Erdoğan'a Tuzak Mı?

Ak Parti'nin kara kutusu olma özelliği ile öne çıkan Hürriyet gazetesi yazarlarından Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Genel Başkanlığı'nı başka bir isme bırakacağı iddialarının bazı çevreler tarafından bilinçli bir şekilde servis edildiğini, asıl amacın Erdoğan'a tuzak kurmak olduğunu iddia etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son dönemlerde kulislerde dillendirilen "Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki kongrede AK Parti Genel Başkanlığı'nı başka bir isme bırakabilir" iddialarına değinen Selvi, "Burada Erdoğan'a bir tuzak kurulmak isteniyor. AK Parti, Erdoğan'dan; Erdoğan AK Parti'den koparılmak isteniyor" ifadelerine yer verdi.

İstanbul il kongresi ile birlikte AK Parti'nin ilk kongrelerinin tamamlanacağını, 24 Mart'ta ise büyük kongre yapılacağını hatırlatan Selvi; konuya ilişkin görüşlerini şu şekilde aktardı: "Büyük kongrede AK Parti kadrolarının önemli ölçüde yenilenmesi bekleniyor. Ancak AK Parti kongresi yaklaştıkça, bir formül el altından servis edilmeye çalışılıyor. O nedenle bu yazı bir erken yazı olarak kabul edilebilir. AK Parti kongresi yaklaştıkça şu tartışmayı daha sık yapacağımız anlaşılıyor: Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı ile AK Parti Genel Başkanlığı'nın bir arada olmasından dolayı memnun olmaması, bu nedenle kongrede genel başkanlıktan ayrılarak AK Parti Genel Başkanlığı'nı güvendiği bir isme bırakacağı şeklindeki iddialar. Bazı isimler de konuşuluyor. Ama o isimlerin bu modelden haberi yok. Çünkü burada Erdoğan'a bir tuzak kurulmak isteniyor. AK Parti, Erdoğan'dan, Erdoğan AK Parti'den koparılmak isteniyor. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni en çok da partisinin başına geçmek için istedi. Geçmişte Özal ve Demirel'in partilerinden ayrıldıktan sonra yaşananları gördü. Ayrıca parlamenter sistem döneminde bu modeli test etme imkânı buldu. AK Parti Genel Başkanlığı konusunun Erdoğan'ın kırmızı çizgisi olduğunu biliyorum. Bunun doğru olduğuna da inanıyorum. O nedenle sureti haktan görünen bu formülün AK Parti'yi Erdoğan'ın elinden almak için bir tuzak olduğunu düşünüyorum."

Abdulkadir Selvi’nin bu tespiti ve ön almaya matuf yazısını çok da yabana atmamak gerekiyor. Bu oyunu çok daha önceden gören Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatlara daha çok Milli Görüş tandanslı isimlere yer veriyor. Bu uygulama genel kurulda da devam edecek ve teşkilatlar, ihalecilerden arındırılıp, yeniden yollara düşmekle kalmayıp yeniden ve gönüllü olarak hiçbir beklentisi olmadan  direğe tırmanıp bayrak asmayı onurlu bir duruş ve manevi bir mücadele olarak gören isimlerden oluşacak.
 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN