Aşı Haberleri

Aşı Haberleri

Elazığ'da trafik kazası: 3 yaralı

Elazığ'da iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı.

Elazığ'da feci trafik kazası: 3 yaralı

Elazığ' da 2 otomobilin çarpışması sonucu 3 kişi yaralandı.

Tunceli'de otomobil bahçeye uçtu: 4 yaralı

Tunceli'de otomobilin bahçeye uçması sonucu 4 kişi yaralandı.

Elazığ Besi OSB Biyogaz Tesisi Yerel Paydaş Bilgilendirme Toplantısı Programı Düzenliyor

İşlettiği biyogaz tesisinde; küresel iklim krizi ile mücadeleye, yenilenebilir enerji üretiminin artışına, enerji tüketiminde dışa bağımlılığının azaltılmasına katkı sağlamayı, hayvansal atıkları değerlendirerek yenilenebilir enerji üretmeyi ve bölgede oluşan çevresel etkileri azaltmayı hedefleyen Elazığ TSO öncülüğünde kuruluşu gerçekleştirilen  Elerji Enerji Gübre Üretim San. Ve Tic. A.Ş.projenin yaratmış olduğu sera gazı emisyon azaltımının uluslararası seviyede belgelendirilmesi amacıyla VCS Gönüllü Emisyon Azaltım sertifikalandırma sürecini başlattı.

Turizmde Bir Kayıp Yıl Daha

İlk keşfi yapıldıktan sonra sadece Elazığ’da değil tüm ülkede büyük merak uyandıran kanyonlar, ilgisizliğin kurbanı olmaya devam ediyor. Kanyonlara yönelik ve turizme destek amaçlı bu yıl da herhangi bir adım atılmaması kamuoyunda bir yılı daha kaybettik yorumlarına sebep oldu

Bu Neyin Rahatlığı?

6 Kasım 2022 ya da Haziran 2023. Seçimler ne zaman yapılırsa yapılsın ortada bir gerçek var ki tüm partiler az ya da çok oy oranlarını artırırken, Ak Parti ve MHP’de bir düşüş var.

Elazığ Belediyesi’nden Kurban Bağışı Çağrısı

Elazığ Belediyesi Hayır Çarşısı, vatandaşların kurban bağışı hisselerini ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırarak bu bayramda da bayram sevincinin geniş kitlelerle paylaşılmasına vesile olacak.

Hatunköy ve Sarılı Köy Konutları Anahtar Teslim Tarihleri Açıklandı

AFAD İl Müdürlüğü, Hatunköy ve Sarılı köylerinde geçtiğimiz günlerde kurası çekilen konutların anahtar teslim tarihlerini açıkladı.

Sözleşmeli çalışanlara kadro verilecek mi? AK Parti tarihi duyurdu

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Ekim'de sözleşmelilerin kadroya alınması konusunun ele alınacağını duyurdu.

Çaya iki ayda üçüncü zam geldi

Mayıs ortasında yüzde 43.7 zamlanan çayda fiyat artışı sürüyor. Geçen hafta fiyatı yüzde 2.5 artan çaya bugün de yüzde 9.5'lik bir zam daha geldi.

Bahşi: 'Makasın Büyümemesi İçin Seyyanen İyileştirme Yapılmalı'

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, açıklanan enflasyon rakamları sonrası kamu görevlileri ve emekliler için maaş/ücret artışı konusunda açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Bilal Çoban, 'Ağın'ın Kurtuluş Planı' Çalışmasını Adlı Açıkladı

Kısa adı Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi olan HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban 2023 Türkiye 2034 Elazığ vizyonu kapsamında hazırladıkları projelerini kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor.

Kerevit Av Yasağı Sona Erdi

İlimiz sınırları içerisinde bulunan Keban Baraj Gölünde, 1 Kasım 2021'de başlayan Kerevit Av Yasağı 30 Haziran 2022'de sona erdi. Buna göre; 1 Temmuz-1 Kasım 2022 tarihleri arası 4 ay boyunca Ağın, Keban, Aydıncık ve Güzelyalı bölgelerinde kerevit avcılığı serbest olacak.

Elazığ'da zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

Elazığ'da meydana gelen zincirleme trafik kazasında 3 kişi yaralandı.

Partiler SKM Arayışında

Cumhur ittifakı her ne kadar seçimler 2023 Haziranında yapılacağını devamlı dile getirse de Ankara kulislerinde seçimlerin 6 Kasım 2022 tarihinde yapılacak olmasını kuvvetle muhtemel gören iddialar zikrediliyor.

Ana Muhalefet El Değişti

2 bin nüfus şartını yerine getirdiği için yeniden belde statüsü kazanan Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga'da yapılan seçimde belediye başkanlığını AK Parti adayı Hasan Hüseyin Kaşıkçı kazandı.

İş Çok, İşçi Yok

Türkiye'nin önemli kayısı üretim merkezlerinden Elazığ'ın Baskil ilçesinde hasadın başlamasının ardından kayısı üreticileri işçi bulmakta zorlanıyor. Geçen yıla göre rekoltenin yüksek olmasına rağmen kayısı bahçelerinde çalışacak işçi bulunamaması üreticileri kara kara düşündürüyor.

Aman Dikkat!

Geçtiğimiz günlerde “Yakmayalım, Yanmayalım” manşetiyle mevsimsel itibarıyla yangınlara dikkate çekmiş, herkesin duyarlı ve dikkatli olması gerektiğine vurgu yapmıştık.

İllerin Ürettikleri Ürünlerin Çeşitlilik Sıralaması Açıklandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından başlatılan Sanayinin Liderleri Programı çerçevesinde illerin üretebildikleri ürünlerin çeşitliliğinin göstergesi olan analizlerin sonucunda İstanbul birinci, İzmir ikinci, Ankara ise üçüncü oldu, Elazığ ise 42. sırada yer aldı.

Engelleri Yıkan Genç Hukukçu

Başak MERAL GÜNDÜZ/Alperen Selvi, SP (Serebral Palsi-beyin felci) rahatsızlığıyla dünyaya  geldi. 2 yaşına kadar yürüme ve konuşma emareleri göstermeyince anne babası tarafından hastaneye götürüldü ve hastalığa teşhis konuldu. Bu yaşam öyküsünü Alperen Selvi gazetemize anlattı.

Durmuş: 'Bölgemizde Kültür Turları İle Birlikte Hareketlilik Başladı'

Elazığ’ın turizm merkezi Sivrice ile ilgili açıklamalarda bulunan Turizm Otel Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Taner Durmuş, turizmin gelişmesi için herkesin iş birliği içerisinde olması gerekiyor dedi.

Gündem Hala Deprem 

24 Ocak depreminin üzerinden 2 buçuk yıl geçmesine rağmen deprem Elazığ’ın gündeminden düşmüyor. Konut sayısı, konut kurası, yardım ödemesi, işyeri teslimi, konut teslimi, metrekare, 2+1, kentsel dönüşüm, rezerv alan, kira yardımı, orta hasar şeklinde uzayıp giden liste halen gündemde yerini koruyor. 

6’lı da İletişim Sorunu

6’lı masa bu kez İyi Parti Genel Başkanı Akşener’in ev sahipliğinde toplanıyor. Cumhurbaşkanı adayının ismini konuşmadan yetkilerini tartışan altı siyasi parti lideri, bu toplantıda Cumhurbaşkanı’nın geçiş süreci sonrasındaki yetkilerini ele alacak.

Herkes Yakınıyorsa, Yangın Vardır

Halen milletvekili olanların maaşlarının 56 bin TL’ye yükseltilmesinin ardından emekli milletvekillerinin uzun zamandır şikâyetçi oldukları maaşları ile ilgili kriz de önceki gece Meclis’te yapılan düzenleme ve tüm partilerin ittifakı ile çözülmüş oldu.

Tır dorsesinden kopan tekerlek bahçede oturan çifte çarptı: 2 yaralı

Elazığ'da tırın dorsesinden kopan tekerlek bahçede oturan çifte çarptı. Tekerleğin çarpması ile hafif yaralan çift, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Tunç ve Gündem Ailelerinin Mutlu Günü

Haberkent Gazetesi ortaklarından Efraim Gündem’in oğlu Okan Gündem hayatının imzasını atarak yaşamını Sidar Berfin ile birleştirdi. Tunç ve Gündem ailelerinin mutlu gününde yüzlerce sevenleri yalnız bırakmadı.

Başkan Çayır İstanbul'dan döndü

Transfere engel dosyalarla görüşmeler yapmak üzere kurmaylarıyla birlikte İstanbul’a giden Elazığspor Başkanı Serkan Çayır, Elazığ’a döndü

Banvit, Lezzet Serisi’ne ‘Fırınlık Soslu Bütün Tavuk’u ekledi

Beyaz et sektörünün önde gelen markalarından Banvit, sofralara restoran lezzetlerini taşıyan “Lezzet Serisi”ne yepyeni bir ürün daha ekledi. Şimdi mutfaklarda Banvit Fırınlık Soslu Bütün Tavuk’a yer açma zamanı.

Hakem Temiz’e yapılan saldırı yargıya taşınıyor!

İl Hakem Kurulu ile TFFHFD Elazığ Şubesi Hakem Fuat Temiz’e yapılan saldırıyı kınayarak, kınamakla kalmayıp olayın takipçisi olacaklarını söyledi

İl Başkanı Karakuş'tan Milletvekili Demirbağ'a: 'Sizin samimiyetinize inanıyoruz, peki ya diğerleri nasıl servet sahibi oldu?'

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, bir televizyon programında yaptığı açıklamalar ile gündem olan Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ'a, 'Sizin samimiyetinize inanıyoruz, peki ya diğerleri nasıl servet sahibi oldu?' diye sordu.