Cumhurbaşkanı Haberleri

Cumhurbaşkanı Haberleri

Güzel Ama Yeterli Değil…

Ak Parti, 20 yıl boyunca ülkeye her alanda hizmet sunan ve bunun karşılığı olarak ise halkın teveccühü ile tek başına iktidar olmak suretiyle Demokrat Partinin de rekorunu kıracak şekilde uzun süre iktidarda kalmayı başardı.

Sorun Sadece Ekonomi mi?

Son bir yıl içinde Ak Parti iktidarını en çok yıpratan ve zora sokan konu ekonomi ve yüksek enflasyon. Sadece dar ve sabit gelirliler değil her kesim ciddi bir yaşam mücadelesi veriyor.

Ak Parti’de Değişim Rüzgârı

Normal zamanında yapılacak olsa bile seçimlere bir yıldan az bir süre kaldı. Ak Parti, çok kritik olarak gördüğü bu seçimlere 'değişim' temasıyla ve yeni yüzlerle gitmeyi planlıyor.

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Türkiye'de Gözler, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık edeceği Kabine toplantısına çevrildi.

Savaştan Kurtarılan Ahıska Türkü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Kaldıkları Alana Davet Etti

Ukrayna’dan tahliye edilerek Elazığ’da geçici konaklama merkezine yerleştirilen Ahıska Türkü Azize Hatemova, kendilerini savaştan kurtaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kaldıkları konteyner kente davet etti.

HDP, 6’lı Masayı İfşa Etti

Ortak bir Cumhurbaşkanı adayı çıkarmak ve parlamenter sisteme dönmek isteyen 6 partinin oluşturduğu ittifak, aylardır görüşmelerini sürdürüyor.

Her Şartta Erken Seçim

Muhalefet erken seçim için bastırırken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ittifak ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçimlerin zamanında; yani 2023 yılının Haziran ayında yapacağını her fırsatta dile getiriyor.

Kim Anlar ki Erdoğan’ı?

AK Parti İl Başkanları toplantısında partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatlarda ve seçilmişlerde sıkıntılı olan isimlerin geri çekilmesi gerektiğini ifade ederek şunları söyledi:

23 Milyonla 2023’e

AK Parti il başkanları toplantısında partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 seçimleri öncesi teşkilatlara 23 milyon üye hedefi koydu.

Beceremedik, Anket Yapalım!

Cumhur İttifakı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adaylığını açıklarken, 6'lı masa etrafında toplanan liderlerin "Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?" sorusuna cevap bulamaması, ittifak içinde endişelere yol açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Akaryakıt fiyatları rahatsız edici düzeyde'

Parti grubunda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 liraya dayanan akaryakıt fiyatlarıyla ilgili de konuştu. Konuşmasında yakıt fiyatlarının sadece Türkiye'yi değil tüm dünyayı etkilediğinin altını çizen Erdoğan "Pompa fiyatlarında ortaya çıkan rakamlar gerçekten rahatsız edici düzeydedir. Petrol tüketiminin çok büyük bölümünü ithalat ile karşılayan bir ülke olarak hem ham petrol fiyatlarındaki yükselişten hem de kurdaki artıştan anında etkileniyoruz" dedi.

4. Grup Yok Sayılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'de son zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntılara değinerek; "Türkiye batıyor” imajı çizenleri 3 grup üzerinde nitelendirdi. Erdoğan bu grupları ve özelliklerini şu cümlelerle ortaya koymuş.

HDP, Şerh Koymuş!

2023 yılındaki seçimlere birlikte girmesi beklenen 6'lı ittifakta, Cumhurbaşkanı adayı kim olacak tartışmaları günden güne daha da artarak devam ediyor.

Erdoğan ‘Kasım’ mı Dedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi 29. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Enflasyon Farkı ile Milletimizi Rahatlatacağız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiye ilişkin yaptığı konuşmada vatandaşların dört gözle beklediği haberi verdi. Erdoğan, "Temmuz ayında enflasyon farkları ile milletimizin her kesimini rahatlatacağız." ifadelerini kullandı.

Uzan’ca Çözüm

Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinden biri hiç kuşkusuz ki mülteci sorunu... Konuyla ilgili dikkat çeken bir değerlendirme de Haziran 2023'te Türkiye'ye cumhurbaşkanı olacağım çıkışıyla gündeme gelen Genç Parti Kurucu Genel Başkanı Cem Uzan'dan geldi.

Öfkemizden Kork Miço!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Yunanistan'a yönelik sarf ettiği "Adaları silahlandırmaktan vazgeçmeye davet ediyorum, şaka yapmıyorum, ciddi konuşuyorum. Onları aklını başına alması konusunda tekrar ikaz ediyoruz. Sonu felaket olur" sözleri büyük yankı uyandırdı. Konu hakkında konuşan Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten küstah bir açıklama geldi. Miçotakis, "İzole olduğu kadar öfkeli de olan bir komşumuz var." dedi.

Siyasetin Bu Üsluba İhtiyacı Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Ankara Milletvekili Halil Oral'ın CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik, "Alevi olması Sünni kesim için endişedir" sözleriyle ilgili konuştu. Erdoğan, "Bu ülkede kimsenin ötekileştirilmesine izin vermeyiz. Senin de yanında dimdik dururuz Bay Kemal" diyerek Kılıçdaroğlu’na destek çıktı. 

Feyzioğlu, Yeni mi Uyanmış?

Türkiye Barolar Birliği Eski Başkanı ve ceza hukuku profesörü Metin Feyzioğlu BluTV'deki "40" programına konuk oldu ve gündeme oturacak açıklamalarda bulundu.

“Şaka Yapmıyorum”

Yunanistan'ın, Ege Denizi'nde provokasyonları devam ediyor. Lozan ve Paris Antlaşmaları ile kurulan dengeleri bozan Yunanistan, silahlandırılmaması gereken adaları, uluslararası hukuku çiğneyerek askerlerle donattı. Yunanistan'ın bu hareketlerine en büyük tepki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aday Benim

 CHP'nin kalesi İzmir'de Kılıçdaroğlu'na meydan okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın adayının kendisi olduğunu ilan etti. Seçimlerin 2023 yılının ortasında yapılacağını söyleyen Erdoğan, "Kaçak dövüşmeyi bırak Bay Kemal. Ya adaylığını açıkla ya da adayını açıkla" dedi.

İnkarın Tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılcahamam toplantısında; "Siz bakmayın 6'lı masanın 'şöyleymiş böyleymiş' dediğine, sosyal medyada yazılan çizilenlere. Bu ülkeyi yönetmek o kadar kolay değil. Kuraklık oldu, ardından salgın, sonra Rusya-Ukrayna krizi. Bütün bunlara rağmen biz yatırımlara devam ettik, çarklar döndü. Evet, dar gelirliler sıkıntıda, bunu inkâr edecek değiliz. Ama bu kesimlerle ilgili de gereken adımlar atılacak.” cümlelerini kullanmış.

Sahadan Haberiniz Var Mı?

AK Parti'nin Kızılcahamam'da yaptığı kamp sona erdi. 2023'te yapılacak genel seçimlere hazırlık startının verildiği kampta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekilleriyle baş başa ve gruplar halinde görüştü.

Gel de Karamsar Olma!

AK Parti'nin Kızılcahamam kampında teşkilata; ‘Size güveniyorum. Karamsar olmayın. rahat olun, biz bu seçimi alacağız. İstanbul'u, Ankara'yı aldılar ne oldu? Ellerine yüzlerine bulaştırdılar’ mesajını vermesi teşkilatlarda memnuniyet oluşturup milletvekillerine moral desteği sağlasa da bu açıklamaların, başta ekonomi olmak üzere somut adımlara dönüşmemesi halkımızı karamsarlığa itiyor.

Erdoğan’a İletilince Çözülüyormuş! 

Ak Parti’nin 20 yıllık iktidarı döneminde en önemli hizmeti sağlık alanında oldu.

Reis için Çekil!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak AK Parti 30'uncu İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, cuma günü Kızılcahamam'da başlayacak.

Erdoğan’ın Tek Rakibi!

Kasım ya da Haziran 2023, hangi tarihte yapılırsa yapılsın seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tek rakibi var.

10 Soru Polemiği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na 10 soru yöneltirken, en dikkat çekici olanı hiç kuşku yok ki "Yüreği yetip 2023'te Cumhurbaşkanı adayı olacak mı olmayacak mı?" sorusuydu. 

10 Soruda Cumhurbaşkanlığı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında CHP lideri Kılıçdaroğlu'na 10 soru yöneltti.

Kaymakam Vural, Çocuklarla Birlikte Çuval Yarışı Yaptı

Elazığ’da Kaymakam Yunus Emre Vural’ın çocuklarla birlikte çuval yarışı yapması renkli görüntüler oluşturdu.