem Haberleri

Gündem Hala Deprem 

24 Ocak depreminin üzerinden 2 buçuk yıl geçmesine rağmen deprem Elazığ’ın gündeminden düşmüyor. Konut sayısı, konut kurası, yardım ödemesi, işyeri teslimi, konut teslimi, metrekare, 2+1, kentsel dönüşüm, rezerv alan, kira yardımı, orta hasar şeklinde uzayıp giden liste halen gündemde yerini koruyor. 

Milletvekili Erol: ‘Deprem Konutları 2020 Yılına Göre Fiyatlandırılmalıdır’

TBMM'de görüşülen Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Toplu Konut İdaresi Başkanlığı üst komisyon toplantısında konuşan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’da yapılan deprem konutları 2020 yılına göre fiyatlanması gerektiğini söyledi.

Malatya'da korkutan deprem!

AFAD'dan elde edilen bilgiye göre Malataya'nın Hekimhan ilçesinde 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Elazığ'da Deprem

Merkez üssü Gölardı/Elazığ olan 3.0 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

Depremde Emanet Alınan Eşyaların Sahibini 2 Yıldır Arıyor

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde evleri hasar gören bir aile, zarar gelmesin diye eşyalarını nakliyeci Zülfü Kalkan’a teslim etti. Zülfü Kalkan emanetten 20 gün sonra hayatını kaybetti. Ağabeyi Ramazan Kalkan, 2 yıldır zamanının büyük bir kısmını kardeşine emanet edilen eşyaların sahibi aramakla geçiriyor.

Yeni Konut Teslim Tarihleri Açıklandı

Çatalçeşme Mahallesi, Kovancılar İlçesi ve Yazıkonak Beldesinde adına konut çıkan hak sahibi ailelerin konutlarının teslimleri 20.06.2022– 04.08.2022 tarihleri arasında yapılacak.

Deprem Konutlarının Anahtar Teslim Tarihi Belli Oldu

Çatalçeşme Mahallesi, Kovancılar İlçesi, Yazıkonak Beldesi ve Şeyhhacı Köyü’nde yapılan deprem konutlarının anahtar teslim tarihi belli oldu.

164 Konutun Hak Sahipleri Belli Oldu

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü tarafından Maden ve Kovancılar İlçelerinde, Akçakiraz, Yurtbaşı, Yazıkonak Beldelerinde ve Şeyhhacı köyünde yer seçimi yapılan ve hak sahibi olan vatandaşlar için yapılan kura çekiminin sonuçları açıklandı.

164 Hak Sahibi İçin Kura Çekimi Yapılacak

Rezerv alanlarda ve köylerdeki toplu alanlarda bulunan konutlardan 164 hak sahibi için kura çekimi yapılacak.

Devlet, Turizmi Baltalar mı?

Başlıktaki soruya elbette ki hepimiz “ne alaka, devlet değil turizmi baltalamak, onu canlandırmak için tüm altyapı ve gerekli çalışmaları yapar” cevabını verirsiniz. Doğrusu da budur zaten. Ya da en azından böyle olmalı. Ama bazı örnek uygulamalar var ki değil turizmi canlandırmak, anlatmak ve izah etmekte bile zorlanıyorsunuz.

Palu’da Deprem Oldu!

Elazığ’ın Palu İlçesi, Seydili Köyü’nde 3.1 büyüklüğünde deprem oldu.

Elazığ'da 3.5 büyüklüğünde deprem

Elazığ'ın Maden ilçesinde 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Elazığ'da yıkım işçisinden alkışlanacak hareket

 Elazığ’da deprem sonrasında ağır hasarlı binaların yıkımı devam ederken, bir işçinin fark edip kepçe yardımı ile Türk bayrağını enkaz alanından alması dikkat çekti.

Aşağıdemirtaş, Sakabaşı ve Sütlüce’nin Anahtar Teslim Tarihleri Belli Oldu

Merkez Aşağıdemirtaş, Sakabaşı ve Sütlüce Köyleri toplu alanlarda konut çıkan hak sahibi ailelerin konutlarının teslimleri 06.06.2022 – 21.07.2022 tarihleri arasında yapılacak.

Başkan Yıldırım’dan Mağdurlara Müjde

Muhtarlarla bir araya gelen Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, geçtiğimiz gün Hakimiyet Gazetesi’nin gündeme getirdiği, konut sayısının yetersizliği nedeniyle mağduriyet yaşayan 483 ailenin mağduriyetinin giderileceği müjdesini verdi.

Bingöl'de korkutan deprem

AFAD'tan edinilen bilgiye göre, Yedisu ilçesinde 4.0 büyüklüğünde bir deprem yaşandı.

Kalehan Enerji, Beyhan Belediyesi Binasının Yeniden İnşasına Destek Olacak

Kalehan Enerji, Elazığ’ın Beyhan Beldesinin depremde hasar gören belediye binasının inşaatının yapımına destek olacak. 2020 yılında Elazığ’da meydana gelen depremde zarar gören ve kullanılamaz hale gelen binanın yerini yeni ve modern bir belediye binası alacak.

‘Deprem’ Gündemden Çıkarılamıyor

Özel Haber: 24 Ocak Depreminin üzerinden 2 buçuk yıl geçmesine ve Vali Toraman’ın “deprem atık gündemimizden çıkmalı” açıklamasına rağmen bir türlü gündemden düşmeyen “deprem ve sorunları” konusunda Hakimiyet Gazetesi’ne açıklamada bulunan Elazığlı Muhtarlar, dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapma misyonu ve vizyonu bulunan TOKİ’nin amacından saparak kâr amacı güden ve rant odaklı çalışan bir kurum haline geldiğini belirttiler.

Çare, Ucuz Konut… 

Hükümet, zamların her alanda sağanak gibi yağdığı bir zaman diliminde kendi üzerine düşen alanlarda bunu düşürmek ya da önüne geçmek için uğraşırken bir yandan da fahiş kira artışından vatandaşı korumak için hareke geçti. 

Elazığ’da 1023 Konutun Kurası Çekildi

Elazığ'da 24 Ocak depreminin ardından yapımına başlanılan ve tamamlanan 1.023 konutun kuralları noter huzurunda çekildi.

Elazığ’da 1023 Konutun Kurası Çekiliyor

Elazığ'da 24 Ocak depreminin ardından yapımına başlanılan ve tamamlanan 1.023 konutun kuralları noter huzurunda çekiliyor

Elazığ’da 1023 Konutun Kura Çekim Tarihi Belli Oldu!

Elazığ’da yıkıcı depremin ardından yapımına başlanılan 1023 deprem konutunun 24 Mayıs Salı günü kuraları çekilecek.

Odaların Birlik Seçimi

Deprem ve pandemi sürecinde birçok zorluk yaşayan, aylarca işyerleri kapalı kalan, bu dönemde değişik bakanlıklar ve odaların kısmi destekleri ile ayakta kalmaya çalışan esnaflar ve esnaf odaları, kendilerine dört yıl süre ile önderlik ve rehberlik edecek Elazığ Esnaf Odaları Birliği başkanını seçmek üzere sandığa gidiyor.

Yapımı tamamlanan 125 konut daha teslim edilecek

Hak sahibi olan afetzede vatandaşlar için ekli Rezerv alanlarda ve köylerdeki toplu alanlarda yapımı tamam 125 konut hak sahiplerine teslim edilecek.

Depremin Simge İsmi Yüsra’nın Eğitim Masrafları Karşılanacak

Elazığ’da 2020’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin simgesi haline gelen Yüsra bebeğin eğitim masraflarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Özel Kalem Müdürü Şükran Kütükçü tarafından karşılanacağı açıklandı.

Evet, Elazığ Gülüyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum beraberinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte geçtiğimiz hafta Elazığ’a gelmişti. Bakan Kurum Elazığ ziyaretinde deprem konutlarının yapıldığı alanları ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelmişti. Bakan Kurum, Elazığ ziyaretinin ardından paylaşımda bulundu. Elazığ ziyaretinden memnun bir şekilde ayrılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Elazığ’da Yüzler Gülüyor” notuyla sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

Duşakabin Konuşmasıyla Gündeme Gelen Elazığlı Depremzede Güllü Deniz: Konuşmalarımız Başka Yere Çekildi

Elazığ’da geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakan Süleyman Soylu ile Çevre Şehircilik İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un ziyareti sırasında Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’yla yaşadığı konuşma başka yöne çekilen depremzede Güllü Deniz, bayram ziyaretinde Şerifoğulları ile bir araya geldi. Depremzede Deniz, ‘’Konuşmalarımız başka yere çekildi, tamamı verilmedi, biz sizden razıyız’’ dedi.

Depremin Merkez Üssü Sivrice’de Vatandaşlar Çifte Bayram Yaşıyor

Elazığ’da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8’lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinde yapımına başlanan göl manzaralı 305 konut ve 86 iş yeri tamamlandı. Göl manzaralı konutlarında ilk bayramı yaşayacak olan vatandaşlar, devletin sıcaklığını her daim yanlarında hissettiklerini ifade etti.

Elazığ, Başkanının Yanında

Ak Parti tarafından deprem sonrası ilimizde yapılan hizmetleri gölgede bırakmak ve elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın bir vatandaşla ilgili samimi ve doğal konuşmasının provoke edilmesine ve Chp İl Başkanı Duran’ın açıklamalarına tokat gibi cevap geldi. Birçok sosyal medya kullanıcısı da Başkan Şerifoğullarını destekleyen ve yanında olduklarını bildiren paylaşım yaptılar.

Başkan Şerifoğulları CHP'nin açıklamasına yanıt verdi: 'Milletimizle aramızdaki bağı koparamayacaksınız'

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, CHP Elazığ İl Başkanlığı'nın açıklamasına yanıt verdi.