Ejder Açıkkapı: 'Davutoğlu ve Gül'ün Tavırları Esef Verici'

Erol Kara/ 26. Dönem Elazığ Milletvekili AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Güneydoğu Anadolu Bölgesi il ve iller Koordinatörü Ejder Açıkkapı, 'Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Ahmet Davutoğlu'nun bizim mücadele ettiğimiz kesimlerle kol kola girmesinin yanlış olduğunu, bunu üzüntü ve esefle karşıladığımızı ifade etmek istiyorum' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

YSK karar verirken hukuka dayalı bir karar verir diyen Ejder Açıkkapı, “Özellikle seçim sandıklarındaki görevlendirmelerde inanılmaz hatalar var. Olmaması gereken insanlar görevlendirilmiş. Bununla birlikte partimizin dışında yaptığı müracaatlar belgeye dayalı itirazlar vardı. Bu itiraz hakkımızı kullandık” diye konuştu.

 

YSK DELİLLERE GÖRE HARAKET EDER

26. Dönem Elazığ Milletvekili AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Güneydoğu Anadolu Bölgesi il ve iller Koordinatörü Ejder Açıkkapı, “Demokrasilerde hukuku öncelememiz gerekiyordu. Biz de hukuki hakkımızı sonuna kadar kulandık. Özelikle bu süreçte CHP’nin tavrı çok doğru olmadı. Çünkü biz burada delile dayalı müracaat yaparken İstanbul dışında da birçok kararlar alındı. Yeniden seçim yapılacak yerler açıklandı. Yani YSK’nın İstanbul kararı ile bir anda çeteye dönüşüverdi. YSK yargı mensuplarına karşı çete sözleri inanılmaz üzüntü vericidir. YSK mensupları kendilerine sunulan delilerle göre hareket ederler. Buna göre karar vermişlerdir.” dedi.

 

GÜL VE DAVUTOĞLU’NUN TAVIRLARI ÜZÜNTÜ VERİCİ

Bize bugüne kadar görüşünü ifade etmeyen Abdullah Gül’ün son süreçteki tavrı ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ki tavrını hayretle ve şaşkınlıkla izliyoruz diyen Ejder Açıkkapı, “Sayın Cumhurbaşkanımızın birlikte yola çıktığı kardeşim dediği insanların bizim mücadele verdiğimiz kesimlerle kol kola girmesini, Sayın Abdullah Gül’ ün ve Ahmet Davutoğlu’nun bu son süreçte olumsuz çıkışlarını üzüntü ile karşılıyorum. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Gül’ün Cumhurbaşkanlığını açıklarken “Kardeşim” ifadesini kullanarak açıklamıştı. Ahmet Davutoğlu’nu da Başbakanlığa getirmiştir. Neticede varsa bir problem bu problemlerin aile içinde konuşulması gereken konular olduğunu bunların, dışarıda bizim mücadele ettiğimiz kesimlerle kol kola girmesinin yanlış olduğunu bunu üzüntü ile karşıladığımızı ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN