Ak Parti Haberleri

Ak Parti Haberleri

Duyarlı MKYK Üyesi

Şamil Tayyar. Ak Parti’den üç dönem Gaziantep Milletvekilliği yaptı. Şimdilerde MKYK üyesi.

Cumhur İttifakı'ndan asgari ücreti 750 lira artıracak hamle geliyor

AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı, ekonomideki kötü gidişat nedeniyle yeni bir hamle hazırlığında. Dolardaki yükseliş, hayat pahalılığı gibi nedenlerle geçim sıkıntısı çeken ve tepkisini gösteren dar gelirli vatandaşlar için asgari ücrette düzenlemeye gidilmesi gündemde. Düzenleme kapsamında mevcut asgari ücrete göre maaşlar 750 lira artacak.

Yıldırım: “Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın Yükünü Hafifletmek İçin Her Daim Sahadayız”

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yükünü hafifletmek için her daim sahada aktif olduklarını belirterek, 2023 seçimlerinden en iyi sonucu alabilmek için durmadan çalıştıklarını kaydetti. 

Başkan Yıldırım'dan 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Mesajı

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mesaj Alınmış

Dün Hakimiyet’e Göre köşemizde TBMM eski Başkanı ve Ak Parti kurucularından Bülent Arınç’ın "CHP; Kemalist, laikçi bir çizgide, özellikle Baykal çizgisi. Bugün ondan çıktılar. Çıktıkları için de oyları artıyor ve artacak öyle görüyorum ben." sözünü yorumlamış ve Arınç’ın CHP’den milletvekilliğini düşünüyor diye iddiaların olduğunu ifade etmiştik.

Arınç, Kehanet Buyurmuş

Ne zaman gündemden düşse ve unutulmaya yüz tutsa farklı bir çıkış ve yorumla gün yüzüne çıkıyor Bülent Arınç.

En çok hangi partinin seçmeni aşıya karşı? İşte dikkat çeken anketin sonuçları

MetroPOLL Araştırma, seçmenin koronavirüs aşılarına olan bakış açısını değerlendirdi. Yapılan ankette vatandaşlara aşıya güvenme durumları, aşıların kısırlık yaptığı iddiası, insan genetiğini değiştirdiği söylemleri soruldu. Anket sonuçlarında aşıya en çok güvenen AK Parti ve CHP seçmeni çıktı. En çok güvenmeyen ise HDP, Saadet Partisi ve diğer partiler çıktı.

Milletvekili Bulut ve Başkan Gürkan’dan Türkiye’nin En Büyük Kaz Çiftliğine Ziyaret

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan ve AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Kovancılar ilçesinde Türkiye’nin en büyük kaz üretim çiftliğini gezdi.

Mahir Ünal, Elazığ'da...

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AK Parti Teşkilat Akademisi Eğitim Programına katılmak üzere Elazığ'a geldi.

Yanılmıyorsun, Yalnızsın!

“Yalnızlığımı biliyorum ama mücadelemi sürdüreceğim, kararlıyım” sözlerini Aralık 2016 tarihinde söylemişti Cumhurbaşkanı Erdoğan.

CHP’de 2 Garanti

Her şey, 24 Ocak depremi sonrası CHP heyetinin deprem bölgesine ziyaretini eleştiren ilimiz Ak Parti Milletvekili Metin Bulut’un “Gelip gezeceklerine bari bir okul yaptırsalardı” beyanıyla başladı.

AK Parti Malatya'da 'Teşkilât İçi Eğitim'

AK Parti Malatya Teşkilatı tarafından hafta sonunda 'Teşkilt İçi Eğitim' programı düzenlenecek.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde yeni akademik yılı başladı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi 2021-2022 akademik yıl açılış programı gerçekleşti. Açılış programına AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım da katıldı.

Siyasi Cinayetler Kime Yarar?

“3600 ek göstergeyi ilk ben telaffuz ettim” cümlesinden başka gündem olabilecek bir konu bulamayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, 12 Eylül öncesi kaotik ortamı hatırlatacak şekilde; “siyasi cinayetler konusunda kaygılarım var” iddiası, savcılığı harekete geçirdi.

Kayan Sadece Taban mı?

Ak Parti’nin tabanının eridiği ve farklı oluşumlara kaydığı gibi bir gündem sıklıkla dillendiriliyor. Partinin has ve öz tabanı, siyasilerin, bürokratların ve seçilmişlerin yanlışlığı sebebiyle partilerinden soğuyor ve hatta uzaklaşıyor.

Siyasetçilik mi Oynuyoruz?

Halka hizmetin ve vatandaşa mutlu bir yaşam sürdürmenin yolu siyasetten geçiyor.

Kahtalı'dan Kılıçdaroğlu'na ''Siyasi Cinayet'' tepkisi

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'siyasi cinayet kaygım var' açıklamasına tepki göstererek, 'Siyaseten iflas eden ana muhalefet liderinin spekülatif ve fütursuz olan böylesine bir açıklamaya sarılması siyasi çaresizliğini ve zihniyetini ortaya koymuştur'' dedi.

Etkin Muhalefet…

Hakimiyet Gazetesi’nin sürekli olarak gündeme getirdiği, muhalefetin, etkin muhalefet yapamadığı yayınlarının ardından partiler harekete geçti. Elazığ’daki siyasi partiler, sahada etkin bir rol oynarken, sorunların çözümü için ise çözüm önerileri sunuyor. Muhalefet partilerinin duyarlı ve çözüm odaklı siyaseti ise halkta karşılık buluyor.

Millet, Safları Sıklaştırıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimlerin 2023 yılında yapılacağını duyurmasından sonra özellikle Millet İttifakına mensup partiler de safları sıklaştırıyorlar.

Ak Parti ile ORC Arasında Anket Tartışması Büyüyor

ORC Araştırma'nın son yayınladığı anket sonucunda AK Parti'nin oy oranının yüzde 31.9 olması dikkat çekti. Anket sonrası AK Parti'den, bu şirketten araştırma istemedikleri, çünkü şirketin bilimsel yeterlilik ve etik çerçevesinde görülmediği açıklaması geldi. AK Parti'nin bu çıkışına yanıt veren ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet Pösteki ise, "Kendi yetersizliklerini cumhurbaşkanına hissettirmemek için dün, yerli ve milli dedikleri bizlere bugün ne dedikleri hiç umurumuzda değil" dedi.

Milletvekili Tüfenkci, muhtarlarla bir araya geldi

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Battalgazi ilçesi muhtarları ile bir araya geldi. Toplantıda sulama suyu projeleri başta olmak üzere birçok konu masaya yatırıldı.

Tüfenkci: 'Hedefimiz ekonomiyi güçlendirmektir'

AK Parti Malatya Milletvekili ve partinin MKYK üyesi Bülent Tüfenkci, bir ziyarette yaptığı konuşmada, ekonomik göstergeleri düzeltmek istediklerini söyleyerek Hedefimiz ekonomiyi güçlendirmektir dedi.

Yakışır…

2023’de yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ittifakların adayları merak konusu olurken Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya platformlarındaki CHP logolu fotoğrafını değiştirmesi ve yeni fotoğrafta sadece Türk Bayrağının  görülmesi Twitter’da gündem oldu.  Fotoğrafı gören sosyal medya kullanıcıları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olacağını iddia ettiler.

Eker ve Dinçer, medeniyetin kalbi Battalgazi'yi gezdi

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, bir takım ziyaretler için Malatya'ya gelen AK Parti Diyarbakır Milletvekili ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Mehdi Eker ile Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'i Medeniyetin Kalbi Battalgazi'de konuk etti.

Tüfenkci: 'Esnafımızın yanındayız'

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, kentteki esnafları ziyaret ederek, 'Pandemiden olumsuz etkilenen esnafın durumunu iyileştirmek için gayret sarf ediyoruz' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Sorunları En İyi Biz Çözeriz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Memurumuz da, işçimiz de toplu sözleşmelerden sonra halden memnun. Enflasyonun yüzde 20’nin altında olduğu bir dönemde ortalama yüzde 30’lar düzeyinde yaptığımız artışlarla çalışanın, üretenin, sabit gelirlinin yanında olduğumuzu ortaya koyduk. Kılıçdaroğlu memurları tahrik etmek için diline 3600 ek gösterge meselesini dolamış, habire tekrarlayıp duruyor. Halbuki bu sözü veren biziz. Memur sendikaları ile yapılan son toplu sözleşmeye bu başlığı koyan da biziz” dedi.

Muhalefet Şart

İlimiz sorunlarını katıldığı televizyon programları ve etkinliklerde dile getirmekle yetinmeyip TBMM kürsüsüne taşıyan CHP Milletvekili Gürsel Erol, usulsüz yıkımları da meclise taşıyarak suç duyurusunda bulundu.

Milletvekili Erol: ‘Telafisi Mümkün Olmayan Sorunlarla Karşı Karşıyayız’

TBMM Genel Kurulunda, Depreme Karşı Alınabilecek Önlemlerin ve Depremlerin Zararlarının En Aza İndirilmesi İçin Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonunun Raporu görüşüldü. Deprem Araştırma Komisyonu Raporu görüşülürken CHP Grubu adına söz alan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, Elazığ’da depremden kaynaklı mağduriyetlerin halen devam etiğini, Deprem Komisyonu Raporunun Elazığ’ın gerçeklerini yansıtmadığını dile getirdi.

Bakan Özer'den Malatya'ya okul müjdeleri

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Çınar, spor yatırımlarını inceledi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yakınca Mahallesi Muhtarı Mevlüt Tunç ile birlikte yapımı devam eden Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun yanı sıra inşaatı büyük ölçüde tamamlanan ( basketbol, voleybol ve tenis kortuna sahip) yeni spor sahasında incelemelerde bulundu.