Baskil Haberleri

Baskil Haberleri

Elazığ'a Mevsimin İlk Karı Yağdı

 Elazığ’ın Baskil ilçesinde mevsimin ilk kar yağdı.

Şehrin Tek Sahibi Erol mu?

TBMM kürsüsünde ve katıldığı tüm etkinlikler ile televizyon programlarında ilimiz problemlerini gündeme getiren ve bu özelliği ile vatandaşlar tarafından takdir edilen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un her bakanlığın 2022 yılı bütçesinin ele alındığı plan ve bütçe komisyonuna da bizzat katılarak sorunları dile getirmesine karşılık Ak Partili Milletvekillerinin sorunları dile getirmek şöyle dursun komisyonlara dahi katılmamaları, “Şehrin tek sahibi Erol mu?” sorularını akıllara getirdi.

Baskil’de Yetiştirildi, Yüzde 200 Verim Alındı

Özel haber: Elazığ’ın Baskil ilçesinde kendi imkanlarıyla sumak ağacı yetiştiren üretici, yetiştirdiği ağaçlardan yüzde 200 verim aldığını söyledi.

Milletvekili Erol: 'Pertek Köprüsü Acil Bir İhtiyaçtır'

Ulaştırma Bakanlığı'nın Plan ve Bütçe Komisyonu'nda söz alan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol: 'Pertek Köprüsü hem Tunceli için hem Elâzığ için hem Karadeniz için önemli bir güzergâhtır, önemli bir projedir; bu konuda Bakanlığınızın ve Karayolları Genel Müdürlüğünüzün ilgisini bekliyoruz' dedi.

Baskil'deki konut ve işyerlerinin teslim tarihleri belli oldu

Geçtiğimiz günlerde kuraları çekilen Baskil'deki konut ve işyerlerinin teslim tarihleri açıklandı.

Domuzun Tepkisi Karşısında Neye Uğradıkları Şaşırdılar

Elazığ’ın Baskil ilçesinde boş sulama havuzuna düşen yaralı domuz, kendisini kurtarmak isteyen vatandaşlara saldırmaya çalıştı. Vatandaşlar domuzun havuzda olmasına rağmen panikle kaçıştı.

Baskil’e Sefer Az Yolcu Yoğun

Tuba TURHAN/ Baskil Belediyesi minibüslerinin sefer sayılarının az olmasından şikayetçi olan vatandaşlar bu konuyla ilgili sorunlarını dile getirdiler.

Ağaçların Arasında Kalan Elektrik Telleri Tehlike Saçıyor, Vatandaşlar Çözüm Bekliyor

Ağaçların arasında kalan elektrik telleri tehlike saçıyor, vatandaşlar çözüm bekliyor.  Elazığ’ın Baskil ilçesinde kayısı ağaçlarının arasında kalan elektrik telleri tehlike saçıyor. Mahalle muhtarı ve vatandaşlar defalarca bildirilmesine rağmen bölgeye elektrik sağlayan şirketin konuyla ilgili çalışma yapmadığını iddia etti.

Deva Partisi Baskil İlçesini Ziyaret Etti

Deva Partisi Elaziğ İl Teşkilatı,Baskil ilçesini ziyaret etti. 

Elazığ'da tren otomobile çarptı: 2 yaralı

Elazığ'ın Baskil ilçesinde hemzemin geçitte trenin otomobile çarpması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

‘Şehit Fethi Sekin Külliyesi’ İnşaatında Sona Gelindi

Elazığ Belediyesi tarafından şehidimiz Fethi Sekin anısına doğup büyüdüğü Baskil ilçesinin Doğancık köyünde yapımına başlanan külliye inşaatında sona gelindi.

Arıza Çıkarmış…

Geçtiğimiz günlerde Karaleylek ve Saklıkapı kanyonlarını görmek için Dünya Gıda Günü Kapsamında Elazığ’da düzenlenen etkinliklere katılmak üzere gelen bilim insanları ve beraberlerindeki misafirler kanyonları gezmek için tekne turuna çıkmış, teknenin su alması sonucu tekneyi kıyıya çeken kaptan, yolcuları tekneden tahliye etmiş ve yolcu tahliyesinin ardından su alan teknenin bir kısmı suya gömülmüştü.

Battı mı Batmadı mı?

İlimizin turizm potansiyellerinin hayata geçirilmesi amacıyla başlatılan çalışmaların aksaması yanında güzellikler yerine olumsuzluklarla gündeme gelme maceramız devam ediyor.

Kanyonların içler acısı hali...

Baskil'de bulunan Saklıkapı ve Karaleylek Kanyonlarına ne turistlerin sevdası bitiyor ne de yetkililerin ilgisiz tavırları...

Acı biber yiyip kalbi duran şahini, çiftçinin masajı kurtardı

Elazığ’ın Baskil ilçesinde tarlada acı biber yedikten sonra fenalaşıp kalbi duran şahin, o sırada bölgede bulunan çiftçinin masajı sayesinde hayatta kaldı. Dakikalarca kalp masajı yaparak su verdiği hayvanı hayata döndürdüğünü dile getiren çiftçi, daha sonra şahini doğal ortamına bıraktı.

İlçelerin Hizmet ve Tanıtım Karnesi

Elazığ’ın ilçe belediyelerinin kısıtlı imkânları ile yaptığı çalışmalar dikkat çekerken, tanıtım noktasında ciddi sorunlar yaşadıkları gözlemleniyor. Birçok ilçe belediyesinin internet siteleri aktif değil, geçmiş yılların haberleri ve bilgileri duruyor. İlçelerimizin imajı için kötü bir görüntü oluşturan bu durumun en kısa sürede giderilmesi isteniyor.

Elazığ’da gülümseten ceviz silkeleme anlatımı

 Elazığ'ın Baskil ilçesinde yaşayan Şahabettin Baydemir, çiftçilerin ceviz silkelemek için kullandığı makineyi kendine has bir şekilde anlatarak çektiği video ile yüzleri gülümsetti.

Başkan Mehmet Kangal: ‘Soruşturma Başlatılmalıdır’

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal, Baskil ilçesinde bulunan Yatılı Bölge Okulu yıkım ihalesi hakkındaki iddialara ilişkin bir basın açıklaması yayımladı.

Zenginliklerimizi Tanıtamıyoruz…

Kadim bir geçmişe sahip ve bölgesinde birçok tarihi yapıyı barındıran Elazığ, kültür varlığı olarak tescillenmiş yapı sayısında istenilen düzeye gelemedi. Komşu iller Malatya ve Diyarbakır’a kıyasla tescilli yapıların az olması, Elazığ’ın değerlerinin ardından şehrin köklü tarihinin tanıtımı noktasında da başarısız olduğunu gözler önüne seriyor.

Elazığ’a 64 doktor ve uzman doktor ataması yapıldı

Sağlık Bakanlığı 100'üncü Dönem Devlet Hizmeti Hükümlülüğü Kura Sonuçlarını Açıkladı. Elazığ Merkez Ve İlçelere Toplamda 64 Doktor Atandı.

Sen misin Doğruyu Söyleyen?

Baskil sınırları içinde bulunan Saklıkapı ve Karaleylek kanyonlarına gitmeye çalışan turist kafilesine yardım ederek traktörüyle taşıyan Mustafa Genç’e “taşıma sınırı üzerinde yolcu taşımak” gerekçesi ile ceza kesildi. Ceza kesilmesinin asıl sebebinin Valilik açıklamasının yanlışlığına ve düzeltilmesi gerektiğine dikkat çeken Vehbi Genç’in açıklamalarının ve yayınladığı resimler olduğu iddia ediliyor.

Başkan Uslu'dan TYP Tepkisi: 'Çok Çirkin'

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Elazığ genelinde istihdam edilecek 205 TYP kontenjanı içerisinde Ağın'a yer verilmemesine tepki gösterdi.

Vatandaşa Ceza Mobbingi

Kanyonları görmek amacıyla Baskil’e gelen turist kafilesini traktörüyle Konyon Bölgesine götüren köylüye jandarma ekipleri ceza yazdı.

Açıklama mı Açık Verme mi?

Kamu kurumları zaman zaman basın yayın organları ile sosyal medyada yer alan konularla ilgili kamuoyunu aydınlatmak için kendilerini açıklama yapmak zorunda hissediyorlar.

Şehit Fethi Sekin Külliyesi’nin Kaba İnşaatı Bitti

Elâzığ Belediyesi tarafından yapımına başlanılan Şehit Fethi Sekin Külliyesinin kaba inşaat çalışmaları tamamlandı.

Saklı Turizm Cenneti Baskil'in Yolu Olmayan Önemli Tarihi Yapıları

Üç Tarafı Sularla çevrili, 4 mevsimin yaşandığı, köklü geçmişi, tarihi yapıları, geniş ve lezzetli mutfağı ile adeta Türkiye'nin bir minyatürü olan Elazığ'ın önemli ilçelerinden Baskil, birçok önemli tarihi yapıyı içerisinde bulundurmasıyla dikkat çekiyor.

‘Burası Baskil Begim’

Yol olmadığı için kanyonlara traktör römorku ile giden turist kafilesinin Resmini Çekip Paylaşım Yapan Baskilli Vehbi Genç’ten Valiliğin “Söz konusu alan Malatya’dadır” açıklamasına yalanlama geldi. “Burası Malatya değil, Baskil Akuşağı Köyü’nün Aşağıgeçit Mezrası” diyen Genç, Valiliğin yanlış bilgiyi düzeltmesi gerektiğini ifade etti.

İp; Koptu, Kopacak

İlimizin turizm potansiyellerini harekete geçirmek amacıyla geçtiğimiz yıllarda keşfedilip tanıtımı yapılan, bu tanıtımların etkisiyle Saklıkapı ve Karaleylek kanyonlarını görmeye gelen kafilenin traktör römorkunda taşınması görüntülerine bir tepki de Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Aksoy’dan geldi.

Baskil’de 300 bin sazan baraj gölüne bırakıldı

Elazığ'ın Baskil ilçesinde Karakaya Baraj Gölüne yaklaşık 300 bin pullu sazan yavrusu bırakıldı.

Baskil Şehit Fethi Sekin Feribot iskelesi'nde ilginç görüntü

Baskil Şehit Fethi Sekin Feribot iskelesi'nde aracı bozulan bir vatandaş çekici çağırdı, çağrılan çekici de bozulunca ortaya ilginç görüntüler çıktı.