Elazığlı Öğrencilerin Projesi Beğeni Topladı

Kübra Kabukçu/Şehit Arif Güneş Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri yaptıkları projeyle beğeni topladı. Hasta ve Yaşlı Bakımı Alanı'nda eğitim gören öğrenciler, velilerin kan şekeri, ateş, tansiyon ölçümlerini yaparak, sağlıklı yaşam konusunda velileri bilgilendirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Hakimiyet Haber - Tuba TURHAN

2017 yılından bu yana devam eden ve 2022 yılında çeşitli yenilikler eklenerek daha sistematik bir şekilde devam ettirilen "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor" projesi kapsamında meslek liseli gençler, yardımlaşma ve birlik konusunda farkındalık yaratmak için kimi zaman okullarının çevresinde yalnız yaşayan, ev işlerini yapacak gücü olmayan vatandaşların yardımına koşuyor, kimi zaman da uzak bir köy okuluna kütüphane malzemeleri yapıp yerleştirerek el uzatıyor.

Meslek liseliler,  eğitim aldıkları alanlarda üretim ve hizmetlerde bulunarak hem deneyim kazanıyor hem de ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. Bazen de hedefleri ekonomik bir katkı değil, birini sevindirmek oluyor.

"Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor" projesi başladığı günden bugüne 81 ilde 47 bin 62 öğretmen ve 136 bin 636 öğrenciyle 54 bin 472 ev ziyareti gerçekleştirildi, 198 bin 514 kişiye ulaşıldı. 2022 yılının ilk üç ayında ise 73 bin 893 öğrenci ve 33 bin 514 öğretmen, 146 bin 994 kişiye ulaştı.
 

ELAZIĞLI ÖĞRENCİLERİN PROJESİ BEĞENİ TOPLADI
"Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor" projesi kapsamında bir araya gelen TOKİ Şehit Arif Güneş ÇPAL öğrencileri yaptıkları projeyle beğeni topladı. Hasta ve Yaşlı Bakımı Alanı’nda eğitim gören öğrenciler Alan şefi Kübra Aydın gözetiminde, veli toplantısına katılmak amacıyla okula gelen  velilerin kan şekeri, ateş, tansiyon ölçümlerini yaptı. Bu ölçümlerin ardından veliler, öğrenciler tarafından sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirdi.

Öğrencilerin yaptığı bu çalışmalar karşısında hem gururlanan hem de mutlu olan veliler Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlatmış olduğu bu projenin öneminden bahsederek okul yönetimi ve öğretmenlere teşekkür ettiler.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN