Elazığ Belediyesi İmar Palanının İptal Kararı İçin Bir Üst Mahkemeye Başvurdu

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Elazığ Belediye Meclisi kararıyla onaylanıp yürürlüğe giren 1/5000 Nazım İmar Planı ve 1/1000 Uygulama İmar Planının iptali için Elazığ 1. İdare Mahkemesi'ne açılan davada verilen yürütmeyi durdurma ara kararının iptali için bir üst mahkemeye itiraz yapıldığı duyuruldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Belediyesi İmar Palanının İptal Kararı İçin Bir Üst Mahkemeye Başvurdu
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Elazığ Belediye Meclisi kararıyla onaylanıp yürürlüğe giren 1/5000 Nazım İmar Planı ve 1/1000 Uygulama İmar Planının iptali için Elazığ 1. İdare Mahkemesi’ne açılan davada verilen yürütmeyi durdurma ara kararının iptali için bir üst mahkemeye itiraz yapıldığı duyuruldu.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi:

11.05.2020 tarih ve 2020/63 Sayılı Elazığ Belediye Meclisi kararıyla onaylanıp yürürlüğe giren 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Uygulama İmar Planının iptali için TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından Elazığ 1. İdare Mahkemesi'nde açılan ve devam eden davada bazı usuli ve şekli sebeplerden dolayı İmar Planı'nın yürütmesinin durdurulmasına karar verilmiştir. Mahkemenin imar planın yürütülmesinin durdurulmasına ilişkin ara kararının iptali için Gaziantep Bölge İdare Mahkemesine yasal itirazlar yapılmış olup, hukuki süreç devam etmektedir. Belediyemizce, halkımızın mağduriyet yaşamaması adına gerekli çalışmalara ivedilikle başlanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Oğuz | 13 Ekim 2021 00:17

    Belediyemiz çoğu konuda güzel işler çıkarıyor bazı aksaklıklar ve hatalar olsada totalde gayet başarılı. Ama maalesef imar konusunda aynı şeyleri söyleyemeyeceğim 5 kat dayatması ve çoğu yerde kat düşürmesi bitişik nizama geçmesi halk gözünde bütün yapılan güzel şeylerin yok olmasına neden oluyor. Çünkü imar bir şehrin yüzüdür imam efendi bulvarında 15 katlı yapının ortaya çıkardığı güzel estetiği yanında ki 6 katlı yapılar bozuyor. Ayrıca kat düşünce müteahhitler inşaat yapamıyor halkın arazisi değerli olmuyor. İnşallah Şahin bey bu korkunç yanlışı yeni imarda yapmaz

  • İmar Eleştirilerin Ana Konusu | 12 Ekim 2021 20:35

    İmar konusu Başkanın en fazla eleştirildiği konu haline geldi. Yollara kaldırımlara bina yapılması, kaldırımların dükkanlara katılması, 5 veya 8 kat dayatmasının yarattığı çarpık kentleşme, trafik keşmekeşini artıracak düzenlemeler, aynı caddede farklı seviyeli binalar, Traktörcüler sitesi ve Fuar ve Kongre merkezinde yer seçimi yanlışlıkları ciddi eleştiri konuları haline geldi. Mahkeme doğru karar vermiş

BUNLARA DA BAKIN