Ankara Üniversitesi Haberleri

Ankara Üniversitesi Haberleri

Hayali Olan İnşaat Mühendisliğini 58 Yaşında Kazandı, 63 Yaşında Kep Attı

Elazığlı 63 yaşındaki Sultan Kürkçü, 19 yaşındayken Ankara Üniversitesi Basın Yayın ve İletişim Bölümünü son sınıftayken evleneceği için bıraktı. Bu süreçte iki çocuğu olan ve Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümünü bitirip harita teknisyeni olarak devlet kurumunda çalışan Kürkçü, 63 yaşında çok sevdiği inşaat mühendisliği bölümünü kep atarak bitirmenin mutluluğunu yaşadı.

Ne Varsa AGD’de Var

Ülkemizde bazı üniversitelerde İslam karşıtlığı sınır tanımıyor.

Ankara Üniversitesi 11 Öğretim Üyesi Alacak

Ankara Üniversitesi'nin 11 Öğretim Üyesi alacağı öğrenildi.

Ankara Üniversitesi Sözleşmeli Bilişim Personeli Alacak

Ankara Üniversitesi'nin Sözleşmeli Bilişim Personeli alacağı öğrenildi.

Koyunlara bakarken ders de çalıştı, hayalini kurduğu tıp fakültesini kazandı

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde yaşayan 18 yaşındaki Merdan Uyar, bir yandan ailesinin küçükbaş hayvanlarına bakarken diğer yandan da ders çalıştı. Girdiği üniversite sınavlarında TYT'den Türkiye 654.'sü ve sayısaldan 3 bininci olan Merdan, çocukluğundan beri hayalini kurduğu Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.

Ankara Üniversitesi 89 öğretim üyesi alacak

Ankara Üniversitesi'nin 89 öğretim üyesi alacağı öğrenildi.

Yerli aşıda sevindiren gelişme

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Covid 19’a karşı yerli aşı geliştirme çalışmalarının devam ettiği Ankara Şehir Hastanesi Klinik Araştırmalar Merkezi ile Ankara Üniversitesi Kanser Araştırma Enstitüsü’ne bayram ziyareti gerçekleştirdi. Bakan Varank adenovirüs temelli aşı adayına ilişkin “Adenovirüs temelli aşımızın dünyadaki diğer bu teknolojideki aşılardan elbette farklılıkları var. Hocamızın aşısı virüsün 4 proteinini de kapsayacak şekilde tasarlanmış bir aşı. Dolayısıyla daha etkin olacağını düşünüyoruz” dedi.

Ankara Üniversitesi 119 sözleşmeli personel alacak

Ankara Üniversitesi'nin 119 sözleşmeli personel alacağı öğrenildi.

Hemşerimiz Yurt’a, Ankara Üniversitesi’nde görev

Ceza ve Tevkif Evleri Müfettişi Hemşerimiz Çağdaş Yurt, cumhuriyet döneminde kurulan ilk üniversite olan Ankara Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı görevine atandı