Ankara Haberleri

Ankara Haberleri

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Görevlisi alım ilanı

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nin Öğretim Görevlisi alacağı öğrenildi.

TOBB 70. kuruluş yılını kutluyor

Türk iş dünyasının çatı kuruluşu TOBB, 70’inci kuruluş yılını 365 Oda-Borsa Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Sekreterler ve Üst Kurul Delegelerinin katılımı ile kutladı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Oda ve Borsa camiası Ankara’da Birlik Merkezi’nde bir araya geldi. Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un da katıldığı Elazığ TSO ekibi de resepsiyonda yerini alırken Elazığ TSO Genel Sekreteri M.Mehmet Karabulut hizmette 10. yılı geride bırakması vesilesiyle Bakan Muş ve TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden plaket aldı.

Hayali Olan İnşaat Mühendisliğini 58 Yaşında Kazandı, 63 Yaşında Kep Attı

Elazığlı 63 yaşındaki Sultan Kürkçü, 19 yaşındayken Ankara Üniversitesi Basın Yayın ve İletişim Bölümünü son sınıftayken evleneceği için bıraktı. Bu süreçte iki çocuğu olan ve Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümünü bitirip harita teknisyeni olarak devlet kurumunda çalışan Kürkçü, 63 yaşında çok sevdiği inşaat mühendisliği bölümünü kep atarak bitirmenin mutluluğunu yaşadı.

Beklenen Değişim…

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü’nde görev değişimi yaşandı. DSİ 9. Bölge Müdürlüğü görevini yürüten Mahmut Dündar, Ankara’da görevlendirildi.

Görgözeler Ankara'da...

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Servet Gürgözeler, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya geldi.

Daha Güçlü Olmalıyız

Görevlerinde ve kendi alanlarında başarı gösterip önemli mevkilere gelen Elazığlı hemşerilerimizin başarıları, şehir olarak hepimizde bir mutluluk ve gurur vesilesi oluyor.

Kılıçdaroğlu'ndan Başkan Ayaz'a Destek Sözü

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunan ELMÜTDER Yönetim Kurulu Başkanı Miraç Ayaz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.

TFF yeni başkanını seçiyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) olağanüstü genel kurulu, yarın Ankara’da gerçekleştirilecek

Siyasetin Bu Üsluba İhtiyacı Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Ankara Milletvekili Halil Oral'ın CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik, "Alevi olması Sünni kesim için endişedir" sözleriyle ilgili konuştu. Erdoğan, "Bu ülkede kimsenin ötekileştirilmesine izin vermeyiz. Senin de yanında dimdik dururuz Bay Kemal" diyerek Kılıçdaroğlu’na destek çıktı. 

Siyaset mi Fitne mi?

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral'ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin kullandığı "Alevi kimliği Sünniler için endişe" ifadesi gündem olmuştu.

İnsanlık Ölmemiş…

Geçtiğimiz gün Hakimiyet’e göre yazımızda Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde arazi bakmaya çıkan bir kişinin yüzlerce kilo sebzenin çöpe dökülmesini görmesi ve bunu sosyal medyada paylaşmasını değerlendirmiş ve yazının bir bölümünde şunları dile getirmiştik: “Resimlere baktığımızda hem o domatesleri ekip, sulayan, toplayıp sebze haline getiren üreticiye hem de pahalı olduğu için evine domates götürmeyen insanları düşündük ve bu resmen hainlik dedik.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel alacak

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nin 61 Sözleşmeli Personel alacağı öğrenildi.

Gel de Karamsar Olma!

AK Parti'nin Kızılcahamam kampında teşkilata; ‘Size güveniyorum. Karamsar olmayın. rahat olun, biz bu seçimi alacağız. İstanbul'u, Ankara'yı aldılar ne oldu? Ellerine yüzlerine bulaştırdılar’ mesajını vermesi teşkilatlarda memnuniyet oluşturup milletvekillerine moral desteği sağlasa da bu açıklamaların, başta ekonomi olmak üzere somut adımlara dönüşmemesi halkımızı karamsarlığa itiyor.

Serkan Çayır Ankara yolcusu

Elazığspor Başkanı Serkan Çayır, TFF Olağanüstü Genel Kurulu’nda oy kullanacak

‘İnşallah’ Dememiş!

CHP, geçtiğimiz hafta sonu Van'da 'Belediye Başkanları Çalıştayı' düzenlemiş, şehre gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş'la bir esnaf arasında dikkat çeken Demirtaş diyalogu yaşanmış, esnafın "Selahattin Demirtaş'ı da istiyoruz." şeklinde seslenen esnafa "İnşallah" yanıtını vermişti.

Yavaş’ın Hızlı Değişimi

CHP'nin 'Belediye Başkanları Çalıştayı' dolayısıyla bulunduğu Van'da  esnaf ziyaretinde de bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın bir vatandaşla diyaloğu gündem oldu.

Köprü Umudu…

Elazığ'ı ilgilendirdiği kadar Doğu-Güneydoğu ve Akdeniz Bölgesi'ni Karadeniz'e en kısa yoldan bağlayacak olan Pertek Köprüsü’nün yapılıp yapılmayacağı Papatya Falına dönerken, umutlandıran açıklama AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş’tan geldi. Ataş,“ Bölge müdürümüzle istişare ettik. Çok verimli bir çalışma oldu. Ankara’da görüştüğümüz arkadaşlar Pazartesi günü gelip bölgede inceleme yapacaklar. Sayın bakanımız bu konuya da çok sıcak baktı. Ekiplerine talimat verdi ve çalışmalar başladı” dedi.

Kabinede Revizyon Var mı?

Ankara kulislerinde Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hariç kabinede değişikliğe gideceği iddia edildi.

Elazığ’da "Eren Abluka-11 Operasyonu" Başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca Elazığ’da 514 personelin katılımıyla "Eren Abluka-11 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Rıstam Çetin Operasyonu" başlatıldı.

Millet İttifakını Ak Parti Büyütüyor

Muhalefete yakınlığıyla bilinen Metropoll Araştırma, Cumhurbaşkanlığı seçimi için yaptığı araştırma sonucunu kamuoyu ile paylaştı. Ankette Erdoğan'ın karşısına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konulmuş.

TCDD’den Turistik Seferler

Halen Ankara- Kars seferi yapan turistik doğu Ekspresi'nin büyük ilgi görmesi, TCDD’yi harekete geçirdi. İlimizden de geçecek ve 3 saat konaklayacak Turistik Van Gölü Ekspresi ile Kurtalan Ekspres seferleri 8 Haziran’da başlıyor.

Ne Varsa AGD’de Var

Ülkemizde bazı üniversitelerde İslam karşıtlığı sınır tanımıyor.

Büyükelçi Ömüraliyev’den, Başkan Şerifoğulları’na Ziyaret

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a gelen Kırgızistan Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nı makamında ziyaret etti.

Babacan Yeni Eylem Planını Açıkladı

‘DEVA Partisi’nin olmadığı hiçbir iktidar çözüm için hazır değildir’ DEVA Partisi, yükseköğretim eylem planını açıkladı: YÖK kapatılacak. Rektörleri, mütevelli heyetleri seçecek. Üniversiteye giriş sınav sistemi değiştirilecek. Kampüsler halka açılacak. Akademisyenlerin ifade özgürlüğü ve siyaset yapmalarının önündeki engeller kaldırılacak. İşsizlikle mücadele amacıyla üniversiteler hayat boyu eğitim verecek. Eğitim ile çalışma hayatı arasında uyum sağlanacak. DEVA Partisi, seçimlerden sonraki 90 ve 360 günde yapacaklarını taahhüt ettiği eylem planlarına bir yenisini daha ekledi. Genel Başkan Ali Babacan, Ankara Bilkent Otel’de düzenlenen basın toplantısıyla partisinin 50 maddeden oluşan Yükseköğretim Eylem Planı’nı duyurdu. “Yeni üniversite, yükselen Türkiye” sloganıyla hazırlanan yedinci eylem planının ayrıntılarını DEVA Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ergen paylaştı.

Ankara Üniversitesi 11 Öğretim Üyesi Alacak

Ankara Üniversitesi'nin 11 Öğretim Üyesi alacağı öğrenildi.

Bürokratlarımıza Projeyle Gidelim

Geçmiş yıllarda Elazığ Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü görevini başarıyla yürüten, daha sonra aynı Bakanlık bünyesinde önemli projelerin koordinasyonunda görevlendirilen, geçtiğimiz Kasım ayında ise Ankara Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne vekâleten atanan hemşehrimiz Muhammed Polat, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bu göreve asaleten atandı.

Kanser ve Diyabetin de Yer Aldığı 508 Kalem İlaca Zam Yapıldı

Ankara Eczacı Odası Başkanı Taner Ercanlı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun içerisinde kanser, diyabet, hormon, tüp bebek tedavisi ilaçları ile bazı antibiyotiklerin bulunduğu 508 kalem ilaca yüzde 1 ile yüzde 200 arasında değişen oranlarda zam yapıldığını söyledi. Bazı ilaçlarda zam oranının yüzde 200'ü aştığına dikkat çeken Ercanlı, "Eğer bu sistem toptan çözülmezse haziran ayından itibaren birçok ilaca erişimde sıkıntı yaşayacağız" dedi. 

Bakan Kurum: ‘Biz Gençlerimizin Yanındayız’

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kızılcahamam’da genç hemşehrileri ile iftar yemeğinden sonra bir araya geldi.

Ankara'da oluşturulan ''zirai don'' heyeti Malatya'da

Malatya'da kayısı bahçelerinde meydana gelen zirai donun ardından Ankara'daki uzmanlardan oluşan hasarı yerinde görmek amacıyla Malatya'ya geldi.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 51 Öğretim Üyesi alıyor

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nin 51 Öğretim Üyesi alacağı öğrenildi.