Elazığ'da sportif yetenek taramaları başladı

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında 'Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme" programı Yakup Kılıç Spor Salonu’nda başladı. Öğrencilerin boy, kilo ölçümü, kulaç uzunluğu testi, esneklik testi, sıçrama testi, geriye sağlık topu fırlatma, kavrama kuvveti testi, 20 metre sürat testi ve çeviklik testi gerçekleştiriliyor.
Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde İlimiz merkezi, Karakoçan, Kovancılar ve Palu İlçelerinde toplamda 7.182 öğrencinin taranması planlanıyor.
Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ‘’ Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme programı kapsamında ilimiz merkez Yakup Kılıç Spor Salonumuzda yapmaya başladığımız test ve ölçümler sonucu çocukların hangi spora yatkın olduğu belirlenerek her bir çocuk için 'Spor Karnesi' hazırlanıyor. Tarama sonucu spora yetenekli olduğu tespit edilen çocuklar başarılı oldukları branşlara yönlendiriliyor. Böylece yetenekli çocuklarımızı üst düzey sporcu olarak yetiştirip ilimizde uluslararası düzeyde başarılar elde edebilecek sporcular çıkarmayı hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN