Cihangir'e İyi Parti Tepkisi

Millet İttifakından ve Saadet Partisi kontenjanından CHP milletvekili seçilen ancak sonrasında yuvası olan Saadet'i terk edip CHP'ye geçen Cihangir İslam, bu kez hedef büyüttü ve Millet ittifakını da karıştırmayı başardı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Cihangir'e İyi Parti Tepkisi
Millet İttifakından ve Saadet Partisi kontenjanından CHP milletvekili seçilen ancak sonrasında yuvası olan Saadet’i terk edip CHP’ye geçen Cihangir İslam, bu kez hedef büyüttü ve Millet ittifakını da karıştırmayı başardı.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

Rozeti takmadan önce CHP'yi hedef alan paylaşımları nedeniyle partiye katılımı tepki çeken Cihangir İslam, paylaşımları ile Millet İttifakı'nı rahatsız etti.

Cihangir İslam'la ilgili eleştiriler İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'la yaşadığı Afgan polemiği nedeniyle gün yüzüne çıktı.

İyi Parti Grup Başkanvekili Türkkan, Türkiye'ye gelen Afganlılara yönelik, "Suriyeliler yetmedi, şimdi de Afganlılar. Yol geçen hanı mı burası?" ifadelerinin yer aldığı bir paylaşım yaptı.

İslam, o paylaşıma "Altına 'Makedonyalı Lütfü' diye bir imza atmalıydınız" diyerek yanıt verdi.

Bu paylaşım İyi Parti cephesinde tepkiyle karşılandı. İyi Parti, rahatsızlığını CHP yönetimine iletti.

İslam, sadece ittifak ortakları tarafından değil, sosyal medya kullanıcılarının da hedefi oldu.

Bu tartışma CHP yönetimini harekete geçirdi. Yönetimden milletvekillerine "Millet ittifakına zarar verecek söylemlerden kaçının, polemiklerden uzak durun" uyarısı geldi.

Cihangir İslam’ın 'Makedonyalı Lütfü' söylemi ve son günlerde sıklıkla tartışmaya sebep olan göçmen sorunu, yapılacak seçimlerin de ana gündem maddesi olacak.

Ülkemizin bir göçmen politikası olmaması bu tür tartışmaların daha çok yaşanmasına sebep olacak ve belki seçimlerin, dolayısıyla ülkenin de kaderinde etkili olacak.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN