Alacakaya Haberleri

Alacakaya Haberleri

CHP İl Başkanı Duran Alacakaya ve Palu İlçelerini Ziyaret Etti

CHP Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran Alacakaya Ve Palu İlçelerini Ziyaret Ederek esnaf ile bir araya geldi.

Arıcak ve Alacakaya İlçelerinde Muhtarlara Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Elazığ genelinde gerçekleştirdiği hizmetlerle kentin yaşam standartlarını yükselten Elazığ İl Özel İdaresi belirli periyotlarla muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantılarına devam ediyor.

Arıcak ve Alacakaya İlçelerinde Hak Sahipliği Sonuçları Açıklandı

Elazığ’da 24 Ocak ve 27 Aralık’ta meydana gelen depremlerin ardından hak sahipliği süreçleri başlamıştı.

29 Ekim Elazığ Hava Durumu

Elazığ'da bugün hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 'BBölgemiz genelinde havanın parçalı çok bulutlu; Elazığ (Sivrice, Maden, Alacakaya, Palu, Kovancılar, Arıcak ve Karakoçan); Malatya (Pütürge, Doğanyol); Tunceli (Mazgirt, Nazimiye) ve Bingöl (Genç ve Solhan) çevrelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağmurlu, Bingöl ve Tunceli'nin kuzeyinde yüksek kesimlerde karla karışık ve kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Vali Dr. Ömer Toraman Alacakaya İlçesi’ni Ziyaret Etti

Vali Dr. Ömer Toraman, ilçe ziyaretleri kapsamında bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Alacakaya İlçesi’ni ziyaret etti. Ziyaretinde İl Jandarma Komutanı, İl Özel İdare Genel Sekreteri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü ve AFAD İl Müdürü eşlik etti.

Başkan Yaşlı’ya Plaket

Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, Elazığ Belediyesi ve Elazığ Modifiye Derneği’nin iş birliğiyle düzenledikleri MODİFEST’E katıldı.

Elazığ'da 2 metrelik yılan paniği

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde koyunları otlatan bir çoban, yaklaşık 2 metre uzunluğundaki yılanı görünce ne yapacağını şaşırdı. Koyunların arasında ilerleyen yılan bir süre sonra ağaca çıkarken, o anlar cep telefonu kamerasına kaydedildi.

Elazığ’da domuz sürüsünün kaçış anı görüntülendi

 Elazığ'ın Alacakaya ilçesinin yüksek kesimlerinde domuz sürüsü görüntülendi.

İlçelerin Hizmet ve Tanıtım Karnesi

Elazığ’ın ilçe belediyelerinin kısıtlı imkânları ile yaptığı çalışmalar dikkat çekerken, tanıtım noktasında ciddi sorunlar yaşadıkları gözlemleniyor. Birçok ilçe belediyesinin internet siteleri aktif değil, geçmiş yılların haberleri ve bilgileri duruyor. İlçelerimizin imajı için kötü bir görüntü oluşturan bu durumun en kısa sürede giderilmesi isteniyor.

Başkan Uslu'dan TYP Tepkisi: 'Çok Çirkin'

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Elazığ genelinde istihdam edilecek 205 TYP kontenjanı içerisinde Ağın'a yer verilmemesine tepki gösterdi.

Dünyada Sadece Elazığ’da Çıkartılıyor, 60 Ülkeye İhraç Ediliyor

Ahmet ÇÖTELİ/Elazığ'da, dünyada sadece Alacakaya ilçesinde çıkarılan vişne mermeri Amerika, Çin, Fransa, İtalya ve Suudi Arabistan başta olmak üzere 60 ülkeye ihraç ediliyor.

Üçü Bir Arada

Karadeniz, Akdeniz ve ülkemizin değişik bölgelerinde petrol kuyuları bulunur ve bu müjde olarak kamuoyuna duyurulur da Elazığ bundan geri mi kalır. Bir müjdeli haber de ilimizden geldi.

Elazığ'da 20 milyon ton rezerv bulundu: Piyasa değeri 10 milyar dolar...

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü tarafından Elazığ’da saha çalışmalarında altın ve çok güçlü bakır rezervi bulunduğu açıklandı. İncelemelere göre bulunan rezervlerin toplam piyasa değerinin 10 Milyar Dolar olduğu belirtildi.

Arıcak ve Alacakaya ilçelerinin hasar tespitine ilişkin itirazlar, 16 Haziran'a kadar yapılabilecek

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki yıkıcı depremin ardından Arıcak ve Alacakaya ilçelerinin hasar tespit sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

Arıcak ve Alacakaya İlçelerinin Hasar Tespit Sonuçları Açıklandı

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki yıkıcı depremin ardından Arıcak ve Alacakaya ilçelerinin hasar tespit sonuçları açıklandı.

Havalar ısındı, yılanlar ortaya çıktı

Elazığ'ın kırsal kesimlerinde havaların ısınmasıyla ortaya çıkan yılanlar dikkat çekerken, vatandaşları da tedirgin etti.

Alacakaya, Vali Kaldırım’ı duygulandırdı

Uzun yıllar Elazığ Valiliği yapan ve şimdilerde Sakarya Valisi olarak görevine devam eden Çetin Oktay Kaldırım’ı duygulandıran bir fotoğraf eline ulaştı

Elazığ’da yoğun kar yağışı, 269 köy yolunu kapattı

Elazığ’da 2 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle 549 köyden 269’unun yolu ulaşıma kapandı.

BAŞARAN YAŞLI'DAN MÜJDE!

Alacakaya, aldığı hizmetlerle modernleşme yolunda hızla ilerlerken Başkan Başaran Yaşlı, ilçesi kadar Elazığ'ı da düşünerek; Alacakaya'ya ve Elazığ'a yeni bir turizm destinasyonu kazandıracağının müjdesini verdi.

BAŞKAN BAŞARAN YAŞLI’DAN HAKİMİYET’E ZİYARET

Erkan BAY/Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, Hakimiyet Gazetesini ziyaret etti.

BAŞKAN YAŞLI’YA ANNE DESTEĞİ

Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, ilçe hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek hayrat çeşmesi yaptırdı.

YENİ DÖNEM YENİ KADRO

AK PARTİ, PANDEMİ ARASI VERDİĞİ İLÇE KONGRELERİNE YENİDEN BAŞLADI. ARICAK VE ALACAKAYA İLÇE KONGRELERİ İLE DİĞER İLÇELERİN KADIN VE GENÇLİK KOLLARI KONGRELERİ YAPILDI. MERKEZ İLÇE VE İL KONGRESİNİN ARDINDAN 2021 MART AYINDA GENEL KURUL YAPILMASI YÖNÜNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDERKEN, YENİ DÖNEMDE GENEL MERKEZ TEŞKİLATLARININ YÜZDE 55’İNİN DEĞİŞECEĞİ İFADE EDİLİYOR

MÜFTÜ SELAMİ AYDIN ALACAKAYA İLÇESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın ilçe gezilerini sürdürüyor.

Elazığ'da misket büyüklüğünde dolu yağdı

Elazığ'ın Alacakaya ilçesinde ve bazı köylerde misket büyüklüğünde dolu yağdı.

ALACAKAYA’DA YANGIN TATBİKATI EĞİTİMİ VERİLDİ

Erkan BAY/Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde teorik ve uygulamalı olarak yangın tatbikatı eğitimi verildi.

ELAZIĞ ALACAKAYA ESENLİK GÖLETİ VE SULAMASI TAMAMLANDI

Erkan BAY/ DSİ 9. Elazığ  Bölge Müdürlüğü bünyesinde 91. (Elazığ) Şube Müdürlüğü kontrolünde Elazığ ili Alacakaya ilçesinde sulama suyu temini amacıyla yapımına devam edilen Alacakaya Göleti ve Sulamasının tamamlandı.

Jandarma personeline deprem farkındalık eğitimi

Elazığ'ın Alacakaya ilçesinde, jandarma personeline AFAD tarafından deprem farkındalık eğitimi verildi.

VATANDAŞLARIN SORUNLARI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Nisa Yılmaz/Alacakaya Kaymakamı Fatih Topuz, ilçede şikâyet ve sorunları yerinde dinlemek amacıyla köylerde incelemelerde bulundu.

Maden ocağında traktör devrildi: 1 ölü, 1 yaralı

Elâzığ’ın Alacakaya ilçesinde maden ocağında traktörün devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi de hafif yaralandı.