24 Ocak Depremi Haberleri

24 Ocak Depremi Haberleri

Sivrice’de Vatandaşlar Evlerine Kavuşmanın Mutluluğunu Yaşıyor

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinde yapımına başlanan göl manzaralı 305 konut, 86 iş yeri tamamlandı. Depremzede vatandaşlar yeni evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

24 Ocak Depremi Sonrası Usulsüz Yıkım İddiasında Gazeteciye 9 Yıl 4 Ay Hapis Cezası

Elazığ- Sivrice merkezli 24 Ocak 2020 tarihli 6.8 büyüklüğündeki depremde etkilendikleri iddia edilerek, Malatya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yıkım listesine alınan, ancak usulsüz ve ihalesiz şekilde yıkılmak istenince dava ve soruşturma konusu yapılan okullarla ilgili ilk dava sonuçlandı ve davanın sanığı 9 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Elazığ Valiliği Kentsel Dönüşüm Konutlarındaki İskan Sorununun Çözüldüğünü Duyurdu

24 Ocak depreminde sonra, kentsel dönüşüm adı altında yapılan konutların iskan sorunu nedeniyle sıkıntı yaşadığı iskan sorunu çözüldü.

Abdullahpaşa'da Tüm Konutlar Teslim Edildi

24 Ocak depreminden sonra en büyük hasarı alan Abdullah Paşa Mahallesi'nde yapımına başlanan tüm konutlar tamamlanarak hak sahibi vatandaşlara teslim edildi.

Muhtarların Hırsızlık Tepkisi

24 Ocak Depremi ardından başlayan pandemi süreci ve ağır kış şartları sebebiyle yaşanan sorunlar ve son günlerde artan hırsızlık olayları ilimizde hizmet yürüten dört muhtar derneğini bir araya getirdi.

Sağlık Bakanı Koca'dan Duygulandıran Elazığ Paylaşımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 24 Ocak depreminin 2. yılı nedeniyle sosyal medya hesabından duygulandıran bir paylaşımda bulundu.

Başkan Güder: 'Güçlü bir devlete ve lidere sahibiz'

Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir, lideri de güçlü bir liderdir. 24 Ocak depreminin ardından güçlü devletin neler yapabileceğini hep birlikte müşahede ettik' dedi.

İl Başkanı Akın: 'Milletvekilleri Sıcak Mekanlardan Mesajlar Yayınlayadursun!'

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, 24 Ocak depreminin 2. yıldönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Bulut: 'Elazığ Halkı Müthiş Bir Dayanışma Örneği Gösterdi'

Ak Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, 24 Ocak Depreminin 2. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Prof. Dr. Bilal Çoban: ‘Depremde Yaşamını Yitiren Vatandaşlarımızın İsimleri Sokak ve Parklarda Yaşatılmalıdır…’

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban, 24 Ocak Depreminin 2. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Başkan Kavaklı, 6.8 Depreminden Bugüne Kalan Sorunlara Değindi

HÜDAPAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı 24 Ocak Depreminin 2. yıldönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Rektör Prof. Dr. Göktaş, 24 Ocak Depreminin Yıl Dönümü Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 24 Ocak depreminin 2. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 

Başkan Şerifoğulları 24 Ocak Depreminde Yakınlarını Kaybeden Aileleri Ziyaret Etti

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 24 Ocak Elazığ depreminde yakınlarını kaybeden aileleri evlerinde ziyaret etti. Başkan Şerifoğulları’na eşi Arzu Şerifoğulları Hanımefendi de eşlik etti.

Başkan Şerifoğulları: ‘Yitirdiğimiz Bütün Kardeşlerimizi Rahmetle Anıyorum’

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 24 Ocak depreminin ikinci yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

Başkan Yıldırım: ‘2 Yıl Geçti Ama Acısı Hala Yüreğimizde’

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, 24 Ocak depreminin yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Balık: ‘Vatandaşlarımızın sıcak yuvalarına kavuşmalarına vesile olduk’

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, 24 Ocak depreminin 2. Yılı nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Vali Toraman: ‘Çalışmaların Büyük Bir Kısmını Neticelendirdik’

Elazığ Valisi Ömer Toraman 24 Ocak depreminin 2. yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Hasret Hiç Bitmedi

Başak MERAL GÜNDÜZ/ Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde meydana gelen depremde Mustafapaşa Mahallesi'nde 5 katlı Aykent Apartmanı'nın çökmesiyle kızını, oğlunu, eşini, kayınbabasını ve kayınvalidesini kaybeden Serhat Aslan,'24 Ocak depreminde yavrularımı ve eşimi kaybettim anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor” dedi.

Elazığ’da 24 Ocak depreminin ardından 17 bin 95 konut ve 243 iş yeri hak sahiplerine teslim edildi

Elazığ’da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından kent genelinde yapımı devam eden 24 bin 83 konuttan 17 bin 95'i ile 243 iş yeri için kura çekimi yapıldı.

Hangi Sorun Çözüldü?

İlimizin beş milletvekili var. Ve her biri de birbirinden değerli ve samimi isimler. Muhalefette olmasına rağmen şehre önemli katkılar sunan CHP Milletvekili Gürsel Erol ve Ak Partili dört milletvekilimiz, Ankara temasları, bakanlık ziyaretleri ile şehrimiz için kazanımlar elde etmeye gayret gösteriyorlar.

Kentsel Dönüşüm Kazılarında Bulunan Kilise Gün Yüzüne Çıkıyor

Elazığ’da 24 Ocak depreminin ardından TOKİ tarafından yapılacak bina alanında bulunan kilise, yapılan çalışmalar ile gün yüzüne çıkıyor. Yapının duvarlarında yazılar çıkarken, Roma dönemine ait blok ve kesme taşların kullanıldığı görüldü.

Yıkım Trafiği

İlimizde geçtiğimiz Cuma günü başlayan ve halen devam eden iki binanın yıkımı sebebiyle şehrin ana caddeleri hala kapalı. Birinci Harput Caddesi ile Gazi Caddesinde yıkımı yapılan binalarda ekipler geceli-gündüzlü çalışsalar bile hala tamamlanamayan yıkım dolayısıyla başta toplu ulaşım araçlarını kullanan vatandaşlar ve esnaflar olmak üzere büyük bir kesim sıkıntı yaşıyor.

Başkan Karakuş'tan Öğretmenevi Önerisi

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, Elazığ Öğretmenevi'nin 24 Ocak depreminde hasar görmesiyle 2 yıldır süregelen öğretmenevi problemiyle ilgili açıklamada bulundu.

Mollakendi Deprem Konutları Tamamlanma Aşamasına Geldi

24 Ocak Depreminin arından Mollakendi Beldesi'nde yapımına başlanan 36 adet konut, tamamlanma aşamasına geldi.

Güveniyoruz…

Hakimiyet Gazetesi olarak, 24 Ocak depremi  sonrası ağır hasarlı resmi kurum ve vatandaşların evlerinin yıkımında uygulanan yasa, mevzuat, ihale şekli ve yöntemi konusundaki hassasiyetimizi biliyorsunuz.

Milletvekili Erol: ‘Herkese Aynı Fiyat’

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol 24 Ocak depremi sonrası yapılan evlerin maliyeti ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanına yazı yazdı.

Öğretmenin Evi Yok

Restorasyon ihtiyacı olan tescilli idari binası ve bahçesi dışında konaklama ihtiyacını giderecek motel bölümleri 24 ocak depremi sonrası ağır hasarlı olduğu için yıkılan Elazığ’da, yeni bir öğretmenevi yapılması konusunda Türk Eğitim-Sen kampanya başlattı. Kısa sürede Türkiye’de gündem olan kampanyaya Elazığ’dan büyük destek geldi.

Doğanyol Devlet Hastanesi depreminin 2. yıldönümünde hizmette

Malatya'nın Doğanyol İlçesi Devlet Hastanesi'nde 24 Ocak depreminin 2. yıldönümünde hasta alımına başlaması hedeflendi.

24 Ocak Depreminin Ardından Elazığ'da Hayırseverler Tarafından 7 Okul Yapıldı

Elazığ Valiliği 24 Ocak Tarihinde meydana gelen deprem sonrasında Elazığ'da 7 okul yapıldığını açıkladı.

Öteki Gündem

24 Ocak depremi öncesi konuşulan sorunlar; yeni yatırımlar, şehrin hedefleri, ocak ayında süresi dolacak teşvikte 6. bölge avantajları ve kalkınma planları gibi önemli problemlerin gündemde olmaması, vatandaşlar tarafından endişe ile takip ediliyor