Erkan Kandemir'den önemli açıklamalar

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Kanal 7'de Mehmet Acet'in programına konuk olarak gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'in açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Parti teşkilatımız dünyada rol model alınıyor. Kırgınlık gücenme hiç bir problem yaşamadık. İl ve ilçelerde yüzde 70 bir değişim süreci oldu. İlla başarısızlık sebiyle değişim yapmayız. AK Parti'de bu değişim sürekli olur. 

"ASLA KONGREYİ BEKLEMEYİZ"

Bir hata gördüğümüzde asla kongreyi beklemeyiz. Derhal gereğini yaparız. Bu tür aksamaları kongre sürecine bırakmaz AK Parti. Kongrede görevi devreden bütün arkadaşlarımız bu davanın birer neferi. Bu arkadaşlarımız başka yerlerde katkı vermeye devam edecekler. 

"HAZIRLIKLARA BAŞARDIK"

Yeni gelen arkadaşlarımızı zor bir süreç bekliyor. 2023 ve 2024 seçimleri. Biz hazırlıklara başladık.

"AK PARTİ İÇİNDE BARINAMAZ"

AK Parti'de yer alan her bir fert burayı bir hizmet merkezi olarak görür. Bu yürüşüyün nasıl bir yürüyüş olduğunu bilerek katkı vermesi gerekir. Çok büyük bir teşkilatız biz kuşkusuz. Zaman zaman da hata yapanlar olabilir. Ama biz bunu asla affetmeyiz. Yanlış yapılmışsa AK Parti içinde asla barınamaz.

Herhangi bir üyemizin bile böyle bir hareketine izin vermez AK Parti. Anında gereği yapılır bizi diğerlerinden farklı yapan da bu zaten.

'KÜRŞAT AYVATOĞLU' AÇIKLAMASI

Kürşat Ayvatoğlu bir çalışan esasında. Maaaşlı bir çalışan. AK Parti'nin teşkilatlarında bulunmuş siyasi kimliği olan bir isim değil ama buna rağmen mesele ne olursa olsun toplum o tepkiyi verir hemen onu kınar bundan da büyük memnuniyet duyuyoruz. AK Parti o kadar temiz bir siyasi parti. Bizde anında gereğini yaptık.

Onlarca insan geliyor iş başvurusunda bulunuyor. Yani burada onun ayrımını yapmak lazım sisasi bir kimlikten bahsetmiyoruz.

EMEKLİ AMİRALLERİN GECE YARISI BİLDİRİSİ

Yoksa diye parmak sallayan bir gece yarısı 'Yüce Türk Milletine' diye başlayan bir metnin ne anlama geldiğini bu millet çok iyi bilir. O isimler kendi aralarında yaptıkları değerlendirmelerle şeçilmiş hükümete adeta parmak salladı. Ve askeri ilgisi bulunan herkes bunun ne anlama geldiğini bilir. 

"BİR TÜRLÜ MİLLETİN YANINDA YER ALAMAMIŞ BİR PARTİ"

Ana mualefet partisinin buradaki tepkisi aslında CHP'de hiçbir şeyin değişmediğini gösterdi. Hep vesayetten yana tavır almış bir parti. Bunu biz her zor dönemde görmüşüz. Bir türlü milletin yanında yer alamamış bir siyasi parti. Bizim milli hassasiyetlerimizin arttığı zaman biz bunları görüyoruz. Örneğin Suriye'de Libya'da hangi meseleye bakarsak bakalım.  Mesele özgürlüklerle ilgili başörtüsü ile ilgili bir düzenleme yapıyorsunuz bakıyorsunuz esas ideolojilerini yansıtan zihniyetleri korkunç.

Bu işin emeklisi olmaz zaten fiilen kimse bu ülkede artık darbe yapamaz ama mesele darbeye teşebbüs etmek. Darbe olacak olmayacağa bakamayız biz ellerinde silah var ya da yok buna bakamayız. Adeta bir darbe çağrısı yapıyoru musunuz yapıyorsunuz mesele bu. Onun için şunu da kenara koymak lazım bazı yerlerde emeklilikle insanların etkileri ortadan kalkmaz kaldıki 104 kişi bir araya gelmiş organize şekilde. 

"128 MİLYAR DOLAR NEREDE?" 

Bunların derdi son dönem CHP'nin yaptığı sadece ısrarla yalan söylemek. Yüksek sesle söylersek bunu hakikati saklarız diye düşünüyorlar. İkincisi bunların sıklıkla yaptığı şey Türkiye'deki bizim kurumlarımızın tamamını itibarsız hale getirmeye çalışıyorlar. Bunlar yüksek sesle ve sıklıkla yalan söylerler. Türkiye'nin neresine giderseniz gidin AK Parti'nin eserlerini görürsünüz. Onlar daha dün yine bir heykel açıyorlardı. Bunu da büyük bir gururla heykelin karşısına geçer incelerler. Bunların vizyonları becerileri kabiliyetleri buna yeter ancak.

Adana'da hastane yapıyoruz deyip kendi rezilliklerini kendileri de örtemez hale gelmişlerdi. Aramızdaki temel fark bu. AK Parti bu millete hizmet eser ve üretmeye devam edecek. Onlar suni gündemlerle biz bunu nasıl değiştiririz diye hareket edecekler. Tek başına Türkiye'nin pandemi sürecindeki yönetimi de başarı hikayesidir. 

Erken seçim düşüncesi asla yok. Tedbili kıyafet ekiplerimiz var bizim Görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız dışında bunlar. Onlardan gelen raporları da önemseriz. Biz vatandaşın gündeminde ne var bunları dinler Genel Başkanımıza arz ederiz ve gerekenleri yaparız.

Milletimiz diyor ki; "Tayyip Erdoğan güvenilir ve bu ülkede istikrarı muhafaza edecek bir lider. Ekibiyle birlikte." Vatandaşımızın bu güveni muhafaza ettiğini ve bizden beklentilerini görüyoruz. Pandemi ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi bizlerde sıkıntılar yaşıyoruz. Genç arkadaşılarımızın esanafımızın bizden beklentileri var biz bunları görüyoruz. Onların beklentilerine cevap verecek siyasi parti de AK Parti'dir. İnşallah bundan sonraki süreçte de hayat standarlarımız açısında bu ülkeyi ileriye götürecek ekipte bu ekiptir. 

"BUNU SADECE ÇİN VE TÜRKİYE YAPTI"

Oran olarak Büyük oranda oylarımızın bir miktar artma trendinde olduğunu görüyoruz. 2018'in üstünde olduğunu görüyoruz. 52,5 oranın üstüne çıkabilecek bir potansiyel. Bu ülkeyi AK Parti kadroları çok daha da ileri taşıyacak. G-20 ülkeri arasında ekonomisini artı olarak büyüten Çin ile birlikte iki ülkeyiz. 

Gençlerde AK Parti'yi kaybettiğimiz sözleri çok sloganik bir cümle. Geleceğe dair vizyon veren ufuk koyan ülkeyi gelecekte çok daha iyi yerlere taşıyacağını söyleyen hangi parti var. Milli uzay ajansını kurduk dalga geçtiler. Ülke yansın adamlar bundan daha çok mutlu oluyor. CHP'nin ve şuhedasının en fazla söyledikleri ve söyleyecekleri lokal sorunların dışında başka bir şey olmaz. 

"EKSİKLERİMİZİN VE DÜZELTMEMİZ GEREKENLERİN OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ"

Onun için 2023'e daha güçlü geleceğimizi söyleyebiliriz. Biz dolayısyla eksilerimizinde olduğunu görüyoruz düzeltmemiz gerekenlerin olduğunu da görüyoruz. 

"SEÇİM BARAJI"

Seçim barajı ile ilgili bir hazırlığımız var. Çalışmalar yapılıyor. Hükümet değişikliği yaptık bu ülkede milleti iktidarın gerçek sahibi yapmış olduk Çok olağanüstü önemli bir değişimdir bu. Hızlı ve etkin önlem alabilmenin bu pandemi sürecinde etkisini en kıymetli şekilde gördük. 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN