Deprem Haberleri

Deprem Haberleri

Elazığ AFAD'dan konut teslim duyurusu

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü yapımı tamamlanan birçok konutun teslim edileceğini duyurdu.

Depremde Eşini Ve Oğlunu Kaybeden, Kızı İle Enkazdan Çıkartılan Anne O Anları Anlattı

Elazığ depreminden kızı ile kurtarılan Ayşe Yıldız: "Oğlum, 'Anne, bana yardım et. Hakkını helal et, ben şehit oluyorum. Benim uykum geliyor, ben yatıyorum' dedi"

Abdullahpaşa ve Rüstempaşa Mahallerinin Konutlarının Kurası Çekildi

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından yapımına başlanılan Abdullahpaşa 4 . Etap ve Rüstempaşa Mahallesi 1. Etap konutlarının kura çekimi yapıldı. Kura sonucunda 340 hak sahibi evlerine kavuştu.

Deprem İzolatörü Şiddeti Yarı Yarıya Az Hissettiriyor

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde 872 deprem izolatörü sayesinde 24 Ocak'taki 6.8’lik depremin yarısı hissedildi

Hangi Sorun Çözüldü?

İlimizin beş milletvekili var. Ve her biri de birbirinden değerli ve samimi isimler. Muhalefette olmasına rağmen şehre önemli katkılar sunan CHP Milletvekili Gürsel Erol ve Ak Partili dört milletvekilimiz, Ankara temasları, bakanlık ziyaretleri ile şehrimiz için kazanımlar elde etmeye gayret gösteriyorlar.

Milletvekili Ağar, TBMM'de Elazığ Depremi'ni Andı

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyon Üyesi Zülfü Tolga Ağar, TBMM Genel kurulunda gündem dışı söz alarak Elazığ gündemine dair konuşma yaptı. 

Başkan Güder'den depremzede gençlere müjde

Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, depremzede ailelerin yaşadığı Gelincik Tepesi'ndeki gençlerin ruhsal gelişimine katkıda bulunmak, gençleri sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlendirmek ve gençlere rehberlik ve danışmanlık yapmak amacıyla 'Gençlik Merkezi' yapılacağı müjdesini verdi.

Elazığ Valiliğinden Deprem Açıklaması

Elazığ Valiliği, meydana gelen 3 büyüklüğündeki deprem sonrası herhangi bir olumsuz ihbarın gelmediğini ve tarama işlemlerinin sürdürdüğünü bildirdi.

Elazığ'da Hissedilen Bir Deprem Meydana Geldi

Son dakika: Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 3.3 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

Depremde Torununu Ve Gelinini Kaybetmişti, O Günü Hatırlarken Cümle Kurmakta Zorlandı

Elazığ’da 24 Ocak 2020'de meydana gelen depremde 14 kişinin hayatını kaybettiği Dilek Sitesinde 2 yaşındaki torununu ve gelinini kaybeden Abbas Yıldız, "24 Ocak geldiği zaman insanlar, o günü sürekli hatırlıyor. Yani o gece gerçekten çok vahim bir geceydi. Dilek Sitesinin olduğu yerden mümkün olduğu kadar geçmiyoruz. Geçtiğimiz zaman da insanın gözünün önüne geliyor. Zaten Dilek Sitesinin yerinde ev almamamızın sebebi buydu” dedi.

Kentsel Dönüşüm Kazılarında Bulunan Kilise Gün Yüzüne Çıkıyor

Elazığ’da 24 Ocak depreminin ardından TOKİ tarafından yapılacak bina alanında bulunan kilise, yapılan çalışmalar ile gün yüzüne çıkıyor. Yapının duvarlarında yazılar çıkarken, Roma dönemine ait blok ve kesme taşların kullanıldığı görüldü.

Jeoloji Uzmanı Prof. Dr. Aksoy: "Doğu Anadolu Fay Zonu Hala Aktif Ve Deprem Üretmeye Devam Edecek"

Türkiye'nin farklı bölgelerinde ve bir birinden ayrı fay zonu üzerinde meydana gelen depremlerin birbiri ile ilişkilendirilmesinin mümkün olmadığına dikkat çeken Fırat Üniversitesi (FÜ) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Aksoy, geçtiğimiz gün Elazığ'ın Palu ilçesinde 4.0 büyüklüğündeki depremin 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8'lik depremle aynı fay zonu üzerinde olduğunu ve deprem beklediklerini kaydetti.

Esnafların Vefa Seçimi

İlimizde Ocak ayı içinde yapılması zorunlu olan oda seçimlerinin önemli bir bölümü gerçekleştirildi. Bugüne kadar yapılan seçimlerde bir oda dışında tüm seçimleri mevcut başkanların kazanması, esnafların mevcut başkanlardan özellikle deprem ve pandemi döneminde esnaflara yönelik destek paketlerinin sağlanması konusunda ortaya koydukları çalışmalara karşılık bir vefa ve teşekkür olarak yorumlandı.

Palu'da 4.0 Şiddetinde Deprem

Son Dakika: Elazığ'ın Palu ilçesinde saat 00:24 civarında bir deprem meydana geldi...

Yıkım Trafiği

İlimizde geçtiğimiz Cuma günü başlayan ve halen devam eden iki binanın yıkımı sebebiyle şehrin ana caddeleri hala kapalı. Birinci Harput Caddesi ile Gazi Caddesinde yıkımı yapılan binalarda ekipler geceli-gündüzlü çalışsalar bile hala tamamlanamayan yıkım dolayısıyla başta toplu ulaşım araçlarını kullanan vatandaşlar ve esnaflar olmak üzere büyük bir kesim sıkıntı yaşıyor.

Başkan Karakuş'tan Öğretmenevi Önerisi

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, Elazığ Öğretmenevi'nin 24 Ocak depreminde hasar görmesiyle 2 yıldır süregelen öğretmenevi problemiyle ilgili açıklamada bulundu.

Konteyner Kentteki Çocuklar İçin Yapılan Kütüphane Hizmete Açıldı

Elazığ’da depremzedelerin kaldığı geçici konaklama merkezindeki çocuklar için yapılan kütüphane hizmete açıldı.

Elazığ’da Ağır Hasarlı Binaların Yıkımı Sürüyor

Elazığ'da meydana gelen 6.8 ve 5.3 büyüklüğündeki depremlerin ardından ağır hasar alan binaların yıkımı sürüyor. Çalışmalar kapsamında yıkımların yüzde 95'inin tamamlandığı bildirildi.

Abdullahpaşa 4. Etap Anahtar Teslim Tarihleri Açıklandı

26 Kasım 2021 Cuma günü kurası çekilen Abdullahpaşa Mahallesinde yapılan 4. Etap Konutlarının anahtar teslim tarihleri açıklandı.

Mollakendi Deprem Konutları Tamamlanma Aşamasına Geldi

24 Ocak Depreminin arından Mollakendi Beldesi'nde yapımına başlanan 36 adet konut, tamamlanma aşamasına geldi.

Yemişlik TOKİ Konutlarının 1,2,3,4,5,7 ve 10. Etaplarının Anahtar Teslim Tarihleri Belli Oldu

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından yapımına başlanılan ve tamamlanan Yemişlik konutlarının 1,2,3,4,5,7 ve 10. etaplarının anahtar teslim tarihleri belli oldu.

Elazığ’da Bulvarlar Yenilenerek Depremin İzleri Siliniyor

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Elazığ Belediyesi ve TOKİ’nin başlattığı çalışmalarla depremin izleri silinmeye devam ediyor.

‘Elazığ Depreminden Çıkarmamız Gereken Dersler’ Paneli Düzenlendi

Ülkü Ocakları Elazığ Başkanlığı tarafından ‘Elazığ depreminden çıkarmamız gereken dersler’ konulu panel düzenlendi. Panelde doğal afetlere karşı alınabilecek tedbirler ve insan sağlığı üzerindeki etkileri anlatıldı.

Güveniyoruz…

Hakimiyet Gazetesi olarak, 24 Ocak depremi  sonrası ağır hasarlı resmi kurum ve vatandaşların evlerinin yıkımında uygulanan yasa, mevzuat, ihale şekli ve yöntemi konusundaki hassasiyetimizi biliyorsunuz.

Merhaba 2022…

Tüm umutlarını, hayallerini, beklentilerini ve koronadan dolayı birçok yakını ve sevdiklerini kaybedip geride bırakan halkımız, umutlarını 2022 yılına taşıdı.

Umutlar 2022’ye Ertelendi

2020 Ocak ayında yaşadığımız deprem ve hemen ardından başlayan pandemi döneminin sorunları 2021 yılında da devam etti. Yılın son aylarında başlayan ekonomik krizin getirdiği hayat pahalılığı ile 2021 yılı mutluluk veremediği gibi sağlık da getirmedi. Hayaller 2022 yılına ertelendi.

Her Sorunun Çözümü Var

Psikiyatri Uzmanı Dr. Ömer Deniz; deprem, pandemi ve ekonomik sorunlar gibi insan psikolojisinde önemli etkiler oluşturabilen güncel gelişmeleri Hakimiyet Gazetesi’ne değerlendirdi.

Deprem konutlarında vatandaşların yüzü gülüyor

Malatya'nın Kale ilçesinde yapımı tamamlanan deprem konutları hak sahiplerine teslim edilirken, evlerine taşınan depremzedeler ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederek devletin şefkatini kısa sürede yanlarında hissettiklerini söylediler.

Gündüz Kaymakam, Gece Yazar

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinin kaymakamı Yunus Emre Vural, tüm gününü ilçenin gelişimi için harcarken geceleri ise hayatını ve yaşadıklarını kitaba dönüştürdü.

Abdullahpaşa’da 58 Adet Dükkan ve 50 Adet Konutun Kurası Çekilecek

TOKİ tarafından Abdullahpaşa Mahallesi’nde yapılan 58 adet dükkan ve 50 adet konutun kura çekilişi Çarşamba günü saat 11:00’de yapılacak.