Baskil Haberleri

Baskil Haberleri

Türkiye'nin En Uzun Demir Yolu Köprüsü Elazığ’da

Elazığ’ın Baskil ilçesinde bulunan yapıldığı dönemde dünyanın 3., Türkiye’nin ise en uzunu olan Fırat Demiryolu Köprüsü, Elazığ ile Malatya illerini birbirine bağlarken, aynı zamanda geçiş yolu olarak kullanılıyor.

Elazığ'da Kayısıyı Dolu Vurdu

Elazığ'ın Baskil ilçesinde etkili olan dolu yağışı, kayısı bahçelerine zarar verdi.

59 Yaşında Günde 20 Kilometre Koşarak Ultra Maratona Hazırlanıyor

Elazığ’ın Baskil ilçesine bağlı Odabaşı mahalle muhtarı 59 yaşındaki Allattin Karakol, günde 20 kilometre koşarak 100 kilometrelik ultra maratona hazırlanıp Türkiye birinciliği için çalışıyor.

Elazığ’da Urartular Döneminden Kalma Kaya Mezarlarının Turizme Kazandırılması Bekleniyor

Elazığ’ın Baskil ilçesinde bulunan ve 5 yıl önce tescillenen Urartular döneminden kalma kaya mezarlarının, turizme kazandırılması bekleniyor.

8 Köyün Deprem Konutlarında Anahtarlar Teslim Edilecek

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından yapımına başlanılan Baskil Demirlibahçe, Maden Gezin, Merkez Akçakale, Işıkyolu, Günaçtı ve Gölardı, Sivrice İlçesi Kürk ve Güney Köyü 1 ve 2 nolu toplu alanlarındaki konutların anahtar teslimleri 19 Nisan – 3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kayısı Ağaçlarını Don Vurdu

Elazığ’ın Baskil ilçesinde çiftçinin en önemli gelir kaynağı olan kayısı, hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi nedeniyle yandı.

Vali Toraman Baskil’de ki Kayısı Bahçelerinde İncelemelerde Bulundu

Elazığ Valisi Ömer Toraman, Baskil’de don vuran kayısı bahçelerinde incelemelerde bulunarak, Kaymakam Sami Yılmaz’dan süreçle ilgili bilgi aldı.

Baskil’in Kayıp Yılı

Baskil Ziraat Odası Başkanı Murat Zilayaz, yaşanan don olayı sonrası Baskil’in tamamında kayısı bahçelerinin zarar gördüğünü, fındığa verilen dekar bazlı desteğin kayısı üreticisine de verilmesi gerektiğini, yaşanan don olayının ardından fiyatlarda hemen artış olduğunu ve 80 lira olan kayısı fiyatının 110-120 liraya yükseldiğini ifade etti.

Çiftçinin 12 Aylık Emeği 1 Saatte Yok Oldu

Elazığ’ın Baskil ilçesinde çiftçinin en önemli gelir kaynağı olan kayısı, hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi nedeniyle yandı. Donun vurması ile büyük bir zarar yaşayan çiftçiler, kendilerine yardım edilmesini bekliyor. 

Başkanlarının Hızına Yetişemiyorlar

Elazığ Hakimiyet Gazetesi’nin 22.09.2021 tarihinde ‘İlçelerin Hizmet ve Tanıtım Karnesi’ başlıklı manşetinin üzerinde 6 aydan uzun bir süre geçmesine rağmen birçok ilçe belediyelerinin halen web sitelerinin güncel olmadığı görülüyor. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Alacakaya, Ağın, Arıcak ve Keban Belediyelerinin web sitelerinin ısrarla güncellenmediği görülürken, daha öne güncellenmeyen Sivrice Belediyesi’nin ise 2022 yılı itibari ile web sitesini aktif olarak kullandığı gözlemlendi. Belediye Başkanları, aktif ve güncel olarak sosyal medya hesaplarını kullanırken kurumsal kullanımlar başkanların çok gerisinde kalıyor.

'Başka Âlemlerle Farkımız Bizim'

Mart ayı, kendinde barındırdığı ani iklim ve hava değişikliğini son yıllarda nisan ayına devretmiş gibi. “Kapıdan baktırıp kazma kürek yaktıran” ay olmaktan sıkılan Mart, sürpriz ve değişken hava koşullarını Nisana devretti ve bizler Nisanda hem 30 dereceyi hem de hissedilen -8 dereceyi gördük.

Başkan Yıldırım Baskil'de kayısı üreticileriyle görüştü

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Baskil ilçesinde don sebebiyle ürünleri zarar gören kayısı üreticileriyle bir araya geldi. 

İl Başkanı Kavaklı: 'Talepler Ankara Gündemine Taşınmalıdır'

HÜDAPAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başkan Işıkver: 'Konunun Takipçisi Olacağız'

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, Baskil ilçesindeki kayısı üreticilerinin geçen kış olduğu gibi bu kış da olumsuz hava şartlarından etkilenmesinden dolayı çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Elazığ’da çiçek açan kaysı ağaçlarını don vurdu

Elazığ’da, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyretmesi nedeni ile çiçek açan kayısı ağaçlarını don vurdu.

Baskilli Mucitlerden Müthiş İcat: 'Donsavar'

Baskilli hemşehrilerimiz Yavuz Gündüz ve Mehmet Gülecen, ürettikleri makine ile çiftçinin korkulu rüyası zirai don tehlikesinin önüne geçecekler.

Vali Farkı

Elazığ Valisi Ömer Toraman'ın bugün kanyonlar bölgesine yaptığı ziyaret kadar yanında yer alan isimler de dikkat çekti.

Elazığ’da 275 Depremzede Evlerine Kavuştu

Elazığ’ın Baskil ilçesinde kurası çekilen 275 deprem konutunun anahtar teslim işlemleri tamamlandı. Hak sahibi vatandaşlar evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

İstanbul Sözleşmesi Yeniden mi?

Milli ve manevi değerleri önceleyen birtakım dernek ve duyarlı çevrelerden gelen tepkiler sebebiyle İstanbul Sözleşmesini fesheden Hükümet, başta KADEM olmak üzere kadın derneklerinden gelen baskılar sonucu yeni bir düzenlemeye gitti.

Türk gibi başladık Türk gibi bitirdik!

Beklenenden fazla kar yağmasına rağmen Hazarbaba Kayak Merkezi’nin turizme kazandırılması fırsatı bu yıl da kaçırıldı. Hafta sonları merkezi canlı tutacak adımlar atma yerine iki etkinlik yapıp tesisi turizme kazandırdıklarını sanan yetkililerin bu tesise yeteri kadar eğilmeyip sezonu kapatmaya çalışmaları “Türk gibi başladık, Türk gibi bitirdik” yorumlarına sebep oldu.

Elazığ'da Koruma Altındaki Dağ Keçileri Sürü Halinde Görüntülendi

Elazığ'da koruma altında bulunan dağ keçileri sürü halinde gezerken, bölgedeki çobanlar tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

Mart ayında Elazığ'a lapa lapa kar yağdı

Elazığ’ın Baskil ilçesinde gece saatlerinde başlayan kar yağışı sabah saatlerinde etkisini arttırırken, ilçe merkezi ve köyler beyaza büründü.

Kaymakam Yılmaz Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Baskil Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz köyleri dolaşarak sorunlarını yerinde görüyor.

Baharın Müjdecisi Nevruz Çiçeği Şubat Ayında Açtı

Anadolu dağlarında, baharı simgeleyen ve genellikle Mart ayında görülen Nevruz Çiçekleri, bu yıl Şubat ayında Baskil’de boy göstermeye başladı.

TKKD Elazığ Şubesi, Okullara Desteğini Sürdürüyor 

Başak MERAL GÜNDÜZ/Türk Kadınlar Konseyi Derneği Elazığ Şubesi Başkanı Prof. Dr. Sema Temizer Ozan devam ettirdiği  “ Faydalı kitap kampanyası” için Baskil Karaali Köyü Mustafa Bilbay İlk ve Orta Okulu’nu Öğretmen Gülsüm Yıldırım ile ziyaret etti.

Amatör’de haftanın sonuçları

U18 Ligi’nde iki maçın hükmen sonuçlandığı haftada, 1. Amatör Küme’de Arıcakspor – Baskil Şafakspor maçı ertelendi

60 Konutun Daha Anahtar Teslimi Yapılacak

Baskil’de yapımı tamamlanan ve kurası çekilen 60 konut daha hak sahiplerine teslim edilecek.

Elazığ İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet ve Meclis Üyeleri Karla Mücadele Eden Ekipleri Çalışma Yerlerinde Ziyaret Etti

İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet ve İl Genel Meclis Üyeleri Atilla Pirinç, Turgay Aksoy, Mithat Gündüz ve Sedat Uyanık ile birlikte İilimizde ve Türkiye’de yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının açılması için gayret gösteren Özel İdare Karla mücadelede ekiplerinin çalışmalarını yerinde incelemek için Baskil ilçesini ziyaret ettiler.

Yol kardan kapandı, ekipler Berfin bebek için seferber oldu

Elazığ'ın Baskil ilçesinde kar ve tipi nedeniyle 4 gündür ulaşım sağlanamayan Altınuşağı Doğanlar mezrasındaki 1 buçuk aylık Berfin bebeğin ihtiyaçları ekiplerin uzun uğraşları sonucu giderildi.

Baskil Kaymakamlığı sokak hayvanlarını unutmadı

Elazığ'ın Baskil İlçe Kaymakamlığı, kar yağışının ardından yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için doğaya yem bıraktı.