Elazığ'da Balkonlar 'Bahçe' Oldu 

Başak MERAL GÜNDÜZ/Seyit Ticaret Tarım Ürünleri Toptan Perakende İşletmecisi Serhat Çetintaş, 'yüksek meyve-sebze fiyatlarından dolayı vatandaşlar evlerinin balkonlarını bahçeye çevirmeye başladı. Fide satışlarımıza ilgi oldukça fazla bireysel talep günden güne artmakta .Bahar aylarının gelmesine rağmen pazarda, markette sebze ve meyve fiyatlarında beklenen düşüş yaşanmadı. İnsanlar, yüksek fiyatlar karşısında çareyi evde sebze-meyve yetiştirmekte buldu. Balkon ve bahçesinde kendi ürünlerini yetiştirmek isteyen vatandaşlar, domates, biber, salatalık, patlıcan, fasulye, maydanoz, kabak, kavun, karpuz ve çilek fidelerine yoğun ilgi göstermekteler' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Hakimiyet Haber - Tuba TURHAN

DOMATES, BİBER, ÇİLEK FİDESİ REVAÇTA 
Salgın döneminde evde kalan vatandaşların evde vakit geçirmek için hobi amaçlı başladığı sebze meyve fidesi dikiminin bu baharda havaların ısınmasının da etkisi ile katlanarak arttığını dile getiren Serhat Çetintaş,en fazla talep gören ürünlerin ise domates, çilek, salatalık ve biber olduğunu kaydetti. 

Toprak ve tarımla ilgilenmenin çok farklı bir duygu olduğuna dikkat çeken Çetintaş,“Artık herkes büyükşehirlerde yaşıyor. Tarla, bağ, bahçe, ekim ve dikim gibi faaliyetler unutulmaya başlandı. Evde küçük bir balkonunuz bile varsa buradan alıp dikeceğiniz bir fide hem çocuğunuz hem kendiniz için psikolojik ve ekonomik açıdan çok faydalı” derken, kendi üretimini yapmak isteyenler için de sebze fidelerinin fiyatının çok uygun olduğunu ifade etti.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • tufan | 24 Mayıs 2022 15:42

    hobi amaçlı dikim denemeye değer...

BUNLARA DA BAKIN