Elaziz Belediyespor'un ismi değişti

TFF 3. Lig'te mücadele eden temsilcimiz Elaziz Belediyespor isim ve logo değişikliğine gitti

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Haber: Hüseyin Kabukçu

TFF 3. Lig’de mücadele eden Elaziz Belediyespor isim ve logo değişikliğine giderek Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü ismini aldı. Faaliyetlerine 2014 yılında başlayan ve aynı sezon Elazığ 1.Amatör Küme’de şampiyon olarak BAL Ligi’ne yükselen ve 2015-2016 futbol sezonunda ise BAL Ligi’nde şampiyon olarak TFF 3. Lig’e yükselen Elaziz Belediyespor, isim değişikliğine gitti.

“Elaziz” isminin özellikle de dışarıda Elazığ’ı yeterince temsil etmemesi ve kulübün hangi ile ait olduğu yönündeki sıklıkla yöneltilen sorular üzerine toplanan Elaziz Belediyespor Yönetim Kurulu, kulübün isim ve logosunu değiştirmek için görüş birliğine vardı.

Buna göre kırmızı – lacivertli ekip yeni sezonda faaliyetlerine “Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü” olarak devam edecek. İsim değişikliği için gerekli belgeleri Türkiye Futbol Federasyonu’na sunan Elaziz Belediyespor, federasyonun vereceği onayın ardından yeni sezonda yeni ismiyle mücadele edecek.

Konuya ilişkin olarak Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü resmi web sayfasından yapılan açıklamada; “Profesyonel Futbol Takımımız 2019-2020 Sezonu'nda itibaren geçerli olmak üzere isim ve logo değişikliğine giderek "Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü" ismini almıştır. Kırmızı-Lacivertli logomuz, Elazığ silüeti ve çaydaçıramızı simgeleyen bir figürle süslenmiştir” ifadelerine yer verildi.

Elazığ Hakimiyet Haber

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN