Baskil Haberleri

Baskil Haberleri

Şehit Fethi Sekin Külliyesinin ilk misafirleri çocuklar oldu

Elazığ'da çocuklar, Baskil ilçesinde bulunan şehit polis Fethi Sekinin kabrini ziyaret edip dua ederek, eşyalarının sergilendiği Şehit Fethi Sekin Külliyesini gezdi.

Şehidimize ve Baskil’e Yakıştı

5 Ocak tarihinin Elazığ için çok özel bir anlamı var. İzmir Adliyesi önünde teröristlerin hain saldırısını beylik tabancasıyla püskürtüp olası bir faciayı hayatı pahasına ödeyerek önleyen kahramanımız Fethi Sekin için Elazığ Belediyesi, kendi köyünde şehidimizin şanına yakışır bir külliyenin inşasına başladı ve çok kısa bir süre içerisinde tamamlayarak şehadetinin beşinci yıldönümü olan 5 Ocak tarihinde ve yine şehadet saati olan saat 09.30’da hizmete açtı.

Elazığ Kahramanlarla Doludur, Bunlardan Bir Tanesi De Fethi Sekin'dir

Başak MERAL GÜNDÜZ/Kahraman şehidimiz Polis Memurumuz Fethi SEKİN şehadetinin 5. yıldönümünde dualarla anıldı.Elazığ Belediyesi tarafından Baskil ilçesi Doğancık köyünde inşa edilen Şehit Fethi Sekin Külliyesi’nin açılışı da yapıldı.

Oltaya balık yerine karabatak takıldı, vatandaş neye uğradığını şaşırdı

Elazığ'da balık tutmaya çalışan bir vatandaşın oltasına karabatak kuşu takıldı. Olay karşısında büyük şaşkınlık yaşayan vatandaş, karabatağı kurtarıp tekrar doğaya saldı.

Şehit Fethi Sekin Külliyesi Açılıyor

Yazdığı kahramanlık destanıyla ismi tüm Türkiye’nin kalbine kazınan Şehit Fethi Sekin anısına Elazığ Belediyesi tarafından Baskil ilçesi Doğancık köyünde inşa edilen Şehit Fethi Sekin Külliyesi'nin açılışı, 5 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Külliye Açılıyor

Çarşamba günü takvimler 5 Ocak tarihini gösterecek. Bu tarih, ilimiz tarihi açısından önemli. Bu tarih, Elazığlıların söz konusu vatan, bayrak ve ezan olunca ölümü göze alacak derecede fedakârlık gösterdiklerinin tarihe altın harflerle kazınmış şehadetin yıldönümü.

25 Aralık Elazığ Hava Durumu

Soğuk havanın etkisinden dolayı sabah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir Eğimi fazla dik yamaçlarda çığ riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Baskil İlçe Emniyet Hizmet Binası İhale Süreci Başladı

Baskil İlçe Emniyet Amirliği Hizmet Binası Yapım İşi yapım işi için ihale ilanı yayımlandı.

Yatırımcıların Gözdesi: Baskil

Özel Haber: Yeni yapılacak tesisler ile birlikte ilçede ciddi bir istihdam alanı oluşturacaklarını ifade eden Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, tekstil kent ile kayısı paketleme ve entegre tesisinin toplamda 300 kişiye iş imkânı sağlayacağının müjdesini verdi.

17 Aralık Elazığ Hava Durumu

Bölgemiz genelinde havanın çok bulutlu; sabah saatlerinden itibaren Tunceli ve Bingöl çevrelerinin karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışlı geçeceği; öğle saatleriyle Elazığ'ın güney kesimleri ile Adıyaman ve Malatya çevrelerinin yağmurlu, karla karışık yağmurlu ve yüksek kesimlerde kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Sabah saatlerinde yer yer sis ve pus görülebilir.

Yıkım Devam Ediyor

İlimizde bir valinin görevden alınması ve çok sayıda bürokrat ve firma hakkında soruşturma açılması ile sona erdiğini düşündüğümüz ve sonrasında yapılacak her bir ihalenin açık ve şeffaf bir şekilde yapılacağına dair açıklamaların üzerinden aylar geçmesine rağmen, bu konuda yapılan çalışmalar hakkında bir açıklama halen gelmedi.

Başkan Şerifoğulları Şehir Genelindeki Belediye Çalışmalarını İnceledi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehir genelinde sürdürülen Belediye çalışmalarını ve Baskil’de yapımı devam eden "Şehit Fethi Sekin Külliyesi"ni yerinde görmek üzere bir dizi inceleme gezisinde bulundu.

Karakuş: ‘Vicdan Sahibi Kaldıysa Ona Sesleniyoruz! Bu İhaleyi Derhal İptal Edin!’

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Erhun Karakuş, Sivrice ve Baskil ilçelerinde yapılacak 300 adet köy evi ile 5 adet ahir için yapılan ihale bedelleri için açıklamalarda bulundu.

Elazığ'a Mevsimin İlk Karı Yağdı

 Elazığ’ın Baskil ilçesinde mevsimin ilk kar yağdı.

Şehrin Tek Sahibi Erol mu?

TBMM kürsüsünde ve katıldığı tüm etkinlikler ile televizyon programlarında ilimiz problemlerini gündeme getiren ve bu özelliği ile vatandaşlar tarafından takdir edilen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un her bakanlığın 2022 yılı bütçesinin ele alındığı plan ve bütçe komisyonuna da bizzat katılarak sorunları dile getirmesine karşılık Ak Partili Milletvekillerinin sorunları dile getirmek şöyle dursun komisyonlara dahi katılmamaları, “Şehrin tek sahibi Erol mu?” sorularını akıllara getirdi.

Baskil’de Yetiştirildi, Yüzde 200 Verim Alındı

Özel haber: Elazığ’ın Baskil ilçesinde kendi imkanlarıyla sumak ağacı yetiştiren üretici, yetiştirdiği ağaçlardan yüzde 200 verim aldığını söyledi.

Milletvekili Erol: 'Pertek Köprüsü Acil Bir İhtiyaçtır'

Ulaştırma Bakanlığı'nın Plan ve Bütçe Komisyonu'nda söz alan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol: 'Pertek Köprüsü hem Tunceli için hem Elâzığ için hem Karadeniz için önemli bir güzergâhtır, önemli bir projedir; bu konuda Bakanlığınızın ve Karayolları Genel Müdürlüğünüzün ilgisini bekliyoruz' dedi.

Baskil'deki konut ve işyerlerinin teslim tarihleri belli oldu

Geçtiğimiz günlerde kuraları çekilen Baskil'deki konut ve işyerlerinin teslim tarihleri açıklandı.

Domuzun Tepkisi Karşısında Neye Uğradıkları Şaşırdılar

Elazığ’ın Baskil ilçesinde boş sulama havuzuna düşen yaralı domuz, kendisini kurtarmak isteyen vatandaşlara saldırmaya çalıştı. Vatandaşlar domuzun havuzda olmasına rağmen panikle kaçıştı.

Baskil’e Sefer Az Yolcu Yoğun

Tuba TURHAN/ Baskil Belediyesi minibüslerinin sefer sayılarının az olmasından şikayetçi olan vatandaşlar bu konuyla ilgili sorunlarını dile getirdiler.

Ağaçların Arasında Kalan Elektrik Telleri Tehlike Saçıyor, Vatandaşlar Çözüm Bekliyor

Ağaçların arasında kalan elektrik telleri tehlike saçıyor, vatandaşlar çözüm bekliyor.  Elazığ’ın Baskil ilçesinde kayısı ağaçlarının arasında kalan elektrik telleri tehlike saçıyor. Mahalle muhtarı ve vatandaşlar defalarca bildirilmesine rağmen bölgeye elektrik sağlayan şirketin konuyla ilgili çalışma yapmadığını iddia etti.

Deva Partisi Baskil İlçesini Ziyaret Etti

Deva Partisi Elaziğ İl Teşkilatı,Baskil ilçesini ziyaret etti. 

Elazığ'da tren otomobile çarptı: 2 yaralı

Elazığ'ın Baskil ilçesinde hemzemin geçitte trenin otomobile çarpması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

‘Şehit Fethi Sekin Külliyesi’ İnşaatında Sona Gelindi

Elazığ Belediyesi tarafından şehidimiz Fethi Sekin anısına doğup büyüdüğü Baskil ilçesinin Doğancık köyünde yapımına başlanan külliye inşaatında sona gelindi.

Arıza Çıkarmış…

Geçtiğimiz günlerde Karaleylek ve Saklıkapı kanyonlarını görmek için Dünya Gıda Günü Kapsamında Elazığ’da düzenlenen etkinliklere katılmak üzere gelen bilim insanları ve beraberlerindeki misafirler kanyonları gezmek için tekne turuna çıkmış, teknenin su alması sonucu tekneyi kıyıya çeken kaptan, yolcuları tekneden tahliye etmiş ve yolcu tahliyesinin ardından su alan teknenin bir kısmı suya gömülmüştü.

Battı mı Batmadı mı?

İlimizin turizm potansiyellerinin hayata geçirilmesi amacıyla başlatılan çalışmaların aksaması yanında güzellikler yerine olumsuzluklarla gündeme gelme maceramız devam ediyor.

Kanyonların içler acısı hali...

Baskil'de bulunan Saklıkapı ve Karaleylek Kanyonlarına ne turistlerin sevdası bitiyor ne de yetkililerin ilgisiz tavırları...

Acı biber yiyip kalbi duran şahini, çiftçinin masajı kurtardı

Elazığ’ın Baskil ilçesinde tarlada acı biber yedikten sonra fenalaşıp kalbi duran şahin, o sırada bölgede bulunan çiftçinin masajı sayesinde hayatta kaldı. Dakikalarca kalp masajı yaparak su verdiği hayvanı hayata döndürdüğünü dile getiren çiftçi, daha sonra şahini doğal ortamına bıraktı.

İlçelerin Hizmet ve Tanıtım Karnesi

Elazığ’ın ilçe belediyelerinin kısıtlı imkânları ile yaptığı çalışmalar dikkat çekerken, tanıtım noktasında ciddi sorunlar yaşadıkları gözlemleniyor. Birçok ilçe belediyesinin internet siteleri aktif değil, geçmiş yılların haberleri ve bilgileri duruyor. İlçelerimizin imajı için kötü bir görüntü oluşturan bu durumun en kısa sürede giderilmesi isteniyor.