Cumhurbaşkanı Erdoğan Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan Haberleri

Başkan Gürkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

Bir dizi temaslarda ve ziyaretlerde bulunmak için Ankara'ya giden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İmamoğlu Şansı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'a alınacak yeni metrobüs alımına ve yapılacak olan yeni metronun finansına onay vermediği  iddiası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu kızdırmış.

Muhtar Maaşları 4250 Lira Oldu 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhtar maaşları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Beştepe'de, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlarla buluşan Erdoğan, 2022 muhtar maaşı ile ilgili müjdeyi duyurdu. 

Halkı Pas Geçen Danışmanlar

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı başdanışmanlarından oluşan bir heyet ilimizi ziyaret ettiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a her biri kendi uzmanlık alanında danışmanlık yapmakla birlikte, gidilen şehirlerdeki vatandaşların gelişmeler hakkında neler düşündüğü, memnuniyet ya da memnuniyetsizliklerinin neler olduğu, eleştirilerin en çok hangi alanda yoğunlaştığı gibi bir çalışma ya da izlenime varacak görüşmeler yapması gerekiyor.

Olumlu Mesajlar...

Parti grubunda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde ekonomi var. Enflasyondaki artışın farkında olunduklarını belirten Erdoğan, önümüzdeki temmuz ayına işaret ederek, "Döviz kurunda olduğunu gibi enflasyonda da şişkinliğin olduğu açıktır. Önümüzdeki temmuz ayında enflasyona bakarak, gerekirse çalışanlarımızın durumunu yeniden değerlendireceğiz" ifadelerini kullandı.

15 Bin Öğretmen, 1 Milyon İstihdam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, göreve geldiklerinden bugüne kadar 714 bin 429 öğretmen ataması yaptıklarını, bu ay sonunda ise 15 bin öğretmen ataması daha yapacaklarını açıklaması, atama bekleyen öğretmen adaylarımızda büyük bir memnuniyet oluşturdu.

6 Yıl Süren Sessizlik

Döviz kurunda yaşanan dalgalanmaların oluşturduğu ekonomik krizi daha çok üretim ve daha çok ihracat formülü ile aşacağımızı ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu çağrısı, Elazığ Valiliği bünyesinde 2016 yılında oluşturulan ve şehrimizdeki yatırım, üretim ve girişimleri bir merkezden koordine edip, yatırımcılara kolaylıklar sağlamak amacıyla kurulan Yatırım İzleme ve Koordinasyon Birimi’ni yeniden gündeme getirdi. Bu birimin yeniden aktif hale getirilerek 2022 yılını avantaja döndürmesi bekleniyor.

Keşke Vekiller Anlatmasa…

AK Partili vekillerle kahvaltıda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekillerinin hayata geçirilen yeni ekonomi modelini anlatmaları talimatını vermiş.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısının Ardından Memurlara Müjde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memura ve emekliye ek zammın masaya yatırıldığı Kabine sonrası konuştu. Memurlara yapılan zamma ek zam yapıldığı belirten Erdoğan, "Memurlarımızın maaşlarında Temmuz-Aralık ayı farkı ve toplu sözleşme gereği olarak toplamda yüzde 28 oranında bir artış yaptık. Böylece memurlarımızın maaş artış oranını yüzde 30,5'a çıkartarak onlara ilave destek sağlamış oluyoruz." ifadelerini kullandı. Yeni yılın ilk Kabine toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya geldi. Yaklaşık 3 saat süren kritik toplantının ardından Erdoğan, millete sesleniş konuşmasını gerçekleştirdi.

Gerçeği Sizden Duysun

Erken seçim çağrılarının sıklaştığı bu günlerde siyaset sahnesi de hayli hareketlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 Ocak'ta AK Parti milletvekilleriyle bir araya geleceği toplantıda 2023 seçimlerine ilişkin yol haritasını belirleyecek.

Biz Yokuz Arkadaş!

26 ilden binlerce kişinin katıldığı Türkiye'nin Nabzı Aralık Ayı araştırmasında 2021'in en çok konuşulan olay ve kişileri  belirlenmiş.

Tüfenkci: 'Malatya, bölge ve Türkiye kazanacak'

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci, aralarında Malatya'nın da bulunduğu 24 ili kapsayan 6. Bölge kapsamındaki teşvik süresinin 1 yıl uzatılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pirinkayalar Tüneli'nin Çevre Düzenlemesini Yetersiz Buldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'yu Doğu Karadeniz'e bağlayan Pirinkayalar Tüneli'nin açılışını video konferansla gerçekleştirdi. Tünelin çevre düzenlemesini yetersiz bulan Erdoğan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na seslenerek, çevre ve peyzaj çalışmasının tamamlanmasını istedi.

Deprem konutlarında vatandaşların yüzü gülüyor

Malatya'nın Kale ilçesinde yapımı tamamlanan deprem konutları hak sahiplerine teslim edilirken, evlerine taşınan depremzedeler ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederek devletin şefkatini kısa sürede yanlarında hissettiklerini söylediler.

‘Bu Hikâye Seninle Başladı’

Yaklaşık bir yıldan beri muhalefetin erken seçim talepleri var. Son bir ayda yaşanan kur politikası ve yüksek fiyat artışları, muhalefeti erken seçim konusunda celallendirse de Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerin 2023 Haziranında yapılmasında kararlı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat Üniversitesi Akademisyenlerine TÜBİTAK Ve TÜBA-GEBİP Ödüllerini Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, TÜBİTAK ve TÜBA-GEBİP ödüllerine layık görülen Fırat Üniversitesi’nin iki akademisyenine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törenle ödüllerini verdi.

Çevre Bakanlığı, 81 ilin valilik ve belediyelerine sahipsiz hayvanlarla ilgili genelge gönderdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bütün belediyelere yaptığı ''Sahipsiz hayvanlar için ön alın, sıcak, güvenli barınaklar kurun" çağrısının ardından Çevre Bakanlığı, sahipsiz ve tehlike arz eden hayvanlarla ilgili 81 ilin valilik ve belediyelerine genelge gönderdi. Genelgeye göre, tehlike arz eden hayvanlarla ilgili 7/24 denetim yapılması, sahiplenilmemiş olanlara el konulması ve hayvan bakımevlerine götürülmesi istendi.

Başkan Zelyurt'un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

Malatya'nın Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, Ankara Kızılcahamam'da Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Görüşmede Doğanşehir ilçesinde yapılan ve yapılacak olan yatırımlar konuşuldu.

Başkan Gürkan Çalışmalarını Anlattı 

Üyeleri ile birlikte bir araya geldiği toplantıda çalışmaları ve projeleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Müsiad Elazığ Şubesi Başkanı Tekin Gürkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ekonomideki yeni yol haritasının piyasalar tarafından olumlu karşılandığını söyledi.

Kılıçdaroğlu: 'Bankada 13 bin Eurom var, Özellikle Türk lirasına çevirmedim'

Adana'da çiftçileri ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu'na bir vatandaş tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine açtığı tazminat davalarını hatırlatıldı. CHP lideri bunun üzerine, "En son kaybettiğim bir davayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde kazandık. 13 bin Euro ödediler bana. Böylece bankada 13 bin Eurom var. Özellikle Türk lirasına çevirmedim" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan işaret etti, Elazığ Belediyesi hemen yerine getirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sokak hayvanları ile ilgili konuşmasının ardından Osmanlı geleneğini yaşatmak için harekete geçen Elazığ Belediyesi ekipleri, Başkan Şahin Şerifoğulları’nın talimatıyla sabah saatlerinden itibaren kuşların yemesi için ağaçlara elma, sokak hayvanları için mama ve su ile yaban hayvanları için de dağlara buğday bırakmaya başladı.

TÜBA-GEBİP ödülüne uzandı, plaketini Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan alacak

Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülen program kapsamında 2021 yılı TÜBA-GEBİP ödülü sahibini buldu. Meme kanseri üzerine projesi ile sağlık alanında ödül alan Fırat Üniversitesi (FÜ) Veteriner Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Cemal Georg Orhan, plaketini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan alacak.

Muhalefet Çuvalladı

Birkaç gün öncesine kadar afra tafralarından geçilmeyen, ekonomik şartları gerekçe göstererek “hemen seçim, şimdi seçim” diyerek ülkenin ve insanların ekonomik durumundan kendisine muhalefet vazifesi çıkaran, parti, lider, kişi ve kurumların ne kadar desteksiz, bilgisiz ve konuyla ilgili çözüm önerilerinin olmadığı ortaya çıktı.

Merkez İlçe’nin Köy Buluşmaları

Ak Parti teşkilatları arasında yoğun çalışan ve görev alanı içerisindeki seçmenlere ulaşan en gayretli birim olarak merkez ilçe teşkilatı öne çıkıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde: TURKOVAC'ın kullanılacağı tarih açıklandı!

Yerli koronavirüs aşısı TURKOVAC için acil kullanım izni çıktı. Aşının seri üretime başlamasına ilişkin detayları Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çağrısına Elazığ’dan Büyük Destek

Elazığlı iş insanları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘yatırım yapın’ çağrısı üzerine sosyal medya üzerinden bir araya gelerek destek verdi.

Kurdaki düşüş fiyatlara yansıyacak mı? Ak Parti'den İlk Açıklama...

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Kurdaki düşüşün marketlere yansımasını bekliyoruz. Aynı gün arka arkaya etiket değiştiren bazı stokçuların geri adım atmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı

Erdoğan’ın İyi Gün Dostları

Ülkemiz son 20 günden beri ciddi ekonomik krizler yaşıyor. Bu süreçte, Erdoğan’ın politikalarını savunan ve ona güvenen paylaşımları çok az da olsa görüyorduk. Milletvekilliği, belediye başkanlığı gibi vasıfları olanların Erdoğan’ın paylaşımlarını kendilerinin yeniden paylaşması dışında, Ak Partiden nemalanan, iş alan, il genel ve belediye meclis üyesi olan, yönetim kurullarında görev alanların bu zorlu süreçte herhangi bir destek paylaşımı olmadı.

‘Güven’ Geldi Haberi Yok

Dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu yeni mevduat sistemi hakkında konuyla ilgili gözlerin çevrildiği muhalefet kanadından bir değerlendirme de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi.

Ülke Hepimizin

Ülkemiz, son 70 yılda önemli badireler atlattı. Demokrasiye her on yılda bir darbe yapıldı. Ve bu süreçte Menderes, Özal ve Erbakan gibi milletin adamlarına ciddi hücumlar oldu. Menderes ve Özal bunu canlarıyla ödediler, Erbakan’a ise 28 Şubatta boncuk boncuk terler döktürdüler MGK toplantılarında.