Elazığ'ın haftalık vaka sayısı düşündürüyor

Geçtiğimiz hafta Pazartesi günü Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre Elazığ'da yüz binde vaka oranı ortalamasıyla çevre illeri geride bırakmıştı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde her hafta illere göre vaka sayılarının açıklanacağını söylemiş, bunun ardından geçtiğimiz hafta Pazartesi günü illere göre vaka sayısı açıklanmıştı. 

Açıklanan verilere göre Elazığ’da 8-14 Şubat tarihleri arasında 100 bin kişide 50,42 olarak kaydedildi. 

Geçtiğimiz hafta açıklanan verilere göre Elazığ’da  yüz binde 50,42 olan vaka sayısı,  Malatya’da 40,92, Bingöl’de 26,81, Tunceli’de 38,96. Elazığ’da normalleşmenin bu veriler göz önünde bulundurulduğunda zor olduğu görülüyor.

ÇEVRE İLLER HAZIRLANIYOR

Malatya, Bingöl, Tunceli gibi Elazığ'a yakın iller düşük vaka sayıları nedeniyle 1 Mart'ta normalleşmeye hazırlanırken Elazığlı vatandaşların gözü kulağı bugün açıklanacak verilerde. Eğer açıklanan verilerde bir değişiklik olmazsa Elazığ normalleşme için bir süre daha beklemek zorunda kalacak. Elazığ'da yüksek çıkan vaka oranları nedeniyle henüz yetkililerden bir açıklama yapılmazken vatandaşlar ve esnaflar ise tedirgin.

MALATYA HAZIR

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, korona virüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler dolayısıyla bir süredir kısmi hizmet veren restoran, lokanta ve kafe gibi işletmeleri ziyaret etti.

NORMALLEŞMEYE EN YAKIN BİNGÖL

Çevre iller arasından vala sayılarındaki düşüklükle dikkat çeken Bingöl ise normalleşmeye en yakın illerden bir tanesi. 


 

 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN