Cumhurbaşkanı Erdoğan Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan Haberleri

Asgari Ücret Memnun Etti mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonların merakla beklediği asgari ücret ara zam oranını açıkladı. Asgari ücret yüzde 30 artışla 5 bin 500 TL'ye çıkarıldı. Zammın temmuz ayından itibaren geçerli olacağını ifade eden Erdoğan, "İşçi başına devletimiz işverene 100 lira destek verecektir. Bu bir ara artıştır. Asıl tespit yılbaşında yeniden gerçekleştirilecek" dedi.

Anlatmaya Gerek Yok…

İspanya'nın ev sahipliğinde Madrid'de düzenlenen 32. NATO Zirvesi sona erdi. Zirveye Türkiye damga vurdu. İsveç ve Finlandiya'nın Türkiye'nin şartlarını kabul etmesiyle, iki ülke de davet aldı. Son gün ülke liderleri birer birer kameraların karşısına geçerek basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Asgari Ücret Belli Oldu!

Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonların merakla beklediği asgari ücret ara zam oranını açıkladı. Asgari ücret yüzde 30 artışla 5 bin 500 TL'ye çıkarıldı. Zammın temmuz ayından itibaren geçerli olacağını ifade eden Erdoğan, 'İşçi başına devletimiz işverene 100 lira destek verecektir. Bu bir ara artıştır. Asıl tespit yıl başında yeniden gerçekleştirilecek' dedi.

Gerçekten mi?

Ülkemizde yaşanan hayat pahalılığı ve her ürüne gelen zam, vatandaşı zor durumda bırakırken, bazı ürünlerin fiyatlarında düşüş yaşanması memnuniyetle karşılanırken bunun iyi günlere bir işaret olup olmadığı çok anlaşılmıyor.

Güzel Ama Yeterli Değil…

Ak Parti, 20 yıl boyunca ülkeye her alanda hizmet sunan ve bunun karşılığı olarak ise halkın teveccühü ile tek başına iktidar olmak suretiyle Demokrat Partinin de rekorunu kıracak şekilde uzun süre iktidarda kalmayı başardı.

Ak Parti’de Değişim Rüzgârı

Normal zamanında yapılacak olsa bile seçimlere bir yıldan az bir süre kaldı. Ak Parti, çok kritik olarak gördüğü bu seçimlere 'değişim' temasıyla ve yeni yüzlerle gitmeyi planlıyor.

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Türkiye'de Gözler, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık edeceği Kabine toplantısına çevrildi.

Savaştan Kurtarılan Ahıska Türkü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Kaldıkları Alana Davet Etti

Ukrayna’dan tahliye edilerek Elazığ’da geçici konaklama merkezine yerleştirilen Ahıska Türkü Azize Hatemova, kendilerini savaştan kurtaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kaldıkları konteyner kente davet etti.

Her Şartta Erken Seçim

Muhalefet erken seçim için bastırırken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ittifak ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçimlerin zamanında; yani 2023 yılının Haziran ayında yapacağını her fırsatta dile getiriyor.

Kim Anlar ki Erdoğan’ı?

AK Parti İl Başkanları toplantısında partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatlarda ve seçilmişlerde sıkıntılı olan isimlerin geri çekilmesi gerektiğini ifade ederek şunları söyledi:

23 Milyonla 2023’e

AK Parti il başkanları toplantısında partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 seçimleri öncesi teşkilatlara 23 milyon üye hedefi koydu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Akaryakıt fiyatları rahatsız edici düzeyde'

Parti grubunda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 liraya dayanan akaryakıt fiyatlarıyla ilgili de konuştu. Konuşmasında yakıt fiyatlarının sadece Türkiye'yi değil tüm dünyayı etkilediğinin altını çizen Erdoğan "Pompa fiyatlarında ortaya çıkan rakamlar gerçekten rahatsız edici düzeydedir. Petrol tüketiminin çok büyük bölümünü ithalat ile karşılayan bir ülke olarak hem ham petrol fiyatlarındaki yükselişten hem de kurdaki artıştan anında etkileniyoruz" dedi.

Erdoğan ‘Kasım’ mı Dedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi 29. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Enflasyon Farkı ile Milletimizi Rahatlatacağız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiye ilişkin yaptığı konuşmada vatandaşların dört gözle beklediği haberi verdi. Erdoğan, "Temmuz ayında enflasyon farkları ile milletimizin her kesimini rahatlatacağız." ifadelerini kullandı.

Öfkemizden Kork Miço!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Yunanistan'a yönelik sarf ettiği "Adaları silahlandırmaktan vazgeçmeye davet ediyorum, şaka yapmıyorum, ciddi konuşuyorum. Onları aklını başına alması konusunda tekrar ikaz ediyoruz. Sonu felaket olur" sözleri büyük yankı uyandırdı. Konu hakkında konuşan Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten küstah bir açıklama geldi. Miçotakis, "İzole olduğu kadar öfkeli de olan bir komşumuz var." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aday Benim

 CHP'nin kalesi İzmir'de Kılıçdaroğlu'na meydan okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın adayının kendisi olduğunu ilan etti. Seçimlerin 2023 yılının ortasında yapılacağını söyleyen Erdoğan, "Kaçak dövüşmeyi bırak Bay Kemal. Ya adaylığını açıkla ya da adayını açıkla" dedi.

İnkarın Tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılcahamam toplantısında; "Siz bakmayın 6'lı masanın 'şöyleymiş böyleymiş' dediğine, sosyal medyada yazılan çizilenlere. Bu ülkeyi yönetmek o kadar kolay değil. Kuraklık oldu, ardından salgın, sonra Rusya-Ukrayna krizi. Bütün bunlara rağmen biz yatırımlara devam ettik, çarklar döndü. Evet, dar gelirliler sıkıntıda, bunu inkâr edecek değiliz. Ama bu kesimlerle ilgili de gereken adımlar atılacak.” cümlelerini kullanmış.

Gel de Karamsar Olma!

AK Parti'nin Kızılcahamam kampında teşkilata; ‘Size güveniyorum. Karamsar olmayın. rahat olun, biz bu seçimi alacağız. İstanbul'u, Ankara'yı aldılar ne oldu? Ellerine yüzlerine bulaştırdılar’ mesajını vermesi teşkilatlarda memnuniyet oluşturup milletvekillerine moral desteği sağlasa da bu açıklamaların, başta ekonomi olmak üzere somut adımlara dönüşmemesi halkımızı karamsarlığa itiyor.

Erdoğan’ın Tek Rakibi!

Kasım ya da Haziran 2023, hangi tarihte yapılırsa yapılsın seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tek rakibi var.

10 Soru Polemiği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na 10 soru yöneltirken, en dikkat çekici olanı hiç kuşku yok ki "Yüreği yetip 2023'te Cumhurbaşkanı adayı olacak mı olmayacak mı?" sorusuydu. 

10 Soruda Cumhurbaşkanlığı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında CHP lideri Kılıçdaroğlu'na 10 soru yöneltti.

‘İnandırıcı Değil’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde "Bir kaçışın anatomisi" adlı video yayınlayarak vakıflara para aktarıldığını iddia etmişti. Bu iddiaya vakıflardan ve hükümet cephesinden sert tepki gelirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da videoyla ilgili 1 milyon liralık tazminat davası açtı.

TOKİ’den Sosyal Konut Atağı

TOKİ, emekli ve dar gelirli vatandaşlar için 81 ilde yeni bir sosyal konut projesini hayata geçiriyor. Aidat öder gibi ev sahibi olunacak projenin detayları, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Ağustos ayında açıklanacak.

Ural, Ağabeylik Yapamamış

Ak Parti’ye yakınlığı ile bilinen bazı isimlerin yanlış beyan, yorum ve açıklamaları, partiye yarar yerine zarar veriyor.

CHP’li Vekillerin Canı Sağolsun  

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ABD’de bulunan vakıflara para aktarılıp ülkeden kaçılacağı  yönündeki iddiaları gündemdeki yerini korurken, İstanbul Anadolu 15 Asliye Hukuk Mahkemesi; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Man Adası" iddiasına ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine toplam 100 bin TL tazminat ödemesine hükmetti.

Meydanlar Isınıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana, Kılıçdaroğlu İstanbul, Babacan Gaziantep, Davutoğlu Şırnak, Fatih Erbakan Sivas'ta, diğer siyasi liderler de parti programları için meydanlara indi ve ülke seçim havasına girdi. Siyaset hız kazandı, meydanlar ısınıyor…

Erdoğan Rize-Artvin Havalimanı İçin Uyarmıştı! Rize-Artvin Havalimanı’nı Kullanan Kişi Sayısı Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışında "Bu uçakların boş gidip gelmesi ne Rizeli'ye ne Artvinli'ye yakışır. Bu uçaklar doldurulmalı ki gidiş gelişler çok daha farklı bir şekilde devam etsin" dediği Rize-Artvin Havalimanı'nı bir haftada 8 bin 750 yolcu kullandı.

Bakan Kurum: 'Cumhurbaşkanımız Fiyatları Düşürecek Projeleri Açıklayacak'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, konut fiyatlarının normalleşeceğini ve hammadde fiyatlarının düşeceğini belirtti. Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ağustos ayında konutlarla ilgili yeni bir projeyi açıklayacağını söyledi.

2023’E Bu Kafayla mı?

Ak Parti’nin aklı karışık isimlerinin mikrofonun ve ekranın şehvetine kapılarak söyledikleri sözlerin alt alta yazsak dünyanın en uzun manzup metni olan Kırgızların Manas Destanını geçer.

Başkan Ayaz, Konut Destek Paketinin Detaylarını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası açıkladığı konut destek paketini değerlendiren Elazığ Müteahhitler Derneği Başkanı Miraç Ayaz, paketle birlikte konut alım satımlarında hareketlilik beklediklerini söyledi