CHP'li Vekil Erol: 'Bundan Sonra Elazığ'da Farklı Bir Siyaset Dili Oluşturacağız'

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, gerçekleşen CHP İl Örgütünün olağanüstü kongresine ilişkin parti binasında basın toplantısı yaptı. Kongrenin demokratik bir ortamda geçtiğini belirten Erol,' Bundan sonra Elazığ'da farklı bir siyaset dili oluşturacağız' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
CHP'li Vekil Erol: 'Bundan Sonra Elazığ'da Farklı Bir Siyaset Dili Oluşturacağız'
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, gerçekleşen CHP İl Örgütünün olağanüstü kongresine ilişkin parti binasında basın toplantısı yaptı. Kongrenin demokratik bir ortamda geçtiğini belirten Erol,” Bundan sonra Elazığ’da farklı bir siyaset dili oluşturacağız” dedi.
Elazığ Hakimiyet Haber - Elazığ Hakimiyet

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, dün gerçekleşen olağanüstü il kongresine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Toplantıya yeni il başkanı seçilen Coşkun Çağlar Duran, eski il başkanı Yavuz Doğdu ve parti yöneticileri katıldı. 

Erol, kongrenin basına kapatılmasına ilişkin yapılan eleştirilere kongrenin parti tüzüğü kurallarına  göre yapıldığı ve herhangi bir konuşma yapılmadığı için delegeler haricinde kimsenin alınmadığını kaydetti.

“TÜZÜK BİR PARTİNİN ANAYASASIDIR”
Gerçekleşen kongreye ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bugün yaptığımız toplantının asıl amacı dün yaptığımız kongre ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek ve kongre ile ilgili yerel basında çıkan bazı haberlerle ilgili halkı bilgilendirmek. İlk olarak partinin anayasası tüzüğüdür. Tüzük neyi emretmişse siz ona uymak zorundasınız. Dün kongremiz konuklara ve basına kapalı yapıldı. Bunun nedeni olağanüstü kongrelerde konuşma olmadığı için bu kongreler sadece seçimin yapıldığı kongrelerdir. Tüzük hükmüne göre; olağanüstü kongrelerde sadece kongre üyeleri çağrılır. Burada herhangi bir art niyet veya kısıtlamaya yönelik bir şey yoktur. Kongremiz yeni bir delege ile yapılmadı, geçmiş kongreyi toplayan delege ile tapıldı” diye konuştu.

“ELAZIĞ’DA YENİ BİR SİYASET DİLİ OLUŞTURACAĞIZ”
Kongrenin demokratik bir ortamda geçtiğini belirten Erol, “Dün yapılan kongremizde Elazığ’da yeni bir heyecan ve umut yaratacak ekip seçtik. Hem partinin geleneğini, kültürünü bilen eski arkadaşlarımız var hem de bu süreçte partimize kazandırdığımız genç arkadaşlarımız var. Yeni meslek gruplarından arkadaşlarımız var. Ben hepsine bize destek verdikleri için ve bu il örgütünde görev aldıkları için teşekkür ederim. Bundan sonra Elazığ’da farklı bir siyaset dili oluşturacağız. Bugüne kadar siyaset sadece parti içinde görevlere seçilmek olarak görülmüş, siyaset bu değildir. Siyasette doğru sonuç; partiniz lehine artı katılım varsa, oy artışınız varsa ve partiniz adına siyasi bir sonuç değişmişse başarı odur. Yoksa başarı kongrede seçim kazanmak değildir. O ego tatmini olan insanların, kişiliği gelişmemiş olan insanların kendilerini tatmin etmekten başka hiçbir şey değildir” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • MALCOLM-XX | 27 Eylül 2021 08:49

    GERÇEK DOST, ACI SÖYLEYENDİR ! CHP KAZANACAK VE İKİ MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAKSA, YİNE ELAZIĞ HALKIMIZ OY VERSİN VE PARTİYE İLAVE KAZANDIRILACAK OYLARLA İKİNCİ MİLLETVEKİLLİĞİNİ GARANTİ EDEN YANİ HALKIN GÖZÜNDE İKİNCİ SIRAYI GERÇEKTEN HAK EDECEK GETİRİLİ KİŞİLİKLER VEKİL ADAYI OLSUN Kİ, HEM O KİŞİ VE HEM DE PARTİ BİRLİKTE KAZANMIŞ OLSUN ! BURADA HERHANGİ BİR SORUN YOKTUR ELBETTE Kİ, AMA ORTADA HİÇ BİR ZORUNLU NEDEN YOKKEN DE, AKILLI VE İLERİYİ İYİ GÖRÜP, DETAYLI HESAP YAPABİLEN BİR SİYASETÇİ DE ASLA VE ASLA BURADA SİYASET ANLAMINDA GEREKSİZ VE GETİRİSİZ BİR RİZKE, ANLAMSIZCA GİREREK, GELECEK BÜYÜK İDEALLER YANINDA, PARTİ VE ÜLKE İNSANININ YENİ YENİ YEŞERMEYE BAŞLAMIŞ OLAN ÇOK BAŞARILI SİYASİ LİDERLİK UMUTLARINI DA ASLA RİZKE ATMAMALIDIR ! EVET SİYASET, BAŞLI BAŞINA KESİNTİSİZ BİR BAŞARI HİKAYESİ SERGİLEMİŞ OLANLARIN YALNIZCA KALICI OLUP, ÜLKEYE YARAR VE ÜSTÜN HİZMET SUNABİLDİKLERİ ÖNEMLİ BİR ALANDIR YALNIZCA VE BU ALANDA DA, ÖYLE SAMAN ALEVİ GİBİ YANIP SÖNMÜŞ OLANLARIN SAYISI, MAALESEF SİYASET TARİHİ İÇERİSİNDE HİÇ DE AZIMSANACAK GİBİ DEĞİLDİR DOĞRUSU ; BUNU ASLA UNUTMAMAK GEREKİR DİYORUM ACİZANE !... GÜRSEL BEY, BİRİNCİ SIRAYI BAŞKASINA VERİRSE, CHP'YE GELECEK İLAVE OYLARI DA ENGELLEMİŞ OLUR ÇÜNKÜ İLAVE OYLAR, "NASIL OLSA BİZİM DESTEK OLACAĞIMIZ ADAYIMIZIN ELAZIĞ'DA CHP' DEN BİRİNCİ SIRADAN KAZANMASI GARANTİLİDİR ARTIK, BUNUN İÇİN CHP'NİN İKİNCİ ADAYINI KAZANDIRMAMIZA HİÇ GEREK YOK, DURDUK YERDE ADAMLARI ŞIMARTIP, KAZANDIRMAYALIM... " DENİLECEKTİR Kİ BUNUN ELAZIĞ SİYASETİNİN ÇOK YAKIN TARİHİNDE ÖRNEĞİ VARDIR !!!... SAKIN BU BÜYÜK HATAYA DÜŞÜP DE CHP'NİN OYLARINI ELAZIĞ'DA DÜŞÜRMEYELİM YANLIŞ SEÇİMLERİMİZLE ??? !!! ...

BUNLARA DA BAKIN