Asilhan Arslan Haberleri

Asilhan Arslan Haberleri

Arslan: 'Gençlerimiz Ata’sının Emanetine Her Zaman Sahip Çıkacaktır'

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Arslan mesajında, “Ulus olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 103. yıldönümünün büyük gururu ve onurunu yaşıyoruz” dedi.

ETSO, Kovancılar İş Dünyası ile Buluştu

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan başkanlığındaki Elazığ TSO Yönetim Kurulu, Meclis ve Meslek Komite Üyelerinden oluşan Elazığ TSO heyeti Kovancılar iş dünyası ile bir araya geldi.

TOBB 78. Genel Kurulu Yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 78. Genel Kurul Toplantısı, elektronik ortamda gerçekleştirildi.

ETSO Başkanı Arslan’dan Anneler Günü Mesajı

Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, annelerin ailenin temel direği olmasının yanında, hünerli ve girişimci elleriyle iş dünyasında da üretimin ve bereketin adı olduğunu söyledi.

ETSO Başkanı Arslan'dan Ramazan Bayramı Mesajı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, tüm halkımızın Ramazan Bayramını kutlayarak, “Bayramlar, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, insanların kaynaşmasına vesile olan müstesna günlerdir” dedi.

Başkan Arslan’dan 1 Mayıs Mesajı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan,1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Arsalan mesajında işveren olmadan işçi, işçi olmadan da işverenin tek başına bir anlam ifade etmeyeceğini ifade etti.

Elazığ TSO İhalenin İptaliyle İlgili Açıklama Yaptı

Elazığ TSO ihalenin iptal süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, 'maden ihale sürecindeki haklılığımız bir kez daha mahkeme kararı ile tescil edilmiştir', dedi.

İhracat Elçileri Sertifikalarını Aldı

Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen “Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi (BDTHM)” Projesi kapsamında Fırat Üniversitesi ile yapılan protokol gereğince, Fırat Üniversitesi’nde eğitim gören uluslararası öğrencilerin katıldığı İhracat Elçileri İftar Programında başarılı olan öğrencilere sertifikaları verildi.

Gizli El mi Duyarlı Basın mı?

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, yaptığı basın toplantısında, yapılan ihale sonrası haber ve yorumların gizli bir el tarafından yapıldığını ifade etti.

Çok Konuştu Ama Bir Şey Söylemedi

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, Perşembe günü sabah saat 10'da yapılan Maden İhalesine neden girmediklerine dair kamuoyunun merakla beklediği cevap için dört gün sonra geniş katılımlı bir toplantı yaptı ve kameraların karşısına geçti.

‘Sansasyonel Sebebi Yok’

Etso Başkanı Asilhan Arslan, kamuoyunun beklediği ‘ihaleye neden girilmedi?” sorusunun cevabını açıkladı. İhaleye girmemelerinin herhangi sansasyonel bir sebebi olmadığını, birçok eksikliği bulunan ve hakkında yürütmeyi durdurma davası açılan bir ihaleyi meşrulaştırmama adına, birlikte hareket ettikleri firmayla görüşülerek alınan ortak ve doğru bir karar sonucu ihaleye girmekten vazgeçtiklerini ifade etti.

Başkan Arslan: '300 Milyon Lira Toplandı'

​​​​​​​Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Girişim Grubunun maden rezervi ihalesine katılmamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Arslan’dan 23 Nisan Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan ARSLAN; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının, sadece kurtuluş mücadelesinde değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş uygarlık yolculuğunda da en önemli kilometre taşlarından birisi olduğunu söyledi.

Devlet İhaleden Zarar Etti

Elazığ'ın Maden ilçesi Kısabekir Köyü'ndeki maden rezervlerinin çıkarılması ve işletilmesi ile ilgili yapılan ihaleyi 2 milyar 205 milyon TL'ye Port Madencilik A.Ş. firması kazanmıştı. İhaleye ilişkin konuşan Elazığ Maden Odası il temsilcisi Mehmet Rojbin Bingöl, "Devlet bu ihaleden maalesef zarar etti" dedi.

Beklenen Açıklama için Tarih Verildi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, 24 Nisan 2022 Pazar günü, ihale süreci ile ilgili açıklamalarda bulunacak.

“Kimin Aldığı” Değil “Biz Niye Sahaya Çıkamadık” Sorusu Önemli

Elazığ tarihinin en büyük maden rezervinin işletilmesi için yapılan ihaleye sadece iki firma katıldı.

Türk Gibi Başladık, Türk Gibi Bitirdik

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Girişim Grubu'nun ihaleye neden katılmadığını açıkladı.

Kim Tamir Edecek?

Maden sahasının  ihalesine Girişim Grubunun katılmaması, şehirde büyük bir hayal kırıklığı oluştururken, bu konuda hayaller kuran ve umut besleyen hemşerilerimiz için de atlatılması zor bir travma etkisi yarattı.

Elazığ Girişim Grubu İhaleye Neden Katılmadı?

Elazığ'ın Maden ilçesinde bulunan Türkiye'nin en zengin maden rezervinin işletme ihalesi yapıldı. Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi A.Ş ve Port Madencilik A.Ş'nin katıldığı ihaleyi 2 Milyar 205 Milyon TL Bedelle Port Madencilik A.Ş kazandı.

Hani Polemikten Uzaktık?

Konuyu biliyorsunuz. Maden ilçesi sahasında bulunan zengin maden yataklarının Elazığlı firmalar tarafından çalıştırılması yönünde başlatılan çalışmalar tüm kesimlerce destek görmüş ve bu konuda çalışma ortaya konmuştu.

Arslan: ‘Davete İcabet Ettik’

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Maden ilçesindeki maden sahasının ihale süreciyle ilgili olarak şahsı ve Elazığ TSO hakkındaki açıklamalara cevap vererek, Maden ilçesindeki toplantıya ilçe yöneticilerinin daveti üzerine gittiklerini ve bu şehre konuşarak ve gereksiz polemikler üreterek hizmet edilemeyeceğini dile getirerek ihale süresinin ertelenmesinde kendilerine destek olan Siyasi Parti ve STK’lara teşekkür etti.

Elazığ TSO'dan Ak Parti'ye Yanıt

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Maden ilçesindeki maden sahasının ihale süreciyle ilgili olarak şahsı ve Elazığ TSO hakkındaki ithamlara cevap verdi. Başkan Arslan kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi hususunda bir açıklama yapma ihtiyacı gördüğünü ifade ederek, “Bu aziz şehre konuşarak ve gereksiz polemikler üreterek hizmet edemeyiz. Biz işimize odaklanmışız. Bu yolda yürümeye devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

İhaleden Önce Son Toplantı

Maden ilçesinde bulunan Cumhuriyet tarihinin en büyük rezervlerinin ihalesi 2 kez ertelenmesinin ardından, 21 Nisan Perşembe günü yapılacak. İhale süreci ve ihalenin şartnamesi ile ilgili tartışmalar devam ederken Maden ilçesinde bir istişare toplantısı düzenlendi.

Ne Değişti?

Siyasilerimizin ve yetkililerin açıklamaları çerçevesinde şartnamede yapılan değişiklik için 4 Nisan’da yapılması gereken maden yataklarının işletilmesinin ihalesi ertelenmişti. 21 Nisan’da yapılacağı açıklanan ihalenin şartnamesinde herhangi bir maddenin değiştirilmemesi ve özellikle izabe tesisi yapma şartının olmaması ihalenin belirli bir firmaya verileceği yönündeki endişeleri artırdı.

Rahmetinle Gel Ey Ramazan!

On bir ayın sultanı Ramazanın ilk teravih namazı, cuma akşamı iki yıl sonra camilerde cemaatle kılınacak. Ramazanın ilk orucu için bu gece sahura kalkılacak ve cumartesi günü ilk iftar yapılacak. İlk günün iftar saati ise 18.54. Gıda ürün fiyatlarının aşırı yüksek olması ise bu ramazanın geçmiş yıllardaki zengin ramazan sofralarından uzak bir ramazan yaşanmasına sebep olacak.

Başkan Arslan’dan Ramazan Mesajı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Ramazan ayının milli birlik ve beraberliğin zirve yaptığı günler olduğunu belirterek “Allah’a olan kulluk şuurunun derinden hissedildiği, milli birlik ve beraberliğimizin zirveye çıktığı Ramazan ayı, İslam alemine ve tüm hemşerilerimize kutlu olsun” dedi.

Arslan: “Halkımızın Sesi Duyulmalı ve Değerlendirilmelidir” 

Elazığ'ın Maden ilçesindeki ülkemizin en zengin polimetal maden sahası ile ilgili daha önce 4 Nisan 2022 tarihinde yapılacağı açıklanan ihale, Elazığ Girişim Gurubunun yoğun çalışmaları ve Elazığ’da oluşan yüksek hassasiyet neticesinde, ileri bir tarihe ertelendi. MAPEG web sayfasında yayınlanan duyuruda Elazığ’ın ısrarla üzerinde durmuş olduğu ihale evrakları ve şartnamede yapılacak değişiklik vurgusu dikkat çekti.

Gürsel Erol’dan ETSO’ya Ziyaret

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran ile birlikte Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’ı ziyaret etti. 

Kamu Taahhüt ve Müteahhitlik Sektörü İstişare Toplantısı Yapıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı kamu taahhüt ve müteahhitlik sektörü temsilcileriyle sektörün sorun ve beklentileri konulu istişare toplantısı yapıldı.

Başkan Arslan Maden Süreci İle İlgili Güncel Bilgileri Açıkladı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan: 'Maden Sahasının İlimize Kazandırılması İçin Tüm Süreçler Kararlılık İçinde Yürütülüyor.'