Bulut: 'Tunç'un Elazığ'dan Olması Şehir İçin Önemli'

Elazığ'da sulama ile ilgili yaşanan sıkıntıya değinen AK PARTİ MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, yaşanan sıkıntının çözümüyle şehrin önünün açık olduğunu söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Metin Bulut, yaşanan sıkıntıların çözümüne yönelik açıklamalarda bulundu. 

BULUT: HEMŞEHRİMİZİN BÖYLESİNE ÖNEMLİ BİR KONUMDA OLMASI BİZİM ELİMİZİ GÜÇLENDİRİYOR 
AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Metin Bulut, “Bir Hemşehrimizin böylesine önemli bir konumda olması, Tarım Bakanlığında olması bizimde elimizi güçlendiren, çalışma azmimizi arttıran, iş çözme yeteneğimizi, kabiliyetimizi arttıran bir şey. Bugün ki toplantının da çok faydalı olduğunu düşünüyoruz. Hepimiz müstefir olduk” dedi.

BULUT: HEPSİNİN DOĞAL VE NORMAL OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ 
Türkiye’nin büyüyen gelişen bir ülke olduğunu ifade eden Bulut, “Türkiye Büyüyen, gelişen ve kalkınan bir Ülke. Büyümenin, kalkınmanın, gelişmenin olduğu yerlerde de sürekli yeni ihtiyaçlar doğacaktır. Bundan daha doğal bir şey olamaz. Büyüyen bir çocuk gibi düşünün, bir gün gömleği olmaz. Pantolonu kısa kalır. Bir gün ayakkabıyı değişmek gerekir. O yüzden bu ihtiyaçların hepsinin doğal ve normal olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kaydetti.

BULUT: TARIM VE HAYVANCILIK AÇISINDAN ELAZIĞ’IN ÖNÜ AÇIK 
Sulama ile ilgili sıkıntılara değinen Milletvekili Bulut, “ Sulama sıkıntısını çözdüğümüz andan itibaren, tarım ve hayvancılık açısından Elazığ’ın önü açık. Sulama sıkıntısı olmasına rağmen, sulama sıkıntısını yaşatmamaya çalıştığımız bir dönemden geçtik. Mesela Elazığ’da Pancar toplam işlem kapasitesi bütün fabrikanın 250 bin ton yıl Peki bizim ürettiğimiz ne kadar? Yine 250 bin ton yıl yani suyun olmaması pancar üretimine engel olmadı. Bunla alakalı alınan bir takım ek tedbirlerle müsaadelerle bunu yapmaya çalıştık” diye kaydetti.

BULUT: TARIMIN NE KADAR KIYMETLİ OLDUĞUNU TÜM TÜRKİYE ANLADI 
Bulut, “Bu konuda tarımın ne kadar kıymetli olduğunu tüm Türkiye anladı. Bütün kapılarının kapatılmasına rağmen, Bütün geliş gidişlerin önlenmesinde rağmen, Türkiye pandemi sürecinde kendi kendisine yeten bir ülke oldu ve dışarıya muhtaç olmadı. Tedarik nokt7asında da bugüne kadar Allah’a şükür bir sıkıntı yaşamadık” diye konuştu.(
 

Elazığ Hakimiyet Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN