Bakkallar Odası Haberleri

Bakkallar Odası Haberleri

Esnafların Vefa Seçimi

İlimizde Ocak ayı içinde yapılması zorunlu olan oda seçimlerinin önemli bir bölümü gerçekleştirildi. Bugüne kadar yapılan seçimlerde bir oda dışında tüm seçimleri mevcut başkanların kazanması, esnafların mevcut başkanlardan özellikle deprem ve pandemi döneminde esnaflara yönelik destek paketlerinin sağlanması konusunda ortaya koydukları çalışmalara karşılık bir vefa ve teşekkür olarak yorumlandı.

Bakkallar Odası Başkanı Belli Oldu

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayiler Odasının olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Üç adayın başkanlık için yarıştığı genel kurulda başkan Cebrail Top güven tazeledi.

Cebrail Top; ‘Biz Turistlerin Ayağına Gideceğiz’

Özel Haber: Elazığ Bakkallar ve Esnaflar Oda Başkanı Cebrail Top, İstanbul’da düzenlenecek Yöresel Ürünler ve Lezzet Günleri ile ilgili gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Top, yaptığı açıklamada; “Odamıza bağlı esnaflarımız neredeyse ben esnaflar oda başkanı olarak onların yanında olacağım. İstanbul’daki hemşehrilerimizi de fuara muhakkak bekliyoruz” dedi.

Başkan Cebrail Top: 'Elazığ'ı Ankara'ya Taşıyacağız'

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Cebrail TOP 6-10 Ekim tarihileri arasında Ankara'da Elazığ Yöresel Gıda Etkinliği yapılacağını duyurdu.

Macit: ‘Küçük esnaf zor günler geçiriyor’

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Özer Macit, küçük esnafın zor günler geçirdiği ifade ederek küçük esnafın BAĞ-KUR primlerinde indirime gidilmesi gerektiğini ifade etti.

Macit: ‘Desteklerden esnaf ayrımı yapılmaması gerekiyor’

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Özer Macit, Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan ‘Esnaf Destek Paketinden’ esnaf ayrımı yapmaksızın tüm esnafların yararlanması gerektiğinin altını çizerek desteklerin pandemi süresinde aralıksız olarak devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Bakkal Gülsün Diye..

Gerek deprem gerekse pandemi sürecinde mağduriyet yaşayan kesimlere yönelik en önemli ve ciddi destek veren yönetici Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları oldu.

Elazığ’da “Bakkal Kart” projesi hayata geçiriliyor

Elazığ'da deprem ve pandemi nedeniyle yerel esnafa destek amacıyla 'Bakkal Kart' projesinin hayata geçirildiği aktarıldı.

Özer Macit, Bakkallar Odasına Adaylığını Açıkladı

Özer Macit, Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası başkanlığına adaylığını açıkladı.

Elazığ Belediyesi ve Bakkallar Odasından Ortaklaşa Denetim

Elazığ Belediyesi ile Bakkallar Odası şehir genelinde esnaflara yönelik kaldırım ihlali ve hijyen konusunda bir dizi denetim gerçekleştirdi.

Fark olmadığını gösterelim

‘Üç harfliler insanları çarpıyorlar’ söylemi ile ulusal marketler aracılığı ile her ay 50 milyon TL’nin il dışına çıktığını belirten Bakkallar Odası Başkanı Cebrail Top’a seslenen tüketiciler, halkın neden yerel esnafları tercih etmesi gerektiğine dair fiyat kıyaslamalarını içeren ve haftalık olarak sosyal medyada yayınlanan bir broşür çalışması yapmasını istiyorlar

Başkan Top: ‘Her ay 50 milyon lira il dışına çıkıyor”

Ulusal market zincirleri ile birlikte her ay 50 milyon lira paranın il dışına çıktığını belirten Bakkallar Odası Başkanı Cebrail Top, marketlerle ilgili yasanın çıkmasını beklediklerini söyledi.

KADIN BAKKALLAR AVM'LERE DİRENİYOR

Elazığ'da 200 kadın bakkal, sayıları her geçen gün artan alışveriş merkezleri (AVM) karşısında ayakta kalmak için Bakkallar Odası çatısı altında "Kadın Kolları Platformu" kurdu.