Elazığ Belediyesi, Sağir Müftü Konağı Basın Müzesi'nin yapımı için ihaleye çıktı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın projeleri arasında yer alan Harput Sağir Müftü Konağı'nın yapım ihalesi için Elazığ Belediyesi ihaleye çıktı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Belediyesi tarafından Harput tarihi mimarisini en güzel şekilde yansıtan ve 1800’lü yıllarda inşa edilen Harput evlerinin en güzel örneklerinden biri olan ve restorasyon çalışmalarıyla yeniden hayat bulan Sağir Müftü Konağı’nın teşhir tanziminin yapılmasıyla ilgili ihaleye çıktı. Sözleşmenin imzalandığı tarihinden itibaren 5 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak. Teslim tarihi ise Yer tesliminden itibaren 50 takvim günü olarak açıklandı.

Elazığ Basın Müzesi ve Basın Evi olarak hizmete sunulacak tarihi yapıda tefrişat ve teşhire yönelik proje çalışmalarını başlatacaklarını ifade eden Başkan Şerifoğulları, Elazığ Basın Müzesi ve Basın Evi’nin 2021 yılı içinde hazır hale getirilerek hizmete açılacağını ifade etmişti. Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “İlimiz Harput Mahallesi Sağir Müftü Konağı basın müzesi teşhir tanzimi yapımı uygulama işi kültür varlıkları ihale yönetmeliğinin 23. maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. ihaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır” denildi.

İhale hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın...

 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN