Elazığlılar Konya'da 35 Çeşit Yemeğini Tanıttı

Konya Elazığlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, geleneksel hale getirdiği her ayın 23'ünde etkinlik düzenlemeye devam ediyor. 

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığlılar Konya'da 35 Çeşit Yemeğini Tanıttı
Konya Elazığlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, geleneksel hale getirdiği her ayın 23’ünde etkinlik düzenlemeye devam ediyor. 
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Dernek binasında düzenlenen etkinliğe Konya Elazığlılar Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Op. Dr. Gökhan Darılmaz yönetim kurulu üyeleri, derneğin onursal başkanı Cemil Bozkurt,  çok sayıda Elazığlı ve Konyalı katıldı.

DARILMAZ: ELAZIĞ MUTFAĞI TÜRKİYE’NİN EN ZENGİN MUTFAKLARINDAN BİRİSİDİR 
Elazığlı kadınlar yaptıkları geleneksel yöresel yemeklerinin tarifini de paylaştı. Etkinlikte açıklamalarda bulunan dernek başkanı Op. Dr. Gökhan Darılmaz, “Her ayın 23’ünde Konya’da yaşayan Elazığlılar olarak bir araya gelmeye, kaynaşmaya ve memleket hasretini gidermeye devam ediyoruz Ekim Ayı’nın 23’ünde de Elazığımızın zengin mutfak kültürünü yansıtan yaklaşık 35 yemek çeşidimizi Konyalı kardeşlerimize tanıttık ve tattırdık. Elazığ mutfağı, çeşitliliği bakımından Türkiye’nin en zengin mutfaklarından birisidir. 150 ile 185 çeşit yemeğimizin olduğu bilinir. Biz, bu zengin yemek çeşitliliğinden sadece 35’ini bugün tanıtma imkanı bulduk. Elazığlı kadınlarımızın her biri bir yöresel yemek yaparak, derneğimize getirdi. Bu yemekler, davetlilere ikram edildi. Yemeklerimiz, davetlilerimiz tarafından da tam not aldı. Bizleri yalnız bırakmayan bütün Elazığlı ve Konyalı kardeşimize teşekkür ediyoruz. 1997 yılından bu yana Konya’da hemşehrilerine kültürünü yaşatma fırsatı sunan derneğimiz, bundan sonra da etkinliklerine hız kesmeden devam edecek” diye kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN