Abdullahpaşa Haberleri

Abdullahpaşa Haberleri

Bayramlık Ağızlar

Dolu dolu bir bayram yaşadık. Hem yoğun ziyaretçi trafiği hem de özellikle bayramın son günü Abdulllahpaşa ve Hilalkent taraflarına yağan dolu yağışıyla bir bayramı daha geride bıraktık.

Bakan Kurum'dan Hak Sahibi Vatandaşlara Müjde

Elazığ’a gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Abdullahpaşa Mahallesi'nde düzenlenen iftar programına katıldı.

Muhtar Köse: Muhtarlık Önünde Abonelik İşlemleri Yapılacak

Abdullahpaşa Mahalle Muhtarı Yavuz Köse Abdullapaşa TOKİ 2., 3. ve 4.etaplarındaki vatandaşların Fırat Aksa abonelik işlemlerini muhtarlık önünde yapabileceklerini duyurdu.

Abdullahpaşa'da Tüm Konutlar Teslim Edildi

24 Ocak depreminden sonra en büyük hasarı alan Abdullah Paşa Mahallesi'nde yapımına başlanan tüm konutlar tamamlanarak hak sahibi vatandaşlara teslim edildi.

Neydi Çocukları Perişan Eden?

Abdullahpaşa Mahallesinde bulunan Şehit Cuma Dağ Ortaokulu öğrencilerinde aniden başlayan karın ağrısı, mide bulantısı ve öksürük şikâyetleri görüldü. 

Elazığ’da 5 Dükkanın ve 63 Konutun Kurası Çekiliyor

Abdullahpaşa mahallesi 4. Etapta bulunan 5 dükkanın kura çekimi yapılıyor. Kura çekimi Kanal Fırat ve Kanal E televizyonlarından canlı yayınlanıyor.

Vefalı Başkan

24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan depremde Abdullahpaşa’da bulunan işyeri yıkılan ve fakat aylarca resmi olarak kendisine ait işyerinin kaydını ve yerini arayan Ferhat Evsen, geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirilen olağan kongrede üç adayın içerisinden sıyrılıp üyelerden 291’inin oyunu alarak Kahveciler Odası başkanlığına seçildi.

Abdullahpaşa ve Rüstempaşa Mahallerinin Konutlarının Kurası Çekildi

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından yapımına başlanılan Abdullahpaşa 4 . Etap ve Rüstempaşa Mahallesi 1. Etap konutlarının kura çekimi yapıldı. Kura sonucunda 340 hak sahibi evlerine kavuştu.

Abdullahpaşa 4. Etap Anahtar Teslim Tarihleri Açıklandı

26 Kasım 2021 Cuma günü kurası çekilen Abdullahpaşa Mahallesinde yapılan 4. Etap Konutlarının anahtar teslim tarihleri açıklandı.

Abdullahpaşa’da 58 Adet Dükkan ve 50 Adet Konutun Kurası Çekilecek

TOKİ tarafından Abdullahpaşa Mahallesi’nde yapılan 58 adet dükkan ve 50 adet konutun kura çekilişi Çarşamba günü saat 11:00’de yapılacak.

Abdullahpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi İhaleye Çıkıyor

Elazığ Belediyesi, kentsel dönüşüm projesi kapsamında Abdullahpaşa Mahallesi'nde yaptırılacak konut ve iş yerleri için ihaleye çıkıyor.

Abdullahpaşa Mahallesi 4. Etap TOKİ Kura Sonucu İsim Listesi Açıklandı

Bugün depremde en fazla hasarı alan ve adeta yeniden imar edilen Abdullahpaşa Mahallesi'nde TOKİ tarafından yapımı tamamlanan 4'üncü etaptaki 516 konutun kuraları çekilmişti.

Abdullahpaşa 4. Etap Kura Tarihleri Belli Oldu

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından yapımına başlanılan Abdullahpaşa Mahallesi’ndeki 4. etap konutlarının kura çekim tarihi açıklandı.

Abdullahpaşa 4. Etaptaki İş Yerlerinde Talepler Alınmaya Başladı 

Abdullahpaşa Mahallesi 4. Etapta bulunan ticarethaneler için talepler alınmaya başladı. Abdullahpaşa Mahallesi’nden hak sahibi olanların başvurularını, mahallede bulunan Çevre ve Şehirciliği’nin İrtibat Ofisine yapacaklar.

Kentsel Belirsizlik

Özel Haber: Elazığ'da 24 Ocak depreminin ardından riskli alan ilan edilen bölgelerde başlatılan kentsel dönüşümler sonucunda TOKİ tarafından inşa edilen konut ve iş yerleri ile ilgili belirsizlik sürdüğü gibi aynı kurumun, ilimiz valisini açıklama yapmak zorunda bırakan ciddiyetsizliği ve sorumsuzluk içeren tavırları devam ediyor.

İlgisizlik Kurbanı Olduk

24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan deprem sonrası muhtarlar olarak bakanların katıldığı genel toplantılara davet edildiklerini ancak yapılacak konutlar konusunda kendi görüşlerinin alınmadığı gibi bilgi de verilmediğini ifade eden Abdullahpaşa Mahalle Muhtarı Yavuz Köse, sürecin doğru yönetilmediğini dile getirdi.

Taşındık ama Bitmedi

Özel Haber: Elazığ'da 24 Ocak tarihinde meydana gelen büyük depremin ardından bugüne kadar yaklaşık 13 bin konutun kurası çekildi ve binlerce vatandaş yeni evlerine taşındı ama sorunlar hâlâ bitmedi.

Bitmişse…

Deprem süresinde en çok yorulan, yıpranan, vatandaşın soru ve sorunlarına muhatap olan muhtarlarımız oldu.

Mağduriyet Gideriliyor

24 Ocak depreminde ağır hasarlı olan Abdullahpaşa Mahallesi Batı Sitesi ve diğer konutların hak sahiplerinin mağduriyetlerini gidermek amacıyla Elazığ Belediyesi tarafından iki kez kat karşılığı çıkılan ancak talipli bulunmayan ihale, bu kez ücret karşılığı yapım işi olarak çıktı.

Abdullahpaşa’da Tutaş dönemi

Elazığ 1. Amatör Küme takımlarından Abdullahpaşaspor, Teknik Sorumluluk görevine Serhat Tutaş’ı getirdi

Milletvekili Erol, Abdullahpaşa Mahallesi'nde sorunları dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, Abdullahpaşa Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar ile bir araya gelerek, sorunlarını dinledi.

Abdullahpaşa 3.Etap Kura Sonuçları Açıklandı

Geçtiğimiz gün kurası çekilen Abdullahpaşa 3.Etaptaki 713 konutun kura sonuçları açıklandı.

Abdullahpaşa ve Zafran Hak Sahiplerinin Anahtar Teslim Tarihleri Belli Oldu

Elazığ’da Abdullahpaşa Mahallesi 3. Etap konutlarının ve Zafran Mahallesi konutlarının anahtar teslimi pazartesi günü yapılacak.

Abdullapaşa 3. Etap Kura Çekim Tarihleri Belli Oldu

Son Dakika: Abdullahpaşa Mahallesi'nde yapılan 3.Etapda yer alan konutlar için kura çekimi yapılacak.

Kayıp Dükkan Aranıyor!

Özel Röportaj: Elazığ Hakimiyet TV konuk ve konuları ile vatandaşın sorunlarına ses olmaya devam ediyor.

Evsen: 'Mağduriyetimiz Giderilsin'

Abdullahpaşa Mahallesi esnafları, depremde kaybettikleri dükkanlarının akıbetinin hala belli olmadığını söyleyerek, yetkililere seslendi. Abdullahpaşa Mahallesi esnafları, depremde kaybettikleri dükkanlarının akıbetinin hala belli olmadığını söyleyerek, yetkililere seslendi.

Üstü Şehir Altı Kasaba

Ulusal bir haber sitesinde “deprem vergileri nereye gidiyor diye soranlar vardı. Burası depremin yıktığı Elazığ” başlığı ile verilen haberde kullanılan fotoğraf, TOKİ’nin şehri nasıl kasabaya dönüştürdüğünün somut bir resmi oldu.

Muhtar Köse: 'Abdullahpaşa 3. etap yakın zamanda teslim edilecek'

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından kent genelinde 24 bin 83 konut yapıldı. Devlete teşekkür eden depremzede vatandaşlar, devletin her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

Abdullahpaşa için kritik toplantı

Elazığ merkeze bağlı Abdullahpaşa Mahallesi’nde bulunan ve 24 Ocak depreminin ardından hasar alan Batı Sitesi’nin sakinleri il yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen istişare toplantısı katıldı.

‘Mağduriyetin Taraftarı Olmayacağım’

Ak Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut, İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve Kadın Kolları Başkanı Canan Şavlı ile birlikte Abdullahpaşa mahalle sakinleri ile bir araya gelerek başta kentsel dönüşüm çalışmaları olmak üzere sorun ve talepleri dinledi. Yaşanan sorunları yakından takip ederek çözüme odaklandıklarını ifade eden Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, mağduriyet yaşayan halkın yanında yer alacaklarını belirtti.