Cumhurbaşkanı Erdoğan Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaleme aldığı kitaptan 2 bin 23 adet alıp vatandaşlara dağıttı

Elazığ Ekonomi Platformu Başkanı Ahmet Saraç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaleme aldığı Daha Adil Bir Dünya Mümkün kitabından 2 bin 23 adet alarak vatandaşlara dağıttı.

Bu TOKİ ile Olmuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kahramanmaraş Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada felaket bölgelerinde yapılan çalışmalara değindi.

Önemli Konuların Görüşüleceği Kabine Bugün Toplanıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak Kabine'de başta yüz yüze eğitim, salgınla mücadele, Afganistan'daki gelişmeler ve göçmenlerin durumu olmak üzere kritik başlıkları ele alacak.

Hizmet Yeterli mi?

Siyasette iktidara gelmenin ve o makamda uzun süre kalmanın yolu önce güvenden sonra da hizmetten geçiyor.

Baraj düşüyor!

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek ziyareti sonrası Türkiye'ye dönüş yolunda çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Erdoğan'ın açıklamaları arasındaki seçim barajınınyüzde 7 olması için MHP'nin onayını beklediklerini söyledi.

Saadet, 20 Vekil İstiyor

Parti yönetiminin itirazlarına rağmen Cumhur İttifakı'na geçilmesi için kulis yapan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile temasta bulunan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'e Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya'dan tepki geldi. Asiltürk'ün herhangi bir ittifaka katılmak için 20 milletvekilliği istemesini eleştiren Bülent Kaya "Saadet vekil dilenmez" dedi.

Değerini Daha İyi Anladık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük önem göstererek hayata geçirdiği şehir hastaneleri özellikle pandemi dönemin de vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçlarını ve tedavilerini karşılayarak büyük bir görev yürüttü.

Erdoğan Soylu’yu Sildi mi?

Pandemi sürecinde alınan sokağa çıkma yasağı kararını geç duyurması üzerine, kamuoyunda oluşan tepkiler sebebiyle istifa edip 48 saat ulaşılamayan İçişleri Bakanı Soylu; Erdoğan’ın istifasını kabul etmemesinin ardından görevine devam etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 bin 872 personel alınacağını duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı pansiyonlarda görev alacak 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı personel alınacağını duyurdu.

Keşke Siz Olmasanız!

Ak Parti hükümetlerinin ve özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu ülkeye hizmeti inkâr edilemeyecek kadar çok ve anlamlı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu için kullandığı deyimi duyan herkes anlamını araştırdı

Katıldığı canlı yayında gazetecilerin erken seçim sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP lideri Kılıçdaroğlu için kullandığı "Benim oğlum binâ okur, döner döner yine okur" deyimini duyan herkes anlamını merak etti. Söz konusu deyimin anlamı ise "Hep aynı şeyleri tekrarlamak, çok çalışmak ama bir türlü ilerleyememek; yerinde saymak" olarak karşımıza çıkıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ'da yapılacak toplam konut sayısını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda büyük deprem dönüşümü hareketinin kararlılıkla sürdürüldüğünü belirterek, "81 il 922 ilçemizde 300 bin konutun deprem dönüşümünü gerçekleştiriyoruz. Bu konutların 100 bini İstanbul’da yer alıyor. 90 milyar lira yatırım değeri bulunuyor" açıklamasında bulundu.

Kızılay’ın Üzeri Çizildi mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Batı Karadeniz'de sel felaketi nedeniyle IBAN duyurarak yardım kampanyası başlattı.

Gerçekleri Görmek Gerekiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Artık Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" sözüyle 14 Ağustos 2001'de kurulan AK Parti, Cumartesi günü 20. yılını kutlayacak. Etkinliğin sloganı ise, "Millete hizmet yolunda daima yeni, daima genç" olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Herkes bilsin ki Türkiye yolgeçen hanı değildir'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Düzensiz Afgan göçmenlerine yönelik Türkiye'nin politikası ne?" şeklindeki soruya yanıt verdi. Erdoğan, "Afganistan'ı bir kenara itemezsiniz. Bizim bağlarımızın tarihe dayandığı bir ülke. Bunlarla birlikte Türkiye yolgeçen hanı değildir. Tüm bu adımları biz, ölçüp biçip atıyoruz. Sosyal medyada abartıldığı gibi bir akın da doğru değil" dedi.

Çözümsüz Toplantılar

Deprem sonrası gerçekleştirilen hizmetler ve oluşan sorunların çözümü için yapılan toplantılar memnuniyet verici olmakla birlikte bu toplantılarla hangi sorunların çözüldüğü, hangi sorunların ise ilgili bakanlığa taşındığı hakkında bilgilendirilme yapılmaması tepkilere yol açıyor.

Cumhurun Gündemi Gençler

Dünkü Hakimiyet’e Göre’de “Bahçeli’nin Sınav Teklifi” başlığıyla dile getirdiğimiz ve destek verdiğimiz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin barajın düşürülmesi çağrısı anında karşılık buldu.

Kim o eski Ak Partili?

Cumhur İttifakı üyelerinin sık sık "Adayımız Cumhurbaşkanı Erdoğan" açıklamalarının yanı sıra Millet İttifakı'nın adayının kim olacağı merak ediliyor. Kulislere bomba gibi düşen "CHP, eski bir AK Partili'ye teklif götürdü" iddiasıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Araştırmacı Hilmi Daşdemir, CHP'nin teklif götürdüğü ismin eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek olduğunu ve Şimşek'in teklife "Hayır" demediğini öne sürdü.

Milletvekili Ağar ve İl Başkanı Yıldırım Taha Sis’i Havalimanında Karşıladılar

Tedavisini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üstlendiği Taha Sis memleketi Elazığ’a geldi, Taha’yı Elazığ Havalimanı’nda AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar ve AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım karşılayarak sağlık durumu hakkında bilgi aldılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "YKS tercihlerini uzatma kararı aldık"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YKS tercih tarihlerini uzatma kararı aldıklarını açıkladı.

Pertek Köprüsü Talebi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletilecek

Elazığ – Tunceli arasında köprü talebi yıllardır gündeme geliyor ve özellikle yaz aylarında feribot önlerinde kilometrelerce kuyruk oluşuyor. Elazığ Tunceli arasında yaşanan bu durumla ilgili Kanal Fırat Televizyonu’nda oldukça önemli açıklamalarda bulunan AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, “Bu köprünün yapılması için ne gerekiyorsa yapacağım” dedi.

THK, Ormanları Kurban Etti

Resmi olarak kurban derisi ve bağışı toplama yetkisi olan ve geçmiş yıllarda valilere talimatlar verip, başta cami dernekleri olmak üzere kuran kursları ve diğer vakıfların deri toplamasını yasakladığı iddia edilen Türk Hava Kurumu, yaşanan yangınlarla bir kez daha sınıfta kaldı.

Artık Çay Fırlatmasak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son seçim kampanyasından beri yürüttüğü bir gelenek haline geldi vatandaşlara çay poşeti atması.

Erken Seçim Çalışması mı?

AK Parti, Siyasi Partiler Kanunu ve Seçim Yasası’na ilişkin hazırladığı taslağı MHP’ye sunmuştu. Seçim barajının yüzde 5’e düşürülmesi ve seçimlere girebilmek için Meclis’te grup kurma şartının kaldırılması konusunda uzlaşı sağlandı. Şimdi gözler ağustos ayında iki partinin yürüteceği ortak çalışmalara kilitlendi.

Doğu Karadeniz'de selden etkilenen bölgeler afet bölgesi ilan edildi! İşte madde madde yapılacak yardımlar

Son dakika: Doğu Karadeniz, günlerdir aşırı yağışların neden olduğu felaketle boğuşuyor. Artvin'e gidip olay yerinde inceleme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, selden etkilenen bölgelerin AFAD tarafından "Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi" ilan edildiğini açıkladı. Hazırlanan 6 maddelik eylem planı çerçevesinde esnafa çeşitli destekler verilip, vergi borçları ertelenecek. Bunun yanı sıra iş yeri ve araçlarda meydana gelen hasarlar için de destek sağlanacak.

Fondaş Ruşen…

Ruşen çakır, Türkiye’deki İslami hareketleri takip eden ve bu konuda onlarca yazı dizisi ve kitap yazan bir gazeteci.

Espri Yapmış!

Cumhurbaşkanlığı seçimleri 2023 yılında yapılacak olsa da özellikle Millet İttifakı'nın adayının kim olacağı konusu siyasi gündemdeki yerini koruyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, selin vurduğu Rize'ye gidiyor; kriz merkezinde inceleme yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, etkili olan yağışlar nedeniyle felaketin yaşandığı memleketi Rize'ye gidiyor. Erdoğan, selin vurduğu Güneysu ve kriz merkezinde incelemelerde bulunacak.

Uyan Kemal, Tan Ağardı!

Elazığ’ın 6.8 şiddetindeki depremin ardından şehrin Afet Bölgesi ilan edilmesi taleplerini, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ve ilimiz milletvekilleri ”böyle bir kanun ve uygulama yok” diyerek geri çevirmişlerdi.