Anket Haberleri

Anket Haberleri

Ak Parti Başarır mı?

TEAM Araştırma, hazırladığı anketin sonuçlarını da paylaştı. Araştırma, Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun, Trabzon ve Van'da yüz yüze görüşmeler ile gerçekleştirildi.

Sistematik Düşüş

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, TELE1'de Merdan Yanardağ'ın sunduğu programda 21 araştırma şirketinin 103 anketinin ortalamalarını paylaştı. Ortalaması açıklanan anketlere göre AK Parti ve MHP düşüşte, CHP ve İYİ Parti yükselişte. Özkiraz'a göre, HDP'nin ise baraj sorunu yok.

Muhafazakârlık Bitiyor mu?

Türkiye'de merakla takip edilen seçim anketlerinin yanında insanların siyasi yönelimleri ve bu konudaki sosyal araştırmalar da dikkat çekiyor.

Dikkat, Anket Var!

CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi'nin oluşturduğu Millet İttifakı, 2022'de seçim atmosferine girmek için bir dizi adım atmayı planlıyor.

Altaylı’dan Kılıçdaroğlu Çıktı

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağına dair tartışmalar sürerken gazeteci Fatih Altaylı, kişisel Twitter hesabından "Sizce CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak hangisinin kazanma şansı daha yüksek?" sorusunun sorulduğu bir anket yaptı.

Ak Parti’den Erdoğan’a Operasyon mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Partili kurmaylara "Bize oy vermiş insanlara ulaşacağız, bu çekirdeği sağlama aldıktan sonra katman katman ilerleyerek vatandaşlarımızın gönlüne gireceğiz" talimatına rağmen, bu kesimin endişe ve kırgınlık sebeplerini öğrenme ve yeniden kazanma yönünde anket yapma yerine, zaten bilinen ve birçok yerde yayınlanan vatandaşın geçim sıkıntısına yönelik anketler yapılması, parti içindeki bazı grupların Erdoğan’a operasyon mu çekiyor? sorularını akıllara getirdi.

Gençler tarafından yılın eğitim kurumu seçildi

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu (GESKON) Genel Merkezi tarafından Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Üniversitelerinde 2020/2021 eğitim ve öğretim yılı kapsamında üniversite öğrencilerinin katılımıyla yapılan anket ve araştırmalar sonucunda Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Türkiye ve KKTC'de 2020 yılının en başarılı üniversitesi eğitim kurumu seçildi.

Durum, Balıksırtı

AK Partili Mustafa Şen, katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasındaki anketi paylaştı. Ankete göre; AK Parti yüzde 38,5'le ilk sırada yer alırken CHP yüzde 25,3, İYİ Parti de yüzde 12,1 oy topladı. Ankette yüzde 9,9 oy alan MHP, yüzde 9,2 oy toplayan HDP'yi geride bırakırken DEVA Partisi ve Gelecek Partisi de yüzde 1'in üzerine çıktı. Cumhur İttifakı'nın iki ortağı AK Parti ve MHP'nin toplam oy oranı ise 48,4 oldu.

Yurtdışında yaşamak ister misiniz?

ORC Araştırma Şirketi, son ankette katılımcılara "İmkanınız olsa yurt dışında yaşamak ister misiniz?" diye sordu. Kasım 2020'de yüzde 39.5 olan "Evet, isterim" diyenlerin oranı sadece 12 ay sonra yüzde 50.7'ye yükseldi.

Tercihler Değişiyor mu?

Hakimiyet Gazetesi, Ak Parti seçmeninin değişen siyasi tercihlerini araştırdı. Seçilmişler ve bürokratların tavırları, ekonomik sorunlar ve depremden kaynaklı sorunlar, Ak Parti seçmenini farklı partilere itiyor

Taban Rahatsız

2002 yılından itibaren her alanda yapılan atılımlar ile yaşam standartlarının yükseltilmesine ve birçok alanda devrim niteliğindeki hizmetlere rağmen Ak Parti’nin oy kaybetmesinin tek sebebinin ekonomik kriz olmadığı ifade ediliyor. Parti tabanı ise asıl sebeplerin araştırılmasını istiyor.

Dindarlık Tükeniyor mu?

Türkiye Gençlik STK'ları Platformu (TGSP), gençler arasında bir araştırmaya imza attı.

Sorunlar Yumağı Elazığ

“Elazığ’ın en önemli sorunu nedir?” Anketinden geçim sıkıntısı, işsizlik, deprem konutları, eğitim ve siyasilerin ilgisizliği çıktı.

Elazığ'ın sorunlarının sorulduğu anketin sonuçları açıklandı

Fırat Araştırma, Danışmanlık ve Eğitim Merkezinin, Elazığ’da 1020 kişi ile yüz yüze yaptığı “Sizce Elazığ’ın En Önemli Sorunları Nelerdir?” anketinin sonuçları açıklandı.

En çok hangi partinin seçmeni aşıya karşı? İşte dikkat çeken anketin sonuçları

MetroPOLL Araştırma, seçmenin koronavirüs aşılarına olan bakış açısını değerlendirdi. Yapılan ankette vatandaşlara aşıya güvenme durumları, aşıların kısırlık yaptığı iddiası, insan genetiğini değiştirdiği söylemleri soruldu. Anket sonuçlarında aşıya en çok güvenen AK Parti ve CHP seçmeni çıktı. En çok güvenmeyen ise HDP, Saadet Partisi ve diğer partiler çıktı.

Ak Parti ile ORC Arasında Anket Tartışması Büyüyor

ORC Araştırma'nın son yayınladığı anket sonucunda AK Parti'nin oy oranının yüzde 31.9 olması dikkat çekti. Anket sonrası AK Parti'den, bu şirketten araştırma istemedikleri, çünkü şirketin bilimsel yeterlilik ve etik çerçevesinde görülmediği açıklaması geldi. AK Parti'nin bu çıkışına yanıt veren ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet Pösteki ise, "Kendi yetersizliklerini cumhurbaşkanına hissettirmemek için dün, yerli ve milli dedikleri bizlere bugün ne dedikleri hiç umurumuzda değil" dedi.

AK Parti'nin anketinden MHP'yi üzecek sonuç

AK Parti tarafından yaptırılan son seçim anketinde ittifak ortağı MHP'nin oy oranı yüzde 7 ile 9 aralığında çıktı. Sonuçları Yeni Şafak gazetesindeki köşesinde paylaşan Mehmet Acet, aynı ankette AK Parti'nin oy oranının ise 37 ile 39 bandında olduğuna vurgu yaptı.

Dar Gelirli Ne Yapsın?

MetroPoll Araştırma Şirketi, aylara göre dar gelirli vatandaşların en çok oy verdiği partileri araştırmış.

En başarılı CHP’li kim?

Anket Meydanı, Temmuz ayına ilişkin Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekillerine yönelik siyasi gündem araştırma sonuçlarını yayımladı.

Covid-19 Pandemisinin KOBİ’LERE etkisi anketi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından COVID-19 pandemisinin Elazığ'daki KOBİ’ler üzerindeki etkisinin belirlenmesi amacıyla Anket çalışması başlatıldı. 04 Ağustos 2021 tarihine kadar on-line olarak doldurulacak olan anket sonucu Rapor olarak yayınlanacak ve kamuoyu ile paylaşılacak…

Cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adaya oy vereceksiniz?

HAKİMİYET TV'DE HER HAFTA SALI GÜNÜ YAYIMLANAN ŞEHRİN SESİ PROGRAMININ BU HAFTAKİ SORUSU; "ELAZIĞLILAR, CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE HANGİ ADAYA OY VERECEK?" OLACAK.

Bugün darbe girişimi olsa sokağa çıkar mısın?

FETÖ’nün hain darbe girişiminin üstünden 5 yıl geçerken o gece meydanlarda verilen demokrasi mücadelesine ilişkin anket yapıldı. 15 Temmuz’da darbecilere karşı sokağa çıkanlar bunu “vatan, bayrak, devlet bekası için” yaptıklarını söyledi.

MHP’de Ciddi Kayıp

Erken seçim söylemi özellikle muhalefet kanadı tarafından sıklıkla dile getirilirken Metropoll Araştırma yeni ve ilginç bir anket sonucu açıkladı.

Danışmanları Keklemiş…

Yapılan anket ve değerlendirmelerde seçimlerin kaderini gençlerin oylarının belirleyeceği sıklıkla ifade edilmesinin ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gece yarısı dikkat çeken bir video yayınlayarak gençlere seslenmiş. Ama bunu yaparken kendisini öyle bir tanıtmış ki Mandela’lığa soyunmuş.

Son ankette Cumhur İttifakı'na kötü haber!

Aksoy Araştırma tarafından yapılan son seçim anketinin sonuçları çok konuşulacak cinsten. Katılımcılara "Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusunun yöneltildiği ankette kararsızlar dağıtıldıktan sonra Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 39,8; Millet İttifakı'nın oy oranı ise yüzde 41,1 olarak gerçekleşti. Ankette sorulan "Milletvekilliği seçimini hangi ittifak kazanır?" sorusuna büyük oranda Millet İttifakı yanıtı verildi.

Saadette Asiltürk Depremi

Ömer Enes YILAR/Saadet Partisi YİK Üyesi Oğuzhan Asiltürk, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile partide deprem etkisi oluşturdu. Saadet Partisi'ni kuruluşundaki değerleri savunur hâle getirmeyi amaçladığını söyleyen Oğuzhan Asiltürk, AGD’NİN anketiyle saadet yönetimini gençlere uzak olmakla suçladı.

Kılıçdaroğlu aday olursa kazanır mı? İşte son anketten çarpıcı sonuçlar...

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, yaptıkları son anketten önemli ayrıntılar paylaştı. Özkiraz, "Son anketimizin ham datalarına göre İYİ Parti ve DEVA Partisi sıra dışı bir sıçrama yapıyor" ifadelerini kullandı.

Son seçim anketinden, şaşırtan 'erken seçim' oranı

AREA araştırma mayıs ayı araştırma sonuçlarını yayınladı. 5 partinin barajı geçtiği ankette; AK Parti yüzde 35, CHP yüzde 23.1, İYİ Parti yüzde 14.1, MHP ve HDP yüzde 10.1 aldı. Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili de "Erdoğan'ın karşısında kime oy verirsiniz?" sorusunda Mansur Yavaş yüzde 45 oy alarak tüm rakiplerini solladı.

Şehir Hastanesine Duyulan Memnuniyet Oranı Artmaya Devam Ediyor

Bölgenin sağlık alanındaki öncü kurumlarından olan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, Elazığ depremi ve pandemi sürecinde sağlık hizmetleri sunumunda büyük katkılar sundu. Hastanenin fiziki ve donanımsal yapısı sayesinde pandemi sürecinde bir yandan pandemi ile mücadele edilirken diğer taraftan rutin sağlık hizmetlerinin sunumuna sorunsuz bir şekilde devam edilebiliyor. Hastanede sunulan bu hizmetler vatandaşlar tarafından da takdir görüyor. Hastane tarafından düzenli olarak yapılan anket çalışmaları memnuniyet derecesinin oldukça yüksek düzeyde olduğunu gösteriyor.

Kasetle Geldi Anketle Gidecek

Muhalefetin anketçisi Metropoll Araştırma yaptığı son ankette vatandaşlara "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına çıktığı takdirde şansı en yüksek aday kim?" sorusunu yöneltti. 28 ili kapsayan araştırmadan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı aday olması muhtemel isimlerden en şanslı olanın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğu sonucu çıktı.