Bursa Haberleri

Bursa Haberleri

Elazığ İÖİ. Ukrayna yolcusu

Türkiye'de depremler daha yıkıcı oluyor

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Doğangün, Malatya'da katıldığı konferansta yaptığı açıklamada, Türkiye'deki depremlerin Japonya'ya göre daha sığ bölgede olduğunu belirterek, Japonya'daki depremler ise 70 kilometre, 300 kilometre yerin dibinde oluyor ve yukarı çıkana kadar zaten yıkıcı etkisi azalıyor dedi.

Türkiye'de son 2 yılda, 50 yılda gerçekleşen yangınlardan daha fazla yangın çıktı

Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Gündoğdu, Türkiye'de son iki yılda meydana gelen orman yangınlarının son 50 yılda gerçekleşen yangınlardan daha fazla olduğunu kaydetti.

Bursa Uludağ Üniversitesi 8 Öğretim Görevlisi alıyor

Bursa Uludağ Üniversitesi'nin 8 Öğretim Görevlisi alacağı öğrenildi.

Çınar, başkanları ağırladı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın daveti üzerine Malatya'ya gelen Bursa Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Bursa Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldız ve Bursa Malatya Darende Dernek Başkanı Ali Bozkurt, Malatya'da inceleme gezisi düzenleyip, Yeşilyurt Belediyesi'nin yatırım alanlarını gezdiler.

Elazığ’dan M. Sami Türkmen ve Mehmet Ayar katıldı

TFF Başkanvekili Ali Düşmez’in de katıldığı Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği yönetim kurulu toplantısı Bursa’da yapıldı

Bursa Uludağ Üniversitesi 2 öğretim elemanı alınacak

Bursa Uludağ Üniversitesi'nin 2 öğretim elemanı alacağı öğrenildi.

Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanı resmen Bursa’da

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Özbekistan Kültür Bakanı Ozodbek Nazarbekov’un da hazır bulunduğu devir teslim töreninde, Hiva Belediye Başkanı Temur Davletov’dan ‘Türk Dünyası Kültür Başkenti’ unvanını resmen aldı.

TOKİ Ne Güne Duruyor?

Azalan yeni konut arzına karşılık artan konut talebi, salgın nedeniyle ertelenen evlilikler, yüz yüze eğitimin yeninden başlayacak olması, kentsel dönüşümün oluşturduğu kiralık konut talebine bir de fırsatçı ev sahipleri eklenince ev kiraları son dönemde katlandı. Araştırmalar 81 ilde son bir yılda kiraların ortalama yüzde 55 arttığını ortaya koydu. Özellikle üniversite illeri olan Bursa, Konya, Erzurum, Elazığ ve Samsun gibi yerlerde kiralar son bir yılda yüzde 50'nin üzerinde arttı.

Kayalıklardan düşerek yaralanan yavru ayı ‘Elfi’ tedavisi için Bursa’ya gönderildi

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde kayalıklardan düşerek yaralanan yavru ayı 'Elfi', Elazığ Fırat Üniversitesi Hayvan Hastanesinde tamamlanan tedavisinin ardından Bursa Hayvan Rehabilitasyon Merkezine gönderildi.

Bursa Teknik Üniversitesi 15 Öğretim Üyesi alıyor

Bursa Teknik Üniversitesi'nin 15 Öğretim Üyesi alacağı öğrenildi.

Bursa Teknik Üniversitesi 10 Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alıyor

Bursa Teknik Üniversitesi'nin 10 Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alacağı öğrenildi.

Elazığ İl Özel İdaresi’nden İpekyolu Uluslararası Gençlik Merkezi Drone ve Roket Takımı’na Tam Destek

Elazığ İl Özel İdaresi bünyesinde faaliyetlerine devam eden İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Drone ve Roket Takımı Aksaray ve Bursa illerinde gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST Drone ve Roket Türkiye Finalleri Yarışması öncesi İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş ve Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Murat Okubay’ı ziyaret ettiler. 

Parkta erkek cesedi bulundu

Bursa'da akşam saatlerinde henüz kimliği belirlenemeyen bir erkek cesedi bulundu.

Epilepsi Pili Ameliyatı Sayesinde 1 Yıldır Nöbet Geçirmiyor

Bursa'da yaşayan İlhan ve Gülhan Yüksel çiftinin çocuğu Merthan Yüksel (12), epilepsi hastalığı nedeniyle nöbetler geçiriyordu. 1 yıl önce Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan epilepsi pili ameliyatı sayesinde Yüksel, 1 yıldır nöbet geçirmiyor.

Elazığ Karakoçan, Ramazan Erarslan’la imzaladı

Elazığ Karakoçan FK, Bursa Yıldırımspor’dan stoper Ramazan Erarslan ile sözleşme imzaladı

Ramazan Erarslan, Elazığ’a geliyor

Elazığ Karakoçan FK, Bursa Yıldırımspor’dan stoper Ramazan Erarslan’ı görüşme yapmak üzere Elazığ’a davet etti

Malatya ile Bursa arasında tecrübe paylaşımı

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 35'inci Olağan Meclis Toplantısı için Malatya'ya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Ziyarette ayrıca, Malatya Valisi Aydın Baruş, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti il Başkanı İhsan Koca da yer aldı.

Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Aktaş ve meclis üyeleri, Yeşilyurt lezzet caddesindeki müzeleri gezdi

Sağlıklı Kentler Birliği 35.Olağan Meclis Toplantısı için Malatya'ya gelen Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş ve beraberindeki belediye başkanları, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın daveti üzerine Çırmıktı Lezzet Caddesindeki konakları ve müzeleri gezip, yöresel yemekler ve kayısı çekirdeğinden yapılan kahvenin tadına baktılar.

Fethi Sekin Şehir Hastanesi, devredildi

Adana, Yozgat, Elazığ, Bursa ile İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura şehir hastanelerini işleten Rönesans Holding, sağlık yatırımlarını işleten Rönesans İşletme Hizmetleri şirketini Danimarkalı ISS Facilities'e sattı. Rekabet Kurumu, bugün devir işleminin onayladığını duyururken, satış bedeli hakkında ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bursa Teknik Üniversitesi 8 öğretim üyesi alacak

Bursa Teknik Üniversitesi'nin 8 öğretim üyesi alacağı öğrenildi.

Bursa Uludağ Üniversitesi 27 Öğretim Üyesi alıyor

Bursa Uludağ Üniversitesi'nin 27 Öğretim Üyesi alacağı öğrenildi.

Bursa Uludağ Üniversitesi 3 Öğretim Görevlisi alıyor

Bursa Uludağ Üniversitesi'nin 3 Öğretim Görevlisi alacağı öğrenildi.

Bursa Uludağ Üniversitesi 12 Öğretim Görevlisi alıyor

Bursa Uludağ Üniversitesi'nin 12 Öğretim Görevlisi alacağı öğrenildi.

Gözler Bursa’da, akıllar İstanbul’da

Elazığspor, Misli.com 2. Lig Kırmızı Grup 33. Hafta maçında Pazar günü Karacabey Belediyespor ile deplasmanda karşılaşacak

Elazığ LEADER Projesi'nde yer alacak

Tarım ve Orman Bakanlığının yürütücüsü olduğu LEADER Projesi kapsamında 15 il için ‘Yerel Eylem Gruplarının (YEG) Kurulmasına Yönelik Lansman Toplantısı’ gerçekleştirildi. Türkiye ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen ve 24 milyon 400 bin euro bütçenin ayrıldığı LEADER Projesi’nde yer alacak iller ise Balıkesir, Burdur, Bursa, Çankırı, Elazığ, Erzincan, Giresun, Hatay, Isparta, Karaman, Kütahya, Mardin, Muş, Uşak ve Yozgat olarak açıklandı. Projenin kırsal kalkınma stratejilerinin hazırlanması ve uygulanmasında teşvik edici rolü üstleneceği belirtildi.

Mahalleyi havaya uçurmaya kalkan şizofreni hastası kadın hakkında takipsizlik kararı

Bursa'da evinin önündeki doğalgaz borusunu keserek mahalleyi havaya uçurmak isteyen şizofreni hastası Akgül. Y. hakkında 8 kişinin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma takipsizlikle sonuçlandı.

"Güldür Güldür" programına tepki

Türk Diyanet Vakıf-Sen Bursa Şube Başkanı Hilmi Şanlı, bir televizyon kanalında yayınlanan “Güldür Güldür” adlı programda sarık ve cübbe giyilerek din, din görevlileri ve dindarların alaya alındığını söyledi, duruma tepki gösterdi.

Korona aşısı olan anabilim başkanı antikor sonuçlarını paylaştı, gören sıraya girdi

Bursa'da Uludağ Üniversitesi KBB Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Basut, Çin merkezli Sinovac şirketinin geliştirdiği korona virüs aşısının 2'inci dozunu aldıktan sonra yaptırdığı antikor testini paylaştı. Basut'un paylaşımından sonra aşı vurulmakta çekingen davranan tanıdıkları, aşı vurulmak için sıraya girdi.

Efeler Ligi: Bingöl Solhan Spor: 3 - Bursa B.Şehir Bld.: 1

Axa Sigorta Efeler Ligi 25. hafta maçında Bursa B.Şehir Bld. Voleybol Takımı'nı konuk eden Bingöl Solhan Spor karşılaşmadan 3-1 galip ayrıldı.